Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 18.2.2018, svátek má Gizela 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 499
Registrovaní čtenáři: 1762
Publikovaných článků: 12401
Komentářů: 10753


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Zkusíme to bez mámy?   08.02.2018   Monika Škubalová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyŽe je to hračka? Pro někoho ano, pro jiného bezvýchodná situace. Nicméně tato situace jednou chtě – nechtě přijde.

Všechno, co opravdu potřebuji znát, jsem se naučil v mateřské školce”.
Tak zní název světového knižního bestselleru od autora Roberta Fulghuma, který v předmluvě své knihy říká:
Poznatky ze školky na nás budou vyskakovat bez ustání až do smrti. A nepochybně ve složitější podobě za použití cizích slov – narazíme na ně v přednáškách, encyklopediích, biblích, firemních řádech, u soudů, v kázáních a různých příručkách. Život nás pořád bude zkoušet, aby bylo jasné, jestli tomu, co jsme se naučili, také rozumíme.”

Bacha, Ježíšek ví všechno   03.02.2018   Zdeněk Pilný   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZažil jsem na, tehdy ještě chlapecké, obecné škole vyučování náboženství. Nic zvláštního na tom tehdy nebylo. Absolvoval jsem biřmování, pravidelné nedělní bohoslužby v kostele sv.Ludmily v Praze na Vinohradech a dokonce jsem tehdy sbíral i svaté obrázky.

Ročně končí v koši 830 tun potravin. Kolik peněz hodí lidé do koše?   28.01.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNa celém světě končí ročně v odpadu 1,6 miliardy tun jídla za 750 miliard dolarů. V Evropě se každoročně vyhodí průměrně 89 milionů tun potravin. V Česku pak podle odhadů končí v odpadcích 829 851 tun jídla. Potraviny nevyhazuje jen čtvrtina českých domácností. 

Rozhovor: Paličkování přináší klid   27.01.2018   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKrajkářství existuje od 16. století. Svůj největší boom, v němž bylo zdrojem obživy mnoha chudých rodin, má už dávno za sebou; přesto se tato tradice dočkala jistého znovuzrození v posledních desetiletích, kdy se stala náplní volného času mnohých žen. Jana Kořínková je zkušená krajkářka, která si vytváří vlastní vzory, a to nejen pro ploché obrázky, ale třeba i pro šperky. Již mnoho let vede úspěšně kroužky paličkování.

Masopust? Navštivte Hlinecko!   22.01.2018   Kateřina Sovová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySlaměný, laufr, ženuška, turci. O co že se jedná? V tomto případě o neúplný výčet masek neodmyslitelně spojených s dobou po svátku Tří králů, končící úterým před Popeleční středou – masopustem. Jedny z nejkrásnějších a nejméně pozměněných tradičních masopustních obchůzek můžeme každoročně vídat na Hlinecku. Dostaly se dokonce na seznam UNESCO!

15 rad, jak dítě zbavit strachů   21.01.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJupí! Moje dítě má strach. A mluví o tom. Bezva zpráva. Jen ho nechte, ať se bojí. Tak by se dal shrnout přístup k dětským strachům maminky čtyř dětí Štěpánky Štrougalové z Baby Clubu Juklík.
 

Někdo se směje   20.01.2018   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPři zběžném pohledu z dálky nevidíte ze zahradníka nic než zadek, líčí Karel Čapek ve své knize Zahradníkův rok, jedné z mých oblíbených. Přestože tu očividně chybí prý tak nezbytně nutný příběh, tuhle fejetonovou knížku si přečtu klidně zase znovu. Bavím se.

Oslavy 100. výročí vzniku našeho samostatného státu na Plzeňsku   18.01.2018   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZatímco v mnoha městech se stále na podrobnostech oslav vzniku 1. republiky dohadují a ani celostátní akce nejsou zatím známy, v Plzni a plzeňském kraji je jasno. Město i kraj jdou do oslav společnými silami a předložili velice podrobnou dramaturgii zahrnující tradiční akce města (v roce 2015 Evropského hlavního města kultury) i zcela nové počiny. 

Česká hra byla nominována na herního Oskara!   16.01.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyHra českých vědců Attentat 1942 bojuje o vítězství v jedné z nejprestižnějších soutěží herního průmyslu, 2018 Independent Games Festival Awards. Attentat 1942 je nominován za nejlepší příběh spolu s dalšími pěti hrami z celého světa. Vyhlášení výsledků proběhne 21. března v San Franciscu.

Nebesky dobré sušenky   14.01.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy„Mandlové máslové sušenky jsou velice jednoduché na přípravu, chutnají skvěle a vydrží stejně dobré až dva měsíce. Hodí se na vánoční stůl a hezky zabalené klidně i jako dárek,“ doporučuje Sabina Kmecová z restaurace Nebespán v Kašperských Horách, která recept připravila.

Namaluj strom a já ti řeknu, jaký jsi   13.01.2018   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTak tohle heslo platí u psychologa. Přesné zadání zní: "Namaluj jakýkoli nejehličnatý strom." Podle toho, jestli nakreslíte strom i s titěrnými detaily, nebo načmáráte kontury a fláknete s tužkou na stůl, se pak psycholog rozhodne, jestli vás pustí domů se štemplem nebo vás rovnou umístí do svěrací kazajky.

Je libo embéčko paní velvyslankyně?   10.01.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyAKTUALIZOVÁNO - Diplomat nemusí být suchar. Ani každý Angličan netrousí jen strohé vtipy. Důkazem toho je britská velvyslankyně v Česku Jan Thompson. Většina Čechů ji zaregistrovala až nyní. Už jste viděli její rozlučkové video ve stylu filmu Láska nebeská?

Salsa, to je meditace v pohybu   06.01.2018   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySalsa, to je energie přicházející z hudby do těla a z těla zase vycházející ven. Salsa je meditace v pohybu. Salsa je dynamický hudební styl, který vás uhoupe. Tento latinsko-americký rytmus je magicky přitažlivý jak pro zdatné tanečníky, tak pro úplné začátečníky.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 283

Celkový počet stran Rozhledny je 283. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2018 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2536 s