Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníFotoreportáž: Žena znovuzrozená   24.03.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Každá ženská si někdy potřebuje udělat víkend sama pro sebe. V tomhle to mají chlapi snazší, ti si za sebou umí zabouchnout dveře. Stisknou tlačítko a brána je zavřená. Nedostane se k nim ani zvuk, natož pak starosti těch druhých. Ženská ne, pořád je tady pro druhé, připravena naslouchat, pomáhat, sdílet, řešit. Jede pořád naplno. Přiznejme si, že jí to vyhovuje. Jenomže nese to s sebou delikátní problém té nejsložitější fyziky, protože i perpetuum mobile je pouze hypotéza.

KNIHOVNICE Z TROUBLESOME CREEKU – bol, slzy, neštěstí a... nezdolnost   20.03.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaU nás neznámé americké spisovatelce Kim Michele Richardsonové se v tomto díle podařilo mimořádně účinnou a emotivní formou zobrazit dvě literárně doposud opomíjená témata: existenci pojízdných knihoven, dopravujících čtivo do vysokých horských samot a skutečnost, že kůže člověka může mít také barvu nezvyklou – modrou.
 

Jazzový mág Antonio Sánchez & Bad Hombre v Praze   19.03.2022   Pavla Hložková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPůvodem mexický bubeník Antonio Sánchez patří mezi absolutní světovou jazzovou špičku a spolupracuje s osobnostmi, jako jsou Pat Metheny, Chick Corea, Gary Burton, Joshua Redman, Chris Potter, Danilo Perez, Avishai Cohen, Dee Dee Bridgewater, Dianne Reeves nebo Miguel Zenon. Celkem čtyřikrát získal cenu Grammy a je uznáván nejen jako fenomenální bubeník, ale také jako skladatel. Možnost ho zažít naživo máte již ve čtvrtek 24.3. od 19 hodin v Jazzdocku!

CESTA Z MĚSTA – TV tip - Vorlův útěk do přírody   18.03.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVe svém čtvrtém celovečerním filmu jakoby si režisér Tomáš Vorel chtěl odpočinout po namáhavém vyjádření tvůrčí i životní krize mladého umělce v předchozím filmu Kamenný most. Rozpomenul se na své „sklepácké“ začátky a s typickým humorem se pustil do tématu útěku z nervy ničící civilizace do po-klidné venkovské prostoty.

Březnový smutek   17.03.2022   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

Nesmělý básník   14.03.2022   Jan Podlipný   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

Na křídlech prosby   11.03.2022   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie Věnováno obětem válek...


 

SOUKROMÁ VÁLKA PANA WILSONA – TV tip - Neschopný člověk, který vstoupil do dějin   11.03.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNemusíte tomu věřit, ale pád sovětského impéria měl na svědomí jediný člověk: Charlie Wilson - sukničkář, alkoholik, příležitostný uživatel drog a také kongresman, jemuž se podařilo vyhnat Rudou armádu z Afghánistánu a tím odstartovat rychlý krach komunistické říše.
 

Meze humoru v několika větách   09.03.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyK mému příběhu z malostranské hospůdky v podloubí jsem měl připraveno v úvodu několik vět v optimistickém duchu budoucího ukončení pandemie. Příběhy překypovaly radostí z konce všech omezujících opatření, dýchání bez roušek, bez testů a certifikátů, karantén a izolací. Všechna omezení byla nepříjemná, ale humor zcela neomezila. Ani rozmáhající se terorismus, narůstající rozdíly mezi bohatými a chudými, dosahy klimatických změn, zesilující migrace, stále ještě humor nepotlačila. Meze humoru nastavil až cynismus Putina patřícího před tribunál.
 

Růže v nás   08.03.2022   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie... pro všechny ženy 

Více plastů než ryb   08.03.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZatímco se všichni věnujeme covidu a válce na Ukrajině, už léta si pod sebou podkopáváme úplně jinou větev, bez které život stejně pokračovat nebude - ničením přírody. Situace je mnohem horší, než se na první pohled zdá. Víte třeba, že podle současných odhadů bude v oceánech během následujících desetiletí už více plastového odpadu než ryb?

Oceány zajišťují potravu a obživu pro více než miliardu lidí. Oceány také produkují polovinu kyslíku na planetě. Na oplátku jsme z nich udělali skládku toxických a radioaktivních odpadů. 

Čeští lékaři říkají: „Chceme pomáhat“   07.03.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyČeští praktičtí lékaři vyjadřují jednoznačnou podporu Ukrajině v boji proti ruské invazi a snaží se všemi dostupnými způsoby pomoci lidem postiženým válečným konfliktem. K pomoci poskytnout zdravotní péči vyzvala i organizace sdružující praktické lékaře v čele s MUDr. Šonkou. Pro mnoho Ukrajinců však může být problém jazyková bariéra a špatná orientace v cizí zemi. Někteří navíc budou potřebovat akutní ošetření a nemohou si dovolit čekat než se vyřídí potřebná povolení a pojištěni. 
 

Jazz čtyř kontinentů a Tomáš Liška   06.03.2022   Pavla Hložková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaJiž tuto středu 9. 3. proběhne v pražském Jazzdocku další ze série koncertů v rámci festivalu Jazz čtyř kontinentů, tentokrát vystoupí přední český kontrabasista Tomáš Liška se svou kapelou Invisible World!

Starší články - strany: 1 2 3  4  5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1017

Celkový počet stran Rozhledny je 1017. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1198 s