Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníKrmte ptáky, nebo vyhynou   20.01.2021   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaV posledních desetiletích dochází především v důsledku lidské činnosti (industrializace, užívání pesticidů, kácení lesů atd.) k masovému vymírání zvířat a ztrátě biodiverzity na celé planetě. Vymírání se týká savců, mořských živočichů, hmyzu i ptáků. Některým živočichům pomůže už jen zásah vyžadující rozsáhlou změnu a nový přístup společnosti k přírodě, ale mnohým ptákům může pomoci každý z nás. Jak? V první řadě celoročním přikrmováním. Proč a jak, to se dozvíme v inspirativní publikaci Krmíme ptáky - ale správně, kterou vydalo nakladatelství KAZDA.

TENKRÁT V MEXIKU - TV tip – mstitel s kytarovým pouzdrem znovu na scéně   15.01.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmCtitelé akčního filmu určitě znají filmy EL MARIACHI  a DESPERADO z roku 1992 (resp.1995) s potulným kytaristou, zpěvákem a také pistolníkem El Mariachim v podání Antonio Banderase. K těmto filmům a k této postavě se režisér Robert Rodriguez v roce 2003 znovu vrátil. Nový scénář sám napsal na popud svého velkého kamaráda v branži Quentina Tarantina. Jiný jeho velký vzor režisér spaghetti westernů Sergio Leone, ho zase inspiroval svojí trilogií s Clintem Eastwoodem (PRO HRST DOLARŮ, PRO NĚKOLIK DOLARŮ NAVÍC A HODNÝ, ZLÝ O&SKLIVÝ) a on tak trochu parafrázoval jiný jeho film TENKRÁT NA ZÁPADĚ.

VRAH VE MNĚ – TV tip - Drsný film o násilí v nás   08.01.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmModerní film si často libuje v násilných scénách. Nejinak je tomu ve filmu Vrah ve mně. Chce-li však umělec zmapovat zákoutí násilí, jakého jsou schopni pouze lidé, musí sáhnout k výjimečným prostředkům.
 

Rock Café - legendární pražský klub slaví 30 let   07.01.2021   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaAčkoliv aktuální situace oslavám příliš nenahrává, jsou jubilea, která nelze opomenout. Právě jedno takové má před sebou legendární pražské Rock Café – v pondělí 11. ledna to totiž bude přesně 30 let od zahájení jeho provozu. První akce se v klubu sice uskutečnily už v roce 1990, oficiálně a pod současným názvem ale začal fungovat až v roce následujícím.
 

RADOSTNÉ VENČENÍ - 6. část: Překvapivé změny   06.01.2021   Eva De Filippová   Próza  

Přečíst tento článek z rubriky Próza  V poslední době se odehrálo mnoho podivuhodných ZMĚN. Povím vám aspoň o některých z nich.

Will Bowen: Dopisy od Boha   06.01.2021   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaS Dopisy od Boha můžete chodit spát. Můžete s nimi usínat. Jak je libo. Princip věčného kalendáře (každý den jedno sdělení, jedna stránka) je příjemný v tom, že probouzí pocit něčeho vedle sebe, pevného, jasného, stabilního. Něco, s čím si postupně budujeme vztah.

RADOSTNÉ VENČENÍ - 5. část: U rybníků   02.01.2021   Eva De Filippová   Próza  

Přečíst tento článek z rubriky Próza„Haló!" slyším hlas z mobilu. „Dobrý den, půjdete dnes z Johnneiem ven? Byl bych rád, kdyby se s ním mohla Aira zase proběhnout." Zjitřil jsem: konečně asi uvidím milovanou Airušku! Doufám, že jsem se nepřeslechl! „No tak přijďte k naší zahrádce a můžeme se projít třeba k rybníku," navrhla panička - babička. „Dobře," ukončil hovor mužský hlas, který mi  připomínal páníčka Airušky. Nemýlil jsem se.

ZNAMENÍ RAKA – TV TIP – Kdo vraždil v nemocnici?   01.01.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMísto popisu článku -  Dlouho jsme zvažovali,jaký film v televizi vám doporučit pokud upoutávka vyjde právě v pátek 1. ledna. Nakonec saháme do české klasiky šedesátých let, proto, že jde o vynikající film a také proto, že je to první, mimořádně úspěšný film Juraje Hertze, který odstartoval jeho dlouhou a mimořádnou kariéru. My bychom si přáli, aby stejně úspěšně odstartoval i Nový rok 2021 a vyřešily se všechny problémy, jež nás trápily v roce právě skončivším. Věřme...

NEKLIDNÉ POBŘEŽÍ – krimi thriller z Faerských ostrovů   30.12.2020   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura Z bohaté nabídky detektivek a napínavých krimi příběhů, jimiž nakladatelství Mystery Press obohatilo vánoční trh, mírně vyčnívá titul NEKLIDNÉ POBŘEŽÍ anglického spisovatele Chrise Oulda. S autorem se český čtenář setkává poprvé a také na Faerské ostrovy se hned tak nepodívá. Proto může být titul lákavý pro všechny, kdož mají rádi temné „severské“ detektivky z prostředí, v němž byste nepříliš rádi žili jak kvůli chladnému a deštivému počasí tak kvůli místním lidem, jimž se drsnost přírody jakoby vryla i do povah.
 

RADOSTNÉ VENČENÍ - 4. část: Na zahrádce   29.12.2020   Eva De Filippová   Próza  

Přečíst tento článek z rubriky Próza„Jdeme na zahrádku, Johnnei," povídá panička - babička a dodává: „Za Airuškou nemůžeme, odjela se svým páníčkem pryč." Ach jo, tolik jsem se těšil! Co se dá dělat. Na zahrádku chodím ale také rád. Dnes jde s námi i páníček číslo 2 - vlastně děda.

BRUTÁLNÍ NIKITA - TV tip - Zabila a musela zaplatit...   25.12.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmČlenka pankáčské bandy zabije při loupeži policistu. Když ještě při výslechu zraní policistu následuje soud a verdikt zní - na doživotí. Místo ve vězení se však probouzí úplně v jiném prostředí a dostává nabídku začít nový život. Ale...

Veselé Vánoce lidem i pavoukům   23.12.2020   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Schopnost udržet polohu těla v prostoru...jo, stavím si pod nohy balanční náčiní prakticky denně, je to můj denní chleba, trénuju to, balancuju, ale udržet polohu duše v běžném dni, a ještě v tom předvánočním, je někdy sci-fi.

Balím dárky ještě dlouho po půlnoci a ráno zírám jak vyvoraná myš na řvoucího budíka. Hřbitov ožil, soused má infarkt, barák narušenou statiku a já hnípu. No, 15 minut do zvonění, dcera škola, potom trénink... to nedám... dám! S rychlostí světla naházím hadry na sebe i dceru, která si v pohodičce vlaje bytem, grrr! Kafe do auta, skvělý nápad, biju se vítězně do prsou, jak skvěle jsem to vymyslela a zatímco se jednoruč snažím připoutat, vzápětí mohu věštit budoucnost dneška z lógru v klíně. Čas? Pět minut do zvonění. Sakra! Převlečení nepřipadá v úvahu. Zlatý černý hadry! 

A zase už Vánoce   22.12.2020   Dagmar Hermannová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy
... a právě to těšení se na Vánoce smazávalo únavu, jako ostatně každé těšení se na cokoliv má magickou moc - jako čarodějnická hůlka.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  24  25 ... až 1017

Celkový počet stran Rozhledny je 1017. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1271 s