Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 30.9.2022, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13280
Komentářů: 11316


MěřeníŠaráda s časem Kerstin Gierové   04.06.2021   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaRudá jako rubín (Kerstin Gierová) 1. díl Vtipné, hravé, milé, lehce romantické. Příběh vás pohltí a vy ani nevíte jak, a jste na konci. Velmi čtivé, napínavé, každá postava má něco do sebe a postupně se jednotlivé střípky příhod skládají do uvěřitelného, zajímavého příběhu... Krásné! Moc se mi to líbilo. A to už dávno nejsem cílová skupina. Ale člověk prostě někdy takový příběh potřebuje. Potřebuje snít...

Piráti na vlnách – TV tip – Anglii zaplavil rock´n´roll…   04.06.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film…ne však z oficiálních rozhlasových stanic, ale z pirátských rádií. Statistiky uvádějí, že v době největší slávy britské pop muzik hrála rock´n´roll jen BBC a to jen 45 minut denně. Touhu posluchačů po „jiné“ hudbě náležitě plnily pirátské stanice, které vysílaly i vládou potlačované žánry. První takovou stanicí a vůbec nejoblíbenější bylo tehdy Radio Caroline, vysílající od roku 1964 z paluby lodi kotvící u pobřeží Essexu. 

Zahradní party v moldavském stylu zahájila sezónu venkovních akcí   03.06.2021   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKonečně se rozvolnilo natolik, že se (za určitých podmínek) mohou lidé setkávat i při větších rodinných oslavách nebo různých společenských událostech. Dovozci moldavských vín využili situace a uspořádali přátelskou zahradní party v moldavském stylu. Krojované hostesky, degustace moldavských vín, projekce dokumentů z Moldávie a moldavská hudba. A to vše uprostřed nádherné zahrady s kvetoucími keři!

Oceán na konci cesty každého z nás   01.06.2021   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNádherná grafika, úžasné ilustrace. Kniha, která vás upoutá na první pohled. Neotřelý námět, kterému zkrátka neodoláte. Tohle vše je kniha Neila Gaimana, která v roce 2020 vyšla v úplně novém kabátku. A ten jí moc sluší...

Hračky   01.06.2021   Dagmar Hermannová   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

SEDM LET V TIBETU – TV tip - Brad Pitt na cestě na osmitisícovku   28.05.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilm podle skutečných událostí z konce třicátých a začátku čtyřicátých let minulého století. Cesta rakouského horolezce přes zajatecký tábor až do Lhasy a hlavně k vlastnímu poznání a probuzení.

VOLNÝ PÁD – psychothriller Josepha Findera z podnikatelského prostředí   26.05.2021   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSlogan nového psychothrilleru z nakladatelství Mystery Press říká: „Všechno, co milujete, můžete v jediném okamžiku ztratit...“ Chce se dodat: nebo se nevzdat a bojovat. Tuto sílu musí v sobě najít Nick Conover, ředitel velkého koncernu, jemuž se začíná hroutit vše  - nešťastnou náhodou přijde o manželku, místní v městečku ho začínají nenávidět,  protože musel sáhnout k radikálnímu propouštění a jeho spolupracovníci ho začínají obcházet. Dokáže se nepřízni osudu vzepřít?


 

FOTOPOSTŘEHY: Takový jiný večer   24.05.2021   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNení nad to udělat někdy něco trochu jinak, rozbít ten všední stereotyp. A tak zase po nějaké době vyrážíme na večerní výstup za malým dobrodružstvím. Šlapeme na zříceninu Lestkova, abychom se pokochali výhledem na poklidně ležící Krušné hory. A jak jinak - pro mě tak typicky - užít si tu západ slunce.

Christina von Dreien: Nakonec všechno dobře dopadne   22.05.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura
Krize, ve které žijeme, je jen dočasná a vše dobře dopadne – tvrdí autorka této knihy. Možná ji znáte z předchozích publikací „Christina…“. Tato útlá fialovorůžová kniha je příjemným čtením, chcete-li se naladit na vlnu víry v dobro, lásku a dobré zítřky.

Štěstí   21.05.2021   Dagmar Hermannová   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

SPOLEČNOST MRTVÝCH BÁSNÍKŮ – TV tip – škola základ života?   21.05.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmŽe je „škola základ života“, nám řekl už v roce 1938 titul filmu Martina Friče. Ale jistě znáte i české úsloví „Učení – mučení.“ Jak udělat ubíjející, jednotvárné vyučování přitažlivé a pro žáky zajímavé? Záleží na učiteli. Jeden vskutku originální přichází na podzim roku 1958 do americké Welton Academy v americké Nové Anglii. Do školy, jejímž  heslem je „Tradice, Čest, Kázeň, Dokonalost“ vnese takový vzruch, že to nemůže dopadnout dobře...

Outdoorové filmy do kin! Kupte si online vstupenku nebo DVD!   20.05.2021   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Pomozte 19. ročníku MFOF dostat dobrodružné filmy do kin! je název projektu, který jsme právě dnes spustili na HITHITU, a na jehož dokončení máme 45 dní.

Dobrodružství, příběhy, napětí - to je to, co festivalové filmy nabízí. Staňte se součástí festivalu a pomozte dobrodružným filmům, aby se dostaly do kin a k divákům! Budeme moc rádi, pokud se nás rozhodnete podpořit a získáte tak i jedinečné festivalové ceny!

Kampaň Prazdroje láká do hospod a podporuje hospodské v jejich restartu   19.05.2021   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPřilákat hosty zpět na zahrádky a pomoc hospodským znovu rozjet byznys po několikaměsíčním lockdownu, to je cílem právě probíhající kampaně Plzeňského Prazdroje s názvem #jsemzpátky.
 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22  23  24 25 ... až 1022

Celkový počet stran Rozhledny je 1022. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.126 s