Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 7.12.2019, svátek má Ambrož a Benjamín 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 505
Publikovaných článků: 12779
Komentářů: 11044


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Patero věcí, které (možná) nevíte o vodě   04.12.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZamýšleli jste se někdy nad tím, jak moc je voda v našem životě důležitá? Co vůbec o vodě víme? Řada informací o něčem tak běžném, jako je voda, vás možná překvapí! Víte třeba, že děti musí pít víc než dospěláci a že neupravovanou vodu takřka nikdy neochutnáte?

Miluška Bittnerová, Magda Malá a Petr Kolář pokřtili vánoční CD Jakuba Smolíka   30.11.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Vánoční období patří bezesporu k jednomu z mála, které přispívá ke stmelení rodiny. Vždyť kdy jindy si najdeme čas na své blízké? A sváteční, příjemnou náladu už odedávna umocňují vánoční koledy nebo písničky. Vydavatelství Supraphon právě přišlo s přesně takovou novinkou; vánoční CD Jakuba Smolíka „Šťastné a veselé Vánoce“. Jednu z písní si zpěvák opět zazpíval se svou roztomilou dcerou Petruškou, z níž roste, dle mínění veřejnosti i odborníků, nová pěvecká hvězdička.

Co bude v dalším díle soutěže Kdo to ví?   28.11.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJak jsme slíbili, tak vám dnes přinášíme další ochutnávku soutěže Kdo to ví? Co vyvede Bára Štěpánová ve společnosti Davida Novotného, Michala Suchánka a Richarda Genzera? 

A zase už Vánoce   27.11.2016   Dagmar Hermannová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy
... a právě to těšení se na Vánoce smazávalo únavu, jako ostatně každé těšení se na cokoliv má magickou moc - jako čarodějnická hůlka.

Velký návrat na obrazovky. Michal Suchánek a Richard Genzer znovu v akci!   26.11.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTentokrát se objevili v novém formátu. Na televizi Barrandov před pár odstartovala show Kdo to ví?, kde se role nekompromisního moderátora ujal herec Michal Novotný a soutěžícími jsou právě "Geňa" se "Suchošem". Kamarádství stranou, teď jde o výhry!

FOTOPOSTŘEHY: Kůň a jeho jezdec   26.11.2016   Radim Cejnar   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPřipadá vám, že v nadpisu je něco jinak, že by nadpis měl být obráceně, jezdec a jeho kůň? Ale proč? Vždyť kůň bez jezdce je stále koněm. Ale jezdec bez koně je jen člověk.“ (S. J. Lec)

Pražský vánoční strom je plný symboliky. Jednu nám prozradila i Halina Pawlowská   23.11.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyUž stojí na Staroměstském náměstí. Ve chvíli, kdy tento článek čtete, už ho možná zdobí do barev medu, v takovém duchu má letošní vánoční chlouba vypadat. Za vánočním stromem je pozoruhodný příběh, který jste si možná už někde přečetli. My vám však prozradíme ještě něco víc, co jinde určitě nenajdete. 

Je sport v těhotenství tabu? Určitě ne, říkají odborníci   20.11.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySportovat v těhotenství, nebo ne? Co vlastně můžu? A neublížím miminku? To jsou časté obavy maminek. Odborníci je však uklidňují: Sport v těhotenství určitě tabu není – naopak. Pohyb je velmi důležitý pro udržení fyzické kondice. Důležité ovšem je najít vhodnou míru a věnovat se správným sportům.

Halloween nebo Dušičky?!   01.11.2016   Kateřina Sovová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy„A u nás máme místo Halloweenu Dušičky, že?“ Zmatky okolo svátků umístěných na přelomu října a listopadu nevznikají jenom ve školních lavicích. Víte kupříkladu, jaký svátek připadá na dnešní datum?

Jak začínal spisovatel Bob Dylan   29.10.2016   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNositel Medaile svobody (nejvyššího amerického vyznamenání), obyvatel Rokenrolové síně slávy, držitel filmového Oscara i prestižní literární Pulitzerovy ceny Bob Zimmerman (*1941), jinak také autor obrovských hitů Časy se mění a Blowin´ in the Wind, sice Nobelovu cenu za literaturu možná nepřevezme (zatím aspoň nereaguje), nicméně přiřknuta mu byla.
Právem?
Ne.

ZANIKLÝ SVĚT STOLNÍCH SPOLEČNOSTÍ představí Pivovarské muzeum v Plzni   25.10.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPivovarské muzeum v Plzni zve od 27. října na novou výstavu: Zaniklý svět stolních společností, aneb Sociální síť před sto lety. V 19. a 20. století neměli lidé možnost zakládat spolky a sdružovat se, scházeli se proto v hospodách nad pivem. Vznikl tak český fenomén „stolních společností“. Z jejich prostředí vzešly výrazné postavy komunální politiky i významné osobnosti kultury a sportu. 

Zdeněk Kukal vás naučí milovat oceán během pěti minut   17.10.2016   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyRozhovor s oceánologem a autorem mnoha populárních knih. 
Doyen české oceánologie a někdejší dlouholetý ředitel Ústředního ústavu geologického docent RNDr. Zdeněk Kukal, DrSc. je absolventem Univerzity Karlovy a deset let pracoval v Radě vlády pro výzkum a vývoj.

Italská pomazánka, která nadchne gurmety i rodiny   16.10.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy„Pomazánky jsou doslova nesmrtelné. Jen si spočítejte, kolik jich má v repertoáru vaše rodina, a jak často je připravujete. Vybrali jsme pro vás proto taky jednu, ovšem notně netradiční, která má svůj původ v kraji gurmetů, v Itálii." 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20  21  22 23 24 25 ... až 286

Celkový počet stran Rozhledny je 286. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2745 s