Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníPO ČEM ŽENY TOUŽÍ – TV tip – Mel Gibson v komedii z prostředí reklamního byznysu   16.07.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPo titulu PO ČEM ŽENY TOUŽÍ by mohl každý muž napsat stovku otazníků. Nechť promluví žena - sama režisérka Nancy Meyersová. Otazníkem je, zda to sama ví, nebo bude vycházet jen z osobní zkušenosti.
 

Barbora Hu: Polibek kobry   15.07.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKniha Polibek kobry mne zastihla v době, kdy jsem bytostně toužila po jednoduchosti. Po nějakém zjednodušení života, byť jedním ze zjištění bylo, že ani zdaleka nejsem zaházena nesmysly tolik, jako jsou jiní lidé. Přesto… stalo se to obtěžující. A z tohoto bodu jsem začínala číst… a našla i část, která docela dobře vystihuje podobný stav…

Zkusme si být blíž...   15.07.2021   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

CON AIR - TV tip - Teror v oblacích i na televizní obrazovce   09.07.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmObčas se vyplatí změnit žánr filmů, na něž se díváte. Možná trochu pochopíte ty, kdož slyší na slovo "akční film." Právě mlovníkům akčních velkopodívaných je určen film CON AIR, v něž osamocený Nicolas Cage čelí bandě zlotřilců, které ztvárnili m.j. John Malkovich, Steve Buscemi či Danny Trejo. Podívaná jen pro silné nervy!

Redukce vědomých bytostí   08.07.2021   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVzpomínám si, že jako dítě jsem s rodiči celkem často navštěvoval zoologické zahrady a také tu a tam mě táta vzal do cirkusu. Tehdy, s dětsky naivním viděním světa, to byly úžasné zážitky. Jenže jak člověk stárne, mění se jeho vnímání a názory a najednou si uvědomí, že to, že ten překrásný tygr jen leží za kusem klády a za dvě hodiny se neráčí ani převalit na druhý bok, není projevem jeho zlomyslnosti či lenosti, nebo to, že jeho partner vedle chodí jako kyvadlo hodin jen sem a tam, sem a tam, sem a tam, dokonale monotónně, dokonale rutinně, není tím, že by snad tygři byli hloupí či k uzoufání nudní.
 

Na pivo vlakem – motoráčkem Kozel expres z Prahy až do pivovaru Velké Popovice   07.07.2021   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZamířit do pivovaru autem, pěšky nebo na kole není nic výjimečného. Ale vlakem? A rovnou speciálem – motorákem z řady 810 v retro nátěru z 80. let? Tenhle zážitek si nenechte ujít! Každou sobotu od 10. července z pražského Hlavního nádraží vyráží Kozel expres, který vás zaveze až do pivovaru Velké Popovice. Bezpečně, bez kolon a bez starostí s parkováním.
 

CESTA – road trip Václava Englera   03.07.2021   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNecháte-li se pozvat na krátkou cestu postapokalyptickou krajinou s trojicí zvláštních postav dostane se vám neobvyklého a nečekaného zážitku. Plzeňský básník, prozaik a výtvarník Václav Engler se po několika básnických sbírkách pokouší o básně v próze – o zajímavé, často až bizarní útvary odehrávající se v nereálné krajině, zalidněné postavami našeho světa ale i mluvícími zvířaty či mýtickými tvory, z čehož plynou neobvyklé vztahy a vazby.
 

KRÁLOVNA ALŽBĚTA - TV tip - provdala se za svou vlast   02.07.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmStrhující britský historický velkofilm plný napětí a skvělých hereckých výkonů, dokonalé zachycení atmosféry alžbětínské Anglie, ale také dvorních intrik a boje o moc. To je KRÁLOVNA ALŽBĚTA.

FESTIVAL VDĚČNOSTI v Neratovicích   30.06.2021   Marek Šlechta   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba

HUDEBNĚ POETICKÝ FESTIVAL BEZ TRADICE - ZATÍM aneb pozvánka na první Festival Vděčnosti v Neratovicích...


Ano, je to zpráva narychlo a na poslední chvíli, ale kdo dokáže říct, co bude za měsíc, za dva. Pojďme alespoň sdílet, co dobrého v nás zůstalo po překonání hlavních potíží s epidemií.

Čas višní   30.06.2021   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy… ale také malin, ostružin a borůvek. Pokud také řešíte problém „kam s nimi“ bez zbytečné námahy a s chuťovým výsledkem, nechte se inspirovat…

LEGENDA O SOVÍCH STRÁŽCÍCH - TV tip - I v ptačí říši bojuje dobro se zlem   25.06.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmCelovečerní animované filmy se staly již navštěvovanými a oblíbenými atrakcemi v nabídce kin. Jsou lákavé nejen pro děti, ale svůj zájem projevují i ti starší diváci. Jeden takový příběh tentokrát z ptačí říše si můžete opakovaně vychutnat  i nyní na své televizní oberazovce. Vzhledem k drsnosti a temnosti některých scén je však určen spíše starším dětem a dospělým.

Tarot divokého lesa   24.06.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMnohostranný tarot s výstižnými obrázky a působením do hloubky duše. Možná mi na první pohled připadaly některé karty divoké a znepokojující, ale s tím, jak jsem se probírala každou z nich a chápala je stále hlouběji, byly víc a víc přívětivé a tak přirozené.

Lucie Pytlová: Barefoot: žij naboso!   23.06.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaÓ, jak ráda bych žila naboso! A to jsem tomu prosím nijak fanaticky nepropadla, dokonce jsem se ještě loni štítila sundat boty a dloubat pak špínu z kůže. Stačila tráva, volnost, čas pro sebe samotnou a navrch chůze po bosé stezce (kterou jsem nadšeně dala dvakrát) a špína nešpína, nechte mě být, tuhle rozkoš já prostě potřebuji!
 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  15  16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1017

Celkový počet stran Rozhledny je 1017. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1249 s