Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 21.9.2023, svátek má Matouš 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 510
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13511
Komentářů: 11387


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Vyrazte s Emilkou, Emilem a Krakonošem na pohádkový den   19.09.2023   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyStezka korunami stromů Krkonoše s potěšením zve na další tematický zážitek. Na čtvrtek 28. září chystá pro rodiny s dětmi kouzelný den, během kterého se setkají s Krakonošem, bájným vládcem krkonošských hor, a dvěma roztomilými maskoty, veverkami Emilem a Emilkou.
 

Kulturní dědictví Česka: památky, umění a tradice   19.09.2023   Monika Škubalová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Česká republika je nesmírně bohatá na kulturní dědictví, které následně odráží její rozsáhlou a různorodou historii. Historické památky, umělecká díla a kulturní tradice tvoří nepostradatelnou součást české identity a poskytují nám pohled do minulosti, doby, kdy se tato země stala ohniskem kultury a umění ve střední Evropě.

Jak jsem byla BEST CELER   18.09.2023   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

O víkendu jsem si pěkně užila! Seděla jsem celý den na sluníčku, poslouchala muziku, popovídala si s mnoha báječnými lidmi a prodala pěknou řádku knih. Alespoň tak to vidí mé optimistické já. Posměváček schovávající se za zády se ale poťouchle ptá, jak je potom možné, že mě večer chytila migréna a ačkoliv jsem spala deset hodin, ráno poté jsem stejně na vylézání z postele potřebovala jeřáb. No…, bylo to takhle...

 

75 let. Najde se stejně zkušený běžecký kapitán?   18.09.2023   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPUMA letos slaví své 75. narozeniny a celý rok vzdává hold historickým milníkům, jež v oblasti sportu, kultury a inovací vytvořila. Proto spouští kampaň Hledá se kapitán pro běžecký tým PUMA 75, který bude ve stejném věku jako značka sama. Součástí tohoto týmu bude i úspěšná česká maratonkyně a olympionička Marcela Joglová. Vše vyvrcholí v rámci říjnového vydání oblíbeného běžeckého seriálu Run Tour na pražské Ladronce běžeckým závodem.

Desatero omylů v GDPR: Co byste měli vědět o ochraně osobních údajů?   11.09.2023   Monika Škubalová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Rozšířená digitalizace a využívání osobních údajů přinesly nové výzvy ochrany soukromí. Článek zpřístupňuje deset klíčových chyb, které je třeba při implementaci GDPR pečlivě zvážit, aby se minimalizovala rizika porušení a nedostatečné ochrany osobních údajů.

Vzdělávání v zahraničí podle § 38 školského zákona: Průvodce pro studium a učení   04.09.2023   Monika Škubalová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Zvažujete studium nebo učení v zahraničí? Pak budou pro vás důležité informace a tipy týkající se využití možností dle § 38 školského zákona pro úspěšný pobyt v cizině.

Náš vlastní unikátní učební svět   01.09.2023   Monika Škubalová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Jaké to asi je, když se rozhodnete vykročit z řady a vzdáte se běžného školního systému? Co když vaše dítě nikdy nenavštěvovalo klasickou mateřskou školku a na myšlenku stát se studentkou základní školy ani nepomyslí? A přesto, jak se ukazuje, roste daleko za hranice tradičního vzdělávání. Vydejte se s námi na cestu, kdy se vydáváme na nekonvenční výuku, kde objevujeme svět - doma, nikoliv ze školních lavic.

Kvantové počítání a kryptografie: Co byste měli vědět?   31.08.2023   Monika Škubalová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Kryptografie je věda, která se zabývá utajením a ochranou informací. Využívá se například k šifrování dat, digitálnímu podpisu nebo ověřování identity. Kryptografie využívá matematické algoritmy, které jsou založeny na složitých problémech, které nejsou snadno řešitelné klasickými počítači. Například faktorizace velkých čísel nebo výpočet diskrétního logaritmu.

FOTOPOZVÁNKA: Nezahálej, tvoř!   30.08.2023   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPřihlaš se do kurzu tvůrčího psaní. ONLINE můžeš začít kdykoliv nebo třeba přijeď na konkrétní čas do Klášterce nad Ohří. V místním kulturním centru budou v novém školním roce dostaneš hned tři příležitosti: první kurz s počátkem 10. října, dále pak od 6. února a na jaře proběhne víkendové tvoření 18.-19. května 2024. Přihlaš se hned, zaplať potom!

Domácí vzdělávání: Revoluce v podobě domškoláků?   29.08.2023   Monika Škubalová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Co kdybychom vám řekli, že klasické školní lavice nejsou jedinou cestou k vzdělání? Co kdybyste se mohli stát svými vlastními učiteli a vzdělávacími průvodci? Ano, mluvíme o fenoménu, který se rozmáhá rychleji, než si myslíte – domškoláci. V tomto článku se ponoříme do světa domácího vzdělávání, jeho výhod a výzev, které s sebou nese. Připravte se na záhadnou cestu za hranice tradičního učení.

Láska na první pohled   17.08.2023   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNeapolský záliv s Vesuvem a pinií aneb Láska na první pohled

Snad každý člověk má svůj kraj, který miluje. Může to být rodný kraj nebo jiné místo, kde žije, krajina, kterou poznal při cestování. Někdy je naopak magicky přitahován určitým koutem na Zemi, vzdáleným třeba i tisíce kilometrů od místa kde žije. Tím místem je pro mě Vesuv a jeho okolí.

Kdo přeplave jezero a zazvoní?   16.08.2023   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySlovinsko. Tentokráte, v druhém díle našeho putování, zamíříme do hlavního města, nadýcháme se přímořského vzduchu a objevíme krásu jednoho jezera...

Země posekaných trávníků a levného benzínu   09.08.2023   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyA také milých lidí, překrásné přírody a krásných památek. A přitom se nebudeme bavit o žádné zaostalé zemičce - dojedete do ní za šest hodin autem a ekonomicky je na vyšší příčce než my. Jen toho moře si dost neutrhla. Zkrátka Slovinsko.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 298

Celkový počet stran Rozhledny je 298. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0645 s