Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníKDE SE LES DOTÝKÁ HVĚZD - román plný tajemství, lásky a odvahy   12.02.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaK překvapení dojde většinou tehdy, když je nejméně čekáte. Zázrak je něco zcela výjimečného a a málokdo se s ním setká. To první –tedy překvapení – přináší román americké spisovatelky  Glendy Vanderahové  KDE SE LES DOTÝKÁ HVĚZD. Nechce se věřit, že jde o debut a přečtete ho jedním dechem. A o to druhé – zázraky – v něm jde.

 

Mélissa da Costa: ADRESA NADĚJE   12.02.2022   Veronika Švarcová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPo unikátní Olive Kitteridgeová bylo velmi náročné sáhnout po jiné knize a po desáté straně ji z nudy neumístit na poličku "navždy a daleko". Pokud čtete něco tak špičkového, vše další se může velice rychle zřítit do propadliště dějin, ať se bráníte kritice sebevíc.
Kniha Adresa naděje mě upřímně zaujala přebalem. Holt marnivost zvítězila nad hlavou a já přitáhnuta  květy, motýly jsem knihu vzala na milost. Možná v celém tom zimním období, kdy člověk tak nějak celkově netrpělivě vyhlíží jaro, které onu naději právě symbolizuje, kniha s tak příznačným názvem měla být tou jedinou možnou správnou volbou.

TŘI KRÁLOVÉ - TV tip - Být králem není zase tak špatné   11.02.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTitul "Tři králové"  je "možná zavádějící - nepůjde o historické drama z doby narození Krista, ale posuneme se v čase až do nedávné doby. A také to nebude idylka, ale drsná, mnohdy až brutální podívaná. A jako známí "mušketýři" jsou - alespoň zpočátku - čtyři.

Starý muž   07.02.2022   Jan Podlipný   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

Hašlerův večer se vydařil   07.02.2022   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaVážení čtenáři, knížka „ČESKÝ DIALOG 30“ už je venku, ale málokdo o ní ví, protože z neznámých důvodů, možná, že knih vychází hodně... V  některých knihkupectvích je nutno si ji dokonce objednat. Zde je zase jedna ukázka:
 

Kráska přichází   05.02.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKniha nové české autorky Adriany Šindelářové upoutá nejen obsahem, ale v první řadě už svou obálkou. Já osobně dám hodně na první dojem a obálka mě často odradí od koupi knihy (když se mi nezamlouvá), nebo mě k ní naopak přivábí. Stejně jako v tomto případě. Je neotřelá, zajímavá, tajemná, je prostě skvělá. Splňuje všechno, co si od příběhu slibuji. Co nabízí. Co nám chce dát...

ČERNÝ JESTŘÁB SESTŘELEN – TV tip – válečné drama podle skutečné události   04.02.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž se v roce 1992 vydalo dvacet tisíc vojáků americké námořní pěchoty do Somálska ve Výchovní Africe, aby tam potlačili občanskou válku, v niž vůdce vítězného klanu zadržoval zásilky humanitární pomoci a na tři sta tisíc lidí zemřelo hlady, svět se o tom dozvěděl. O rok později však dojde k dalšímu incidentu, když diktátorští vojáci zmasakrují čtyřiadvacet Pákistánců z mírových jednotek OSN. Do Somálska opět zamířili americké oddíly Rangers, ale o akci už se příliš nemluvilo.

Tomáš Zářecký: Žijme respektem   31.01.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy „Všichni jsme si rovni. Všichni máme stejný potenciál. Všichni jsme lidské bytosti.“ Jeho Svatost XIV. Dalajláma


 

Jsme v nebi   30.01.2022   Renata Šindelářová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Soubor fejetonů z let 2012-2015 Ludvíka Vaculíka má příhodný název podle jednoho z textů. Jsme v nebi. Jako by nám skutečně tamodtud Ludvík Vaculík psal... Ve skutečnosti se ovšem tento fejeton týká přesvědčení, že náš pozemský život je tím nebem. Jsme v něm, když žijeme, ne až posmrtně. Život máme všichni jen jeden, píše Vaculík, paradoxně křesťan. Tedy jenom jednu příležitost z celé té Boží věčnosti žít pěkně a vděčně.

Místenka na leden   28.01.2022   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky PoezieRozloučení s Dušanem Kleinem (27. 6. 1939 - 9. 1. 2022).

 

DAREDEVIL – TV tip – Muž beze strachu   28.01.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPřes den je právník Matt Murdock, specializující se na sociální případy, ale v noci jako maskovaný mstitel bojuje proti bezpráví v newyorské čtvrti Hell´s Kitchen (čili Ďáblova kuchyně).

Malířka   27.01.2022   Jan Podlipný   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky Poezie

Láska v knedlíku   23.01.2022   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySedím na lavičce před kostelem a věřím. Věřím, že po mši konečně všichni vyjdou. Zatím vyšel jen holub domácí a šněruje si to ke mně. Hlava mu jede v rytmu techno music a s každým krokem vyťukává zobákem do vzduchu morseovku. Techno vypne, až když se přede mnou zastaví. Koukáme na sebe. Tak ten se zamiloval. Do mojí tortily. Nedám! Odměna za krmení téhle holubí helikoptéry je smradlavý koláč na autě. Kdyby koláč! Minule to byla pizza pro šest osob. Musela jsem použít škrabku na sníh a vyšetřování uzavřít tím, že kráva lítá. Tohle nemohlo vypadnout z holuba. 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5  6  7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1017

Celkový počet stran Rozhledny je 1017. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1261 s