Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 30.9.2022, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13280
Komentářů: 11316


MěřeníDušičky připomenou   01.11.2021   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

Snová   31.10.2021   Jan Podlipný   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

SMRT DAREBÁKA – TV tip – Jedinec v boji proti korupci   29.10.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPoliticky laděný thriller francouzské produkce podráždí nervy diváků nejméně třikrát. Jednak dokonalým hereckým výkonem idolu mnohých paní a dívek Alainem Delonem, napínavou kriminální zápletkou ale v neposlední řadě i přesahem do zákulisí mocenské politiky plné korupce, násilí a nesmlouvavého udržování moci i za cenu vražd. Přestože vznikl už v roce 1977 právě tato poslední linie je (a zřejmě stále bude) nanejvýš aktuální

Temný pasažér na zadním sedadle duše aneb Zpověď workoholika   24.10.2021   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTenhle text bude možná trochu nesouvislý, asi místy zmatený. Zaznamenávám ho jako proud myšlenek v okamžiku, kdy už značně pokročila noc a můj mozek mě ne tak úplně poslouchá… Není lehké si přiznat, že máte problém. A to ne malý. Navíc problém, na který se těžko hledá řešení, protože společnost to, co vás ničí, vlastně jako problém většinou nevidí, ba to třeba i oceňuje. Když jsem si svoje trápení konečně začal naplno uvědomovat, svěřil jsem se s ním manželce. Zasmála se. Že prý to už dávno ví. A že to přece není nic špatného.
 

MĚSTO DÍVEK– nejnovější dlouho očekávaný bestseller Elizabeth Gilbertové   23.10.2021   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdyž vyšel román JÍST MEDITOVAT, MILOVAT americké spisovatelky Elizabeth Gilbertové (česky v nakladatelství JOTA v roce 2011) a pak znovu po jeho filmovém zpracování s Julií Robertsovou a Javierem Bardemem v režii Ryana Murphyho, strhla se čtenářská i divácká bouře. Román si přečetlo přes sedm milionů čtenářů, vyšel ve čtyřiceti jazycích a dostal se do čela žebříčku bestsellerů The New York Times a držel se tam 199 týdnů. Podobně to bylo i s pokračováním s názvem V DOBRÉM I ZLÉM (JOTA 2011), prodaném do 27 zemí a taky dlouho figurujícím na žebříčku nejprodávanějších knih.
 

Producent Petr Jákl vyjádřil politování nad tragédií při natáčení filmu Rust   22.10.2021   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Obrovský smutek zavládl při natáčení westernu Rust, kdy došlo k naprosto neuvěřitelné tragédii. Americký herec Alec Baldwin při jedné ze scén vystřelil ze zbraně, která sloužila jako rekvizita, a zasáhl hlavní kameramanku, dvaačtyřicetiletou Halynu Hutchinsovou, a postřelil i režiséra, osmačtyřicetiletého Joela Souzu. Kameramanka bohužel zraněním podlehla, Souza byl převezen na jednotce intenzivní péče v nemocnici v Santa Fe, kde se podrobuje nezbytným úkonům.

Při svíčkách   22.10.2021   Jan Podlipný   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

TAHLE ZEMĚ NENÍ PRO STARÝ - TV tip – krvavý kriminální thriller bratří Coenů   22.10.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVeterán z Vietnamu Llewelin Moss (alias Josh Brolin) je zkušeným lovcem. Když pronásleduje zraněnou antilopu narazí v pustině na pozůstatky masakru, k němuž došlo zřejmě při předávání drog. Na místě najde rozstřílená auta, zkrvavená těla, balíky heroinu, ale také dva miliony dolarů. Udělá však dvě fatální chyby – heroin i peníze si sebere a představuje si, jak si je s manželkou užijí. A pak druhou, že se na místo tragédie vrátí (pomoci zraněnému Mexičanovi nebo se zbavit svědka?)

Smrt si nevybírá   21.10.2021   Jan Podlipný   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

Víte, kdo se narodil 9.10.? Vladimír Menšík!   09.10.2021   Michaela Wilhelmová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV naší paměti zůstává miláčkem televizního publika, pro kterého plakal celý národ. Až neuvěřitelná cifra čítající na 150 filmů obsahuje v titulcích jeho jméno. Ale začněme od začátku...

Bolest neutopíš - podle skutečného příběhu   08.10.2021   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNěkteré příběhy píše sám život. A daří se mu to dokonale. Umí naše osudy dost pěkně zamotat. Ale možná... možná si je někdy zamotáváme i sami?

Hlavní hrdina románu BOLEST NEUTOPÍŠ prožil dvě manželství, každé úplně jiné. A s nimi přišla spousta bolesti, ale také nespočet hezkých chvilek, malých i velkých radostí, kterých si Míra s přibývajícím věkem stále víc váží. 

Hřejivá   08.10.2021   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie
 

DIVOKÁ SRDCE – TV tip – Casanova, Puškin – slavné souboje srdcem i pistolí   08.10.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMezi našimi režiséry jsou nesporné talenty, jejichž talent však z různých důvodů se nemohl projevit naplno. Patří sem beze zbytku Zdeněk Troška, hlavně jeho historické drama POKLAD HRABĚTE CHAMARÉ z roku 1984. Blanka Bohdanová v něm představuje stárnoucí hraběnku, která na svém zámku poskytuje útočiště abbému (Eduard Cupák) , bývalému jezuitovi a. fanatickému odpůrci všeho nového. To byl filmový skvost, ale Zdeněk Troška se od podobných filmů odklonil a celým svým dílem se zaměřil na podbízení se divákovi. Škoda, že nemohl realizovat Čachtickou paní, možná jsme o něm mohli mluvit vážněji než jen o tvůrci KAMEŇÁKŮ.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  17  18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1022

Celkový počet stran Rozhledny je 1022. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1246 s