Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 1.12.2022, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13318
Komentářů: 11329


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Varování: Až do konce roku platí extrémní nebezpečí kyberútoků   30.11.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPolicie ČR a ČSOB varují před zvýšenou aktivitou kybernetických zločinců, která se v předvánočním čase ještě stupňuje. Statistiky lámou rekordy už nyní, jen do října evidují policisté víc než 15 tisíc kyberzločinů. Na aktivity kybernetických podvodníků upozorňuje nová preventivní kampaň Volač a Klikač.

Právě probíhá festival zdravého saunování Sauna Herbal Cup. Užijte si ho i vy   25.11.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZúčastněte se již sedmého ročníku festivalu a mistrovství světa ve zdravém saunování, přírodních rituálech, relaxačních herbal ceremoniálech a originálních peelingových procedurách v Aquapalace Praha.  Festival Sauna Herbal Cup představí ve finále účastníky z 8 zemí světa. Akce probíhá do 27. listopadu v největším Saunovém světě v České republice a nabídne to nejlepší ze světa relaxu a saunování pro všechny fanoušky pravidelného prohřívání.

Netrapte se výběrem dárků a věnujte zážitek!   23.11.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyUž si lámete hlavu s dárky, že? My také. A zjistili jsme, že někdy je lepší darovat něco, co se neztratí v koutě doma, na půdě, protože dotyčnému se dárek nebude hodit, ale bude mu líto jej vyhodit. Ovšem zahodili byste zážitek? 

9. listopadu: Smutné výročí mostarského mostu   09.11.2022   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyBalkán zůstává pro Čechy stále nejfrekventovanějším místem dovolených. Ačkoliv většina z nás stále navštěvuje hlavně Chorvatsko, pozornosti by neměla ucházet ani místa okolní – například město Mostar, nalézající se v Bosně a Hercegovině. Před celým světem proslulo svou unikátní stavební památkou, která se dočkala nedávno zkázy a brzy na to opětovného vybudování…

Blanka Matragi, Lucie Vondráčková a Pavel Koukal představili své NFT karty   08.11.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZatímco ve světě se okolo NFT strhla doslova mánie, Češi se NFT, nové technologie, která udává jasně a transparentně vlastníka digitální položky, dočkali teprve nyní. Na skutečnost, že za digitální díla lze zaplatit pouze v kryptoměnách, potřebovali nejspíše konzervativní Češi trochu více času, podobně jako u jiných převratných novinek. Nicméně NFT karty již na našem trhu jsou. Společnost DIC totiž přišla se sběratelskou edicí, jejíž tvářemi se stanou známé osobnosti České republiky ze všech sfér života.
 

Promoce a oslavy vzniku Československa v jednom!   03.11.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMáte pocit, že tyhle dvě významné události nelze sloučit? Omyl! Navíc nejde jen o dvě, ale hned několik zajímavých aktivit. Divadelní představení v Semaforu, sbírka pro nadační fond EDUKÁČEK, mezinárodní konference ve Slovanském Domě, pietní akt u Hvězdárny na Petříně, pieta u hrobu prezidenta T. G. Masaryka, VIP šachová hra s mistrem světa a velmistrem Sergejem Movsesjanem v Muzeu TGM v Lánech, Československá diskotéka.
 

Rozhovor s Michalem Čagánkem a znělkami ticha   02.11.2022   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKdyž Michal Čagánek hovoří o knihách, zdůrazňuje ticho, které za slovy vzniká. Ticho znásobené vlastními pocity. Aby si ho člověk užil a nepospíchal příliš v dalším čtení, musí přemýšlet. Snad proto by se pro tento rozhovor hodilo proložení textu krátkými „znělkami ticha“. Udělejme si je sami. Spojme se se svými pocity, neotrhávejme je ze své duše dřív, než v nás stihnou zcela dozrát. Což platí nejen pro tento rozhovor, ale pro jakýkoliv psaný text a dokonce pro všechna slova, jež denně slýcháme a také jež vypouštíme z úst.
 

Dopřejte si před Vánoci wellness. Pak si svátky víc užijete   27.10.2022   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyDoba dovolených nemusí být jen letní. Právě před Vánoci si lidé dopřávají wellness pobyty, aby načerpali energii před svátečním shonem. Nemáte prostor ani pro relaxační víkend? Nevadí, pro relax a krásu si můžete vyhradit hodinku, dvě, a přesto se budete cítit jako po několikadenním hýčkání v lázních.  

Francouzská kultura i gastronomie v listopadu v Plzni   27.10.2022   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMnoho zajímavých akcí i některé novinky  přinese návštěvníkům  ketošní ročník  festivalu Bonjour Plzeň, pořádaného Alliance Française de Plzeň, pořádaný již po devětadvacáté.

Kam na podzimní víkend? Co třeba Karlovy Vary?   25.10.2022   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPřinášíme vám 5 tipů, jak strávit pohodový víkend na soutoku Ohře a Teplé. Karlovy Vary jsou nejnavštěvovanější české lázeňské město a od loňského roku je najdete i na seznamu Světového dědictví UNESCO. Co si v nich nesmíte nechat ujít? 

Podzimní tipy na dlouhé večery: Deskovkové klasiky!   24.10.2022   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJe libo partii Scrabble? Pohroužit se můžete ale i do středověkých světů s Osadníky z Katanu či pověstným Carcassonne. Ani na podzim nemusíme trávit večery jen před svítícím monitorem či televizí.. Lépe uděláme, protáhneme-li mozkové závity některou z oblíbených deskovek. 

Dálnice Cheb - Slovensko - Ukrajina?   17.10.2022   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyDnes se nám zdá, že ryze český termín „dálnice“ existuje snad odnepaměti. Nenechte se mýlit, autodráha či autostráda nám málem zůstaly dodnes. A stejně tak jsme místo po D1 mohli uhánět po předlouhé Baťově magistrále přes Slovensko až na Ukrajinu.

Alej ostřelovačů   09.10.2022   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMělká řeka Miljačka se pne podél dlouhé třídy, na jejíž druhé straně stojí domy. Nacházíme se v Sarajevu, na místě, kde se střílení zapsalo do evropské historie hned dvakrát. Poprvé, když došlo k vraždě císaře Ferdinanda, podruhé a mnohem hůře za občanské války. 

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 294

Celkový počet stran Rozhledny je 294. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.058 s