Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 30.9.2022, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13280
Komentářů: 11316


MěřeníMeze humoru v několika větách   09.03.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyK mému příběhu z malostranské hospůdky v podloubí jsem měl připraveno v úvodu několik vět v optimistickém duchu budoucího ukončení pandemie. Příběhy překypovaly radostí z konce všech omezujících opatření, dýchání bez roušek, bez testů a certifikátů, karantén a izolací. Všechna omezení byla nepříjemná, ale humor zcela neomezila. Ani rozmáhající se terorismus, narůstající rozdíly mezi bohatými a chudými, dosahy klimatických změn, zesilující migrace, stále ještě humor nepotlačila. Meze humoru nastavil až cynismus Putina patřícího před tribunál.
 

Růže v nás   08.03.2022   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie... pro všechny ženy 

Více plastů než ryb   08.03.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZatímco se všichni věnujeme covidu a válce na Ukrajině, už léta si pod sebou podkopáváme úplně jinou větev, bez které život stejně pokračovat nebude - ničením přírody. Situace je mnohem horší, než se na první pohled zdá. Víte třeba, že podle současných odhadů bude v oceánech během následujících desetiletí už více plastového odpadu než ryb?

Oceány zajišťují potravu a obživu pro více než miliardu lidí. Oceány také produkují polovinu kyslíku na planetě. Na oplátku jsme z nich udělali skládku toxických a radioaktivních odpadů. 

Čeští lékaři říkají: „Chceme pomáhat“   07.03.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyČeští praktičtí lékaři vyjadřují jednoznačnou podporu Ukrajině v boji proti ruské invazi a snaží se všemi dostupnými způsoby pomoci lidem postiženým válečným konfliktem. K pomoci poskytnout zdravotní péči vyzvala i organizace sdružující praktické lékaře v čele s MUDr. Šonkou. Pro mnoho Ukrajinců však může být problém jazyková bariéra a špatná orientace v cizí zemi. Někteří navíc budou potřebovat akutní ošetření a nemohou si dovolit čekat než se vyřídí potřebná povolení a pojištěni. 
 

Jazz čtyř kontinentů a Tomáš Liška   06.03.2022   Pavla Hložková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaJiž tuto středu 9. 3. proběhne v pražském Jazzdocku další ze série koncertů v rámci festivalu Jazz čtyř kontinentů, tentokrát vystoupí přední český kontrabasista Tomáš Liška se svou kapelou Invisible World!

VLK – TV tip – Jack Nicholson se mění ve vlkodlaka   04.03.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Každý určitě slyšel vyprávět o tom, že existují vlkodlaci, tedy lidé, měnící se v noci na krvelačnou šelmu. Je to podklad pro mnoho hororů, kterými lze strašit děti i dospělé. Jedním takovým případem se zabývá film VLK režiséra Mika Nicholse. Nemusíte mu věřit, ale určitě vás pobaví a občas se budete i bát. Ale pozor – autorům nejde jen o primitivní pudy, ale míří mnohem dál. Své vyprávění pojímá režisér jako metaforu noční můry, pronásledující většinu lidí středního věku. Pocit, že se snižuje výkonnost jak v práci, tak v sexuálním životě a že je potřeba příliv nové energie – tak jak ji dostane hrdina tohoto filmu.
 

JAK JSEM... – kratochvilné čtení Marka Velebného   03.03.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPři vyslovení názvu Jak jsem... automaticky naskočí slavný Ota Pavel a jeho Jak jsem potkal ryby. Přijít s tímto názvem je proto tak trochu aktem odvahy. O to víc malý svazeček vydaný Knihovnou města Plzně příjemně překvapí.
 

Pro Ukrajinu: Česká televize pořádá benefiční koncert z Václavského náměstí   28.02.2022   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaČeská televize v úterý 1. března uspořádá speciální benefiční koncert na pomoc lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině. Přímý přenos z Václavského náměstí v Praze odvysílá Jednička České televize od 20:10 hodin. Na koncertě vystoupí například skupiny Mig 21, Chinaski a Pražský výběr, zpěváci Marie Rottrová a Tomáš Klus či hudebníci z České filharmonie. Řada dalších umělců se do programu ještě postupně přidává. Večerem provede dvojice Světlana Witowská a Daniel Stach.

Přetvářka   28.02.2022   Jan Podlipný   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

V srdci je virgule   27.02.2022   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

NEZNÁMÁ- TV tip - Drsný příběh nezlomené ženy   25.02.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPsychologické kriminální drama, které se zabývá důsledky obchodu s lidským masem a se zneužíváním žen z východní Evropy. Uznávaný italský tvůrce Giuseppe Tornatore (Legenda o 1900, Malena) v něm rozvíjí příběh záhadné mladé Ukrajinky Iriny, která uprchla z východní Evropy a dnes žije v italském městě.
 

Igor Orozovič se vydává na hudební dráhu a svléká tmu!   24.02.2022   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba

Igor Orozovič je známý především z činohry Národního divadla, ale také třeba z pozoruhodného muzikálu Davida Bowieho Lazarus v Divadle Komedie či z oceňované autorské životopisné komedie Bezruký Frantík Divadla pod Palmovkou. Televizní diváci ho znají z Poldy, Devadesátek, Pasti nebo z filmových novinek Jedině Tereza a Řekni to psem. Orozovič před třinácti lety spoluzakládal populární Cabaret Calembour, pro který píše hudbu. Před rokem, v období lockdownu, zaujal širokou veřejnost charitativní písní s klipem Hippokratova armáda, který vznikl ve spolupráci s Kontem Bariéry na podporu lékařů. Nyní zahajuje sólovou kariéru a první pražský koncert měl dokonce během pár chvil vyprodán.

Hortenzie   22.02.2022   Renata Šindelářová   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky PoezieZamilovala jsem se do haiku.

Hortenzie miluju už dávno...

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  11  12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1022

Celkový počet stran Rozhledny je 1022. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1192 s