Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 30.9.2022, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13280
Komentářů: 11316


MěřeníFOTOPOSTŘEHY: Těšení na jaro   21.02.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJá vím, ještě máme měsíc čas. Ale u nás v podstatě už od začátku ledna vládne aprílové počasí. Chvíli se venku valí sníh, pak svítí slunce, následuje déšť, zase slunceA tak už vyhlížím jaro, které pomaličku začínám cítit ve vzduchu. Nastavuji  tvář větru a nedočkavě k němu čichám jako k nedopečené bábovce. Miluji vůni předjaří, když vás na chřípí poprvé zalehtá vůně hlíny. Začíná to ťukat na dveře, na stromech vyráží první  kočičky... Na včerejší procházce už mě to zašimralo.

Kuchařská hvězda Přemek Forejt překvapuje novou prací   19.02.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyOblíbený šéfkuchař Přemek Forejt se spojil se sítí restaurací rychlého občerstvení McDonald‘s. Během tříleté spolupráce se tak veřejnost spolu s Přemkem podívá pod pokličku výrobním procesům oblíbených produktů McDonald‘s. Pomyslná funkce „kontrolora kvality“ bude zahrnovat i návštěvy u dodavatelů a testování kvality používaných surovin. Přemkovu cestu a nevšední zážitky napříč světem nejznámější sítě rychlého občerstvení mohou fanoušci sledovat především na sociálních sítích.

TV tip - ČÍNSKÁ ČTVRŤ - krimi ostré jako břitva   18.02.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilm, který zazářil a stále září jako meteor. Potvrzení, že i detektivka může být vrcholným uměním, když vyjde z vynikajícího scénáře, hrají v ní špičkoví herci a vede je zdatný režisér.

Co nejde, půjde znova   15.02.2022   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

Pokusil jsem se zde složit poklonu ženám, které naší zemí dělají ve světě svými pozoruhodnými výkony tu nejlepší reklamu.
Právě to by mělo být tím, co olympiádu činí olympiádou. Aby sportovci ze sebe vydávali maximum a vytvářeli tak svého druhu mezi zeměmi mosty – a nekopali mezi nimi hluboké příkopy.
Nepatřím mezi ty, kdo by sportem příliš žili. Spíše naopak. Docela mi vadí, když se zlatou medailí některého z našich sportovců chlubí politici, klidně i ti, kteří předtím nenechali na hrách nit suchou a nadýmali se, jak je budou bojkotovat – nebo ti, kteří by rádi kandidovali na Hrad a doufají, že tímto si vytvoří u fanoušku gloriolu vlastenců.
Snažme se nacházet skutečné vzory. Vzory píle, houževnatosti, nesobeckosti, porozumění. Vzory, které po sobě nezanechají jenom tunu prázdných frází, ale stopu, již jen tak něco nepřekryje…

Popadni svou kreativitu za pačesy   15.02.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyChceš začít psát? Píšeš, ale nevíš jistě, jestli postupuješ správně? Chtěl by ses ve své tvorbě někam posunout? Chtěl bys přijít na to, jaké děláš chyby? Myslíš si, že sice píšeš docela obstojně, ale neobjevil jsi ten správný žánr? Nebo naopak sice víš, v čem budeš excelovat, ale netušíš, jak začít? Skončily všechny tvé dosavadní pokusy v šuplíku?

KDE SE LES DOTÝKÁ HVĚZD - román plný tajemství, lásky a odvahy   12.02.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaK překvapení dojde většinou tehdy, když je nejméně čekáte. Zázrak je něco zcela výjimečného a a málokdo se s ním setká. To první –tedy překvapení – přináší román americké spisovatelky  Glendy Vanderahové  KDE SE LES DOTÝKÁ HVĚZD. Nechce se věřit, že jde o debut a přečtete ho jedním dechem. A o to druhé – zázraky – v něm jde.

 

Mélissa da Costa: ADRESA NADĚJE   12.02.2022   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPo unikátní Olive Kitteridgeová bylo velmi náročné sáhnout po jiné knize a po desáté straně ji z nudy neumístit na poličku "navždy a daleko". Pokud čtete něco tak špičkového, vše další se může velice rychle zřítit do propadliště dějin, ať se bráníte kritice sebevíc.
Kniha Adresa naděje mě upřímně zaujala přebalem. Holt marnivost zvítězila nad hlavou a já přitáhnuta  květy, motýly jsem knihu vzala na milost. Možná v celém tom zimním období, kdy člověk tak nějak celkově netrpělivě vyhlíží jaro, které onu naději právě symbolizuje, kniha s tak příznačným názvem měla být tou jedinou možnou správnou volbou.

TŘI KRÁLOVÉ - TV tip - Být králem není zase tak špatné   11.02.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTitul "Tři králové"  je "možná zavádějící - nepůjde o historické drama z doby narození Krista, ale posuneme se v čase až do nedávné doby. A také to nebude idylka, ale drsná, mnohdy až brutální podívaná. A jako známí "mušketýři" jsou - alespoň zpočátku - čtyři.

Starý muž   07.02.2022   Jan Podlipný   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

Hašlerův večer se vydařil   07.02.2022   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaVážení čtenáři, knížka „ČESKÝ DIALOG 30“ už je venku, ale málokdo o ní ví, protože z neznámých důvodů, možná, že knih vychází hodně... V  některých knihkupectvích je nutno si ji dokonce objednat. Zde je zase jedna ukázka:
 

Kráska přichází   05.02.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKniha nové české autorky Adriany Šindelářové upoutá nejen obsahem, ale v první řadě už svou obálkou. Já osobně dám hodně na první dojem a obálka mě často odradí od koupi knihy (když se mi nezamlouvá), nebo mě k ní naopak přivábí. Stejně jako v tomto případě. Je neotřelá, zajímavá, tajemná, je prostě skvělá. Splňuje všechno, co si od příběhu slibuji. Co nabízí. Co nám chce dát...

ČERNÝ JESTŘÁB SESTŘELEN – TV tip – válečné drama podle skutečné události   04.02.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž se v roce 1992 vydalo dvacet tisíc vojáků americké námořní pěchoty do Somálska ve Výchovní Africe, aby tam potlačili občanskou válku, v niž vůdce vítězného klanu zadržoval zásilky humanitární pomoci a na tři sta tisíc lidí zemřelo hlady, svět se o tom dozvěděl. O rok později však dojde k dalšímu incidentu, když diktátorští vojáci zmasakrují čtyřiadvacet Pákistánců z mírových jednotek OSN. Do Somálska opět zamířili americké oddíly Rangers, ale o akci už se příliš nemluvilo.

Tomáš Zářecký: Žijme respektem   31.01.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy „Všichni jsme si rovni. Všichni máme stejný potenciál. Všichni jsme lidské bytosti.“ Jeho Svatost XIV. Dalajláma


 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  12  13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1022

Celkový počet stran Rozhledny je 1022. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1293 s