Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 7.7.2020, svátek má Bohuslava 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12912
Komentářů: 11143


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Pour féliciter 2017   21.01.2017   Dagmar Hermannová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy
     ...ta víra a naděje tam musí být -  a možná, že jsou změny k lepšímu už za humny... protože ta sedmnáctka tady je!

Nocleženka zachraňuje životy   16.01.2017   Kateřina Sovová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNepříjemné zimní teploty pod bodem mrazu umí potrápit každého z nás, co teprve lidi bez domova. Armáda spásy přichází s charitativním projektem Nocleženka, díky kterému můžete snadno a efektivně někomu pomoci přečkat mrazivou noc ve zdraví.

Jak naučit dítě lyžovat?   08.01.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV jakém věku je dobré začít dítě učit lyžovat? Jaké mu vybrat lyže? A je nutná lyžařská helma? Je lepší, když se toho ujme rodič, nebo je vhodnější dát dítě do lyžařské školky? A jak vybrat takovou, kde se dítě něco naučí, ale hlavně se pro lyžování nadchne?

Tajemství tří králů   02.01.2017   Kateřina Sovová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPoslední prskavka dohořela, lednice a spíže ukrývají poslední nedojedené zbytky z bujarých oslav příchodu nového roku. Přestože také poslední láhev šampaňského je už zdárně dopitá, Vánoce ještě rozhodně nekončí.

Přejeme vám šťastný Nový rok!   01.01.2017   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyDěkujeme vám, že jste s námi, vy, kteří nás čtete, i vy, kteří někdy přispějete svým literárním či publicistickým kouskem do našeho mlýna na webmagazin.cz, webmagazínu Rozhledně. Přejeme vám krásný Nový i nový rok a připíjíme na zdraví a štěstí!

Zima v Prazdroji přinese cyklus koncertů i stand up comedy   28.12.2016   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

 

Začátek nového roku zpestří obyvatelům Plzně kulturní festival Zima v Prazdroji. Do historické budovy centra Secese zavítá se stand-up comedy například skupina Komici s.r.o., zpěvák Ondřej Ruml nebo modelka Iva Kubelková. Nový festival chce navázat na oblíbený cyklus kulturních akcí Léto v Prazdroji.

Holistické krmivo pro psy: Bio kvalita vám nemusí zlikvidovat rozpočet   27.12.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyHolistické krmivo – to zní trochu jako náboženský termín… Nejde však o nic svatého, jen o čistou přírodu. Je to vlastně takové psí bio. Holistické granule a konzervy se vyrábějí ze surovin nejvyšší potravinářské kvality. Většinou pocházejí z místních zdrojů a neobsahují umělá barviva ani ochucovadla. Trvanlivost u nich zajišťují pouze přírodní konzervanty. 

Test odhalil v čajích proti nachlazení pesticidy a toxický plevel   25.12.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZimní měsíce jsou pro lidský organismus zatěžkávací zkouškou. Počasí je nestálé, teploty nízké a dopravní prostředky i kanceláře plné těch, kteří už svůj boj s virózou prohráli. Způsobů, jak se vypořádat s jejími příznaky, je celá řada, k těm nejběžnějším přitom patří popíjení čajů proti nachlazení. Ne všechny bylinné směsi mají ale na zdraví blahodárný účinek, některé z nich mohou být dokonce toxické.

Skutečný dárek je pomoc   24.12.2016   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyMožná vás už někdy trošku zlobí postávající studenti s kasičkou, kteří prosí o příspěvek na tu nebo onu sbírku a vy přitom vůbec nemáte jistotu, zda budou peníze použity skutečně k dobročinným účelům. Pak ale přijdete domů a zapomenete na to. A nepřispějete ani nadacím již léty prověřeným. Což je škoda, protože pokud čtete tento článek, vím, že o tom určitě uvažujete. A přitom právě na Vánoce je nejvhodnější doba na to, dát dárek nejcennější, totiž pomoc. Pomoc v podobě drobného příspěvku, který je symbolem vaší otevřenosti, vaší empatie. A pokud jste odvážní, tak to může být dokonce pomoc celoroční, která může být vaším novoročním přesevzetím.

Troška, Patrasová, Černocká, Janda, Maxa a mnoho dalších na Anti Ethanol party   20.12.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyBlíží se Vánoce a Silvestr, svátky spojované nejen s krásnými tradicemi, rodinnou pohodou, ale také obžerstvím a tokem alkoholu. A protože je Česká republika nechvalně proslulá svým vztahem k alkoholu (Jsme na druhém místě na světě, co se pití alkoholu týče!), je na čase se seznámit s produktem Anti Ethanol 07® , který předchází obtížím po konzumaci alkoholu.        

Na střeše DOXu vyrostla obří vzducholoď   18.12.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNa střeše Centra současného umění DOX vyrostla unikátní architektonická intervence, inspirovaná elegantními tvary vzducholodí z počátku dvacátého století. 42 metrů dlouhá ocelovo-dřevěná konstrukce se stane novým místem pro setkávání současného umění a literatury. Vzducholod Gulliver musíte vidět. 

Proč navštívit Srí Lanku? Poradíme vám!   17.12.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Milujete cestování a klasické destinace vám už tolik nevyhovují? Pokud je tomu tak, je nejvyšší čas na exotickou dovolenou. Jedním z velkých lákadel je rozhodně dovolená na Srí Lance. Pokud se podíváme na hlavní důvody, je třeba říci, že rozhodně zaujme třeba svou cenou. Ta není v porovnání s řadou jiných lokalit až tak vysoká. A to i s ohledem na polohu, nebo také celkový komfort, který zde můžete zažít. Na co dále nesmíme zapomínat, to je i fakt, že vás zaujme také celkem příjemné počasí. Hlavně v období zimních měsíců, jelikož to se můžete těšit hlavně na to, že si zde užijete příjemného teplého podnebí.

Hrůza a děs ve filmu i literatuře. Podle Martina Jirouška   10.12.2016   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPřívažkem k programu poutavé plzeňské výstavy obrazů, jejichž společným jmenovatelem je duch kultovního Howarda Phillipse Lovecrafta se 4. prosince 2016 v jednu odpoledne stala dokonce i "tvůrčí dílna" pro děti s rodiči.
Makabrozit se sice vyvarovala, nelze však říct totéž o čtyřech komponovaných pořadech skvělého Martina Jirouška (autora knihy o českém hororu Černý bod), které připravil i za povyužití zajímavých fotografií a filmových ukázek.
Prvé dvě už proběhly, Galerie města Plzně a její lektorka Aleška Čeňková je rády uvedly a vy teď zkuste z několika málo mých příštích vět usoudit, nakolik by vás asi lákalo 15. a 16. prosince navštívit rovněž dvě přednášky následující.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  21  22 23 24 25 ... až 287

Celkový počet stran Rozhledny je 287. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2614 s