Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 1.10.2022, svátek má Igor 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13280
Komentářů: 11316


MěřeníHINDENBURG – TV tip – tragický konec německé pýchy   09.09.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmHindenburg bylo jméno největší vzducholodi, kterou chtělo Německo oslnit svět. Zeppelin (podle slavného tvůrce vzducholodí)  vzlétl roku 1937 přes Atlantik do Spojených států. 6. května těsně před přistáním nad Lakehurstem ve státě New Jersey však došlo ke katastrofě, která navždy ukončila další lety vzducholodí.
 

Když zdi nahradí lesy   05.09.2022   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky PoezieTuto báseň věnuji všem, na něž tato doba těžce dopadá – a připadají si v ní jako cizinci. Všem, kdo hledají opěrné body, a zatím se jim bortí půda pod nohama. Všem, kdo čelí vichrům povrchnosti a pokrytectví. Všem, kdo bojují za své sny – a nevzdávají se jich.
 

BOD ZLOMU – TV tip – Surf má své zákony   02.09.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmThriller o setkání mužů, které vzrušuje nebezpečí. Patrick Swayze a Keenu Reeves v hlavních rolích amerického kriminálního dramatu z prostředí surfařů.

Den otevřených dveří ve Švandově divadle   31.08.2022   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloUž 17. září 2022 se u Švandů uskuteční tradiční Den otevřených dveří. Ten se letos poprvé propojí s akcí Zažít město jinak. Dění v divadle tak doplní sousedské slavnosti odehrávající se zejména na blízkém Arbesově náměstí. „Od 11 do 17 hodin se v divadle uskuteční celkem sedm prohlídek s našimi herci a herečkami začínajících v každou celou hodinu, připravena bude i krátká scénka na jevišti věnovaná divadelním profesím,“ zve do Švandova divadla jeho ředitel Daniel Hrbek.

Do Plzně na festival DIVADLO   30.08.2022   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloMezinárodní festival DIVADLO, který proběhne v Plzni od 14. do 21. září 2022, oslaví letos 30. výročí. Celkově se diváci mohou těšit na 38 představení 26 souborů z Finska, Francie, Kanady, Litvy, Maďarska, Slovenska, Španělska, Švýcarska a České republiky. K hlavním lákadlům patří zahraniční inscenace slavných režisérských osobností Roberta Lepage, Christopha Marthalera nebo Viktora Bodó. Dále návštěvníci uvidí například vtipné zamyšlení nad fenoménem kapely Rolling Stones s předními slovenskými herci, výběr toho nejlepšího, co se urodilo na domácích jevištích za poslední sezonu, řadu neobvyklých alternativních divadelních projektů, představení zdarma pod širým nebem i venkovní výstavu ke kulatému festivalovému výročí.
 

ŠPICL PÁNĚ 955 – historická freska Patricka Zandla   27.08.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturavKonec prvního tisíciletí našeho letopočtu. Rozhoduje se o osudu české země a mnoho mladých šlechticů musí dokázat čest svoji rytířskou statečností a neváhat položit za svoji vlast i život.  Ale nejen na bojištích se tvoří dějiny...

Judita Peschlová: Velká kniha rituálů   27.08.2022   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaŽivot má tolik barev! Rituály se mohou stát součástí našeho života ve velkolepých formách, ale také v nepatrných ceremoniích, které budou komorní a zcela naše. Můžeme se nachlup řídit knihou, která je studnicí informací, emocí i praktických rad, ale také si díky tomuto vnitřnímu naladění udělat rituály své. Autorka přináší čtenářům tu největší možnou volnost.

Cestovatelská hra o ceny s Princeznou zakletou v čase   25.08.2022   redakce   Soutěže  

Přečíst tento článek z rubriky SoutěžeNevíte, kam s dětmi na konci léta a začátkem podzimu vyrazit na výlet? Vydejte se s princeznou Ellenou a jejími přáteli z úspěšné pohádky Princezna zakletá v čase na výpravu po krásách České republiky. Podíváte se na místa, kde se film natáčel, dozvíte se zákulisní informace o fantasy světě Oberon, ve kterém se pohádka odehrává, a zasoutěžíte si o zajímavé ceny, jako jsou lístky na premiéru. Akce Po stopách Princezny probíhá od 29. srpna do 11. listopadu.
 

Nový festival, nové programové linky, nový Vzlet   24.08.2022   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloVršovická kulturní křižovatka startuje druhou sezónu, která přinese spolupráci s podcastem 5:59, inscenaci o Petru Léblovi či koncertní řadu pro děti. Nový kulturní prostor Prahy se otevřel v roce 2021 v prostoru bývalého vršovického kina. Od té doby zrealizoval 332 kulturních akcí, které navštívilo 15 000 diváků. Druhou sezónu slavnostně zahájí čtyřdenním programem.
Návštěvníci se mohou těšit na první ročník festivalu improvizačního divadla, vernisáž dvou nových výstav, inscenaci mladých tvůrců a jazzový koncert.

Nebuďme balvany   23.08.2022   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky PoezieTakové malé zamyšlení o tom, že má-li něco platit a být vyžadováno, musí to platit univerzálně, nikoli selektivně. A že jaké jsou vzory, takoví jsou i následovníci…
 

INTERVIEW S UPÍREM – TV tip – Brad Pitt a Tom Cruise v netypických rolích   19.08.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMnohý novinář by za to dal snad vše – potkat živého upíra, který má navíc chuť mu vyprávět svůj příběh. Jednomu z nich se to podařilo – novinář Malloy (Christian Slater) oslovil na ulici jistého Louise. Od něj se posléze dozví, že tento muž žije na tomto světě již dvě stě let a že se – ač nerad – musí živit lidskou krví. Jak to pro něho začalo? To už prozradí zajímavý snímek režiséra Neila Jordana INTERVIEW S UPÍREM.

Na rozcestí   17.08.2022   Jan Podlipný   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

Neznámá v dešti   16.08.2022   Jan Podlipný   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

Starší články - strany: 1  2  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1022

Celkový počet stran Rozhledny je 1022. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1495 s