Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníPrach, který se snáší ze snů   07.04.2021   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPrvní světová válka, kapitola lidského bytí, která přeskládala svět kámen po kameni. Nekonečný seznam osudů, lásek, ztrát, zoufalství i naděje. 
Knih na toto téma vzniklo nespočet. Od velkých melodramat po soukromé příběhy.
Do této nekonečné řady se staví i kniha oblíbeného autora Louise De Berniéres s názvem Prach, který se snáší ze snů.

 

Mravní dějiny českého národa II.   06.04.2021   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyO duchu doby leccos vypovídá zákon č. 115/1946 Sb. o právnosti jednání souvisících s bojem o znovunabytí svobody Čechů a Slováků. Tento zákon schválilo Prozatímní Národní shromáždění dne 8. 5. 1946, tedy rok po konci války v Evropě. Klíčový je první paragraf: Jednání, k němuž došlo v době od 30. září 1938 do 28. října 1945 a jehož účelem bylo přispěti k boji o znovunabytí svobody Čechů a Slováků nebo které směřovalo ke spravedlivé odplatě za činy okupantů nebo jejich pomahačů, není bezprávné ani tehdy, bylo-li by jinak podle platných předpisů trestné.

Mravní dějiny českého národa I.   05.04.2021   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyExistuje řada kritérií, podle nichž lze hodnotit vyspělost národa. V dnešní době ovládané chimérickou honbou za stále větším ekonomickým růstem, se povětšinou státy a jejich obyvatelé hodnotí právě z pozice ekonomické síly, jindy síly válečné (což je snad ještě horší měřítko), dle dodržování lidských práv a občanských svobod či dalších věcí. Těch kritérií, která můžeme za účelem srovnávání použít, je téměř neomezené množství – a lidé jako by v sobě měli zakořeněnou odvěkou potřebu neustálého srovnávání. Osobně pak za nejnáročnější měřítko považuji mravní vyspělost národa.

S pokorou v srdci...   04.04.2021   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky PoezieTato báseň je určena vám všem, kteří tuto dobu nesnášejí dobře. Snad vám dodá aspoň trochu naděje a krapet sil. 
 Výjimečně jsem v tomto případě použil interpunklci na konci řádků básně, kam ji normálně nedávám.

 

Chtějme obojí...   02.04.2021   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky PoezieVšem zde chci popřát především klidné prožití svátků velikonočních...
 

SÍLA SRDCE – TV tip – Terorismus mění životy nevinných   02.04.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž 11. září 2001 dvě letadla narazila do budov World Trade Centre, svět se změnil. Být několik týdnů po této události novinářem, Američanem a navíc Židem a nacházet se uprostřed výbušného centra džihádu v pákistánském desetimilionovém lidském mraveništi Karáčí, které má temnou pověst mezinárodní teroristické základny, je pro dopisovatele Wall Street Journalu Davida Pearla riziko první kategorie.
 

TRAMTARIE HLÁSÍ UDÁLOST SEZONY   01.04.2021   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

 

Po šestnácti letech se na olomoucká jeviště vrací divadelní klasika všech klasik, slavné Tři sestry Antona Pavloviče Čechova. Inscenaci uvede Divadlo Tramtarie pod režijní taktovkou úspěšného ruského režiséra Alexandera Minajeva. Autorem moderního zpracování nesmrtelné předlohy je Vladislav Kracík, umělecký šéf souboru.

 

Michal Čagánek: Odložený vesmír   31.03.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaS takovýma lidma je to marnost nad marnost – to by byla asi krátká charakteristika Aleše Hlavinky, hlavního hrdiny Odloženého vesmíru. A možná právě proto přišel vesmír, aby všechno přeskládal, odložil, přeložil a pořádně mu naložil.

B4 Leticia Moreno s JFO - online   30.03.2021   Veronika Foltýnková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaStreamovaný koncert Janáčkovy filharmonie Ostrava.
8.4. 2021 v 19:00 hod.

ČERNÉ ZLATO –severská krimi od Dany Stabenow   25.03.2021   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaJiž počtvrté se americká autorka detektivek Dana Stabenow představuje péčí nakladatelství Mystery Press českému čtenáři. Po románech POD HLADINOU, CHLADNÝ ČAS PRO VRAŽDU a DEVÁTÁ OBĚŤ (o dvou posledních jsme ve webmagazinu psali) se můžete opět setkat se sympatickou aleutskou vyšetřovatelkou Kate Shugakovou.
 

Profesorka Věra Adámková vyzývá veřejnost: Nerezignujte na život!   24.03.2021   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySoučasná situace není jednoduchá pro nikoho, každému zasáhla do života. A upřímně; nikdo na světě si s tím neví rady. Žádné zemi nevychází jejich opatření tak, jak by si přál. Dokonce ani státy, které postupovaly ve svých opatřeních mnohem důrazněji než my, nemají uspokojivé výsledky. Nikdo nám nezaručí, že neonemocníme. Virus je organizmus poměrně jednoduchý. Chce přežít. A my se musíme bránit podle našich možností, i když nás omezují.

Influenza od Electric Lady je tu!   23.03.2021   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaJde o hudební projekt? Kde se vzalo – a jak vzniklo video Hollywoodských rozměrů? Je to předzvěst, která se vyplnila, anebo jen shoda náhod…? Celá řada otázek vstanula po shlédnutí tří videoklipů rockerky Electric Lady. Celý projekt je opravdu velice excentrický a také díla v něm jsou současná, a až velice aktuální co se týče jejich témat. Tereza hovoří o tom, že námět na dílo INFLUENZA napsala už v roce 2018, přesto působí, jako když vychází z dnešní doby. Takže; buď jde o proroctví, které se vyplnilo, anebo je to shoda náhod, ač byl námět napsaný už před dvěma roky.

Z čeho je mi zle...   22.03.2021   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky PoezieFoto pořízeno ve Dvoře Králové v květnu 2020

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19  20  21 22 23 24 25 ... až 1017

Celkový počet stran Rozhledny je 1017. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1183 s