Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 24.10.2020, svátek má Nina 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 510
Publikovaných článků: 12962
Komentářů: 11154


MěřeníDavid Frej: Život bez zánětu   13.09.2020   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaTělo v rovnováze. V dnešní době je to těžký úkol, což vám dojde při čtení řádků o tom, co všechno nám nabízí klasický supermarket. A nemusí to být zase tak těžké, napravovat škody moderního života, když budete vědět, po jakých zlepšovácích sáhnout. Koření, potraviny, návyky – vše je dostupné a při troše cviku i dobře aplikovatelné do běžného života.

Letní toulání po hradech českých VI.   12.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJména dvou hradů, o kterých dnes bude řeč, můžete pro svou podobu snadno zaměnit. Zatímco prvý zmíněný, Štramberk, má jen kulatou věž a moc toho z něj nezbylo, Šternberk, patří mezi známé a zachovalé hradní komplexy.

MARIŇÁK - TV tip – Drill výcviku a peklo bojů   11.09.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDvě hodiny tvrdého vojenského výcviku a následné účasti v bojových akcích – to je stručně děj filmu MARIŇÁK. Pro dnešní mladé muže, kterým slova jako buzerace a drill nic neříkají, protože je republika do armády nepovolává, je to názorná ukázka toho, co vojenská služba znamenala a jak člověka na celý život poznamenala. A těm, kteří v naivitě touží po přímé účasti v případné bojové akci a vidí v ní chlapské dobrodružství, snad otevře oči.

Kdo se nechá opět zavřít do klece kvůli slepičkám?   10.09.2020   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyHerci Jakub Prachař, Hana Vagnerová a Bára Mottlová, stejně jako umělkyně Léna Brauner nebo influencerka Dewii. To jsou další celebrity, které se postavily na stranu slepic v již měsíce trvajícím boji za zákaz klecových chovů těchto zvířat v Česku. Hvězdy se nově objevily v klipu na sociálních sítích spolku OBRAZ – Obránci zvířat. Ve videu vyzývají veřejnost k apelu na poslance, jejichž hlas rozhodne o osudu milionů slepic.

Letní toulání po hradech českých V.   10.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV Klatovském okrese najdeme hned dva známé hrady. Prvým je Švihov, druhým jedna z nejznámějších hradních zřícenin, při jejímž úspěšném dobývání přišel Jan Žižka o druhé oko…

Intimní deník Fotofatal Nadie Rovderové najdete v pražském DOXu   09.09.2020   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníPo jedenácti letech od své poslední rozsáhlé výstavy představuje fotografka Nadia Rovderová v Centru současného umění DOX více než 120 děl. Svými expresivními barevnými fotografiemi, jež z odstupu připomínají akvarely či olejomalby, povyšuje zdánlivě všední situace na výjimečné, takřka osudové události. Expozice je rozčleněna do tří částí, které evokují základní složky psýché podle psychoanalytika C. G. Junga.

Letní toulání po hradech českých IV.   08.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTentokrát se podíváme hned na dvě historické stavby - V letošním dalším tipu navštívíme Kunětickou horu nedaleko Pardubic a nad Sázavou vystavěnou Lipnici.

Lucie Zedníčková si vyzkouší roli porotkyně MFF EKOFILM   07.09.2020   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmHerečka Lucie Zedníčková se přestěhovala na venkov, který splňuje její ideální představu o bydlení. Má ráda život v přírodě, les, těší ji vyjít za domek a být venku v zeleni, na trávě, na zahradě. Pěstuje běžnou zeleninu, má skleník plný rajčat, paprik a okurek, na zahradě téměř veškerou zeleninu. Ideální osobnost pro post porotkyně MFF EKOFILM, že?

Letní toulání po hradech českých III.   06.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV členitém krajinném terénu se tyčí až do dnešních dní věže hradu Hazmburk. Kdysi sídelní hrad šlechty, zmiňovaný již v Dalimilově kronice, však od 17.století chátrá…

TV tip - KLETBA BRATŘÍ GRIMMŮ   04.09.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPohádka pro dospělé? Horor? Parodie? Fantazie? Životopisný příběh? -To všechno tak trochu může být charakteristikou filmu KLETBA BRATŘÍ GRIMMŮ. Jak se to směstná do jednoho díla slavného anglického režiséra v němž se vedle Matta Damona a Heatha Ledgera zaskví i čeští herci Tomáš Hanák, Miroslav Táborský a další?

Letní toulání po hradech českých II.   02.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTočník a Žebrák, dvojka hradů, která patří neodmyslitelně k sobě. Druhý díl námětů na výlety po hradech a zříceninách vás provede ruinami Žebráku i zdmi kdysi velkolepého Točníku.

Jediný pražský koncert kapely LUCIE bude na Výstavišti   01.09.2020   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaSpolečný program předních pražských festivalů Praha Září, který od 8. do 28. 9. na Výstavišti v Praze – Holešovicích představí nespočet koncertů, divadel, filmů a mnoho dalšího, odhaluje opravdovou bombu! V rámci slavnosti totiž proběhne Jediný pražský koncert, kde se všichni sejdeme, což je zároveň koncert nejslavnější české skupiny – skupiny Lucie. Motivem koncertu, který se odehraje 28. 9. 2020 u Křižíkovy fontány, je setkání a nikdo by si jej neměl nechat ujít.

Fotopostřehy z výstavy hortenzií   31.08.2020   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZastavily jsme se s kamarádkou v Zuschendorfu, zámečku ležícím kousek za Ústím nad Labem, jenom už na německé straně. Na zámecké zahradě tady každoročně probíhají květinové výstavy. Přes léto se můžete až do začátku října pokochat krásnými hortenziemi a stálou expozicí různých bonsají. Je to nádherná podívaná, i když letos kvůli covidu omezená na vnější prostory zahrad. V jiných letech bývá návštěvníkům k dispozici i nádherně nazdobený vnitřní prostor zámku.

Starší články - strany: 1 2 3  4  5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 998

Celkový počet stran Rozhledny je 998. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.323 s