Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 7.12.2019, svátek má Ambrož a Benjamín 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 505
Publikovaných článků: 12779
Komentářů: 11044


MěřeníOmbudsman pro zdraví radí… Jak na silvestrovské patálie?   28.12.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJak řešit nejčastější potíže spojené se Silvestrem radí právní poradkyně Radka Dvořáková a Michaela Nováková Kanceláře Ombudsmana pro zdraví.  
 

EXCALIBUR – TV tip – meč z kamene vytažený   28.12.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDávná legenda o králi Artušovi, rytířích kulatého stolu, čaroději Merlinovi a bájném meči Excaliburu se stala mnohokrát látkou pro filmaře. Nelze nevzpomenout na americký muzikál CAMELOT /u nás promítaný pod názvem KRÁL ARTUŠ A JEHOP DRUŽINA/ či na Bressonova LANCELOTA OD JEZERA, známého z televizního uvedení.
 

V plzeňském Pivovarském muzeu proběhla soutěž o nejkrásnější perníček   26.12.2018   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV plzeňském Pivovarském muzeu se ve čtvrtek 20. prosince uskutečnil již patnáctý ročník soutěže o nejkrásnější vánoční perníček. Celý večer se nesl v duchu předvánoční atmosféry a výherci získali hodnotné ceny z Plzeňského Prazdroje.
 

Hradišťan, Pecková a Musica Bohemica aneb to nej z českých koled   25.12.2018   Kateřina Sovová   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaVánoční čas si každoročně žádá sváteční atmosféru, k níž neodmyslitelně patří tradiční koledy. Jsou krásné, zpěvné a v neposlední řadě připomínají také národní identitu. Známé rčení „co Čech to muzikant“ skvěle demonstrují dvě nová mistrovská alba koled, která by rozhodně neměla chybět ve vaší audiotéce.
 

MUZIKANTSKÉ VZPOMÍNKY JOSEFA POSPÍŠILA   24.12.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPod názvem MUZIKANTSKÉ VZPOMÍNKY s podtitulem „aneb nic netrvá věčně“ přichází na knižní trh nová publikace známého popularizátora české lidové hudby (především dechovky) Josefa Pospíšila, autora dvou knih ZA VESNICKÝMI MUZIKANTY (1999 resp. 2005) a knižního zpracování televizního cyklu S MUZIKANTSKOU ÚCTOU (2009). Na cestě za vesnickými muzikanty navštívil Pospíšil řadu významných osobností naší české muziky a nabídl životní osudy známých skladatelů populárních skladeb a písní. V druhé knize vzpomínek NEJEN ZA VESNICKÝMI MUZIKANTY připomněl Pospíšil také mnoho slavných muzikantských rodů namátkou Komzáků, Kubešů, Mugrauerů či Konrádyů a přiblížil řadu kapel jakými byli (a jsou) Babouci, Veselka, Božejáci a další. Nabízí se otázka: Kdo v této početné galerii jmen a osobností chybí?
 

Pulzující skrytá místa   22.12.2018   Aneta Šimonková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaLokace, které si zaslouží pozornost. Málo se o nich ví, jakmile je ale poznáte, omámí vás dechberoucí krásou. V nové knize Místa zrychleného tepu.
 

DON GIOVANNI – opera W.A.Mozarta ve filmu Josepha Loseyho   21.12.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZfilmovat operu je vždy pro filmaře velkým oříškem. Jevištní prostota a statičnost jsou v přímém rozporu s dynamikou filmového děje. Většinou dochází jen k převedení jevištního díla na filmový pás, k záznamu. Jen výjimečně se podaří vytvořit filmovou operu v podobě, kdy neztratí nic ze svého hudebního a inscenačního mistrovství a přitom je bytostným filmovým dílem.
 

INCIDENT V ČECHÁCH – thriller švédského autora Thomase Årnfelta   19.12.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaHistorický román z roku 1613 tedy z doby těsně před třicetiletou válkou a odehrávající se v naší zemi. Navíc od autora ze Švédska, odkud jsme si v poslední době zvykli na kvalitní detektivky. Jistě lákavé pro mnoho čtenářů.

Vánoce v klidu a bez front   14.12.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJe to vůbec možné, když pozorujete ten shon kolem sebe? Ano, Prague The Style Outlets v Tuchoměřicích, hned vedle letiště Václava Havla, je stylové místo, které lze přirovnat k předním evropským outletům a k oáze klidu. Design centra je čistý, prostorný a dává tak dobře vyniknout jednotlivým obchodům, které jsou velmi citlivě stylově sjednoceny. Pro návštěvníky je centrum přehledné, působí vzdušně a elegantně. Nákupy si zde i v předvánoční horečce užijete v klidu a bez front.

VRAŽDA NA VEČEŘI – TV tip – napínavá parodie se slavnými detektivy   14.12.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVražda v předvánoční době, kdy v televizi kralují pohádky, donekonečna se táhnoucí přihlouplé seriály a citové vydíračky? Proč ne – když jde o humor v němž vystupují slavná herecká jména a navíc představuje pro milovníky záhad rébus, v němž mají určit kdo koho paroduje a odkud jsou scény převzaty.
 

Báječná roláda z vaječných bílků   13.12.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKaždý rok nám při pečení cukroví přebývají bílky. Nejčastěji je spotřebováváme do kokosek, ale ty ne každému chutnají. Navíc není jednoduché je udělat, protože se musí péct opravdu velice pomaličku.

Uvádíme rychlý a jednoduchý recept na oříškovou roládu.
 

V Česku vyjde Wagnerův Prsten Nibelungův   10.12.2018   Kateřina Sovová   Komiks  

Přečíst tento článek z rubriky Komiks

Na začátek prosince si pražské nakladatelství Comics Centrum připravilo pro příznivce komiksu speciální překvapení, které potěší nejen fanoušky kvalitní kresby, ale také milovníky klasické hudby. Tím překvapením je komiksová adaptace Wagnerova proslulého operního cyklu Prsten Nibelungův.

Punťa je tu   08.12.2018   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaZas. – Jako fenomén konce první republiky a začátku tzv. protektorátu (1934-1942).
Aktuální „Punťa“, objemný soubor reeditovaných kreslených příběhů, je ovšem pouhým výborem z víc než pěti set pokračování. Máme jich tu na tři sta a reedici doplňuje samostatná knižní monografie Pavla a Lucie Kořínkových Punťa. Studie.
Je tu však i sešit Punťa. Obálky, je zde také vtipný reprint dobového Rozvrhu hodin PUNŤA a sada 8 pohlednic; to celé uvnitř klapboxu.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  19  20 21 22 23 24 25 ... až 983

Celkový počet stran Rozhledny je 983. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3053 s