Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 1.6.2020, svátek má Laura 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12873
Komentářů: 11076


MěřeníUmění v době koronavirové   27.04.2020   Kateřina Sovová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyBylo to stejné, jako když zhasnete lampičku. Cvak. Stačil okamžik, a všechno co máte rádi, anebo jeho podstatná část, vzalo za své.  Byla to právě kultura, která prakticky jako první položila hlavu na popravčí špalek koronavirové pandemie. Prý ji k přežití nepotřebujeme. Dá se ale bez ní skutečně žít?

Nebeští jezdci – TV tip – film o českých letcích britské R.A.F.   24.04.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film


Nepochybujeme, že každý filmový divák určitě zná válečné drama otce a syna Svěrákových TMAVOMODRÝ SVĚT z roku 2001. Možná už méně se ví, že tento film měl před více než třiceti lety předchůdce ve válečném filmu NEBEŠTÍ JEZDCI. Zatímco Svěrákův film přišel v době, kdy se o západním odboji již mluvilo zcela otevřeně, film Jindřicha Poláka byl natočen na konci šedesátých let a prolomil dlouho tabuizované téma o českých letcích, kteří v Anglii bojovali proti fašismu (a z nichž mnozí po návratu do vlasti skončili ve věznicích).
 

ČEKÁNÍ NA BARBARY – alegorický román od nositele Nobelovy ceny za literaturu   21.04.2020   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaJihoafrický autor John Maxwell Coetzee napsal více než dvacítku knih. Získal několik významných literárních cen jako třeba Booker Prize či CNA Prize a nejvyšším oceněním jeho prací bylo udělení Nobelovy ceny za literaturu v roce 2003. Jeho román ČEKÁNÍ NA BARBARY, jehož první vydání bylo beznadějně rozebrané, vydalo nyní záslužně nakladatelství JOTA.
 

Když země vykřikla & Muž, který chtěl rozložit svět   20.04.2020   Ivo Fencl   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSir Arthur Conan Doyle (1859-1930) byl mystifikátor a dobrý vypravěč. Vedle Sherlocka Holmese stvořil i několik dalších prozaických cyklů. Asi nejzábavnější jsou povídková Dobrodružství brigadýra Gérarda (kompletně česky 2009), jejichž hrdina je jakýsi Clouseau z filmů o Růžovém panterovi vsazený časově již do Napoleonových služeb. „Užitečný idiot,“ řekl by někdo, ale přesnější charakteristika zní „bohyní moudrosti nelíbaný miláček štěstěny“. V jeho příbězích vyprávěných v první osobě se Conan Doyle dokonale vcítil do fešného Bonapartova důstojníka, který ovšem (a na rozdíl od nás, čtenářů) absolutně nevnímá vlastní prostoduchost, s níž se horlivě vrhá do nejpodivuhodnějších dobrodružství. Ačkoli by v reálu patrně tisíckrát zemřel, šťastnou náhodou a božím přičiněním a někdy i za pomoci krásné dámy vše vždy dobře dopadne.

Dokola,dokolečka   20.04.2020   Dagmar Hermannová   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

STRAŠÁK - TV tip - Vrány se rády smějí...   17.04.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDvě podivné existence se náhodou potkají při stopu na dálnici. Jsou to rebelové proti moderní chladné společnosti nebo jenom zoufalci, kteří mají sice své životní sny, ale už ne sílu a možnost je naplnit?

Ženy nestojí o hlupáky!   16.04.2020   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJestlipak víte, jakým vlastnostem dávají ženy u mužů přednost? Nakolik je pro ženy důležitá inteligence a fyzická přitažlivost? A záleží jim třeba na vzdělání? Traduje se, že správně by měl muž mít vyšší nebo minimálně stejné vzdělání jako jeho partnerka. Záleží na tom však ženám doopravdy?

Ruku mi podej   15.04.2020   Dagmar Hermannová   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

PRINCEZNA A ŽABÁK – TV tip – animovaný oddech od současných starostí   10.04.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmUž máte dost problémů dnešních dnů, už se trochu nudíte v dobrovolné či nucené karanténě? Můžete sice číst, ale jen zásoby, které jste si nastřádali a dosud jste na ně neměli čas. Knihkupectví i knihovny jsou zavřené, a spoléhat na televizi? Je toho v programech hodně, ale když nemusíte krváky, krimi ani romantiku, pak se nabídka patřičně mrskne. A i tady k vám dolehnou dnešní problémy a máte pocit, že jim nejde uniknout. My vám dnes nabízíme opravdový únik – pohádku. A navíc ještě animovanou.

Fotopostřehy: Co ne(lze) přehlédnout   05.04.2020   Radim Cejnar   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKdyž někdo nechce vidět, nepomůže ani světlo, ani brýle," je švédské přísloví. Nepomůže ani fotoaparát. Pro ty, co vidět chtějí, je pokračování fotopostřehů. Tentokrát na téma, co lze a nelze přehlédnout.
Např. okolo tučňáků, seřazených v pravidelných rozestupech na břehu Vltavy bez povšimnutí projít nelze, již jen pro jejich netradiční nápadně žluté zbarvení.
 

Zlodějka srdcí   04.04.2020   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTohle není kniha, u které si odpočinete, která tak nějak líně plyne a vy u čtení na nic nemyslíte. Tahle kniha neplyne ani líně ani klidně, ale trhá vás, kousek po kousku.

TRI DCÉRY – TV tip –zapomenutý film, polozapomenutý režisér   03.04.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKomu z mladých dnes něco řekne jméno slovenského režiséra Štefana Uhra (1930-1993)? I ti starší často zapomínají. Horem dolem skloňujeme „česká nová vlna“, ale jaksi jsme už zapomněli, že filmům Chytilové, Formana, Jireše a dalších cosi v československé kinematografii předcházelo. Odborníci mluví hlavně o dvou filmech, jejichž poetika a nový způsob vyjadřování ukázaly filmu novou cestu – Vláčilově HOLUBICI  a Uhrově SLNKU V SIETI. 

Pár konkrétních tipů do karantény   02.04.2020   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy1.) Knihy a e-knihy pro dospělé (v akci)
2.) Knihy pro děti (v akci)
3.) Meditace na posílení imunity
4.) Fyzické cvičení 
5.) Pozitivní fotografie

Starší články - strany: 1 2  3  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 991

Celkový počet stran Rozhledny je 991. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3225 s