Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 3.7.2020, svátek má Radomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11140


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Česká hra byla nominována na herního Oskara!   16.01.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyHra českých vědců Attentat 1942 bojuje o vítězství v jedné z nejprestižnějších soutěží herního průmyslu, 2018 Independent Games Festival Awards. Attentat 1942 je nominován za nejlepší příběh spolu s dalšími pěti hrami z celého světa. Vyhlášení výsledků proběhne 21. března v San Franciscu.

Nebesky dobré sušenky   14.01.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy„Mandlové máslové sušenky jsou velice jednoduché na přípravu, chutnají skvěle a vydrží stejně dobré až dva měsíce. Hodí se na vánoční stůl a hezky zabalené klidně i jako dárek,“ doporučuje Sabina Kmecová z restaurace Nebespán v Kašperských Horách, která recept připravila.

Namaluj strom a já ti řeknu, jaký jsi   13.01.2018   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTak tohle heslo platí u psychologa. Přesné zadání zní: "Namaluj jakýkoli nejehličnatý strom." Podle toho, jestli nakreslíte strom i s titěrnými detaily, nebo načmáráte kontury a fláknete s tužkou na stůl, se pak psycholog rozhodne, jestli vás pustí domů se štemplem nebo vás rovnou umístí do svěrací kazajky.

Je libo embéčko paní velvyslankyně?   10.01.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyAKTUALIZOVÁNO - Diplomat nemusí být suchar. Ani každý Angličan netrousí jen strohé vtipy. Důkazem toho je britská velvyslankyně v Česku Jan Thompson. Většina Čechů ji zaregistrovala až nyní. Už jste viděli její rozlučkové video ve stylu filmu Láska nebeská?

Salsa, to je meditace v pohybu   06.01.2018   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySalsa, to je energie přicházející z hudby do těla a z těla zase vycházející ven. Salsa je meditace v pohybu. Salsa je dynamický hudební styl, který vás uhoupe. Tento latinsko-americký rytmus je magicky přitažlivý jak pro zdatné tanečníky, tak pro úplné začátečníky.

Hřát si na prsou prase   04.01.2018   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Mám prase. Co se dá dělat. Jsem tedy jeho chovatelka. Chovám se k němu hezky. Přestože mě blaží myšlenka na zabijačku. Neznám jeho rodokmen, jisté je jen to, že jeho matka byla svině. Obávám se proto, že mé prase zdědilo její svinské geny. Škodí.

Každý máme takového svého štětináče. Je to zákon. Na každého člověka připadá minimálně jedno prase a jedno i více na různá společenství lidí. To jiné nebude. Někdy jsou to selátka, po kterých zbyde jen smrad a hnůj, ve kterém se můžete prohrabat k vlastnímu zamyšlení. Někdy jsou to ale prasata, která dokáží napáchat velké škody a rozrýt kdeco. Důležité je, aby se nepřemnožila. Sním o velkokapacitním vepříně, kde by měla všechna ta prasata trvalé bydliště. Mám ale obavy, že takový velkovepřín by mohl produkovat špínu a škody většího rozsahu. 

Bylinky na nervy   01.01.2018   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJste nervózní, nemůžete spát, máte nanicovatou náladu? Uvařte si bylinkový čaj, který vás potěší hned dvakrát. Nejprve siestou při jeho přípravě a konzumaci a potom prostřednictvím účinků, které na sobě pocítíte. Jen neočekávejte, že hned po prvním hrnku čaje z vás všechno jako zázrakem spadne. Chce to trochu trpělivosti. Účinek se může projevit až po týdnu či dvou týdnech užívání. Zároveň je třeba myslet na to, že se musí při konzumaci dodržovat doporučené pauzy.

Fotopřání do nového roku   31.12.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNetradičně fotograficky přejeme

všem našim
       
        čtenářům
    
               krásný nový rok.


Kdy jindy než právě teď?   28.12.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNe všichni mají to štěstí, že si zítra dají kapra nebo řízek s bramborovým salátem. Asi 16 000 dětí dnes umře hladem či v důsledku podvýživy.

Pomozme jim symbolicky právě teď, na Vánoce, a přispějme libovolnou částkou. Již za 9 Kč lze zajistit jednu léčebnou dávku speciální výživy zvané PlumpyNut, sestávající z arašídů, minerálů, vitamínů a dalších kalorických látek. 

Zimní gurmánský zážitek v Bageterii Boulevard sestavil Jan Punčochář   27.12.2017   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyOd úterý 19. prosince si můžete do oblíbené Bageterie Boulevard zajít na něco opravdu výjimečného. Zimní nabídku totiž rozšiřuje nové CHEF MENU MISTRA ČESKÉ KUCHYNĚ, které osobně sestavil jeden z nejlepších českých šéfkuchařů Jan Punčochář, několikrát oceněný michelinským Bib Gourmand. Jak je patrné už z názvu, sází nové CHEF MENU na typicky českou kuchyni, vše ale v moderním pojetí. Kromě teplé a studené bagety a polévky v něm samozřejmě najdete i řadu FIT CALORIES, která svým složením dodržuje zásady zdravého stravování.

Pavel Liška, Jan Révai a Hynek Bernard vyráží na dobrodružnou cestu na motorkách   27.12.2017   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJiž 4. ledna odlétají motorkáři a dobrodruzi Jan Révai, Pavel Liška a Hynek Bernard na tříměsíční dobrodružnou výpravu po Střední Americe, ze které vznikne osmidílný dokument - dobrodružně humorná forma autentického cestovatelského videodeníku.

Posviťme si na to   25.12.2017   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Nastalo období, kdy se v Nebi přestaly točit elektroměry. V rámci oslav narozenin Ježíše jim totiž dodává osvětlení Země. Adventní Praha svítí tak, že i andělé stahují rolety. A pod těmi miliony žárovek uspořádaných do zvonců a tekoucích rampouchů je mraveniště. Mravenci peláší sem a tam, kříží si cestu, stojí fronty, strkají se, všichni něco nesou.

Veselé Vánoce lidem i pavoukům   23.12.2017   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Schopnost udržet polohu těla v prostoru...jo, stavím si pod nohy balanční náčiní prakticky denně, je to můj denní chleba, trénuju to, balancuju, ale udržet polohu duše v běžném dni, a ještě v tom předvánočním, je někdy sci-fi.

Balím dárky ještě dlouho po půlnoci a ráno zírám jak vyvoraná myš na řvoucího budíka. Hřbitov ožil, soused má infarkt, barák narušenou statiku a já hnípu. No, 15 minut do zvonění, dcera škola, potom trénink... to nedám... dám! S rychlostí světla naházím hadry na sebe i dceru, která si v pohodičce vlaje bytem, grrr! Kafe do auta, skvělý nápad, biju se vítězně do prsou, jak skvěle jsem to vymyslela a zatímco se jednoruč snažím připoutat, vzápětí mohu věštit budoucnost dneška z lógru v klíně. Čas? Pět minut do zvonění. Sakra! Převlečení nepřipadá v úvahu. Zlatý černý hadry! 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  11  12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 287

Celkový počet stran Rozhledny je 287. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.265 s