Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 6.12.2019, svátek má Mikuláš 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 505
Publikovaných článků: 12778
Komentářů: 11044


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

FOTOPOSTŘEHY: Zahrady pod hradem   08.04.2017   Radim Cejnar   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPřemýšleli jste někdy o tom, jak vznikl název zahrady, když za hrady nebyly zahrady, ale podhradí? Možná o tom začnete také přemýšlet, když vstoupíte do zahrad malostranských pod hradem pražským. Aby to nebylo od hezké místo zahradit, taky ohradit a pak si vyhradit, koho dovnitř pustit a koho ne, což v případě malostranských zahrad by byla škoda. Do nich vás pustí, pokud zaplatíte vstupné, a hlavně, pokud najdete vchod…

Jak se s dětmi učit? Aby to nepoznaly!   02.04.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZnáte to sami – z nudného školení, při kterém skoro usínáte, vám nejvíc utkví v paměti puntíkovaná kravata přednášejícího, ale co říkal, si už za pár hodin nevybavíte. S dětmi je to podobné – sedět hodinu doma na židli a biflovat počty nebo písmenka, vydrží jen ti nejukázněnější jedinci – a i ti jenom někdy. Navíc to nemívá žádoucí efekt. 

Moderní interiér: bílá je zase in   26.03.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKoupí nového bytu nic nekončí. Naopak! Teprve nyní začíná ta pravá zábava se zařizováním, vylepšováním, zkrátka přetvářením bytu v domov. Ty tam jsou doby křiklavě barevných stěn a rustikálních kuchyní. V módě je zase bílá. Interiérům vládnou jednoduché linie a hodně světla. Touhu po vzdušnosti dokládá i trend balkonů, teras a předzahrádek – venkovní prostor s posezením se stal nejžádanější součástí moderního bydlení.

Láska   25.03.2017   Adéla   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPtala jsem se všech. Všech lidí okolo sebe. Co je to láska? 

Dnes slavíme den vody!   22.03.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVoda je základ života na zemi. Bez vody bychom přežili jen pár dní. Pitné vody je na světě reálný nedostatek -přesto si ji nevážíme a plýtváme s ní. Její důležitost nám má připomínat právě 22. březen, den, který byl Valným shromážděním OSN v roce 1992 v Rio de Janeiro prohlášen za Světový den vody.

Kouzelná kniha   11.03.2017   Dagmar Hermannová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy... pokud si pamatuji, také jsem toužila po knize kouzel. Kdo se z ní naučil zaklínadla, zmizet, proměnit se v něco jiného, nebo mohl proměnit ostatní....

Miluji češtinu   09.03.2017   Zdeněk Pilný   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMiluji češtinu a nemám rád, když ji někdo komolí. Když ji někdo kazí z nedostatku vzdělání nebo jen proto, aby byl něčím výjimečný. Takže takové excesy jako venkofská dífka nebo teenagerské zkratky jako OMG nebo LOL se mi vůbec nelíbí. Mimochodem, víte co je to ASF? Asi nevíte, protože to jsem si teď vymyslel, ale můžete tím na sítích docela slušně machrovat.

Požehnaný velikonoční dárek pro Svatého otce   05.03.2017   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyDo Říma odlétají nejen zvony. Pověst o odlétání zvonů do Říma na Velikonoce je všeobecně známá. Vždy na Zelený čtvrtek zvony umlkají a odlétají do Říma pro požehnání Svatého otce. Letí zcela tiše, první ty nejstarší, které znají cestu, na konci malé, aby se neztratily, průvod uzavírají Zikmund z chrámu svatého Víta a Marie z Týnského chrámu – veliké české zvony, které již po léta slouží jako stráž. Pokud by některý zvon neodlétl, přineslo by to neštěstí. Když zvony doletí, papež jim požehná za věrné služby a zvony letí zpět. Na Bílou sobotu se vrátí a zvoní: „Byl jsem tam! Byl jsem tam!“

Tady vážně nesmíte chybět – MOTOSALON zahajuje sezonu už ve čtvrtek!   01.03.2017   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Tři, dva, jedna…startuje další motorkářská sezóna. MOTOSALON patří již tradičně k největším motorkářským událostem roku. Všichni fanoušci se sjedou na jedno místo, letos do pražských Letňan, a zahájí tak další motorkářskou sezónu. Skvělá atmosféra, nablýskané mašiny, výborný program – prostě kombinace, která zaručeně dostane každého. Začíná se už ve čtvrtek

Tip na výlet pro dospělé i děti: Zajeďte si do Krumlova   26.02.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyUnikátní komplex středověkých klášterů v Českém Krumlově nabízí jedinečnou příležitost nahlédnout do minulosti, atraktivní a srozumitelnou formou poznat středověký klášterní život. 

FOTOREPORTÁŽ: Když kola už se netočí   25.02.2017   Radim Cejnar   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy„Šťastný je, kdo se na stará kolena nestydí hrát si s elektrickým vláčkem svého vnoučka a kdo, jsa při tom přistižen, rád dozná, že ho to baví.“ (Adalbert Ludwig Balling) 

A co teprve, když vláček není jen model, když mašinky jsou opravdové, když chybí jim jen oblaka páry, která je kdysi dávno provázela na jejich cestách, a když jen kola už se netočí? 

Jáchymek fest 2017 – první letošní festival pro dobrou věc   22.02.2017   Pavla Hložková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV krásném prostředí  zámku Valeč v okrese Karlovy Vary proběhne tento víkend zřejmě první hudební festival roku 2017. Jmenuje se Jáchymek fest a jeho návštěvou si nejen zajistíte přísun zajímavé muziky ve stylu reggae, dub, funku a rocku, ale také podpoříte dobrou věc. Výtěžek festivalu bude totiž věnován na  podporu čtyřletého Jáchyma, který je postižen autismem, mentální retardací a zároveň epilepsií.

Výlet s rodinou na kolech – na co nezapomenout?   18.02.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Zabavit děti bývá někdy náročné a zvláště potom ty hyperaktivní. Spolehlivý prostředek, jak je unavit, je fyzická aktivita. Vyražte proto s celou rodinou na kolo – děti výlety milují a navíc si společně užijete spoustu veselých chvil. Na co však nezapomenout?

 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  18  19 20 21 22 23 24 25 ... až 286

Celkový počet stran Rozhledny je 286. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2935 s