Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 11.8.2020, svátek má Zuzana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12924
Komentářů: 11145


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Miluji češtinu   09.03.2017   Zdeněk Pilný   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMiluji češtinu a nemám rád, když ji někdo komolí. Když ji někdo kazí z nedostatku vzdělání nebo jen proto, aby byl něčím výjimečný. Takže takové excesy jako venkofská dífka nebo teenagerské zkratky jako OMG nebo LOL se mi vůbec nelíbí. Mimochodem, víte co je to ASF? Asi nevíte, protože to jsem si teď vymyslel, ale můžete tím na sítích docela slušně machrovat.

Požehnaný velikonoční dárek pro Svatého otce   05.03.2017   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyDo Říma odlétají nejen zvony. Pověst o odlétání zvonů do Říma na Velikonoce je všeobecně známá. Vždy na Zelený čtvrtek zvony umlkají a odlétají do Říma pro požehnání Svatého otce. Letí zcela tiše, první ty nejstarší, které znají cestu, na konci malé, aby se neztratily, průvod uzavírají Zikmund z chrámu svatého Víta a Marie z Týnského chrámu – veliké české zvony, které již po léta slouží jako stráž. Pokud by některý zvon neodlétl, přineslo by to neštěstí. Když zvony doletí, papež jim požehná za věrné služby a zvony letí zpět. Na Bílou sobotu se vrátí a zvoní: „Byl jsem tam! Byl jsem tam!“

Tady vážně nesmíte chybět – MOTOSALON zahajuje sezonu už ve čtvrtek!   01.03.2017   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Tři, dva, jedna…startuje další motorkářská sezóna. MOTOSALON patří již tradičně k největším motorkářským událostem roku. Všichni fanoušci se sjedou na jedno místo, letos do pražských Letňan, a zahájí tak další motorkářskou sezónu. Skvělá atmosféra, nablýskané mašiny, výborný program – prostě kombinace, která zaručeně dostane každého. Začíná se už ve čtvrtek

Tip na výlet pro dospělé i děti: Zajeďte si do Krumlova   26.02.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyUnikátní komplex středověkých klášterů v Českém Krumlově nabízí jedinečnou příležitost nahlédnout do minulosti, atraktivní a srozumitelnou formou poznat středověký klášterní život. 

FOTOREPORTÁŽ: Když kola už se netočí   25.02.2017   Radim Cejnar   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy„Šťastný je, kdo se na stará kolena nestydí hrát si s elektrickým vláčkem svého vnoučka a kdo, jsa při tom přistižen, rád dozná, že ho to baví.“ (Adalbert Ludwig Balling) 

A co teprve, když vláček není jen model, když mašinky jsou opravdové, když chybí jim jen oblaka páry, která je kdysi dávno provázela na jejich cestách, a když jen kola už se netočí? 

Jáchymek fest 2017 – první letošní festival pro dobrou věc   22.02.2017   Pavla Hložková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV krásném prostředí  zámku Valeč v okrese Karlovy Vary proběhne tento víkend zřejmě první hudební festival roku 2017. Jmenuje se Jáchymek fest a jeho návštěvou si nejen zajistíte přísun zajímavé muziky ve stylu reggae, dub, funku a rocku, ale také podpoříte dobrou věc. Výtěžek festivalu bude totiž věnován na  podporu čtyřletého Jáchyma, který je postižen autismem, mentální retardací a zároveň epilepsií.

Výlet s rodinou na kolech – na co nezapomenout?   18.02.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Zabavit děti bývá někdy náročné a zvláště potom ty hyperaktivní. Spolehlivý prostředek, jak je unavit, je fyzická aktivita. Vyražte proto s celou rodinou na kolo – děti výlety milují a navíc si společně užijete spoustu veselých chvil. Na co však nezapomenout?

 

Nadace Simony Krainové slaví už rok!   15.02.2017   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Neuvěřitelných 800 návštěvníků akcí, statisíce rozdané podpořeným projektům, krizový fond, letní piknik a to vše pod heslem „Tak se starej, mladej!“. Nadace Antonika Simony Krainové funguje už rok. Jaké projekty chystá pro rok 2017? 

Známé osobnosti zdobily valentýnské perníčky!   14.02.2017   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyValentýn je tady! A to dobře ví i mnoh známé osobnosti. Ty, které měly čas a nebyly zrovna postiženi chřipkovou epidemií, se sešly v úžasném perníkářství na pražské Malé Straně a kromě exkurze u majitelky Lucie Ferencové, si vyzkoušeli ojedinělou formu zdobění pravého českého perníku.

Co s petkami? Pestrobarevná krása z plastu   13.02.2017   Pavla Hložková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy´Tak už mám zase narvanou tašku s PET lahvemi, budu ji muset co nejdřív odnést do kontejneru,´ pomyslí si párkrát do měsíce ten, kdo třídí odpad. S petkami se však dá zacházet i úplně jinak a místo v popelnici mohou skončit dokonce třeba na nočním stolku. To tehdy, když se vlastnosti plastu pozdvihnou a vytvoří se z něj pestrobarevné šperky. O tom, co vše se dá z obyčejných pet lahví vykouzlit, jsem si povídala se šperkařkou a terapeutkou Alenou Kvapilovou.

3 lahodné smoothie drinky: Osvěžení plné vitamínů   12.02.2017   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyOsvěžte se dobrým smoothie. Přinášíme inspirací tři recepty. 

Jak jsem vedl autora knihy Černý bod Plzní a kde jej uvedla Aleška Čeňková   11.02.2017   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyČerný bod je kniha o českém hororu, u nás zatím fakticky jediná, a jejího autora, vysokoškolského pedagoga Martina Jirouška, si nejen proto vážím. Když mi psal z Ostravy, že přijede do Plzně s řadou přednášek a stál by o neformálního průvodce městem, začal jsem tudíž radostně vymýšlet, kam všude jej vtáhnu, aby ho nepřejel sněžný pluh, a kde je to navíc aspoň kapánek strašidelné. 

Palmiers: jednoduché francouzské sušenky   05.02.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy„Palmiers jsou tradiční francouzské sušenky z listového těsta, které se sype cukrem a pečením karamelizuje. Můžete si je velmi snadno připravit doma v menší velikosti a s přidáním skořice a ořechů jako vánoční cukroví. Na listovém těstě nešetřete, kupte kvalitní, nejlépe z nějaké malé pekárny,“ říká Sabina Kmecová z Nebespán café & apartments v Kašperských Horách, která recept připravila.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19  20  21 22 23 24 25 ... až 287

Celkový počet stran Rozhledny je 287. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2756 s