Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 24.9.2020, svátek má Jaromír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 510
Publikovaných článků: 12949
Komentářů: 11150


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Letní toulání po hradech českých XI.   22.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJe veliký, zachovalý a v každém jeho koutě číhá záhada nebo střípek magie. O kom či čem je řeč? Slovácký hrad Buchlov se každému, kdo vyšplhá až k jeho druhé bráně, dokáže řádně odměnit. Skvělá expozice, krásná stavba, okolí plné relaxu. Už jste tu byli?

Letní toulání po hradech českých X.   21.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyBlížíme se na Hanou. Z dálky nám kynou Boskovice, dříve majestátní hrad, dnes hlavně místo festivalů a kulturních událostí. Stojí tahle rozvalina vůbec za návštěvu? Na to vemte jed!

Letní Letná byla light, na šarmantnosti jí to však neubralo   20.09.2020   Pavla Hložková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyStejně jako mnoho kulturních akcí, i Letní Letná s pořadovým číslem 17 se tento rok musela poprat s opatřeními jistého druhu a smrskla se od 18. srpna do jednoho týdne. Ten byl však o to více událostmi nabitý…
 

Letní toulání po hradech českých IX.   19.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNa dohled od Máchova jezera se tyčí dvě věže a pobořený hradní komplex Bezdězu. Jeho historie sahá až do dob 13. století, kdy Přemysl Otakar II., král železný a zlatý, buduje jednu vesnici za druhou. Vydejte se s námi na cestu do historie!

Letní toulání po hradech českých VIII.   16.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyDnes se s námi můžete podívat na pozapomenutou zříceninu hradu Jenčov (najdete ho poblíž křivoklátského Zbečna) a zároveň zrekapitulovat, kam všude jsme již zavítali v dílech našeho putování.

Letní toulání po hradech českých VII.   14.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyDva hrady, na které dnes v našem putování zavítáme, můžete navštívit příjemným výletem nejlépe z hlavního města. Řeč bude o Konopišti a Okoři.

Starosta Roudnice nad Labem Ing. František Padělek: Násilí do života nepatří!   13.09.2020   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNa včerejší vinobraní do Roudnice nad Labem zavítali mladí herci z nově připravovaného filmu ´Když prší slzy´ scenáristky a režisérky Michaely Semely. Důvodem je nově vzniklá spolupráce mezi starostou města a produkcí filmu. Představitelka hlavní role Aneta Kernová a její herečtí kolegové Karolína Krézlová s Matyášem Hložkem si prohlédli historické centrum Roudnice nad Labem, vyzkoušeli pouťové atrakce, v zámeckém areálu, kde se vinobraní uskutečnilo, ochutnali různé druhy vína, až skončili u tradičního burčáku. Vinobraní ale nebylo tím hlavním důvodem, proč do Roudnice zavítali.

Letní toulání po hradech českých VI.   12.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJména dvou hradů, o kterých dnes bude řeč, můžete pro svou podobu snadno zaměnit. Zatímco prvý zmíněný, Štramberk, má jen kulatou věž a moc toho z něj nezbylo, Šternberk, patří mezi známé a zachovalé hradní komplexy.

Kdo se nechá opět zavřít do klece kvůli slepičkám?   10.09.2020   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyHerci Jakub Prachař, Hana Vagnerová a Bára Mottlová, stejně jako umělkyně Léna Brauner nebo influencerka Dewii. To jsou další celebrity, které se postavily na stranu slepic v již měsíce trvajícím boji za zákaz klecových chovů těchto zvířat v Česku. Hvězdy se nově objevily v klipu na sociálních sítích spolku OBRAZ – Obránci zvířat. Ve videu vyzývají veřejnost k apelu na poslance, jejichž hlas rozhodne o osudu milionů slepic.

Letní toulání po hradech českých V.   10.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV Klatovském okrese najdeme hned dva známé hrady. Prvým je Švihov, druhým jedna z nejznámějších hradních zřícenin, při jejímž úspěšném dobývání přišel Jan Žižka o druhé oko…

Letní toulání po hradech českých IV.   08.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTentokrát se podíváme hned na dvě historické stavby - V letošním dalším tipu navštívíme Kunětickou horu nedaleko Pardubic a nad Sázavou vystavěnou Lipnici.

Letní toulání po hradech českých III.   06.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV členitém krajinném terénu se tyčí až do dnešních dní věže hradu Hazmburk. Kdysi sídelní hrad šlechty, zmiňovaný již v Dalimilově kronice, však od 17.století chátrá…

Letní toulání po hradech českých II.   02.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTočník a Žebrák, dvojka hradů, která patří neodmyslitelně k sobě. Druhý díl námětů na výlety po hradech a zříceninách vás provede ruinami Žebráku i zdmi kdysi velkolepého Točníku.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 288

Celkový počet stran Rozhledny je 288. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2598 s