Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 30.9.2022, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13280
Komentářů: 11316


MěřeníTICHÁ SMRT –thriller Petera May ze španělského prostředí a s novým detektivem   17.05.2021   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKaždý nový román skotského spisovatele nyní žijícího ve Francii Petera May je očekáván čtenáři s velkým zájmem. May je plodným autorem a tak čtenář má možnost si každoročně vybrat alespoň jednu jeho knihu z pomezí detektivky a kriminálního románu. Nyní k jeho nejlepším dílům, jakými je trilogie SKÁLA, MUŽ Z OSTROVA LEWIS a ŠACHOVÉ FIGURKY a dalším dílům, o nichž jsme ve webmagazinu podrobně psali, jako UMRLČÍ CESTA či OCHRÁNÍM TĚ přidalo brněnské nakladatelství Host další titul s názvem TICHÁ SMRT.
 

Čistírna   10.05.2021   Dagmar Hermannová   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

Obsese jménem Bodyguard   07.05.2021   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmCenami ověnčená, fanoušky opěvovaná minisérie Bodyguard konečně vstupuje na české obrazovky. Česká televize avizuje premiéru 1. dílu na dnešní večer, a mojí svatou povinností tak je, abychom si o tomto mimořádném počinu, původně z produkce BBC, něco málo pověděli. Tak či onak, remake legendárního filmu s Whitney Houston nečekejte.

FÚSI – TV tip – Něžný obr plný neopětované lásky   07.05.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTěžko byste hledali většího antihrdinu filmu. Titulní Fúsi je stopadesátikilový hromotluk, který v životě trpí. Pracuje na letišti, kde vozí vozíky se zavazadly k letadlům a musí snášet časté posměšky kolegů. Žije osaměle s matkou Fjolou a i ve svých více než čtyřiceti letech je stále panic. Přesto všechno jeho příběh v islandsko - dánském filmu režiséra Dagura Káriho je dojímavý a divácky zajímavý.
 

Sleva na kurzy tvůrčího psaní ONLINE   05.05.2021   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaS kurzy tvůrčího psaní se doslova roztrhl pytel. Ale ne každý je online. Ne každý je se slevou. Ne vždy dostanete zpětnou vazbu. A někdy kupujete doslova zajíce v pytli.

Na co se nejvíc Češi po rozvolnění těší?   04.05.2021   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPo dlouhých měsících, kdy se museli omezovat ve všem možném, se Češi v rámci rozvolnění ze všeho nejvíce těší na pivo a kus řeči s kamarády v hospodě. Vyplývá to z aktuálního průzkumu společnosti Kantar pro Plzeňský Prazdroj.

Tomáš Klus vydává album ČAUČESKU   04.05.2021   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaTomáš Klus vydává speciální digitální album s osmi autorskými písněmi, jejichž prostřednictvím chce vyjádřit svůj občanský postoj. Album se jmenuje v narážce na premiérovy facebookové promluvy k voličům ČAUČESKU a ukazuje na palčivá politická témata poslední doby. „Celé to začalo nevinně, prostě jsem psal reflexi doby a světa, co vidím, co slyším, co cítím, a najednou jsem měl písní na celé album,“ uvedl Tomáš Klus, který na vzniku nahrávek spolupracoval s hudebním producentem Jiřím Burianem a investigativním novinářem a spisovatelem Jaroslavem Kmentou, jenž se zabývá vnitropolitickými kauzami, propojeností politických, podnikatelských a mafiánských kruhů a odhalováním korupce.

Co říkají o nemoci Covid 19 skutečné lékařské kapacity?   03.05.2021   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVýbor pro zdravotnictví PSP a ÚZIS MZ ČR v čele s Prof. MUDr. Věrou Adámkovou, CSc (předsedkyně Výboru pro zdravotnictví PSP a přednostka Pracoviště preventivní kardiologie IKEM Praha) a Prof. RNDR. Ladislavem Duškem, PhD (ředitel ÚZIS) uspořádali mezinárodní on-line seminář, kterého se účastnili zástupci velvyslanectví, zdravotnických výborů a komisí těchto zemí: Česká republika, Rakousko, Velká Británie, USA, Kanada, Chorvatsko, &Spanělsko, &Svédsko, Belgie, Irsko, Bulharsko, Spolková republika Německo a Vietnam. Tématem semináře byly aktuální poznatky nemoci Covid 19 v praxi.

BOHOVÉ JADEITU A STÍNU – pohádka splétající mayské mýty s moderní dobou   02.05.2021   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNezapomněli jsme číst pohádky? Pokud si myslíte, že jsou jen pro malé děti a dobré k jejich uspání, pak si po přečtení knihy Sylvie Moreno-Garcie určitě opravíte názor. A také získáte mnoho poznatků o nám nepříliš známé mytologii starého Mexika, čerpající hlavně z mayské „bible“ Popol Vuh.
 

Hurvínek slaví 95. narozeniny   02.05.2021   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo95 je úctyhodný věk. Takového věku se obvykle dožívají pouze senioři! A Hurvínek je malý kluk. O to jsou narozeniny cennější. Mánička, která letos oslavila  jednadevadesát tvrdí, že to nejsou kulatiny a že se to slavit nemusí, ale kdo by řeči tak mladé holčičky poslouchal.

Ve tvém objetí   01.05.2021   Renata Šindelářová   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky PoezieKrásný První máj! 

B5 Závěrečný koncert online   01.05.2021   Veronika Foltýnková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaSvětový dirigent Andrej Borejko dorazí do Ostravy především kvůli práci s orchestrem a posluchačům představí exkluzivní program, který je vyvrcholením 67. sezóny JFO.

POSILNĚME SRDCE   28.04.2021   Eva De Filippová   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky PoezieDvě malé jednohubky.
Kratičká báseň k povzbuzení duše v těžké covidové době a jedna malá pozoruhodnost na dobrou náladu.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  24  25 ... až 1022

Celkový počet stran Rozhledny je 1022. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1274 s