Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 2.8.2021, svátek má Gustav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 516
Publikovaných článků: 13100
Komentářů: 11256


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

„MŮJ ŽIVOT S...“ - multižánrový festival o životě s odlišností   27.10.2017   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMultižánrový festival „Můj život s...“ je plzeňským unikátem. Letos jde již o 6. ročník akce, která návštěvníkům zprostředkovává vybraná sociální témata pomocí kulturních zážitků. Propojuje tak kulturu s palčivými sociálním tématy. V letošním ročníku je hlavním tématem strach.

Svatomartinský přípitek na vinici sv. Kláry tentokrát potěší i milovníky hudby   22.10.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy11. listopadu v 11 hodin se poprvé otevřou lahve nesoucí na své etiketě ročník 2017. Jaká budou vína letošního ročníku? To napoví tradiční svatomartinský přípitek na vinici sv. Kláry v Botanické zahradě hl. m. Prahy. Návštěvníci ochutnají jak vína svatomartinská, tak mladá vína od českých i moravských vinařů. Tentokrát nebude chybět ani hudební  doprovod. Oslavte svátek mladých vína na vinici sv. Kláry.

FOTOREPORTÁŽ: Brouzdání listím v Orlických horách   21.10.2017   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyProdloužený víkend v Orlických horách jsme měli v plánu už dlouho. Ale čekali jsme. Podzimní dovolená se musí dobře naplánovat. Počkat na ten správný okamžik, až se listí zabarví a zasvítí do něj sluníčko. Ne každý rok to vyjde - ale letos ano. Jakmile předpověď slibovala babí léto, okamžitě jsme vyrazili.

Mazlíček, který píchá   16.10.2017   Kateřina Sovová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySetkání s ježkem absolvuje párkrát za život asi každý z nás. Co ale ježci exotičtí? Víte vůbec, že jsou, a že dokonce platí za vyhledávaná domácí zvířata?

Mýty a fakta o oparech   15.10.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVíte, kdo je nejvěrnějším přítelem člověka?  Myslíte si, že je to pes? Nikoliv, jde o opar.  Nositelem herpetického viru je většina dospělé populace. Opar má oproti psovi tu „výhodu“, že je s vámi trvale a napořád. Co ale dělat, když o takového mazlíčka nestojíte? Existuje způsob, jak se oparu rychle zbavit?

6 tipů, jak si vybrat střední školu   12.10.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNejvíc prozradí samotní žáci a inspekční zpráva


Téměř 80 tisíc deváťáků čeká tento školní rok zlomové rozhodnutí. Výběr střední školy, přijímací řízení a přechod do dalšího stupně vzdělávání. Jak vybrat tu správnou střední školu a nešlápnout vedle?

Emoce, které ovlivňují náš život - Hněv, Agresivita   10.10.2017   Veronika Švarcová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPrázdniny dávno skončily a my se opět vrátili do běžného koloběhu všedních dnů. Někdo s radostí, jiný s trpkostí. I my se vracíme k oblíbeným článkům Vladimíra Červenáka o emocích, které hýbají naším životem. Tentokrát na téma Agresivita zabíjí.

Bubnování pro Bubny 16.10.2017   09.10.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

V pondělí 16. října v 17 hodin, tedy v den 76. výročí prvního židovského transportu z protektorátní Prahy, začne třetí ročník Bubnování pro Bubny.

V prostoru budoucího Památníku ticha na nádraží Praha-Bubny se rozezní stovky bubnů a bubínků, aby narušily ticho pasivního přihlížení mlčící menšiny – tedy fenoménu, jenž provází události, které se nemají dopustit – v minulosti i dnes.

Letos budou udávat rytmus známí sólisté Sletu bubeníků.

OTISK   05.10.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVernisáž portrétů herců divadla PALACE 10.10.2017 v pražském divadle Palace. Přijďte! Součástí vernisáže je představení nových inscenací divadla.

Režisér Jiří Strach poprvé oceněn na festivalu komedie, odnesl si hned dvě ceny   04.10.2017   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZávěr 39. festivalu české filmové a televizní komedie přinesl vyhlášení vítězů. A Zlatý Prim získal film Anděl Páně 2 a cenu do rukou režiséra Jiřího Stracha předal režisér Zdeněk Zelenka.

Zbraně, z nichž se kdysi střílelo   03.10.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPistole, pušky a samopaly československých zbrojovek v letech 1918 –1968 – to je název unikátní výstavy, kterou otevírá Západočeské muzeum v Plzni, Kopeckého sady 2, od 6. října. Jde o výrobu československých zbrojovek pro ozbrojené sbory. Výstavu pořádá Muzeum ve spolupráci s firmou BEAREKA s.r.o. a Krajským ředitelstvím Policie České republiky v Plzni.

PILSNER FEST 2017 – Oslavte s námi den, kdy české pivo změnilo svět   02.10.2017   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTakto zve plzeňský pivovar Prazdroj na letošní jubilejní oslavy zrodu světoznámého ležáku Pilsner Urquell. A dodává: Poznejte příběh plzeňského originálu a staňte se jeho součástí. Jak a kdy? Návštěvou „města piva“ Plzně v sobotu 7. října. 

Toulky Prahou i pro nepražáky   30.09.2017   Adriana Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Pokud nejste zrovna zběhlý Pražák, určitě se děsíte každé návštěvy hlavního města. Není k tomu však důvod, Praha sice vypadá složitě, ovšem zdání klame. Ve skutečnosti se jedná o město, ve kterém se poměrně snadno vyznáte, stačí si jen vyznačit pár orientačních bodů. Následující text vám poskytne takového jednoduchého "průvodce" a s ním i zajímavé tipy, kam se jít podívat, když hledáte kousek zeleně nebo zajímavé, méně turisticky profláklé místo. Kdo se bojí, nesmí do Prahy!

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  18  19 20 21 22 23 24 25 ... až 290

Celkový počet stran Rozhledny je 290. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0654 s