Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 30.9.2023, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 510
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13526
Komentářů: 11387


MěřeníVzdělávání v zahraničí podle § 38 školského zákona: Průvodce pro studium a učení   04.09.2023   Monika Škubalová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Zvažujete studium nebo učení v zahraničí? Pak budou pro vás důležité informace a tipy týkající se využití možností dle § 38 školského zákona pro úspěšný pobyt v cizině.

Obraz Doriana Graye   03.09.2023   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTragédie stáří není v tom, že je člověk starý, ale v tom, že je člověk mladý...

15 roků lásky   02.09.2023   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

"15 roků lásky" od Patrika Hartla je jako kniha plná zvratů a nečekaných situací, které postavy prožívají ve svých životech. Kromě hlavního příběhu lásky Aleše nabízí román bohatou mozaiku různorodých emocí a reakcí, které lze nalézt v běžném lidském životě. Autor se vědomě snaží zahrnout směšné i bezradné okamžiky, stejně jako chvíle uprostřed zoufalství nebo hořkého rozčarování.

Náš vlastní unikátní učební svět   01.09.2023   Monika Škubalová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Jaké to asi je, když se rozhodnete vykročit z řady a vzdáte se běžného školního systému? Co když vaše dítě nikdy nenavštěvovalo klasickou mateřskou školku a na myšlenku stát se studentkou základní školy ani nepomyslí? A přesto, jak se ukazuje, roste daleko za hranice tradičního vzdělávání. Vydejte se s námi na cestu, kdy se vydáváme na nekonvenční výuku, kde objevujeme svět - doma, nikoliv ze školních lavic.

Kvantové počítání a kryptografie: Co byste měli vědět?   31.08.2023   Monika Škubalová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Kryptografie je věda, která se zabývá utajením a ochranou informací. Využívá se například k šifrování dat, digitálnímu podpisu nebo ověřování identity. Kryptografie využívá matematické algoritmy, které jsou založeny na složitých problémech, které nejsou snadno řešitelné klasickými počítači. Například faktorizace velkých čísel nebo výpočet diskrétního logaritmu.

FOTOPOZVÁNKA: Nezahálej, tvoř!   30.08.2023   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPřihlaš se do kurzu tvůrčího psaní. ONLINE můžeš začít kdykoliv nebo třeba přijeď na konkrétní čas do Klášterce nad Ohří. V místním kulturním centru budou v novém školním roce dostaneš hned tři příležitosti: první kurz s počátkem 10. října, dále pak od 6. února a na jaře proběhne víkendové tvoření 18.-19. května 2024. Přihlaš se hned, zaplať potom!

Nostradamus II. - Podvod   30.08.2023   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

"Podvod" představuje druhý díl románové trilogie o životě legendárního francouzského jasnovidce Nostradama. Autor nás zasazuje do období nástupu francouzské renesance, plného náboženských a sociálních bouří, které tvoří zajímavý kulturní a historický rámec pro vyprávění.

Domácí vzdělávání: Revoluce v podobě domškoláků?   29.08.2023   Monika Škubalová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Co kdybychom vám řekli, že klasické školní lavice nejsou jedinou cestou k vzdělání? Co kdybyste se mohli stát svými vlastními učiteli a vzdělávacími průvodci? Ano, mluvíme o fenoménu, který se rozmáhá rychleji, než si myslíte – domškoláci. V tomto článku se ponoříme do světa domácího vzdělávání, jeho výhod a výzev, které s sebou nese. Připravte se na záhadnou cestu za hranice tradičního učení.

Hory zpívají   28.08.2023   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaHuong je obyčejná dívka neobyčejného románu. Jako každá sní o své budoucnosti, miluje své blízké a prožívá vše, co osud přináší do jejího života. Stejně tak jako její rodný Vietnam prochází těžkým obdobím, tak i ona na pozadí dějin, bojuje s výzvami, neštěstím, ale i každodenní radostí.
Hory zpívají přináší čtenáři dějiny země jihovýchodní Asie společně s mezigeneračním příběhem rodiny Tran. Rodiny, která díky statečnosti jejich členů, lásce a odhodlání přečkala zuřící konflikty téměř stoleté historie Vietnamu.

 

Věř ve svého boha   27.08.2023   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

"Věř ve svého boha" představuje napínavý a dojímavý thriller od uznávaného autora Sidneyho Sheldona. Tato kniha nás zavádí do světa čtyř žen, které jsou spojeny nejen vzájemným tajemstvím, ale také hrozbou, která je nutí spojit své síly a čelit nebezpečí.

SERPICO - TV tip - bílá vrána mezi policajty   25.08.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmAl Pacino - ač se tomu skoro nechce věřit - je poctivý policajt. Nebere úplatky, řídí se svým svědomím a je rozhodnut potírat zločin se vší rozhodností, jaké je schopen. Schválně můžete hádat jak je mezi kolegy oblíben a jaký osud ho čeká. Máte-li pochybnosti - pak se dívejte v televizi na film SERPICO.

Výročí: 22. srpna 1922 se narodil velikán světa herectví...   22.08.2023   Michaela Wilhelmová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloMiloš Kopecký, šarmantní herec a komik, s životem plným ideálů, nevázanosti i tragédií. Miloval bahno velkoměsta, stejně jako svůj odlehlý romantický mlýn. Maniodepresivní psychóza jím smýkala od nekončícího smíchu k dlouhým depresím. Přesto dokázal sehrát nesčetně rolí, jak ve Vinohradském divadle, tak na plátně.

LET FÉNIXE - trosečníci v písku   20.08.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmŽhavé slunce, trosky letadla v písku pouště a trosečníci, kteří se pokusili o nemožné - to je nejstručnější charakteristika filmu LET FÉNIXE Roberta Aldricha z roku 1965, který můžete nyní zhlédnout v programu televize. 

Starší články - strany: 1 2 3  4  5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1041

Celkový počet stran Rozhledny je 1041. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1842 s