Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 30.9.2022, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13280
Komentářů: 11316


MěřeníJak se pije láska   01.08.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTaky by vás to zajímalo? Potom si musíte přečíst příběh o Mary Jane - ale nejen o ní. Příběh dvou odlišných světů, způsobů jak žít, možností, kterým směrem se vydat. Poměr stran jedna ku jedné... Čarodějnice by to měla snadné ;)

Je přece léto   31.07.2022   Jan Alexander   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

A každé ráno je cesta domů delší a delší...   30.07.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSelžeme jedině tehdy, když se znovu nepokusíme o to, co jsme chtěli...

KOČKA NA ROZPÁLENÉ PLECHOVÉ STŘEŠE - TV tip   29.07.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film 
Dokonalý filmový přepis stejnojmenné divadelní hry Tennessee Williamse, která  patří k nejhranějším titulům světové dramatiky a je dobře známá i z českých jevišť. Komorní psychologické drama s vynikajícími hereckými výkony Elizabeth Taylorové a Paula Newmana.

Astra – románový debut kanadské spisovatelky Cedar Bowersové   27.07.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKdo je ASTRA? Jméno má po hvězdě, ale její život má k hvězdnému daleko. V románu jsme svědky jejího porodu i toho, jak ji do života (nuceně) zasvěcuje její otec – despotický snílek, žijící na zapadlé farmě kdesi odlehlé části Britské Kolumbie a zastávající právo na svobodu, primitivní způsoba života bez vzdělání a dalších civilizačních vymožeností. Kolik lidí musí ASTRA v životě potkat, aby se ve svém životě neodlišovala od nás ostatních a stala se jak úspěšnou pracovnicí, tak i matkou a manželkou?
 

Na dovolenou i dlouhé letní večery: 5 knížek, které byste si neměli nechat ujít   27.07.2022   Michaela Wilhelmová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaLehnout si na deku, v ruce knížku. Okolo voní louka nebo šplouchá moře. Ideální léto. Jakou knížku si přibalit do kufru nebo batůžku? Připravili jsme pro vás inspirativní tipy na letní čtení. 

Letní tip: Za kulturou i památkami do Broumova   26.07.2022   redakce   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaMůžete vyrazit do Adršpašsko-teplických skal, na Broumovské stěny, anebo třeba bloumat po unikátních statcích broumovského typu rozesetých po celém regionu. A až se nohy ozvou, že by rády chvíli pauzu, můžete se usadit třeba na jeden z vyhlášených koncertů či si nenechat ujít vystoupení letní scény Klicperova divadla.

Píšeš? No tak něco pošli!   25.07.2022   redakce   Soutěže  

Přečíst tento článek z rubriky SoutěžeKulturní centrum Klášterec nad Ohří ve spolupráci s městskou knihovnou vyhlašuje další ročník oblíbené literární soutěže Pisálek 2023.

Říkej tomu, jak chceš   24.07.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaUdělat správnou věc znamená pro každého něco jiného. Nic není jednoznačné a možná je to tak v pořádku...

PARADE – TV tip – průvod Pride parade v Srbsku   22.07.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmCena diváků Panorama  na Berlinale 2012 a hlavní cena Ekumenické poroty za mimořádný střet sociálních hodnot a problémů naší společnosti.plus  nominace na Teddy Award, což je nejvýznamnější společensky i politicky uznávaná queer filmová cena -  to jsou ocenění filmu srbského režiséra Srdjana Dragojeviče PARADE. Nepočítaje divácký ohlas na celém světě...
 

FOTOPOSTŘEHY: Svět je plný lásky   18.07.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySvět je plný lásky, protože je plný zvířat. Nejen domácí mazlíčci v nás dokážou probudit city. Když nám cestou přes pole zazpívá slavíček nebo nám na louce kolem ucha zabzučí čmelák, srdce nám zaplesá. Dojetí nás nemine, pokud objevíme v trávě zaječí pelíšek nebo máme to štěstí spatřit na otevřeném moři delfíny.

ŽÍT PO SVÉM – TV tip – drama o ztrátě a znovunalezení smyslu života   15.07.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV životě se mohou přihodit události, které zanechají trvalé skvrny na duši. Nejhorší je, když člověk zatrpkne a začne se stranit lidí a stáhne se do sebe. Lze z takového stavu vyjít? 

Michal Čagánek: Bůh jede na dovolenou   13.07.2022   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura
Říká se, že přišlo jako… ale odkud přišlo? Krásná větička, kterou četbu knížky Michala Čagánka začne každý čtenář. A dokonce jsem měla chuť knihu odložit a chvíli si jen tak přemýšlet, odkud asi jaro přichází. A až pak se začíst.

Starší články - strany: 1 2 3  4  5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1022

Celkový počet stran Rozhledny je 1022. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.119 s