Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníVLK – TV tip – Jack Nicholson se mění ve vlkodlaka   04.03.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Každý určitě slyšel vyprávět o tom, že existují vlkodlaci, tedy lidé, měnící se v noci na krvelačnou šelmu. Je to podklad pro mnoho hororů, kterými lze strašit děti i dospělé. Jedním takovým případem se zabývá film VLK režiséra Mika Nicholse. Nemusíte mu věřit, ale určitě vás pobaví a občas se budete i bát. Ale pozor – autorům nejde jen o primitivní pudy, ale míří mnohem dál. Své vyprávění pojímá režisér jako metaforu noční můry, pronásledující většinu lidí středního věku. Pocit, že se snižuje výkonnost jak v práci, tak v sexuálním životě a že je potřeba příliv nové energie – tak jak ji dostane hrdina tohoto filmu.
 

JAK JSEM... – kratochvilné čtení Marka Velebného   03.03.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPři vyslovení názvu Jak jsem... automaticky naskočí slavný Ota Pavel a jeho Jak jsem potkal ryby. Přijít s tímto názvem je proto tak trochu aktem odvahy. O to víc malý svazeček vydaný Knihovnou města Plzně příjemně překvapí.
 

Pro Ukrajinu: Česká televize pořádá benefiční koncert z Václavského náměstí   28.02.2022   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaČeská televize v úterý 1. března uspořádá speciální benefiční koncert na pomoc lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině. Přímý přenos z Václavského náměstí v Praze odvysílá Jednička České televize od 20:10 hodin. Na koncertě vystoupí například skupiny Mig 21, Chinaski a Pražský výběr, zpěváci Marie Rottrová a Tomáš Klus či hudebníci z České filharmonie. Řada dalších umělců se do programu ještě postupně přidává. Večerem provede dvojice Světlana Witowská a Daniel Stach.

Přetvářka   28.02.2022   Jan Podlipný   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

V srdci je virgule   27.02.2022   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

NEZNÁMÁ- TV tip - Drsný příběh nezlomené ženy   25.02.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPsychologické kriminální drama, které se zabývá důsledky obchodu s lidským masem a se zneužíváním žen z východní Evropy. Uznávaný italský tvůrce Giuseppe Tornatore (Legenda o 1900, Malena) v něm rozvíjí příběh záhadné mladé Ukrajinky Iriny, která uprchla z východní Evropy a dnes žije v italském městě.
 

Igor Orozovič se vydává na hudební dráhu a svléká tmu!   24.02.2022   Aneta Šimonková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky Hudba

Igor Orozovič je známý především z činohry Národního divadla, ale také třeba z pozoruhodného muzikálu Davida Bowieho Lazarus v Divadle Komedie či z oceňované autorské životopisné komedie Bezruký Frantík Divadla pod Palmovkou. Televizní diváci ho znají z Poldy, Devadesátek, Pasti nebo z filmových novinek Jedině Tereza a Řekni to psem. Orozovič před třinácti lety spoluzakládal populární Cabaret Calembour, pro který píše hudbu. Před rokem, v období lockdownu, zaujal širokou veřejnost charitativní písní s klipem Hippokratova armáda, který vznikl ve spolupráci s Kontem Bariéry na podporu lékařů. Nyní zahajuje sólovou kariéru a první pražský koncert měl dokonce během pár chvil vyprodán.

Hortenzie   22.02.2022   Renata Šindelářová   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky PoezieZamilovala jsem se do haiku.

Hortenzie miluju už dávno...

Fotopostřehy: Těšení na jaro   21.02.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJá vím, ještě máme měsíc čas. Ale u nás v podstatě už od začátku ledna vládne aprílové počasí. Chvíli se venku valí sníh, pak svítí slunce, následuje déšť, zase slunceA tak už vyhlížím jaro, které pomaličku začínám cítit ve vzduchu. Nastavuji  tvář větru a nedočkavě k němu čichám jako k nedopečené bábovce. Miluji vůni předjaří, když vás na chřípí poprvé zalehtá vůně hlíny. Začíná to ťukat na dveře, na stromech vyráží první  kočičky... Na včerejší procházce už mě to zašimralo.

Kuchařská hvězda Přemek Forejt překvapuje novou prací   19.02.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyOblíbený šéfkuchař Přemek Forejt se spojil se sítí restaurací rychlého občerstvení McDonald‘s. Během tříleté spolupráce se tak veřejnost spolu s Přemkem podívá pod pokličku výrobním procesům oblíbených produktů McDonald‘s. Pomyslná funkce „kontrolora kvality“ bude zahrnovat i návštěvy u dodavatelů a testování kvality používaných surovin. Přemkovu cestu a nevšední zážitky napříč světem nejznámější sítě rychlého občerstvení mohou fanoušci sledovat především na sociálních sítích.

TV tip - ČÍNSKÁ ČTVRŤ - krimi ostré jako břitva   18.02.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilm, který zazářil a stále září jako meteor. Potvrzení, že i detektivka může být vrcholným uměním, když vyjde z vynikajícího scénáře, hrají v ní špičkoví herci a vede je zdatný režisér.

Co nejde, půjde znova   15.02.2022   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

Pokusil jsem se zde složit poklonu ženám, které naší zemí dělají ve světě svými pozoruhodnými výkony tu nejlepší reklamu.
Právě to by mělo být tím, co olympiádu činí olympiádou. Aby sportovci ze sebe vydávali maximum a vytvářeli tak svého druhu mezi zeměmi mosty – a nekopali mezi nimi hluboké příkopy.
Nepatřím mezi ty, kdo by sportem příliš žili. Spíše naopak. Docela mi vadí, když se zlatou medailí některého z našich sportovců chlubí politici, klidně i ti, kteří předtím nenechali na hrách nit suchou a nadýmali se, jak je budou bojkotovat – nebo ti, kteří by rádi kandidovali na Hrad a doufají, že tímto si vytvoří u fanoušku gloriolu vlastenců.
Snažme se nacházet skutečné vzory. Vzory píle, houževnatosti, nesobeckosti, porozumění. Vzory, které po sobě nezanechají jenom tunu prázdných frází, ale stopu, již jen tak něco nepřekryje…

Popadni svou kreativitu za pačesy   15.02.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyChceš začít psát? Píšeš, ale nevíš jistě, jestli postupuješ správně? Chtěl by ses ve své tvorbě někam posunout? Chtěl bys přijít na to, jaké děláš chyby? Myslíš si, že sice píšeš docela obstojně, ale neobjevil jsi ten správný žánr? Nebo naopak sice víš, v čem budeš excelovat, ale netušíš, jak začít? Skončily všechny tvé dosavadní pokusy v šuplíku?

Starší články - strany: 1 2 3 4  5  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1017

Celkový počet stran Rozhledny je 1017. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1215 s