Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 13.12.2019, svátek má Lucie 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 506
Publikovaných článků: 12783
Komentářů: 11044


MěřeníAMERIČAN – TV tip – George Clooney zabíjející bez skrupulí   23.11.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZnáte to z filmů. Typický Američan je buď obtloustlý nekňuba, hollywoodský krasavec nebo zabiják s puškou v ruce. Nakolik vám připadá Georges Clooney jako krasavec nevím, ale jako Američan ve film AMERIČAN splňuje  pověst zabijáka na sto procent. Rád by už svého „řemesla“ nechal, ale svět zločinu si ho vždy najde.
 

Dejme dětem šanci. Stromem splněných přání.   20.11.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyK vánočnímu veselí patří i troška té filantropie a kdybyste náhodou nevěděli, kde udělat dětem radost, věřte, že pod stromečkem. A ne ledajakým. 

17. listopadu patří hold i Miladě Horákové   17.11.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyUctít památku 17. listopadu můžete kromě klasických míst na Národní třídě a Albertově také u Pomníku dr. Milady Horákové na tzv. Pětikostelním náměstí na konci Sněmovní ulice v Praze 1. Právě Milada Horáková je stálou připomínkou důsledků komunistické zvůle, která v naší zemi do listopadu 1989 vládla.
 

NÁVRAT DO COLD MOUNTAIN – TV tip – Něžná vášeň v drsné době   16.11.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmRomantický film s  dramatickými akčními scénami je určitě oblíbenou podívanou řady diváků. Když k tomu přidáte historickou dobu americké občanské války, mimořádnou předlohu – román Charlese Fraziera (česky jako Chladná hora, Knižní klub 2000), vyznamenaný mj. americkou Národní knižní cenou a hvězdné obsazení s Nicole Kidmanovou, Jude Lawem, Renée Zelwegerovou a dalšími známými jmény plus zručnou režii Anthonyho Minghelly (tvůrce Anglického pacienta) pak jde na první pohled o film mimořádný.
 

Když s koněm souzníš   15.11.2018   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Jarka Bocková je obdivovatelkou koňské ušlechtilosti i duše. Koním zasvětila celý svůj život. Je hrdou majitelkou tří valachů, věnuje se jezdeckému umění, podílí se na výrobě luxusních sedel. Sama by být koněm nechtěla, jedině tím nespoutaným, divokým, bez jezdce. Jarce nevyhovuje stereotyp dnešní uspěchané doby. Každodenní rytmus přizpůsobený povinnostem kolem koní jí ale nevadí. Ke koním vzhlíží jako k moudrým bytostem, od kterých bychom se mohli učit...

KŘÍŽ ROMANOVCŮ – bestseller Roberta Masella – knižní tip   13.11.2018   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaAmerický spisovatel Robert Masello (v češtině vyšly jeho romány Vigilie, Bestiář a Krev a led) umístil svůj nejnovější bestseller do nehostinného prostředí Aljašky do fiktivního městečka Port Orlov na pobřeží Beringova moře. Na nedalekém ostrově Svatý Petr bývala před sto lety ruská osada, kam se uchýlili stoupenci legendárního mnicha Rasputina. Dnes je to „místo duchů“, opuštěné a podle místních lidí prokleté místo, jemuž se všichni podvědomě vyhýbají.

Podzimní úvaha single třicátnice   12.11.2018   Kateřina Sovová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKdyž jsem byla malá, měli jsme kocoura. Jmenoval se Macík. Měla jsem ho ráda, ale po několika letech u nás se začal hodně toulat. Když se mi jednoho dne vysmekl z náručí, vnitřně jsem věděla, že ho už neuvidím. Ten pocit nedokážu vysvětlit, ale byla to pravda. Když mě opouštěl jediný člověk, kterého jsem kdy milovala, nebrečela jsem jenom proto, co se v danou chvíli dělo. Brečela jsem, protože jsem podvědomě tušila, že už napořád zůstanu sama.
 

Pětinásobný křest - to jen tak nezažijete!   11.11.2018   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaVe čtvrtek 22. listopadu v 17 hodin doslova poteče šampaňské proudem v Městské knihovně v Klášterci nad Ohří. Důvodem bude křest minimálně pěti knih pěti místních autorů (šestá kniha vyjde Radce Zadinové 19.11., takže pokud dorazí včas, bude čestně přijata do klubu).
Je to rarita, že se v městečku s 15 tisíci obyvateli soustřeďuje tolik autorů - kromě níže uvedených odtud pochází ještě spisovatelka Martina Doležalová a rýsuje se tu další talent v podobě Markéty Kurešové, vítězkyně literárních soutěží.

(Fotografie ze společného křestu v r. 2016)

Tajemství dobrého listového těsta   10.11.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Listové těsto je pro většinu lidí jednoduchá záležitost. Již jen málokdo si ho vyrábí doma a spíše si tento základ pro jablečný štrůdl či rychlou pizzu koupí v obchodě. Čím je však listové těsto specifické? A jak poznat dobré listové těsto od horšího?

DÁMA VE ZLATÉM – TV tip – rakouská MONA LISA do správných rukou   09.11.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDáma ve zlatém vypráví pozoruhodný skutečný příběh ženy, která se rozhodla dosáhnout spravedlnosti a za každou cenu bojovat o dědictví, které její rodině právem náleželo. Šedesát let poté, co byla za druhé světové války nucena utéct z milované Vídně, se Maria Altmannová (Helen Mirren) rozhodne získat zpět rodinný majetek, který jí byl zabaven nacisty.

Když si nevíte rady, je tu Ombudsman pro zdraví   07.11.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMáme ombudsmana na lidská práva, leckteré firmy mají ale ve svých pobočkách i ombudsmany pro právní poradenství. Ovšem co když potřebujete poradit ve sféře zdraví? Ombudsman je tu rovněž.

Útok z hlubin   05.11.2018   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdo ovládá oceány, ovládá celý svět
 

Tatér z Osvětimi   04.11.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTatér z Osvětimi je zřejmě kniha, kterou nikomu nemusím blíž představovat, protože každý, koho tahle tématika zajímá, o ní zřejmě už slyšel. Albatros Media se rozhodla vydat vzpomínky muže, který prožil tři roky v Osvětimi - Březince jako tatér, sepsané ženou, která se s tímto mužem po válce setkala a spřátelila.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  21  22 23 24 25 ... až 984

Celkový počet stran Rozhledny je 984. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3701 s