Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníVyhořelá rachejtle   20.12.2020   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy,,Mami, kdy přijde Ježíšek?"
,,Až si uklidíte pokojíček. Takže nikdy."
 

Joe Dispenza: Probuďte své božství   19.12.2020   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura
Jak se osvobodit od minulosti vyladěním svého těla na novou mysl? To je hlavní myšlenka této knihy a hlavní úkol, který na čtenáře čeká. Kromě toho se naučíte, jak lidský mozek funguje, už v průběhu čtení se o některých pravdách na sobě samých přesvědčíte, a hlavně – ať vám to bude trvat měsíc, tři, rok, dva a x přečtení této knihy, nevzdáte se. Tak chytlavý je obsah. Tak přesvědčivý.

Svátky   18.12.2020   Dagmar Hermannová   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

LEPŠÍ UŽ TO NEBUDE – TV tip – napravený Jack Nicholson   18.12.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMáte už dostr rozteskněných a rozněžnělých vánočních pohádek. Už vás nebaví jen zářící svíčky, dětičky i babičky? Je čas změnit pohled - co takhlese v televizi podívat na jednoho nesneitelného, protivného chlapa v podání Jacka Nicholsona?  I když titul filmy by se mohl vztahovat třeba i na české poměry, coronavirovou krizi či na ekonomiku, v tomto filmu půjde jen a jen o lidské vztahy. A také mu příliš nevěřte – vezměte jed na to, že to lepší bude…

RADOSTNÉ VENČENÍ - 2. část: Venčení v lese   17.12.2020   Eva De Filippová   Próza  

Přečíst tento článek z rubriky PrózaKaždé ráno vybíháme s paničkou - babičkou do lesa. "Honem, honem!" pobízí mě. To abych se nevyčůral hned za domem. Pár metrů a jsme tam.

Lucie Zedníčková s Jaromírem Noskem tvoří pár v novém filmu!   16.12.2020   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPřestože současná situace kultuře nepřeje, natáčení filmů pozastaveno nebylo. Tvůrčí práce na filmu Když prší slzy tedy pokračují a objevují se v něm další známé tváře. Režisérka snímku, který poukazuje na problematiku domácího násilí, do jedné z rolí submisivní ženy obsadila Lucii Zedníčkovou, jejího despotického muže hraje Jaromír Nosek.

RADOSTNÉ VENČENÍ - 1. část: Příjezd do horského městečka   15.12.2020   Eva De Filippová   Próza  

Přečíst tento článek z rubriky PrózaV osmidílném příběhu "RADOSTNÉ VENČENÍ" líčí pejsek - border kolie Johnnei - polidštěným způsobem své zážitky z venčení v přírodě při pobytu v horském městečku.
Motivem jsou skutečné minipříběhy jmenovaného.
Určeno dětem a dospělým milovníkům čtyřnohých němých tváří.
Obrázky pořídila autorka a pan Lukáš Sobek. 

Omylem fenomenálním hercem   15.12.2020   Michaela Wilhelmová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdo? Vlastimil Brodský, který se narodil právě 15. prosince roku 1920. V životě měl celkem jasno - chtěl studovat tanec. Dokonce žil i v domnění, že se k jeho studiu přihlásil. Překvapené zjištění, že se stal tento introvert adeptem studia hereckého, přehlušil propuknuvší talent, dřímající kdesi pod slupkou nenápadného chlapce.

Michaela Nosková s partnerem učí herečky sebeobraně!   14.12.2020   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTréninky sebeobrany jsou mezi lidmi čím dál více oblíbenější. Motivace těch, kteří se do kurzů přihlásili, se přitom různí. Herečky filmu Když prší slzy Aneta Kernová a Hana Drozdová si tréninky poprvé vyzkoušely právě v rámci natáčení tohoto filmu. A obě se rozhodly, že budou ve výuce pokračovat. Zásadní podíl na jejich zájmu měl trénink s Jindřichem Čandou, partnerem zpěvačky Michaely Noskové.

Festival BOOK THE FILM 2020   14.12.2020   Eve Edwards   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVe dnech 11.- 13.12. 2020 proběhl již čtvrtý ročník festivalu Book the Film. Letos ze zištných důvodů musel festival vyletět na virtuálních křídlech online streamování. Organizátorka, Jaroslava Dvorská, se postarala také o dramaturgii a záštitu opět převzala Městská knihovna hlavního města Prahy. Letošní upoutávka se inspirovala příběhem Krásky a zvířete, interně nazváno Kráska a Zombie… uznejte sami (viz odkaz na konci článku).

JEDEN MUSÍ Z KOLA VEN – TV tip - V britské tajné službě je špion - jenže kdo?   11.12.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSe třemi nominacemi šel před devíti lety do soutěže o Oscara film JEDEN MUSÍ Z KOLA VEN. Přestože sošku nezískal ani znamenitý Gary Oldman za herecký výkon, nebyla udělena za adaptovaný scénář a s nepořízenou odešel i zkušený Alberto Iglesias se svým hudebním doprovodem, neznamená to vůbec, že film se nepovedl. Ve svém žánru špionážního dramatu je stále na předním místě a setkal se jak s přízní kritiky, tak i s diváckým ohlasem.
 

ZLOČIN NA STŘÍBRNÉM PLÁTNĚ – případ soukromého vyšetřovatele Eliáše Sattlera   07.12.2020   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTrochu nostalgie v předvánoční době neuškodí. V nejnovějším románu Viléma Křížka se čtenář může zažít naše hlavní město Prahu na přelomu dvacátých a třicátých let. Pro mnohé jsou to idylická léta, kdy republika vzkvétala a kdy se na světlo světa resp. na plátna kin začínají dostávat zvukové filmy.
 

Lavička v parku   07.12.2020   Jan Alexander   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24  25 ... až 1017

Celkový počet stran Rozhledny je 1017. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1188 s