Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníFestival Ženy ženám v Divadle Bolka Polívky: Květnová oslava ženství i krásy   05.05.2023   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Květen, měsíc vyhrazený lásce i Dnu matek, je v brněnském Divadle Bolka Polívky tradičně ve znamení festivalu Ženy ženám. Téma letošního ročníku Žena inspirující a žena inspirovaná se prolíná celým programem, ve kterém nechybí divadlo, hudba, podnětné přednášky ani swap.

PLÁN ÚTĚKU – TV tip – existuje věznice, z níž se nedá utéct?   05.05.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPlán útěku máme asi každý v různých situacích... V kině i v televizi se osobně vyhýbám filmům uváděným jako "akční" - v drtivé většině jde o mělká béčka určená teenegerům a příliš nepřemýšlejícím divákům. Občas by si však měl i artu milovný divák udělat výjimku a hledat v "bedně" oddech a vzrušení.

Gastro událost, která vám nesmí uniknout: MAKRO CZECH GASTRO FEST   04.05.2023   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Všichni příznivci české gastronomie, renomovaní profesionálové i laici, letití nadšenci, milovníci výtečného jídla a pití nesmí chybět na MAKRO CZECH GASTRO FESTu. Historicky největší akce svého druhu v České republice se koná od čtvrtka 4. do soboty 6. května v O2 universu v Praze–Libni. Význam a prestiž celé akce podtrhuje aktivní účast stávajících i vycházejících hvězd české gastronomické scény, včetně Zdeňka Pohlreicha, Filipa Sajlera, Marka Fichtnera, Heleny Fléglové, Václava Vojíře, Kristíny Nemčkové a mnoha dalších.

FOTOREPORTÁŽ z netradičního 1. máje   03.05.2023   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVšichni jsme zvyklí věšet na strom ozdoby. Někdo na něj každoročně věší vajíčka. Ale už jste někdy věšeli na strom knihy? My ano. Jednalo se totiž o knihy vydané v nakladatelství Literární strom.

Nezní to ale trochu morbidně? Každý strom se po smrti může stát knihou. Kniha jsi a v knihu se obrátíš! Snad to budou stromy vnímat spíše pozitivně... Třeba jako převtělení v příštím životě.


 

Pochoutka   03.05.2023   Lubor Vyskoč   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky PoezieNa léto...

Archeo: Karty jako z Alenky v říši divů   03.05.2023   Renata Petříčková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMají atmosféru jako Alenka v říši divů. Nevíte, co potkáte za rohem. Představují archetypy, ale jestli si myslíte, že je dobře znáte, tak se budete mýlit. Neskutečně fantazijní a zajímavý svět, řekněme až jako svět za zrcadlem, tak to jsou tyto modravo šedavé karty Archeo od vynikajícího umělce Nicka Bantocka.

Poznejte sílu barev: Víte, že dokážou ovlivnit náš styl i emoce?   02.05.2023   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyBarvy. Umí vyvolat emoce, navodit skvělou náladu a spoluutváří naši individualitu. Tvoří i základní prvky módy. Provází nás od narození a podle psychologů mají velký vliv na naše každodenní rozpoložení. Jaký je tedy vztah mezi barvami a emocemi? Mohou například správně zvolené barvy podpořit naše sebevědomí? A jak je kombinovat tak, abychom vytvořili nadčasový šatník a rovněž podpořili vlastní styl?   
 

První letošní vzduchoplavba Gulliverem začíná už za pár dní   02.05.2023   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTradiční vzduchoplavby lodí Gulliver v pražském DOXu startují už za pár dní. Mezi umění a literaturu vzlétnete s tchajwanským spisovatelem Liu Ka-hiangem, všestranným autorem básní, esejů, příběhů pro děti a také přírodopisných a cestopisných zápisků. Akce s názvem Mapy duše se uskuteční 10. května od 19.30 hodin. Na palubě vzducholodi představí autor své literární texty doprovázené ilustracemi a náčrtky map. 

5 tipů na čtení pro jarní dny: Fantasy, záhady, psychologie i poezie!   02.05.2023   Michaela Wilhelmová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMůžete si odechnout u napínavé fantasy nebo science-ficton, či se nechat literárně vtáhnout na tajuplná místa u našich slovenských sousedů. Že to není váš šálek kávy? Pak nepřehlédněte tip na skvělou psychologicky-analatickou publikaci Velká matka. A pokud patříte k milovníkům poezie, také si přijdete na své... 

Kmotr načtený Oldřichem Kaiserem se stal vítězem ankety Audiokniha roku   01.05.2023   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyAbsolutním vítězem ankety Audiokniha roku 2022 se stala mafiánská sága Kmotr Maria Puza načtená Oldřichem Kaiserem, která ovládla tři hlavní kategorie - Absolutní vítěz, Interpret a Jednohlasá četba. Všechny oceněné v celkem deseti kategoriích vybrala dvacetičlenná odborná porota z 97 přihlášených titulů od 20 vydavatelů v anketě, kterou pořádá již podesáté Asociace vydavatelů audioknih. Nejlepším počinem v kategorii vícehlasá četba se stal titul Zvuky probouzení načtený Ivanem a Klárou Trojanovými, nejlepší dramatizací strhující audio-koláž Já, vrah, která zvítězila i v kategorii Zvukový design. Nejlepší audioknihou mimo kategorie pak autobiografie Michaela Kocába Vabank, nejlepším titulem pro děti a mládež Myši patří do nebe načtený Ondřejem Brouskem, nejlepší interpretkou Klára Suchá, která načetla Kláru a Slunce Kazua Ishigura. V hlasování posluchačů zvítězil titul Předávání ohně Petera Podlesného, rok po loňském prvním místě slovenské verze Odovzdávania ohňa. Cenu za mimořádný přínos v oblasti audioknih a mluveného slova za rok 2022 získala Taťjana Medvecká. Ocenění Oldřichu Kaiserovi předal Milan Němeček, vrchní ředitel sekce živého umění Ministerstva kultury České republiky.

Ve tvém objetí   01.05.2023   Renata Šindelářová   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

Vjem   30.04.2023   Lubor Vyskoč   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezieo uzdravení

Beatrice Chesnut, Uranio Paes: Enneagram   30.04.2023   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPřed námi leží lepší způsob než numerologie, astrologie, ale rozhodně nikomu neupírám jeho upřednostňované způsoby. Enneagram je může parádně doplnit. Ale tady si nemůžeme nic vypočítat, k ničemu to nedojdeme tzv. zadarmo. Enneagram je systém, kterým se v podstatě sami diagnostikujeme podle toho, jak se v životě většinou chováme, jak reagujeme.  Většinou tak nějak tušíme, jaké jsou naše špatné vlastnosti, ale i ty dobré.

Starší články - strany: 1 2  3  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1035

Celkový počet stran Rozhledny je 1035. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1443 s