Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Francouzští mistři champagne učarovali českým celebritám!   27.02.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKdyž se v našich končinách objeví špičky vinařského cechu z oblasti Champagne, vždycky to vzbudí u příznivců vinného moku zaslouženou pozornost. Většina francouzských vinařů se sjela především kvůli nultému ročníku festivalu La Bouteille de Champagne 2018, který se konal v sobotu 24.2. v Nostickém paláci na Maltézském náměstí v Praze. Tři významní vinaři však do Prahy zavítali na pozvání společnosti PMP EXCLUSIVE a již v pátek měli někteří možnost jejich vína ochutnat během degustační večeře ve vyhlášené restauraci v centru Prahy.

Charouz Racing System testoval ve Francii: Start nové sezóny F2 už se blíží!   21.02.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySplněný sen všech českých fanoušků rychlých vozů se pomalu, ale jistě blíží. Tým Charouz Racing System se chystá na svou premiérovou sezónu v seriálu Formule 2. Má za sebou úvodní testování v Magny-Cours, které sice nebylo ideální, ale nakonec přineslo první velmi užitečná data.

Ročně končí v koši 830 tun potravin. Kolik peněz hodí lidé do koše?   28.01.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNa celém světě končí ročně v odpadu 1,6 miliardy tun jídla za 750 miliard dolarů. V Evropě se každoročně vyhodí průměrně 89 milionů tun potravin. V Česku pak podle odhadů končí v odpadcích 829 851 tun jídla. Potraviny nevyhazuje jen čtvrtina českých domácností. 

Rozhovor: Paličkování přináší klid   27.01.2018   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKrajkářství existuje od 16. století. Svůj největší boom, v němž bylo zdrojem obživy mnoha chudých rodin, má už dávno za sebou; přesto se tato tradice dočkala jistého znovuzrození v posledních desetiletích, kdy se stala náplní volného času mnohých žen. Jana Kořínková je zkušená krajkářka, která si vytváří vlastní vzory, a to nejen pro ploché obrázky, ale třeba i pro šperky. Již mnoho let vede úspěšně kroužky paličkování.

Masopust? Navštivte Hlinecko!   22.01.2018   Kateřina Sovová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySlaměný, laufr, ženuška, turci. O co že se jedná? V tomto případě o neúplný výčet masek neodmyslitelně spojených s dobou po svátku Tří králů, končící úterým před Popeleční středou – masopustem. Jedny z nejkrásnějších a nejméně pozměněných tradičních masopustních obchůzek můžeme každoročně vídat na Hlinecku. Dostaly se dokonce na seznam UNESCO!

15 rad, jak dítě zbavit strachů   21.01.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJupí! Moje dítě má strach. A mluví o tom. Bezva zpráva. Jen ho nechte, ať se bojí. Tak by se dal shrnout přístup k dětským strachům maminky čtyř dětí &Stěpánky &Strougalové z Baby Clubu Juklík.
 

Někdo se směje   20.01.2018   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPři zběžném pohledu z dálky nevidíte ze zahradníka nic než zadek, líčí Karel Čapek ve své knize Zahradníkův rok, jedné z mých oblíbených. Přestože tu očividně chybí prý tak nezbytně nutný příběh, tuhle fejetonovou knížku si přečtu klidně zase znovu. Bavím se.

Oslavy 100. výročí vzniku našeho samostatného státu na Plzeňsku   18.01.2018   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZatímco v mnoha městech se stále na podrobnostech oslav vzniku 1. republiky dohadují a ani celostátní akce nejsou zatím známy, v Plzni a plzeňském kraji je jasno. Město i kraj jdou do oslav společnými silami a předložili velice podrobnou dramaturgii zahrnující tradiční akce města (v roce 2015 Evropského hlavního města kultury) i zcela nové počiny. 

Česká hra byla nominována na herního Oskara!   16.01.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyHra českých vědců Attentat 1942 bojuje o vítězství v jedné z nejprestižnějších soutěží herního průmyslu, 2018 Independent Games Festival Awards. Attentat 1942 je nominován za nejlepší příběh spolu s dalšími pěti hrami z celého světa. Vyhlášení výsledků proběhne 21. března v San Franciscu.

Nebesky dobré sušenky   14.01.2018   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy„Mandlové máslové sušenky jsou velice jednoduché na přípravu, chutnají skvěle a vydrží stejně dobré až dva měsíce. Hodí se na vánoční stůl a hezky zabalené klidně i jako dárek,“ doporučuje Sabina Kmecová z restaurace Nebespán v Kašperských Horách, která recept připravila.

Je libo embéčko paní velvyslankyně?   10.01.2018   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyAKTUALIZOVÁNO - Diplomat nemusí být suchar. Ani každý Angličan netrousí jen strohé vtipy. Důkazem toho je britská velvyslankyně v Česku Jan Thompson. Většina Čechů ji zaregistrovala až nyní. Už jste viděli její rozlučkové video ve stylu filmu Láska nebeská?

Salsa, to je meditace v pohybu   06.01.2018   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySalsa, to je energie přicházející z hudby do těla a z těla zase vycházející ven. Salsa je meditace v pohybu. Salsa je dynamický hudební styl, který vás uhoupe. Tento latinsko-americký rytmus je magicky přitažlivý jak pro zdatné tanečníky, tak pro úplné začátečníky.

Hřát si na prsou prase   04.01.2018   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Mám prase. Co se dá dělat. Jsem tedy jeho chovatelka. Chovám se k němu hezky. Přestože mě blaží myšlenka na zabijačku. Neznám jeho rodokmen, jisté je jen to, že jeho matka byla svině. Obávám se proto, že mé prase zdědilo její svinské geny. &Skodí.

Každý máme takového svého štětináče. Je to zákon. Na každého člověka připadá minimálně jedno prase a jedno i více na různá společenství lidí. To jiné nebude. Někdy jsou to selátka, po kterých zbyde jen smrad a hnůj, ve kterém se můžete prohrabat k vlastnímu zamyšlení. Někdy jsou to ale prasata, která dokáží napáchat velké škody a rozrýt kdeco. Důležité je, aby se nepřemnožila. Sním o velkokapacitním vepříně, kde by měla všechna ta prasata trvalé bydliště. Mám ale obavy, že takový velkovepřín by mohl produkovat špínu a škody většího rozsahu. 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  18  19 20 21 22 23 24 25 ... až 292

Celkový počet stran Rozhledny je 292. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0565 s