Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 1.12.2022, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13318
Komentářů: 11329


MěřeníPřejme si les - nová básnická sbírka je na světě   Dnes   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaV básnické sbírce „Přejme si les“ reaguje Marek Vojtěch Řezanka na nejistotu doby, kdy ve vzduchu dlouhodobě visí přízrak jaderné apokalypsy. S pocitem takové permanentní hrozby se žije těžko – a cokoli plánovat se zdá být malicherné až nemožné.

Varování: Až do konce roku platí extrémní nebezpečí kyberútoků   30.11.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPolicie ČR a ČSOB varují před zvýšenou aktivitou kybernetických zločinců, která se v předvánočním čase ještě stupňuje. Statistiky lámou rekordy už nyní, jen do října evidují policisté víc než 15 tisíc kyberzločinů. Na aktivity kybernetických podvodníků upozorňuje nová preventivní kampaň Volač a Klikač.

CHATA V HORÁCH – psychologický thriller od Ruth Ware   28.11.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaJsou knihy, které přečtete jedním dechem a zůstanou vám dlouho v paměti. CHATA V HORÁCH, když se do ní začtete, vás nepustí, dokud nebude příběh u konce. Nakladatelství Mystery Press ji uvádí slovy: “Každý má co získat, co skrývat a co ztratit“ a odkazuje na nejlepší tradici „královny zločinu“ Agathy Christie,
 

Už jen týden! Skupina LUNETIC bude mít 2.12. po čtyřech letech koncert   26.11.2022   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaFanoušci fenomenální chlapecké skupiny Lunetic se dočkali; skupina, která proslula v devadesátých letech hity jako např. Máma, Dotyky, Ať je hudba tvůj lék chystá po čtyřech letech velký koncert s kapelou v Praze! VIP vstupenky byly okamžitě vyprodány, fanoušci Luneticu chtějí být svým idolům co nejblíže.
 

Právě probíhá festival zdravého saunování Sauna Herbal Cup. Užijte si ho i vy   25.11.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZúčastněte se již sedmého ročníku festivalu a mistrovství světa ve zdravém saunování, přírodních rituálech, relaxačních herbal ceremoniálech a originálních peelingových procedurách v Aquapalace Praha.  Festival Sauna Herbal Cup představí ve finále účastníky z 8 zemí světa. Akce probíhá do 27. listopadu v největším Saunovém světě v České republice a nabídne to nejlepší ze světa relaxu a saunování pro všechny fanoušky pravidelného prohřívání.

JULIE A JULIA – jak si provařit cestu k úspěchu   25.11.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž se sejdou dvě umění – filmové a kulinářské a když jsou u toho taková jména jako Meryl Streepová, Amy Adamsová  a režisérka Nora Ephronová, pak je jasné, že výsledek musí potěšit emoce i polaskat chuťové buňky. Tím spíše, že jde životopisné, lehce romantické drama o dvou Juliích, které skutečně žily a zcela propadly kouzlu vaření.

Netrapte se výběrem dárků a věnujte zážitek!   23.11.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyUž si lámete hlavu s dárky, že? My také. A zjistili jsme, že někdy je lepší darovat něco, co se neztratí v koutě doma, na půdě, protože dotyčnému se dárek nebude hodit, ale bude mu líto jej vyhodit. Ovšem zahodili byste zážitek? 

Richard Bach: Nikdo není daleko   23.11.2022   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNikdo není daleko je kouzelný poetický román velmi malého formátu, ale velmi velkého obsahu. Byl prvně vydán již v roce 1979 a přeložen do mnoha jazyků. U nás nyní vychází již potřetí a tak se další noví a noví čtenáři mohou seznámit s tím, jak malá Rae slaví narozeniny a moc si přeje účast svého přítele na oslavě. Překoná tisíce kilometrů pouště?

Hříšné dopisy   22.11.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaVšichni v sobě nosíme světlo i temnotu. Tu temnotu se snažíme před ostatními skrýt, protože se bojíme, že je tak od sebe odeženeme. Tvoje temnota mě ale neděsí, právě naopak, o to víc tě chci držet za ruku a být tvým světlem, dokud to své znovu nenajdeš...

TV tip - NÁŠ VŮDCE (lákavá totalita?)   18.11.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmBěhem jedné vyučovací hodiny v americké škole, kde se probíralo téma nacionálního socialismu položil jeden z jeho studentů otázku, kterou nebyl učitel schopen zodpovědět. „Jak mohli Němci tvrdit, že nic nevěděli o zkáze Židů, ani o koncentračních táborech? A jak to, že tak slepě podporovali Hitlera?" Učitel se rozhodl učinit pokus a jeho výsledek šokoval...

Toki-pa Turner: Přináležení   17.11.2022   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaJe až neuvěřitelné, jaké emoce z vás Přináležení dostane na povrch. Hořké slzy, úlevné slzy, úlevu, napětí, protože už už se někdo chystá pojmenovat tu zoufalou prázdnotu, kterou cítíte. A která se začíná probouzet. Anebo… skutečně se cítíte ve svém světě dokonale šťastni, umístěni na místě, kde je vám nejlépe na světě a máte práci, která vám dává smysl? Pokud jedno z toho chybí, může se objevit něco, co… co prostě budí touhu hledat, kam PŘINÁLEŽÍME.

Gump má svůj kalendář. Jeho koupí pomůžete kamarádům psího hrdiny   15.11.2022   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJeden z nejúspěšnějších filmů posledních let. Hlavním hrdinou je pes Gump, po němž byl snímek pojmenován. A jako správná hvězda má i Gump svůj kalendář, který pokřtila například Marta Kubišová. Nejen ona pózovala F.A. Brabcovi, který charitativní kousek nafotil. 

Lovkyně   15.11.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdyž jsi lovec, pronásleduješ. Když jsi kořist, utíkáš..

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1025

Celkový počet stran Rozhledny je 1025. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1177 s