Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 12.12.2019, svátek má Simona 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 505
Publikovaných článků: 12781
Komentářů: 11044


MěřeníVideoklip I Charleston – Plzeň je první v republice   22.09.2018   Stanislav Polauf   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPlzeň zasadila svůj špendlík na mapu světa vedle metropolí New York, Řím nebo Taipei či menších měst, jako například Porto, Cáchy nebo Malmö. Přibližně stovku míst na pěti kontinentech spojuje působení vášnivých tanečníků swingu a zpracování videoklipu I Charleston, krátkého tanečního filmu odehrávajícího se v ulicích i v zákoutích charakteristických pro dané město. Videoklip I Charleston Pilsen vznikl za významné podpory města s cílem využít jeho potenciál v cestovním ruchu.
 

ČEST RODINY PRIZZIŮ – Velké peníze a velká láska pod dozorem mafie   21.09.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Když se zasloužilý a zkušený mafián zamiluje,měl by vědět, co je jeho drahá zač. I z nevraživého trochu prostoduchého drsňáka s postavou a tváří Jacka Nicholsona udělá zamilovanost divy. Když pozná blonďatou Irenu (Kathleen Turnerová) je odhodlán pro svou lásku zlomit všechny předsudky. Co se v masce přitažlivé milenky a později manželky skrývá, zjistí mnohem později...

Slastně čísti Jordána (a 20. září 2018)   20.09.2018   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Přejdi Jordán. Řeku všech nadějí!“ zpívávala Marta Kubišová. Přejít okolo Jordána v knize, respektive okolo jeho knih, byste však neměli. Karel Jordán je producent a autor literatury faktu, laureát Ceny Miroslava Ivanova. Je tomu právě 10 let, co mu vydali skvělou knihu Můj bratr Vinnetou - s podtitulem Karel May – osudy, hrdinové, knihy a filmy -, ale už dávněji předcházela publikace Muž zvaný Old Shatterhand.
Ivo Fencl: „Kterou vaše psaní začalo...“
Karel Jordán: „Ne tak úplně. Ale Muž zvaný Old Shatterhand byl v roce 1997 hmatatelným výsledkem mého celoživotního zájmu o Karla Maye, o jeho dílo a hrdiny, a první mojí knihou vůbec. Už předtím jsem na téma sice napsal několik časopiseckých článků, ale tohle bylo něco jiného.“

Kam kráčí republika? Odpoví ekonom Tomáš Sedláček   19.09.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySlavíme sto let od vzniku Československa: jak ale vidíme sami sebe? Kam se ubírá svět a kam v něm míříme my? Může za současné přešlapování na místě postmoderna? A jak viděl roli naší republiky Tomáš Garrique Masaryk? Na tyto otázky se ve své veřejné přednášce s názvem Mladí bez poslání (Youth without a Mission) v pražském Paláci YMCA zaměří populární český ekonom Tomáš Sedláček. Přednáška se uskuteční 21. září od 19.30 hodin v budově Na Poříčí 12 a je otevřena nejširší veřejnosti: pořadatelé doporučují zájemcům registraci předem na emailové adrese jednatel@palacymca.cz. Vstupné je dobrovolné, výtěžek půjde - jako vždy v případě YMCA - na podporu volnočasových aktivit dětí a mládeže.

Manipulace podle Kazmy   17.09.2018   Kateřina Sovová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPoté, co před několika lety stanula moderátorka Lucie Výborná tváří v tvář zvrácenému vtípku s falešným Jimem Carreym v přímém přenosu udílení cen Český lev, vtípku, který z ní a z mnohých dalších udělal na několik dní totální hlupáky, ani ve snu by mě nenapadlo, že člověk, který za tím vším stál, bude ve svých podivných aktivitách pokračovat. Dopravní nehoda, v níž si hlavní roli nechtěně střihnul „král kožichů“ a moderátor Evropy 2, Leoš Mareš, měla údajně od začátku bohulibý účel. Můžeme tomu ale věřit? Co všechno  kampaň 1/10 vypověděla nejenom o hlavních aktérech, ale i o nás samých?
 

Kurzy tvůrčího psaní na Chomutovsku!   15.09.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPíšete rádi, ale perete se zápletkou, dělá vám problém si ohlídat příběh nebo prostě nevíte, jak začít?

