Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 1.10.2022, svátek má Igor 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13280
Komentářů: 11316


MěřeníFOTOPOSTŘEHY: Chlupaté štěstí   12.07.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKočičky, pejsci, morčata, nejen protože jsou chlupatá, otevírají v našem srdci nekonečný prostor lásky. Je to oboustranné souznění, které nám prospívá a dělá nám radost. Když miláček odejde, bolí to jako čert, ale přesto do toho jdeme znovu. Milujeme je!
 

Lesní mysl   10.07.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyS „Lesní myslí“ jsem začala odzadu. Od rozhovorů a pohledů ze světa. S o to větší chutí jsem se pak pustila do čtení konceptu Lesní mysli, který vychází z finského vzoru péče o sebe, duši, spojeného s výzkumem přírody a duševního i fyzického zdraví. Les uzdravuje, les dýchá, les je tu pro vás, když budete tiše naslouchat jeho tepu života. A les je milován, což byl ten důležitý poznatek z konce knihy. Z rozhovorů si odnesete spoustu různých informací, které jinde nenajdete než tu (a v časopise Regenerace, v němž rozhovory postupně vycházely), ovšem nejsilnější vjem byl ten, že tu jsou lidi, kteří neberou lesy jako spotřební prostor, který je třeba vydrancovat, vlastnit, využít k nějakému konzumu. A to je jednoduše… nádhera.
 

Vražedná sklizeň   10.07.2022   Marek Řezanka   Próza  

Přečíst tento článek z rubriky PrózaDetektivní trilogii s Viktorem Slabinou (Pod Patronací zla a Hon na bestii) uzavírá Vražedná sklizeň

Několik slov o knize

 Bohumil Houfek před lety při tragické nehodě zabil mladého cyklistu. Jeho bratr mu hrozil pomstou.
 Viktor Slabina a Petra Závrtová vyšetřují Houfkovu vraždu. Houfek se živil jako taxikář – a byl nalezen zastřelený ve svém voze. Jenže nezemřel tam, kde ho nalezli. Kdosi jeho mrtvolu převezl v jeho automobilu několik desítek kilometrů. Proč?

 

Aspoň ve snu   09.07.2022   Jan Podlipný   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

Kapesník   08.07.2022   Jan Podlipný   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

U KONCE S DECHEM –TV tip - Potkal jsem sympatického gangstera   08.07.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film            Pod názvem U KONCE S DECHEM může český divák znát dva filmy. Ten, který nyní znovu na obrazovky přináší ČT art má datum natočení 1959. Není to však v žádném případě dílo „pro pamětníky“, ale stále živý a podnětný film. Druhý, pod shodným názvem natočil jako remake Hollywood v roce 1983 a jde o typickou akční kriminálku. Můžete srovnávat – umění nebo komerce?

Nikdo nic neslyší...   07.07.2022   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie
 Tuto báseň jsem napsal 5. 6. 2019. Připadá mi stále aktuální.
 

Tajemství   05.07.2022   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaV dnešní době feminismu, silných žen a všeobjímací volnosti přichází Tereza Dobiášová s knihou, která by se dala považovat za výsledek všech těchto nových myšlenkových proudů. Kdo jiný by měl v české historii představovat revoluci, než hlavní postava knihy Tajemství, Anežka Přemyslovna. Lze vůbec ale vzít postavu z historie a neponičit její myšlenkový odkaz? Velká výzva pro každého autora, natož pro pro nováčka mezi autory, kterým autorka bezesporu je.

KDYBY - kacířství Stanislava Bukovského   01.07.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSnad každý Čech zná citát Jana Wericha o tom, že „Nejhorší srážka v životě, je srážka s blbcem“, případně „Kde blb tam nebezpečno.“  Myslím, že podobnou situaci poznává každý - někdo i vícekrát denně. A nemusíte chodit ani mezi lidi – stačí si zapnout naší televizi nebo rozhlas. Jak tomu čelit? Najít někoho na opačném pólu, naslouchat mu, případně si přečíst, co napsal a čím nás dokáže obohatit. Ještě, že takoví lidé mezi námi žijí.

A JITRA JSOU ZDE TICHÁ – TV tip - krásné ženy v nehezké době   01.07.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmByly mladé, hezké, žádoucí života i lásky. Chtěly žít a prožít krásu života. Narodily se a vyrostly však do špatné doby. Válka, do níž byly zataženy, jim vzala vše... Jejich příběh zaujal diváky mezinárodního filmového festivalu v Cannes a film ... A JITRA JSOU ZDE TICHÁ byl nominována na Oscara za cizojazyčný film. A v roce 1972 si získal i srdce diváků, dokonce i u nás, kde jsme v té době sovětskými (často průměrnými) filmy značně opovrhovali. Režisér filmu Stanislav Rostockij byl mimořádně chválen za civilní pojetí válečných událostí a zařadil se ke klasikům světové kinematografie.
 

SPLAŠENÝ VLAK - TV tip - dramatická cesta za svobodou   24.06.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVe splašeném vlaku se na cestě za svobodou ocitají dva uprchlí zločinci. Vlak nabere neskutečnou rychlost a stejné obrátky nabere film SPLAŠENÝ VLAK s nímž původem ruský režisér Andrej Končalovskij silně zabodoval v Americe a šokoval diváky na celém světě.

Káže vodu, pije víno   23.06.2022   Marek Řezanka   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyObčané přicházejí o poslední relikty jakýchkoli sociálních jistot. Hlavním cílem Fialova kabinetu je dobře se prezentovat v USA. Vláda, která vykřikovala, jak musí na svých občanech šetřit, vyhazuje oknem miliardy korun a zemi naprosto nehorázně zadlužuje. Tento dluh ovšem nevzniká ve prospěch českých občanů.

Sázím na holuba   23.06.2022   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky PoezieTuto báseň jsem napsal před rokem jako varování. Dnes tedy můžeme posoudit, nakolik se obavy z kabinetu Petra Fialy potvrdily.
 

Starší články - strany: 1 2 3 4  5  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1022

Celkový počet stran Rozhledny je 1022. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1242 s