Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 24.10.2020, svátek má Nina 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 510
Publikovaných článků: 12962
Komentářů: 11154


MěřeníTip na výlet: České Švýcarsko   05.10.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPřekrásná příroda, vyhlídky, torza skalních hradů. Procházka touto krajinou uklidní duši a prospěje tělu. Není divu, že o letních prázdinách zde potkáváte zástupy českých rodinek. S podzimem má tahle krajina osobité kouzlo - a méně lidí v patách. 

OKAMŽIK ZLOMU – TV tip – hra kočky s myší v kriminálním thrilleru   02.10.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDokonalý zločin – kolik filmů bylo na toto téma již natočeno. A zřejmě ještě bude, protože fantazie scénáristů je bezbřehá a fantazie zločinců ji ještě převyšuje. Nyní se vás o tom bude snažit přesvědčit populární „Hannibal Lecter“ - herec Anthony Hopkins ve filmu režiséra Gregoryho Hoblita.

Robert Vano má výstavu Výběr z díla. Kde ji najdete?   01.10.2020   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníVe výstavním prostoru STARS LOVERS & FRIENDS v Praze 2 najdete  to nejlepší z díla tohoto  fotografa, který prorazil i na poli světovém. Výběr z díla nabízí nejen pohled na snímky Roberta Vana, můžete si vybrané artefakty i zakoupit. Jako například kalendář a ještě budete mít dobrý pocit, protože část z výtěžku bude věnována na podporu dobročinné organizace DEBRA ČR.
 

Starosta Roudnice nad Labem odhalil pamětní desku hrdiny 2. světové války   30.09.2020   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJiří Kučera se narodil 27. června 1914 v Roudnici nad Labem v rodině řídícího učitele. V roce 1935 získal pilotní diplom pro řízení sportovních a turistických letadel. V letech 1935-1937 se přihlásil do Školy leteckého dorostu ve Vojenském leteckém učilišti v Prostějově a po pokračovacím stíhacím výcviku byl v hodnosti četaře přidělen k 50. stíhací letce. Jiří Kučera se nikdy nesmířil s událostmi po Mnichovské dohodě a jako jeden z prvních přešel ilegálně do Polska. Později jeho cesta vedla do Francie a na Britské ostrovy. Tam se stal příslušníkem 313. Československé stíhací perutě v britské hodnosti Flying Officer. Za druhé světové války sestřelil 5 německých bombardérů.

Febiofest 2020 vyhráli Služebníci   28.09.2020   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSlovensko-česko-rumunsko-irské drama Služebníci a švédská ztřeštěná komedie Volej mámu! se staly vítězi 27. ročníku MFF Praha – Febiofest. Služebníci ovládli Hlavní soutěž, kterou letos poprvé posuzovala odborná porota, Volej mámu! vybrala divácká porota. Z Amnesty International Febiofest Award se těší tvůrci íránsko-českého dramatu Syn-Matka, jenž íránská kina nesmějí promítat. Ocenění byla předána ve čtvrtek večer na slavnostním zakončení. Zakončovacím snímkem se stala francouzská novinka japonského režiséra Hirokazu Kore-edy Pravda.

Proč „žerou“ právě vás?   28.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyRomantický večer, nejlépe u vody. Vrzání cvrčků, vůně květů a trávy, šumění potoka. Slunce zapadá. Chlapec s dívku se drží za ruce. S postupujícím časem však ona nepřestává oplácávat své odhalené ruce, lýtka, nakonec i tváře, až se znechuceně zvedne a zavelí k odchodu. S červenými pupínky po komářích bodnutích oba odchází.

Becker: Hypnóza a Metoda přímé komunikace s nevědomím   26.09.2020   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura
„Nauka o reinkarnaci vychází z teze, že člověk je strůjcem svých stávajících životních podmínek, přičemž má v každém okamžiku možnost sám si vědomě vytvářet svůj osud. Jestliže se v konkrétních případech jedná o nemoci či rány osudu, není až tak podstatné. V praxi mnoho terapeutů rozlišuje mezi reinkarnační terapií a regresní terapií. Zatímco reinkarnační terapie hledá příčiny klientových potíží v jeho dřívějších životech, omezuje se regresní terapie na prožitky ze současného života…

…Termín reinkarnační terapie přitom sugeruje, že příčina problému je v některém z minulých životů. Ve skutečnosti má však většina problémů svoji příčinu v současném životě.“
 

CAPOTE - TV tip - úspěšný film o úspěšném muži   25.09.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmŘíká vám něco jméno Truman Capote (1924-1984)? Čtenářům, kteří znají jeho knihy jako LUČNÍ HARFA, SNÍDANĚ U TIFFANYHO či CHLADNOKREVNĚ, ho nemusíme příliš představovat. Nehledě k tomu, že jmenované knihy byly také s úspěchem zfilmovány. Těm méně znalým dlužno podotknout, že film CAPOTE není životopisným filmem o velkém a úspěšném spisovateli a dosti podivínském člověku, ale především filmem o vzniku jedné z jeho knih.

MĚSTO ŽEN – dramatický román Davida R. Gillhama   23.09.2020   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Ještě žije duch lidství,“ říká židovská matka dvou dětí mladé německé dívce, která se o ně – za cenu vlastního života – pomáhá starat. Jsme v Berlíně roku 1943. Lidé cítí, že válka se nevyvíjí podle představ a vedle fanatických nacistických obhájců roste počet těch, kteří začínají cítit duch porážky. V neobyčejné době se musí každý rozhodnout,  zda stále věřit „vůdci“ a v obrat k lepšímu nebo si uvědomit skutečný stav. Muži jsou převážně na frontě a tak se Berlín mění na „město žen“. A mezi nimi jsou i takové, které ví, jak se správně zachovat...
 

Richman: Bohatství nejsou peníze, ale splněný sen   22.09.2020   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaFood Addictors naservírovali premiéru. Klip Richman. Na první dobrou se může zdát, že song je o chlapíkovi, který se topí v penězích. V podání hrdinů, kteří si šli za svým snem, se ukazuje, že tak prvoplánové to není.
 

Letní toulání po hradech českých XI.   22.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJe veliký, zachovalý a v každém jeho koutě číhá záhada nebo střípek magie. O kom či čem je řeč? Slovácký hrad Buchlov se každému, kdo vyšplhá až k jeho druhé bráně, dokáže řádně odměnit. Skvělá expozice, krásná stavba, okolí plné relaxu. Už jste tu byli?

Tip: Unikátní výstava Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir… ve Foru Karlín   21.09.2020   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníMísto, kde budete fascinováni audiovizuálním konceptem výstavy. Prostor, kde to není jen o kulturním zážitku. Prostě sebou necháte prostoupit vjemy z rotujících maleb velikánů světového malířství. I se zvukovým doprovodem. To nabízí jedinečný koncept výstavy Bylo nebylo, Van Gogh, Monet, Renoir....

Letní toulání po hradech českých X.   21.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyBlížíme se na Hanou. Z dálky nám kynou Boskovice, dříve majestátní hrad, dnes hlavně místo festivalů a kulturních událostí. Stojí tahle rozvalina vůbec za návštěvu? Na to vemte jed!

Starší články - strany: 1  2  3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 998

Celkový počet stran Rozhledny je 998. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3153 s