Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 1.10.2022, svátek má Igor 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13280
Komentářů: 11316


MěřeníFilm KDYŽ PRŠÍ SLZY založený na skutečném příběhu jde do kin   11.05.2022   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Domácí násilí v rodinách trápilo jeho oběti i v minulých letech či stoletích, díky covidovému lockdownu se bohužel nyní rozšířilo do rodin, kde by nikdo agresi, ať už fyzickou nebo psychickou neočekával. Snímek režisérky Michaely Semely se zakládá na skutečném příběhu a do kin přichází 19. května.

Petra Černocká bavila obyvatele Nové Pece na Lipensku   10.05.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Období, kdy se lidé nemohli setkávat v kulturních zařízeních je naštěstí za námi, jenomže ne všude se daří po dvouleté nucené pauze opět kulturu rozhýbat. Zvláště pak obtížná situace je v menších obcích, jako třeba v lipenské Nové Peci na Prachaticku. Tam se ale starosta rozhodl, že místním kulturní akce zajistí, aby se obyvatelé mohli znovu hromadně setkávat a bavit.

NOC NEVĚSTY – TV tip – Jana Brejchová v baladickém příběhu z doby kolektivizace   07.05.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNávraty k filmům konce šedesátých let mohou být nejen vzpomínkou pro pamětníky, ale i inspirací a zdrojem poučení pro mladou generaci, která tamní dobu nepamatuje, Díla tzv. československé „nové vlny“ či „filmového zázraku“  jsou z televize dostatečně známa – připomeňme namátkou jen několik tehdy mladých tvůrců – Formana, Menzela, Jireše, Juráčka či Chytilovou. Často ale zapomínáme, že to nebyli jen mladí absolventi pražské FAMU, kteří se zapsali nezapomenutelně na filmovou mapu jak našeho státu tak i celého kulturního světa.

Hostitel   06.05.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKrásné, silné, dech beroucí. Příběh o síle lidské duše a nejen té. O hloubce lásky člověka k člověku, o věrnosti, naději, odvaze i touze. O neustálých pochybnostech, o hledání sebe sama, o putování mezi světy, i o dlouhé cestě domů...

CVIČENÍ DŮVĚRY – mnohovrstevný román Susan Choiové z prostředí umělecké školy   04.05.2022   Stanislav Polauf   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaU nás dosud neznámá americká spisovatelka Susan Choiová se českému čtenáři představuje románem CVIČENÍ DŮVĚRY. Zavádí nás do střední umělecké školy v nejmenovaném předměstí jednoho velkoměsta a situuje příběh do osmdesátých let minulého století. Na první pohled a po přečtení úvodních slov na přebalu se může zdát, že jde o jeden v mnoha studentských románů, v nichž teenegeři zažívají první lásky i rozchody, nacházejí sebedůvěru a odpoutávají se od vlivu rodičů. Jenže pozor – zde je všechno jinak.
 

Yasmin Boland: Magický Měsíc   04.05.2022   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaKonstelace a fáze Měsíce mají nesmírný vliv na náš každodenní život. Můžeme v nich ale najít podporujícího a věčného přítele, protože měsíční vlivy jsou jako každodenní menu. Stále stejné, lehce předvídatelné, ale pokaždé okořeněné něčím jiným.

Bolest neutopíš, ale přečteš   03.05.2022   redakce   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaNový román Bolest neutopíš, který dosud existoval jen v elektronické podobě, vychází konečně i jako klasická kniha - právě dnes. V papírovém formátu se můžete těšit na 232 stran emocí, erotiky, osobních dramat i humoru. Zajímavé na tomto románě je, že vychází ze skutečného životního příběhu. Podle podtitulu knihy bychom ho prý zažít nechtěli - je lepší o něm jen číst. Přesto ho hlavní hrdina opravdu prožil, se vším krásným i hrozným, co k němu patřilo... 

Prostě na mě zapomněli   02.05.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaPříběh osmileté Klárky, která se s rodinou krátce po válce nastěhuje do opuštěného, vybydleného domu ve Svatém Wolfgangu - vesnici v Sudetech. Očima dítěte před námi autor odkrývá příběh, ze kterého mrazí i po letech.

ROZKOŠ V OBLACÍCH – TV tip - karneval hříchu na palubě porouchaného letadla.   29.04.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdo by tušil, že milovaný režisér Pedro Almodóvar, který si již tolikrát získal srdce publika citlivými studiemi lidských povah jako SPOUTEJ MĚ, VYSOKÉ PODPATKY, KVĚT MÉHO TAJEMSTVÍ či MLUV S NÍ, si jednou dokáže udělat film jakoby sám pro sebe, v němž diváka docela vyšokuje? Zaskočen může být i ten, kdo měl rád jeho svérázný humor a s pochopením přijímal jisté bizarnosti jeho tvorby.
 

Soběstačný   24.04.2022   Radka Zadinová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaCo má člověk dělat? Bůh mu dal ramena, dává mu i břemena...

Výlety do náručí   23.04.2022   Marek Řezanka   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura„Výlety do náručí“ jsou mou reakcí na dobu, v níž se momentálně nacházíme. Dobu, kterou vnímám jako skličující, zmatenou, plnou chaosu a bariér, dobu, v níž pro řinčení zbraní mnohdy přeslechneme Múzy.

48 HODIN V PAŘÍŽI – TV tip – Paříž jako děsivý a nebezpečný moloch.   22.04.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmO tom jak se jedna, zpočátku docela obyčejná. služební cesta může změnit v den plný děsu a obav vypráví kultivovaným způsobem film 48 HODIN V PAŘÍŽI, kterým se divákům hodlá zavděčit ČT 2. Režisér Roman Polanski snad jinak než v temných tónech točit neumí (vzpomeňte třeba DEVÁTOU BRÁNU, ROSEMARY MÁ DĚŤÁTKO či PIANISTU) a ani v tomto filmu z roku 1988, známým spíše pod originálním názvem FRANTIC, tomu není jinak.

PRVOTNÍ STRACH – TV tip – Kolik tváří má pravda?   15.04.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSoudní dramata jsou oblíbeným tématem amerických filmařů. Diváci se rádi nechají vtáhnout do nekonečných a na pohled neprůhledných tahanic mezi žalobci a obhájci – což ostatně známe velmi dobře z románů Erle Stanley Gardnera, jehož Perry Mason bojuje statečně v soudní síni a vyhrává i na pohled ztracené případy. Martin Vail (ztělesněný Richardem Gerem) jako obhájce ve filmu PRVOTNÍ STRACH je také zkušeným právníkem, který má leccos za sebou. Je i pohledný a veřejností oblíbený. Ale s jeho morálkou to není tak úplně podle pravidel.
 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7  8  9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1022

Celkový počet stran Rozhledny je 1022. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2563 s