Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 7.12.2023, svátek má Ambrož a Benjamín 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 523
Publikovaných článků: 13628
Komentářů: 11402


MěřeníExplorace Brazílie a Českých kořenů: Recenze Město nad městem   10.10.2023   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

"Město nad městem" od Lucie Brejšové vás zavede do exotické Brazílie a do světa českých předků, které ovlivnily osudy hlavního hrdiny. Autorka dokáže nádherně vykreslit atmosféru a kulturu Brazílie a přináší nám poutavý a hluboký příběh. Tato kniha rozhodně stojí za přečtení a nabídne vám nejen dobrodružství, ale i historický pohled.

Salvador Dalí: Fascinujícís svět surrealismu   09.10.2023   Monika Škubalová   Výtvarné umění  

Přečíst tento článek z rubriky Výtvarné umění

Salvador Dalí, výjimečný surrealistický malíř a vizionář, nás zavede do záhadného světa, kde realita a fantazie splynou do neuvěřitelných obrazů. Jeho umění je jakýmsi oknem do podivuhodných snových krajin, kde se každý tah štětce stává průzkumem lidské mysli a jejích nejhlubších tajemství.

Kdokoli může dělat cokoli   08.10.2023   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Kniha Kdokoli může dělat cokoli je autobiografický román americké spisovatelky Betty MacDonaldové, která se proslavila svou knihou Ovečka na ostrově. V tomto díle popisuje své zkušenosti z doby hospodářské krize v 30. letech 20. století, kdy se po rozvodu vrátila se svými dvěma dcerami do rodného Seattlu. S humorem a nadhledem vypráví o různých pracích, které musela vykonávat, aby uživila svou rodinu, a o tom, jak se znovu sblížila se svými sourozenci a rodiči. Kniha je plná vtipných historek, postav a situací, které čtenáře pobaví i dojmou.

Umění a duševní zdraví: Harmonie pro tělo a mysl   07.10.2023   Monika Škubalová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Umění má v sobě magii. Je to jazyk, který nezná hranice, kterým můžeme vyjádřit i ta nejhlubší tajemství naší existence. Ale umíte si představit, že toto magické médium má také moc zlepšit naše duševní zdraví? Jaký vliv má umění na naši psychiku? Jak nám pomáhá zvládat stres, naladit na pozitivní vlnu a nalézt smysl života? Pojďme se ponořit do světa, kde barvy, tóny a tvary hrají klíčovou roli v našem duševním zdraví.

Historie trestu smrti: Temná cesta lidského trestání   06.10.2023   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

Recenze knihy "Historie trestu smrti" od Martina Monestiera, fascinujícího průzkumu tajemného světa poprav a trestání v různých epochách a kulturách. Odvážná kniha, která šokuje a poučuje zároveň.

KRÁLOVA PŘÍZEŇ – TV tip – boj o královu přízeň a o anglický trůn   06.10.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDvě největší hollywoodské krásky se představí televizním divákům v historickém velkofilmu KRÁLOVA PŘÍZEŇ režiséra Justina Chadwicka. Strhující příběh ze dvora krále Jindřicha VIII., plný lásky, touhy a intrik, vypráví o vztahu dvou sester Boleynových - Anny (Natalie Portmanová) a Mary (Scarlett Johanssonová), které bojují o přízeň krále (Eric Bana) a také o královskou korunu…

Demontáž konspiračních teorií: Cesta k lepší informovanosti   05.10.2023   Monika Škubalová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Konspirační teorie mohou zamotat mysl a zkreslit realitu. Zjistěte, jakým způsobem je možné rozklíčovat konspirace a hledat pravdu s větším porozuměním.

75letá maratonka Eva: New York, Berlín, Boston, Chicago, Londýn a Tokio!   04.10.2023   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNa kontě má 507 maratonů, ty dva poslední zvládla během září v Berlíně a v Košicích. Zaběhla si i velkou šestku světových maratonů– New York, Berlín, Boston, Chicago, Londýn a Tokio. Její nejlepší čas je 3 hodiny a 3 minuty, aktuálně běhá maraton za 5 hodin a je spokojená. Běh jí v 75 letech drží fyzicky i psychicky nad vodou a nehodlá se ho vzdát. Zaběhat si s ní můžete i vy - hned v sobotu 7. 10. na pražské Ladronce. 
 

Babička drsňačka   04.10.2023   Monika Škubalová   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky Literatura

"Babička drsňačka: Nezvyklá dětská dobrodružství plná černého humoru"

Britský autor dětských knih David Walliams vstupuje na literární scénu jako nový Roald Dahl. Jeho vypravěčsky brilantní příběhy s překvapivými pointami a černým humorem opravdu utvářejí jeho výjimečný literární styl. První z jeho děl, které oslovuje české čtenáře, je Babička drsňačka. Kniha nás zavádí do světa plného předsudků a tolerance, překvapivých odhalení a nečekaně odvážných loupeží.

Velká pardubická se Slavia pojišťovnou v noblesním stylu   03.10.2023   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyHistorie Velké pardubické se píše již od roku 1874 a právem jsou tyto prestižní dostihy považovány za vrchol dostihové sezóny. Oficiální název Velká pardubická se Slavia pojišťovnou vznikl díky titulárnímu partnerství právě se zmíněnou pojišťovnou. Letos se uskuteční 8. října a dostih na 6900 metrů se poběží o celkovou dotaci 5 milionů korun.

Marnia Robinson: Biologie lásky   03.10.2023   Renata Petříčková   Literatura  

Přečíst tento článek z rubriky LiteraturaLáska nás oslovuje v našem primitivním, prvotním naučeném mozku. To asi každý, kdo se trošku o tuto tématiku zajímal, už ví. V podstatě nás láska a první vhodný partner v naší hlavě oslovuje přesně tam, kde nám naši rodiče nebo naše rané životní zkušenosti naučily, že se cítíme v bezpečí. Že jsme právě tam doma.
Někdo v bezpečí a lásce. V krásném domově s dobrými vztahy.

Změny ve stravovacích návycích   03.10.2023   Monika Škubalová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Analýza trendů ve stravování, včetně rostoucího zájmu o vegetariánství, veganskou stravu a zdravý životní styl.

Stravovací návyky se v posledních letech mění. Lidé jsou stále více vědomi dopadu svého jídelníčku na své zdraví i na životní prostředí. Jaké jsou hlavní trendy ve stravování a co je motivuje? Jak se projevuje rostoucí zájem o vegetariánství, veganskou stravu a zdravý životní styl? A jaké jsou výhody a výzvy těchto změn?

Soutěž o rodinnou vstupenku do OSKARLANDU   02.10.2023   redakce   Soutěže  

Přečíst tento článek z rubriky SoutěžeMilí přátelé a fanoušci, chtěli bychom vám poděkovat za vaši podporu a chtěli bychom vám ukázat svou novou facebookovou stránku. Připravili jsme pro vás úžasnou soutěž, která vás provede do světa zábavy a dobrodružství, vyhrát můžete rodinnou vsutpenku do Oskarlandu v Německu.

Ale zadarmo to nebude...

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7  8  9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 1049

Celkový počet stran Rozhledny je 1049. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.1954 s