Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníJak ušetřit za dárky?   17.01.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTaké máte ten dojem, že ať šetříte, jak šetříte, zůstatek vašeho účtu na začátku roku zase vypadá jako listnatý strom na konci října? Řeknu vám, čím to je, jste totálně vyčerpaní z Vánoc! Neustálé zdražování přitom s sebou nese už hrůzostrašnou vidinu svátků příštích. Jeden aby na vánoční dárky šetřil celý rok! Tak tedy. Ničeho se nebojte. I když jste to nestihli hned na Silvestra, pořád je čas na nějaké to novoroční předsevzetí. Opakujte po mně: Já… (dosaďte své jméno) svatosvatě přísahám, že letos budu chytřejší a vyřeším vánoční dárky tak, že mě to nezruinuje! A já vám teď poradím, jak to provést v praxi. Tak pojďme na to. Jak ušetřit za dárky?

TV tip - MANŽELÉ Z ROKU II.   14.01.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJean-Paul Belmondo a Marléne Jobertová v hlavních rolích francouzské historické komedie - už to by mohlo postačit k zapnutí vašeho televizoru. Přidáme-li k tomu ještě vtipnost, eleganci, duchaplnost, lyriku, romantiku, pár soubojů a přehršel dobrých gagů, jimiž film MANŽELÉ Z ROKU II doslova hýří, pak o zapnutí vašeho přijímače nepochybuji.

Průvodce vědomou péčí: Sebepéče pro pečující   12.01.2022   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKniha je plná úlevy:

- v podobě praktických rad, vysvětlení principu zátěže a sebepéče, která ulehčí břemenu psychického traumatu

- v podobě příběhů z praxe, nejsme v tom sami

Chris Anne: Tarot světla a stínu   09.01.2022   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKarty doslova k zamilování! Dlouho jsem totiž přemýšlela, co je na těchto kartách jiné, protože jsem si je okamžitě oblíbila, a vím, že jsou i v mém okolí těmi, o kterých se mluví a nad kterými se obdivně přemýšlí. Je to ten svěží vítr, je to zpracování starých archetypů do novodobých životních situací, ale je to pohyb.

OBŘAD – TV tip - Ve Vatikánu učí, jak vymítat ďábla   07.01.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Pod názvem Obřad opakuje televize Nova Cinema americký horor s Anthony Hopkinsem v hlavní roli. Hopkinse zná český divák v mnoha polohách - jako krále Claudia, malíře Picassa, ale především jako nezapomenutelného kanibala Hannibala. nyní ho můžete poznat jako vatikánského kněze specializovaného na exorcismus - vymítání ďábla.

DIKTÁTOROVA MÚZA – protichůdné politické postoje v v třicátých letech   04.01.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaDo poloviny třicátých let minulého století nás zavede román anglického spisovatele Nigela Farndaleho. Dostaneme se nejen do Německa, kde zesiluje moc Hitlera a kde se v Berlíně připravují Olympijské hry a dostává příležitost natáčet „diktátorova múza“ režisérka Leni Riefenstahlová. Přeneseme se také do Anglie, kde je rovněž politické pnutí mezi Britským svazem fašistů Oswalda Mosleyho a mezi stoupenci komunistických ideálů.
 

FOTOPOSTŘEHY: Vzpomínka na Krkonoše   04.01.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyBěhem novoroční prosluněné procházky jsem si vzpomněla na naši letní dovolenou. Na Nový rok totiž bylo mnohem větší teplo, než jsme zažili na většině loňských krkonošských túr. Počasí jako by si z nás dělalo šprťouchlata. Posílalo nám dolů jen mlhu a déšť. A já se přitom tak těšila, že se zase po pár letech projdu po zdejších cestách a nahlédnu do malebného českého údolí! Děkovala jsem větru, který jediný se k nám choval trochu přátelsky, když nám občas odhrnul alespoň kousek výhledu...

EL DORADO - TV tip - western jako z učebnice   02.01.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKlasický americký western patřící mezi špičková díla svého žánru s přesvědčivými hereckými výkony Johna Wayna, Roberta Mitchuma a Jamese Caana.

ZELENÁ MÍLE – TV tip – barevná cesta vede na popraviště   25.12.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPod titulem ZELENÁ MÍLE se skrývá pozoruhodné vězeňské drama z poloviny třicátých let. Po tři hodiny projekce prakticky neopustíme nehostinné vězeňské prostory a seznámíme se podrobně s těmi, kdo je nuceně obývají. Ve věznici v Louisianě jsou to ti nejtěžší zločinci, kteří zde čekají na konečný ortel: popravu.

Alkohol, to je téma!   21.12.2021   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaMožná se budeš o svátcích trochu nudit... Tak co místo koukání na televizi napsat mikropovídku (v délce do 1800 znaků) na téma ALKOHOL a zúčastnit literární soutěže Chomutovský kalamář 2022? Anebo prostě opraš něco, co už napsané máš, a pošli to do kategorie "poezie" či "próza".

Najděme sílu...   21.12.2021   Marek Řezanka   Poezie  

Přečíst tento článek z rubriky PoeziePřeji Vám všem poklidně strávené svátky a vše nejlepší v roce dalším.

 

Dítě boží   20.12.2021   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaZvrácené. Šílené. Absurdní. A přece tak syrově reálné.

Zažít letos Vánoce netradičně? Třeba s jazzem!   19.12.2021   Pavla Hložková   Hudba  

Přečíst tento článek z rubriky HudbaPo předvánočním shonu jistě každý z nás ocení relax jakoukoli jemu oblíbenou formou. Co takhle zajít si ještě na Štědrý večer do Jazzdocku na pozdní koncert Yvonne Sanchez?

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6  7  8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1017

Celkový počet stran Rozhledny je 1017. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1141 s