Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníTAKOVÁ ZVLÁŠTNÍ RODINKA – TV tip – Návrat nehodného otce   19.03.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDvaadvacet let si užíval Royal Tenenbaum (v podání Gene Hackmana) světských radostí plnými doušky. Velký milovník žen a života opustil  manželku a tři děti a vydal se do světa. Jenže co teď, když je bez peněz a přátel, kteří by mu pomohli? Tak se pustí do riskantní hry – vymyslí si, že je smrtelně nemocný a apeluje na soucit svých blízkých. Ti už dávno mají své starosti a problémy, ale bývalého manžela a tatínka nemůžou nechat v bryndě, ne?

Kerstin Simoné: Thovt, projekt lidstvo, klíč k transformaci   18.03.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaStůjme si za pozitivním a nenechme se zlomit. To je poselství této knihy, které jsem si odnesla. Ale přiznám se, že čtivo to pro mne bylo obtížné, protože  na jednu stranu tu je hromada naděje, sem tam návody, jak si zvednout svoji vlastní náladu, vyzařování a pocit naděje do budoucna (a tako to  jsou skvělá cvičení pro bdělou přítomnost), na straně druhé do toho růžového autorka řízla pěkně do krvava a dostáváme tu celou plejádu lidských nedostatků až tyranie sebe samých a planety.

Bernadette von Dreien: Christina, kniha II, vize dobra   16.03.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Nejúčinnějším způsobem, jak začít, je aktivovat ve svém každodenním životě svého vnitřního pozorovatele a nejprve identifikovat své osobní vzorce myšlení a jednání, a ty následně transformovat. Transformace neboli změna vzorců jednání je pravděpodobně nejpracnější, zároveň však nejdůležitější fází ze všech…“

Město žen   15.03.2021   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaObdobí války je vděčné téma v literatuře. Od faktu až po dobrodružné romány, tragické příběhy nebo životopisné kousky. 
To vše čtenáře baví a láká. Otázkou zůstává na počátku knihy, jak moc kvalitní příběh před námi stojí. V tak velkém množství snadno sáhneme po krásném obalu s prázdným obsahem.
Město žen vyzývá čtenáře lákavým přebalem. Zaujme svým příběhem? Ráda bych Vám alespoň kousek nechala do knihy nahlédnout. Věřím, že budete překvapeni.

 

Vím, Pane...   12.03.2021   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky PoezieTato báseň je sice věnována především dvěma konkrétním lidem, ale je určena vlastně všem, kdo v této nelehké době zápasí o život. Je to modlitba, jejímž hlavním poselstvím je naděje. Nevzdávejme se – a věřme…
 Pan Jiří Kimla (1947-2021) bohužel 10. 3. z tohoto světa odešel. Velice myslím na ostatní, kteří právě svádějí svůj boj o přežití.
 (Na mé vlastní fotografii je socha J. Vrchlického z Petřínských sadů v Praze.)
 

PROTEKTOR - TV tip – Co všechno jste ochotni zradit pro lásku?   12.03.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSilné a mimořádně působivé okupační drama z doby atentátu na zastupujícího říšského protektora Heydricha v režii Marka Najbrta. Osudový vztah rozhlasového redaktora Emila (Marek Daniel) a zpěvačky a herečky Hany (Jana Plodková) je v extrémní době podroben tvrdé zkoušce. Zachrání Emil Hanu, která má židovský původ? A za jakou cenu? 

Seifertovy Kralupy 201   11.03.2021   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMěsto Kralupy nad Vltavou vyhlašuje, na památku básníka Jaroslava Seiferta, autorskou literární soutěž v rámci 26. ročníku festivalu poezie a přednesu Seifertovy Kralupy.
 

Zápas hodnot v době krize   08.03.2021   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyDemokracie a svoboda vždy čelí rizikům a intrikám, nepovažujme je proto za věc samozřejmou, ba právě naopak, vynakládejme značné úsilí a nepřetržitou pozornost na jejich ochranu a zachování. Žádný režim, forma vlády či stát netrvá věčně – ať už demokratický či totalitní, soudobý či minulý. Dokonce i ten SSSR to zabalil, ač tu měl být na věčné časy, stejně jako z egyptské říše trvající nevěřitelných tři tisíce let zůstaly dnes jen němé artefakty v muzeu či na poušti. Vše se mění, což je paradoxně jediná neměnná pravda ve vesmíru.
 

Je mi fajn – osobní vzkaz   06.03.2021   Jakub D. Kočí   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba

Neudělat žádnou reklamu k vydání cédéčka znamená, že jsme jako nová kapela na českém mediálním trhu odsouzeni utonout v širých vodách internetu, jen to žbluňkne. Ale chvástat se nám příčí, takže jak na to? Oukej lidi, pojďte nás prostě podpořit a všimněte si našeho debutového alba! A proč? Třeba protože se líbí i našim manželkám.

BOD ZLOMU – TV tip – Surf má své zákony   05.03.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmThriller o setkání mužů, které vzrušuje nebezpečí. Patrick Swayze a Keenu Reeves v hlavních rolích amerického kriminálního dramatu z prostředí surfařů.

Michelle A. Motuzas: Šamanské léčení   04.03.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaIntuitivně laděné karty probouzí chuť ponořit se do všech svých životních témat. Autorka vám představuje své dílo s laskavostí a nabízející láskou, kterou nelze odmítnout. Ostych ze šamanské energie je pryč, nechávám si pouze pocit, že v těchto kartách vše živé ovlivňuje vše živé.

Na všechno...   04.03.2021   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky PoezieDomnívám se, že tato báseň nepotřebuje obsáhlých dovětků. Jen chci všem popřát, aby v těchto časech nalézali pevné body, o něž se lze opřít - a aby vytrvali...
 

Projekt Kořeny osobností žije i v roce 2021   03.03.2021   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyI v roce 2021 pokračuje unikátní vzdělávací projekt Botanické zahrady hl. m. Prahy Kořeny osobností. Za 12 let se do projektu zapojilo už 107 významných osobností. Naposledy to v roce 2020 byli Miroslav Zikmund z cestovatelské dvojice Zikmund a Hanzelka, judista a olympijský vítěz Lukáš Krpálek, světově uznávaný akademický malíř a grafik Jiří Anderle a hned celá rodina významných českých neurochirurgů Benešových. I letos obohatí Stezku osobností další jména světového významu. V průběhu roku si pak připomínáme osobnosti, které se za dobu existence projektu zapojily. Ve skleníku Fata Morgana v těchto dnech vykvetla orchidej vysazená architektkou Evou Jiřičnou. V letošním roce bude pokračovat i putovní výstava, která mapuje projekt Kořeny osobností ve fotografiích. Navštíví řadu českých měst, například Benešov, Slaný a znovu se objeví i v Praze.
 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  21  22 23 24 25 ... až 1017

Celkový počet stran Rozhledny je 1017. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.116 s