Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Nakupování bez obalu: Česko má první částečně bezobalový farmářský trh   12.11.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNakupování bez obalu je rozšířené v Americe i západní Evropě. Spousty příznivců si našlo ve Francii a v Itálii. Obliba tohoto druhu nákupů roste i v Česku. Začátkem září se navíc otevřel první český farmářský trh, kde je možné koupit většinu potravin bez obalu.

Tipy na lepší náladu   11.11.2017   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMáte dneska špatný den? Máte nyní špatné období? Nic se vám nedaří? Máte nanicovatou náladu? Jste rozmrzelí? Naštvaní? Zoufalí? Samozřejmě byste se nejraději zahrabali pod peřinu, opili se nebo snědli tunu čokolády, ale nic z toho vám ve skutečnosti nepomůže. Pomoci vám může jediné: vlastní aktivita.

Dialog se Zagorkou   04.11.2017   Tereza Čerbáková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Praha je přežraná auty, takže má zase ucpaná střeva. Kouknu do zpětného zrcátka. Za mnou stojí Mercedes. Za jeho volantem sedí uhlazený límeček. Viděl mě? Neviděl. Věnuje se trhání chlupu z ucha. Trhne a zkontroluje prsty, jestli byl úspěšný. Tak i v Meďouru jezdí vobyčejný lidi, co jim rostou chlupy v uších. Netuším, kolik měl límeček pokusů, podstatný je, že mě neviděl, jak tančím za volantem na Zagorku. Hanka se totiž rytmicky rozkecala o nějakým chlapovi. Spíš jsem tedy svědkem jejích výčitek směrem k němu. Je mi to buřt. Tančím a beru si z toho, co si chci vzít.

Nezáleží na tom, jestli Bůh existuje   02.11.2017   Radka Zadinová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy"Pro každého z nás představuje Bůh něco jiného. Počínaje fikcí a konče osobou na obláčku. Pokud si ho nějak představujeme, nejčastěji to však bývá energie, nějaké nepopsatelné něco, které nás obklopuje všude a pořád a je i naší součástí. A je i příčinou sebe sama, příčinou úvahy o Bohu." (Renata &Sindelářová)

Znáte bájnou českou minulost?   28.10.2017   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZábavný test na prověření znalostí české historie v den 99. letého výročí vzniku Československa. Pobavte se a oslavte s námi vznik českého státu.

„MŮJ ŽIVOT S...“ - multižánrový festival o životě s odlišností   27.10.2017   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMultižánrový festival „Můj život s...“ je plzeňským unikátem. Letos jde již o 6. ročník akce, která návštěvníkům zprostředkovává vybraná sociální témata pomocí kulturních zážitků. Propojuje tak kulturu s palčivými sociálním tématy. V letošním ročníku je hlavním tématem strach.

Svatomartinský přípitek na vinici sv. Kláry tentokrát potěší i milovníky hudby   22.10.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy11. listopadu v 11 hodin se poprvé otevřou lahve nesoucí na své etiketě ročník 2017. Jaká budou vína letošního ročníku? To napoví tradiční svatomartinský přípitek na vinici sv. Kláry v Botanické zahradě hl. m. Prahy. Návštěvníci ochutnají jak vína svatomartinská, tak mladá vína od českých i moravských vinařů. Tentokrát nebude chybět ani hudební  doprovod. Oslavte svátek mladých vína na vinici sv. Kláry.

FOTOREPORTÁŽ: Brouzdání listím v Orlických horách   21.10.2017   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyProdloužený víkend v Orlických horách jsme měli v plánu už dlouho. Ale čekali jsme. Podzimní dovolená se musí dobře naplánovat. Počkat na ten správný okamžik, až se listí zabarví a zasvítí do něj sluníčko. Ne každý rok to vyjde - ale letos ano. Jakmile předpověď slibovala babí léto, okamžitě jsme vyrazili.

Mazlíček, který píchá   16.10.2017   Kateřina Sovová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySetkání s ježkem absolvuje párkrát za život asi každý z nás. Co ale ježci exotičtí? Víte vůbec, že jsou, a že dokonce platí za vyhledávaná domácí zvířata?

Mýty a fakta o oparech   15.10.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVíte, kdo je nejvěrnějším přítelem člověka?  Myslíte si, že je to pes? Nikoliv, jde o opar.  Nositelem herpetického viru je většina dospělé populace. Opar má oproti psovi tu „výhodu“, že je s vámi trvale a napořád. Co ale dělat, když o takového mazlíčka nestojíte? Existuje způsob, jak se oparu rychle zbavit?

6 tipů, jak si vybrat střední školu   12.10.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNejvíc prozradí samotní žáci a inspekční zpráva


Téměř 80 tisíc deváťáků čeká tento školní rok zlomové rozhodnutí. Výběr střední školy, přijímací řízení a přechod do dalšího stupně vzdělávání. Jak vybrat tu správnou střední školu a nešlápnout vedle?

Emoce, které ovlivňují náš život - Hněv, Agresivita   10.10.2017   Veronika Švarcová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPrázdniny dávno skončily a my se opět vrátili do běžného koloběhu všedních dnů. Někdo s radostí, jiný s trpkostí. I my se vracíme k oblíbeným článkům Vladimíra Červenáka o emocích, které hýbají naším životem. Tentokrát na téma Agresivita zabíjí.

Bubnování pro Bubny 16.10.2017   09.10.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

V pondělí 16. října v 17 hodin, tedy v den 76. výročí prvního židovského transportu z protektorátní Prahy, začne třetí ročník Bubnování pro Bubny.

V prostoru budoucího Památníku ticha na nádraží Praha-Bubny se rozezní stovky bubnů a bubínků, aby narušily ticho pasivního přihlížení mlčící menšiny – tedy fenoménu, jenž provází události, které se nemají dopustit – v minulosti i dnes.

Letos budou udávat rytmus známí sólisté Sletu bubeníků.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19  20  21 22 23 24 25 ... až 292

Celkový počet stran Rozhledny je 292. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.056 s