Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 30.9.2023, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 510
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13526
Komentářů: 11387


MěřeníTENKÁ ČERVENÁ LINIE – TV tip – Každý bojuje svoji vlastní válku   30.06.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTěžko hledáte v programech televizí n+ějaký skutečhně kvalitní film? Jedno z mimořádných filmových děl nyní uvede program AMC. Hned v úvodu však řekněme, že nejde o film pro každého a že ne každý s ním bude souznít. O tom, jestli podobné tříhodinové drastické, ale i myšlenkově bohaté dílo, patří na televizní obrazovku můžete diskutovat po jeho zhlédnutí.

Igor Bezdieniezhnykh z Tanečního centra Praha je mistrem a vicemistrem Evropy   29.06.2023   Johana Mravcová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyStepař Igor Bezdieniezhnykh, pedagog a absolvent konzervatoře Taneční centrum Praha, patří mezi nejlepší ve svém oboru. Tanečník, který je původem z Ukrajiny, se stepu věnuje od dětství. Během své kariéry se zúčastnil pěti desítek mistrovství, na nichž získal celou řadu titulů.

Naposledy vybojoval dvě medaile na Mistrovství Evropy ve stepu, které se konalo v polovině června v Praze. Na tomto klání získal 1. místo v kategorii sólo dospělí a s kolegou Adamem Vojtovičem 
pak 2. místo v kategorii duo dospělí. Stal se tak současně mistrem a vicemistrem Evropy.

Pražský komorní balet uvádí v závěru sezóny novou premiéru s názvem On/a   27.06.2023   Johana Mravcová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloPoslední novinkou Pražského komorního baletu bude v této sezóně večer s názvem On/a. Představí se v něm tři zahraniční choreografové a jejich příběhy beze slov na vlně současného tance. Původní choreografie pro nové představení vytvořili Ji-Eun Lee (Jižní Korea), Lidia Wos (Švédsko/Polsko) a Lóránd Zachár (Maďarsko). Premiéra se uskuteční ve čtvrtek 29. června 2023 od 19:30 v KD Mlejn.

MFF Karlovy Vary 2023 je na spadnutí: Jaký má letos signature drink?   26.06.2023   Michaela Wilhelmová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPodobně jako na letošním Berlinale a filmovém festivalu v Cannes je Campari oficiálním drinkem Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Unikátním signature drinkem, vytvořeným speciálně pro tuto příležitost, je Negroni KVIFF 57. Jeho nezaměnitelnou chuť si hosté budou moci vychutnat ve stylovém Campari Lounge.
 

STÍNY NAD PECAN HOLLOW – originální román americké autorky Caroline Frostové   24.06.2023   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaSlovo „stíny“ jakoby předurčovalo to, co čtenáře v tomto románu čeká. Slogan říká, že „zničující lásce ani temné minulosti neutečeš.“ Nečekejte však lásku v duchu romantických příběhů. Hned v prologu (rok 1976) poznáte oba aktéry vyprávění a bude vám jasné, že jejich vztah bude zcela jiný. Najednou na vás dýchne „stín“ – čekáte od knihy oddech a kladné hrdiny a od začátku je jasné, že tohle bude mnohem temnější. Představuje se vám dvojice, která je na štíru se zákony a jejíž morálka není chvályhodná.

 

BITVA O BRITÁNII – TV tip – Letecká bitva znamenající první porážku Hitlera   23.06.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPočátkem srpna 1940 se hitlerovské Německo, když už obsadilo téměř celou Západní Evropu, pokusilo dobýt ostrovní Británii. 2500 německých messerschmidtů vyrazilo proti anglickým stíhačkám v počtu 850. Následovalo šestnáct týdnů vzdušných bojů, šestnáct týdnů bombardování. Londýn oplakával 40 tisíc mrtvých. Vítězství si však Luftwafe vedená maršálem Göringem neodnesla. Právě tuto proslulou kapitolu dějin II. světové války, v níž Británie dokázala Hitlerovi odolat s velkou přesností mapuje film režiséra Guye Hamiltona (proslulého hlavně Bondovskou sérií).

Jitka Klett svou fashion show nadchla hosty z Česka i ze zahraničí   22.06.2023   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPo úspěšných módních přehlídkách v Paříži, Miláně a Maroku se módní návrhářka Jitka Klett opět představila na domácí scéně. Pražské Vinohrady byly svědky naprosto originální dechberoucí módní přehlídky Art Fashion Show Jitka Klett 2023.
 

Letní výtvarný salon Kodl Contemporary začíná   21.06.2023   Aneta Šimonková   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné uměníLetní výtvarný salon Kodl Contemporary již pošesté představuje přední umělce současné scény. Letos poprvé nejen v Praze, ale i v Helsinkách, na výstavě jsou totiž rovnocenně zastoupeni čeští a finští tvůrci. Expozici je možné navštívit v prostorách Galerie KODL do 31. července.  
 

Užijte si havajské léto. Víme kde!   16.06.2023   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV Aquapalace Praha byla odstartována již 15. letní sezóna, tentokrát ve znamení Havaje. I letos je pro návštěvníky přichystáno plno zábavy, havajských specialit, bohatý animační program pro děti každého věku a velmi oblíbené koncerty a hudební večery. Tematický program a speciální akce byly slavnostně představeny ve Vodním světě za účasti generální ředitelky Aquapalace Praha Vladany Horákové a řady známých osobností.

RADOSTNÉ VENČENÍ POKRAČUJE - 7.část: Venčení nejveselejší   15.06.2023   Eva De Filippová   Próza  

Přečíst tento článek z rubriky PrózaPoslední část je o nejveseleším venčení Johnnieska v horském městečku.

Vítej na světě II. Nové taneční divadlo na písně Uhlíře a Svěráka   15.06.2023   Johana Mravcová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloCelovečerní rodinný titul Vítej na světě II je nová taneční inscenace souboru Baby Balet Praha, složeného ze studentů konzervatoře Taneční centrum Praha, konkrétně žáků třetího až pátého ročníku. V pondělí 19. června od 18 hodin v Divadle na Vinohradech uvede Baby Balet Praha představení naposledy v této sezóně.

Hledá se Dášeňka. Památník Karla Čapka vyhlašuje letní pátrání   14.06.2023   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyHledá se Dášeňka! Tak zní nová prázdninová výzva pro návštěvníky Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše. Spolu s akcí Letní putování za Dášeňkou na Strž začíná už 1. července. „Putování po stopách slavného štěněte je určeno hlavně pro rodiny s dětmi. Těm vedle již tradičního zvýhodněného vstupného v létě nabídneme zcela nové papírové vystřihovánky s hádankami a kvízy na téma Dášeňčiných příběhů. Právě letos totiž uplyne už 90 let od prvního vydání půvabného díla Karla Čapka Dášeňka čili život štěněte,“ říká ředitel Památníku Zdeněk Vacek. Prázdninová výzva k pátrání po dalších osudech Čapkova psiska bude na Strži slavnostně vyhodnocena 23. září, kdy končí letní sezóna.
 

RADOSTNÉ VENČENÍ POKRAČUJE - 6.část: Potřebná socializace   13.06.2023   Eva De Filippová   Próza  

Přečíst tento článek z rubriky PrózaJohnnie a socializace

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6  7  8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1041

Celkový počet stran Rozhledny je 1041. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1799 s