Přijďte se vše naučit na KURZ TVŮRČÍHO PSANÍ, který se bude konat v SKKS Chomutov

Sejdeme se jednou za čtrnáct dní v  ÚTERÝ od 16:00 hodin

První hodina bude 6. listopadu, ale přihlášku je třeba podat již nyní
 

LEON – TV tip – „polepšený“ zabiják, mstící se dívenka   14.09.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmProč diváci v kinech tolik oblibují násilí, krvavé scény a zabíjení? Možná proto, že je to „jenom v kině“ a do jejich poklidného života to přináší vzruch a vypjaté emoce. Při filmu LEON francouzského režiséra Luca Bessona si „krvelační“ diváci přijdou na své, ale film má i silné umělecké ambice. „Existuje-li jemný, ale klíčový rozdíl mezi filmy brutálními a filmy o brutalitě, patří LEON jednoznačně k těm druhým,“ napsala Irena Reifová.
 

Jitka Molavcová rozjela úspěšné šansonové turné!   12.09.2018   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloProslulá zpěvačka a herečka Jitka Molavcová, jež se do povědomí posluchačů a diváků vryla mnoha hity, filmovými i pohádkovými rolemi a především působením v divadle Semafor, se poprvé ve své profesní dráze představuje s vlastním recitálovým projektem.
 

Víš, že mi chybíš?   11.09.2018   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKonečně na knižní pulty přistává 3. díl fenomenální trilogie DIMILY, konečně se dozvíme, jak to s Eden a Tylerem dopadne. Od ledna, kdy vyšel 2. díl, byla značná část čtenářského světa napjatá a nemohla se dočkat, až si bude moct přečíst pokračování tohoto zajímavého a nevšedního příběhu - a teď se tedy ta touha konečně plní a čtenářky v ruce drží knihu, na kterou se tak dlouho těšily...

Až dojde šťáva   10.09.2018   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Až dojde elektřina, až dojde ta všedávající šťáva, budu zarostlá jak mamut. Pohled na pinzetu bude depresivní. Depilátor nebude mít šťávu. Budu čekat, až ráno vyjde slunce, abych si nevypíchla řasenkou oko. Vlasy si budu sušit cyklonálním fénem. Moc se mi nehodí, že se vyskytuje nejčastěji na závětrné straně Alp a že s ním přichází i přeháňky. Vůbec to vypadá, že budu hodně cestovat. Pěšky nebo na kole.

Nikki Mertell. Která zpěvačka rozjíždí novou dráhu pod tímto jménem?   08.09.2018   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaNebudeme vás dlouho napínat; půvabnou blondýnku jste mohli vídat v několika muzikálech /např. Andílci za školou/, ale především ve skupině, jíž byla zakladatelkou. Ta se ovšem, jak už to tak chodí, rozpadla a Nikola Mertlová rozjela svou sólovou dráhu pod uměleckým jménem Nikki Mertell.    „Koncertuji většinou v zahraničí, kde mé příjmení různě komolili, a také do vyhledávačů na internetu ve světě se tohle jméno hodí tak nějak líp“, prozradila nám talentovaná zpěvačka, co se skrývá za změnou jejího profesního jména.
 

SPÁČI – TV tip - jedna chyba, tvrdý trest, zasloužená pomsta   07.09.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNerozlučná čtveřice kamarádů, kteří prožívají relativně hezké dětství. Bohužel je osud vrhl do neslavně proslulé newyorské čtvrti Hell´s Kitchen (Pekelná Kuchyně), což je místo lichvářů, hráčů a pouličních gangů. Není to místo pro padavky, ale tihle kluci na prahu dospělosti se tu cítí jako ryby ve vodě. Až do chvíle, kdy z mladické nerozvážnosti ukradnou párek řeckému párkaři a jeho nehlídaný vozík způsobí smrt jednoho muže.
 

Běháme pro děti... Pro dobrou věc.   03.09.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNenechte si ujít charitativní akci plnou zábavy. Tuto sobotu na Pankráci. 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  24  25 ... až 984

Celkový počet stran Rozhledny je 984. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3405 s