Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 30.9.2022, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13280
Komentářů: 11316


MěřeníJsme v nebi   30.01.2022   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Soubor fejetonů z let 2012-2015 Ludvíka Vaculíka má příhodný název podle jednoho z textů. Jsme v nebi. Jako by nám skutečně tamodtud Ludvík Vaculík psal... Ve skutečnosti se ovšem tento fejeton týká přesvědčení, že náš pozemský život je tím nebem. Jsme v něm, když žijeme, ne až posmrtně. Život máme všichni jen jeden, píše Vaculík, paradoxně křesťan. Tedy jenom jednu příležitost z celé té Boží věčnosti žít pěkně a vděčně.

Místenka na leden   28.01.2022   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky PoezieRozloučení s Dušanem Kleinem (27. 6. 1939 - 9. 1. 2022).

 

DAREDEVIL – TV tip – Muž beze strachu   28.01.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPřes den je právník Matt Murdock, specializující se na sociální případy, ale v noci jako maskovaný mstitel bojuje proti bezpráví v newyorské čtvrti Hell´s Kitchen (čili Ďáblova kuchyně).

Malířka   27.01.2022   Jan Podlipný   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

Láska v knedlíku   23.01.2022   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySedím na lavičce před kostelem a věřím. Věřím, že po mši konečně všichni vyjdou. Zatím vyšel jen holub domácí a šněruje si to ke mně. Hlava mu jede v rytmu techno music a s každým krokem vyťukává zobákem do vzduchu morseovku. Techno vypne, až když se přede mnou zastaví. Koukáme na sebe. Tak ten se zamiloval. Do mojí tortily. Nedám! Odměna za krmení téhle holubí helikoptéry je smradlavý koláč na autě. Kdyby koláč! Minule to byla pizza pro šest osob. Musela jsem použít škrabku na sníh a vyšetřování uzavřít tím, že kráva lítá. Tohle nemohlo vypadnout z holuba. 

Stal se pochodní...   23.01.2022   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky PoezieK památce Jana Palacha

LAWRENCE Z ARÁBIE – TV tip – Britský důstojník vede Araby do války proti Turkům   21.01.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmBritský důstojník, archeolog a spisovatel Thomas Edward Lawrence (1888-1935) byl skutečnou historickou postavou. Proslul zejména během první světové války jako agent Intelligence Service, když na Blízkém Východě dokázal sjednotit arabské kmeny proti Osmanské říši, která od roku 1516 okupovala jejich území a která bojovala na straně centrálních mocností. Velkolepý opus oscarového režiséra Davida Leana přibližuje tuto osobnost v celé její rozpornosti.

Jak ušetřit za dárky?   17.01.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTaké máte ten dojem, že ať šetříte, jak šetříte, zůstatek vašeho účtu na začátku roku zase vypadá jako listnatý strom na konci října? Řeknu vám, čím to je, jste totálně vyčerpaní z Vánoc! Neustálé zdražování přitom s sebou nese už hrůzostrašnou vidinu svátků příštích. Jeden aby na vánoční dárky šetřil celý rok! Tak tedy. Ničeho se nebojte. I když jste to nestihli hned na Silvestra, pořád je čas na nějaké to novoroční předsevzetí. Opakujte po mně: Já… (dosaďte své jméno) svatosvatě přísahám, že letos budu chytřejší a vyřeším vánoční dárky tak, že mě to nezruinuje! A já vám teď poradím, jak to provést v praxi. Tak pojďme na to. Jak ušetřit za dárky?

TV tip - MANŽELÉ Z ROKU II.   14.01.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJean-Paul Belmondo a Marléne Jobertová v hlavních rolích francouzské historické komedie - už to by mohlo postačit k zapnutí vašeho televizoru. Přidáme-li k tomu ještě vtipnost, eleganci, duchaplnost, lyriku, romantiku, pár soubojů a přehršel dobrých gagů, jimiž film MANŽELÉ Z ROKU II doslova hýří, pak o zapnutí vašeho přijímače nepochybuji.

Průvodce vědomou péčí: Sebepéče pro pečující   12.01.2022   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKniha je plná úlevy:

- v podobě praktických rad, vysvětlení principu zátěže a sebepéče, která ulehčí břemenu psychického traumatu

- v podobě příběhů z praxe, nejsme v tom sami

Chris Anne: Tarot světla a stínu   09.01.2022   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKarty doslova k zamilování! Dlouho jsem totiž přemýšlela, co je na těchto kartách jiné, protože jsem si je okamžitě oblíbila, a vím, že jsou i v mém okolí těmi, o kterých se mluví a nad kterými se obdivně přemýšlí. Je to ten svěží vítr, je to zpracování starých archetypů do novodobých životních situací, ale je to pohyb.

OBŘAD – TV tip - Ve Vatikánu učí, jak vymítat ďábla   07.01.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Pod názvem Obřad opakuje televize Nova Cinema americký horor s Anthony Hopkinsem v hlavní roli. Hopkinse zná český divák v mnoha polohách - jako krále Claudia, malíře Picassa, ale především jako nezapomenutelného kanibala Hannibala. nyní ho můžete poznat jako vatikánského kněze specializovaného na exorcismus - vymítání ďábla.

DIKTÁTOROVA MÚZA – protichůdné politické postoje v v třicátých letech   04.01.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaDo poloviny třicátých let minulého století nás zavede román anglického spisovatele Nigela Farndaleho. Dostaneme se nejen do Německa, kde zesiluje moc Hitlera a kde se v Berlíně připravují Olympijské hry a dostává příležitost natáčet „diktátorova múza“ režisérka Leni Riefenstahlová. Přeneseme se také do Anglie, kde je rovněž politické pnutí mezi Britským svazem fašistů Oswalda Mosleyho a mezi stoupenci komunistických ideálů.
 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  13  14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1022

Celkový počet stran Rozhledny je 1022. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1187 s