Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 9.6.2023, svátek má Stanislava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13456
Komentářů: 11382


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Vláčky – (nejen) chlapská vášeň   05.06.2023   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyModely vagónků a mašinek, miniaturní kolejiště s domečky i stromy. Elektrifikovaná trať. Zabere to dosti místa, ale nejde o žádný módní výstřelek, vlakové modelářství je staré, jako mašinky samotné.

Volvo, traktor a kočárek   01.06.2023   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyBylo mu už dvacet pět let, když ho můj muž adoptoval. Stal se hrdým otcem. Každý se ho ptal, jak k němu přišel. Všude s ním byl středem pozornosti. Pečoval o něho s mateřskou láskou. Dodnes je to jeho miláček, na kterého nedá dopustit. Volvo 245. Veterán. Rok výroby 1982. 
 

Stereotypy o majitelích koček už dávno neplatí. Víte, jací jsou doopravdy?   31.05.2023   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyBez přátel, společenského života, v pokročilém věku a většinou žena. Takové jsou nejčastější předsudky o majitelích koček. Nejnovější průzkum, který vznikl pro značku Whiskas, ukázal, že tomu tak ve skutečnosti vůbec není a běžný kočičí páníček či panička vypadá úplně jinak. Většina z nich navíc uvádí, že se jim po pořízení chlupatého společníka zlepšila celková životní spokojenost a neumí si bez kočky již život představit.
 

Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě slavní šedesátiny a zve na oslavu   29.05.2023   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNovorenesanční zámeček obklopený rozsáhlým parkem, jezírky i lesy. Výjimečné místo, kde světoznámý skladatel Dvořák našel svůj druhý domov. Takový je Památník Antonína Dvořáka ve Vysoké u Příbramě, který letos slaví 60 let od svého otevření. V sobotu 22. července zde návštěvníky čeká slavnostní program. „Jeho součástí budou hudební vystoupení, přednášky o historii Vysoké a také vernisáž nové výstavy. Ta je věnována dvěma osobnostem z Příbramska: slavné houslistce Ervíně Benešové Brokešové a jejímu manželovi – spisovateli Karlu Benešovi. Uchováváme část jejich pozůstalosti včetně vzácné sbírky obrazů,“ říká ředitel památníku Vojtěch Poláček. S výjimkou závěrečného koncertu je akce pro veřejnost zdarma. 

Vlk v županu   22.05.2023   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyWiki je děsně chytrá holka. Ví všechno o kynologii. Takže jako ví všechno o psech. Já jsem teda spíš odbornice na to kino. Ale náhodou i psa poznám. Wiki, teda celým jménem Wikipedie, říká, že předchůdcem psa je vlk obecný. Jako největší domestikovaná šelma, chápete?! Koukám teda na sousedovic čivavu. A hledám tu šelmu. S úctou k čivavě, marně. Zakousla bych ji první. Myslím, že to sousedka tuší, protože ji maskuje při venčení na zahradě pod růžový župánek s kapuckou.

Tip na výlet: Navšte pivovar Radegast   20.05.2023   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyRadegast patří k nejznámějším symbolům Moravskoslezského kraje – řeč je o staroslovanském bohovi slunce, ohně, úrody, sklizně a pohostinnosti, jehož majestátní socha stojí mezi Pustevnami a Radhoštěm. A samozřejmě také o legendárním, správně hořkém pivu, kterému dal jméno. Zajímá vás, proč je pivovar pojmenován právě po tomto mýtickém bohovi? Chcete se dozvědět více o historii i současnosti výroby piva v podhůří Beskyd? Pak se vydejte na prohlídku jednoho z nejmodernějších pivovarů v České republice, pivovaru Radegast v Nošovicích u Frýdku-Místku.
 

Jarní tip na zážitek: Prohlídky Plzeňského historického podzemí za svitu baterek   18.05.2023   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZpestřete si jarní dny nevšedním zážitkem – objevováním tajemství labyrintu chodeb, sklepů a studní pod západočeskou metropolí netradičně za svitu baterek. Speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí vás zavedou i do běžně nepřístupné části podzemní chodby.

Druhá nejčastější příčina úmrtí v ČR. 70 % lidí včas nerozezná příznaky   15.05.2023   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySvětový den proti mozkové mrtvici 15. května připomíná, jak důležité je starat se o své zdraví. Mrtvice u nás ročně postihne přes 23 000 lidí. I když je Česká republika na špici v kvalitě i dostupnosti léčby mrtvice, je toto onemocnění stále druhou nejčastější příčinou úmrtí. Na cévní mozkovou příhodu u nás každý den zemře 20 lidí a mnoho dalších lidí po zbytek života bojuje s trvalými následky. Hlavním důvodem je, že až 70 % dospělých neumí rozeznat příznaky mrtvice včas, a tak se postižení dostanou do nemocnice a k zahájení účinné léčby příliš pozdě. 

Vladařské výročí: Kdo se narodil 14.května?   14.05.2023   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyDnes máme výročí! Narodil se kníže, král a císař Karel IV. Tento muž se stal ikonou naší státnosti a jednou z nejvýznamnějších osobností celé naší historie. Je proto na místě připomenout si Karlovu cestu k věčné slávě.

Výstava tropických motýlů ve Fata Morgana má velký úspěch. Ještě ji stihnete!   11.05.2023   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTradiční přehlídka křehké motýlí krásy v Botanické zahradě hl. m. Prahy se koná do 21. května. Motivem letošní výstavy je metamorfóza, zaměřuje se tedy na ontogenetický vývoj motýlů. Ve středu 10. května do Prahy dorazilo posledních zhruba 1100 kukel z motýlí farmy ve Stratfordu nad Avonou. K vidění je stále několik desítek druhů baboček a otakárků, mezi nimi též oblíbení krasavci z rodu Morpho nebo soví motýli Caligo. O výstavu je i v letošním roce velký zájem. Za čtyři týdny přehlídku zhlédlo více než sedmdesát tisíc návštěvníků. 

Army den v Atriu Flora se blíží. Co vás čeká?   09.05.2023   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJiž za pár dní se opět můžete těšit na oblíbený Army den v Atriu Flora. Událost se uskuteční 13. května a bude ji provázet nabitý program plný zábavy.
 

Jak si užijete Den matek? Relaxem ve vodním světě   05.05.2023   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Den matek letos připadá na neděli 14. května a pokud ještě nevíte, jak kromě květiny a objetí máte své mamince poděkovat, vezměte ji do největšího Saunového světa v Čechách. Dopřejte v tento den mamince odpočinek a zbytku rodiny pak pořádnou porci zábavy v aquaparku v Praze Čestlicích.

Gastro událost, která vám nesmí uniknout: MAKRO CZECH GASTRO FEST   04.05.2023   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Všichni příznivci české gastronomie, renomovaní profesionálové i laici, letití nadšenci, milovníci výtečného jídla a pití nesmí chybět na MAKRO CZECH GASTRO FESTu. Historicky největší akce svého druhu v České republice se koná od čtvrtka 4. do soboty 6. května v O2 universu v Praze–Libni. Význam a prestiž celé akce podtrhuje aktivní účast stávajících i vycházejících hvězd české gastronomické scény, včetně Zdeňka Pohlreicha, Filipa Sajlera, Marka Fichtnera, Heleny Fléglové, Václava Vojíře, Kristíny Nemčkové a mnoha dalších.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 297

Celkový počet stran Rozhledny je 297. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0569 s