Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 26.9.2023, svátek má Andrea 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13519
Komentářů: 11387


MěřeníMOST U REMAGENU – TV tip – Válečné drama natáčené v Čechách   02.12.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVelkofilm založený na skutečné události z dob druhé světové války. Vyprávění plné pyrotechnických efektů paralelně sleduje jak postup americké tak německé armády a libuje si v atraktivních soubojových výjevech. Navíc jeho natáčení málem vyvolalo další válečný střet...

Muž jménem Ove   01.12.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaŽivot je podivuhodná věc...

Přejme si les - nová básnická sbírka je na světě   01.12.2022   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaV básnické sbírce „Přejme si les“ reaguje Marek Vojtěch Řezanka na nejistotu doby, kdy ve vzduchu dlouhodobě visí přízrak jaderné apokalypsy. S pocitem takové permanentní hrozby se žije těžko – a cokoli plánovat se zdá být malicherné až nemožné.

Varování: Až do konce roku platí extrémní nebezpečí kyberútoků   30.11.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPolicie ČR a ČSOB varují před zvýšenou aktivitou kybernetických zločinců, která se v předvánočním čase ještě stupňuje. Statistiky lámou rekordy už nyní, jen do října evidují policisté víc než 15 tisíc kyberzločinů. Na aktivity kybernetických podvodníků upozorňuje nová preventivní kampaň Volač a Klikač.

CHATA V HORÁCH – psychologický thriller od Ruth Ware   28.11.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaJsou knihy, které přečtete jedním dechem a zůstanou vám dlouho v paměti. CHATA V HORÁCH, když se do ní začtete, vás nepustí, dokud nebude příběh u konce. Nakladatelství Mystery Press ji uvádí slovy: “Každý má co získat, co skrývat a co ztratit“ a odkazuje na nejlepší tradici „královny zločinu“ Agathy Christie,
 

Na obzoru svítá   27.11.2022   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

Už jen týden! Skupina LUNETIC bude mít 2.12. po čtyřech letech koncert   26.11.2022   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaFanoušci fenomenální chlapecké skupiny Lunetic se dočkali; skupina, která proslula v devadesátých letech hity jako např. Máma, Dotyky, Ať je hudba tvůj lék chystá po čtyřech letech velký koncert s kapelou v Praze! VIP vstupenky byly okamžitě vyprodány, fanoušci Luneticu chtějí být svým idolům co nejblíže.
 

Právě probíhá festival zdravého saunování Sauna Herbal Cup. Užijte si ho i vy   25.11.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZúčastněte se již sedmého ročníku festivalu a mistrovství světa ve zdravém saunování, přírodních rituálech, relaxačních herbal ceremoniálech a originálních peelingových procedurách v Aquapalace Praha.  Festival Sauna Herbal Cup představí ve finále účastníky z 8 zemí světa. Akce probíhá do 27. listopadu v největším Saunovém světě v České republice a nabídne to nejlepší ze světa relaxu a saunování pro všechny fanoušky pravidelného prohřívání.

JULIE A JULIA – jak si provařit cestu k úspěchu   25.11.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž se sejdou dvě umění – filmové a kulinářské a když jsou u toho taková jména jako Meryl Streepová, Amy Adamsová  a režisérka Nora Ephronová, pak je jasné, že výsledek musí potěšit emoce i polaskat chuťové buňky. Tím spíše, že jde životopisné, lehce romantické drama o dvou Juliích, které skutečně žily a zcela propadly kouzlu vaření.

Netrapte se výběrem dárků a věnujte zážitek!   23.11.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyUž si lámete hlavu s dárky, že? My také. A zjistili jsme, že někdy je lepší darovat něco, co se neztratí v koutě doma, na půdě, protože dotyčnému se dárek nebude hodit, ale bude mu líto jej vyhodit. Ovšem zahodili byste zážitek? 

Richard Bach: Nikdo není daleko   23.11.2022   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNikdo není daleko je kouzelný poetický román velmi malého formátu, ale velmi velkého obsahu. Byl prvně vydán již v roce 1979 a přeložen do mnoha jazyků. U nás nyní vychází již potřetí a tak se další noví a noví čtenáři mohou seznámit s tím, jak malá Rae slaví narozeniny a moc si přeje účast svého přítele na oslavě. Překoná tisíce kilometrů pouště?

Hříšné dopisy   22.11.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaVšichni v sobě nosíme světlo i temnotu. Tu temnotu se snažíme před ostatními skrýt, protože se bojíme, že je tak od sebe odeženeme. Tvoje temnota mě ale neděsí, právě naopak, o to víc tě chci držet za ruku a být tvým světlem, dokud to své znovu nenajdeš...

TV tip - NÁŠ VŮDCE (lákavá totalita?)   18.11.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmBěhem jedné vyučovací hodiny v americké škole, kde se probíralo téma nacionálního socialismu položil jeden z jeho studentů otázku, kterou nebyl učitel schopen zodpovědět. „Jak mohli Němci tvrdit, že nic nevěděli o zkáze Židů, ani o koncentračních táborech? A jak to, že tak slepě podporovali Hitlera?" Učitel se rozhodl učinit pokus a jeho výsledek šokoval...

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  21  22 23 24 25 ... až 1040

Celkový počet stran Rozhledny je 1040. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2516 s