Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 11.8.2020, svátek má Zuzana 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12924
Komentářů: 11145


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Pražský vánoční strom je plný symboliky. Jednu nám prozradila i Halina Pawlowská   23.11.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyUž stojí na Staroměstském náměstí. Ve chvíli, kdy tento článek čtete, už ho možná zdobí do barev medu, v takovém duchu má letošní vánoční chlouba vypadat. Za vánočním stromem je pozoruhodný příběh, který jste si možná už někde přečetli. My vám však prozradíme ještě něco víc, co jinde určitě nenajdete. 

Je sport v těhotenství tabu? Určitě ne, říkají odborníci   20.11.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySportovat v těhotenství, nebo ne? Co vlastně můžu? A neublížím miminku? To jsou časté obavy maminek. Odborníci je však uklidňují: Sport v těhotenství určitě tabu není – naopak. Pohyb je velmi důležitý pro udržení fyzické kondice. Důležité ovšem je najít vhodnou míru a věnovat se správným sportům.

Halloween nebo Dušičky?!   01.11.2016   Kateřina Sovová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy„A u nás máme místo Halloweenu Dušičky, že?“ Zmatky okolo svátků umístěných na přelomu října a listopadu nevznikají jenom ve školních lavicích. Víte kupříkladu, jaký svátek připadá na dnešní datum?

Jak začínal spisovatel Bob Dylan   29.10.2016   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNositel Medaile svobody (nejvyššího amerického vyznamenání), obyvatel Rokenrolové síně slávy, držitel filmového Oscara i prestižní literární Pulitzerovy ceny Bob Zimmerman (*1941), jinak také autor obrovských hitů Časy se mění a Blowin´ in the Wind, sice Nobelovu cenu za literaturu možná nepřevezme (zatím aspoň nereaguje), nicméně přiřknuta mu byla.
Právem?
Ne.

ZANIKLÝ SVĚT STOLNÍCH SPOLEČNOSTÍ představí Pivovarské muzeum v Plzni   25.10.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPivovarské muzeum v Plzni zve od 27. října na novou výstavu: Zaniklý svět stolních společností, aneb Sociální síť před sto lety. V 19. a 20. století neměli lidé možnost zakládat spolky a sdružovat se, scházeli se proto v hospodách nad pivem. Vznikl tak český fenomén „stolních společností“. Z jejich prostředí vzešly výrazné postavy komunální politiky i významné osobnosti kultury a sportu. 

Zdeněk Kukal vás naučí milovat oceán během pěti minut   17.10.2016   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyRozhovor s oceánologem a autorem mnoha populárních knih. 
Doyen české oceánologie a někdejší dlouholetý ředitel Ústředního ústavu geologického docent RNDr. Zdeněk Kukal, DrSc. je absolventem Univerzity Karlovy a deset let pracoval v Radě vlády pro výzkum a vývoj.

Italská pomazánka, která nadchne gurmety i rodiny   16.10.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy„Pomazánky jsou doslova nesmrtelné. Jen si spočítejte, kolik jich má v repertoáru vaše rodina, a jak často je připravujete. Vybrali jsme pro vás proto taky jednu, ovšem notně netradiční, která má svůj původ v kraji gurmetů, v Itálii." 

Jakobové z call center   10.10.2016   Dagmar Hermannová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV loňském létě jsem jedné červencové noci sledovala v televizi na programu Nova jakýsi film, netušíc, že je to naposled. Druhý den na tomtéž programu vyskočil doprostřed obrazovky obdélníček s informací, že vysílání této stanice je zakódováno. Po patnácti letech, kdy jako řádný odběratel konkretních služeb za zvolené programy platím, jsem nechápala důvod. Na můj telefonický dotaz mi sdělili, že něco takového je vyloučeno. Vysílání mého programu jakoby normálně běží, jen musím hledat jiné pásmo, kam byl v rámci změn jakoby přemístěn. Pásmo jsem nenašla a letos v létě - tedy po roce - jsem se rozhodla jednat.

Světový den zraku bojuje proti slepotě. Řada nevidomých mohla pořád vidět...   09.10.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySvětový den zraku, který pravidelně vyhlašuje Světová zdravotnická organizace každý druhý říjnový čtvrtek, letos připadá na 13. října. Hlavním tématem je apel na jednotlivé státy, aby více podporovaly prevenci slepoty. Podle organizace žije na světě kolem 150 milionů osob s těžkým zrakovým postižením, z toho je 38 milionů nevidomých.

Chcete zhubnout, a přitom si na jídle pochutnat? Zkuste Ježkovy krabičky!   28.09.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Ježkovy krabičky jsou zdravá strava, žádná nefunkční dieta. Jsou založeny na správném stravovacím návyku, pravidelnému přísunu potravy, kdy si tělo neukládá zbytečné zásoby na období hladu.

Nadačník dokáže propojovat lidi v nouzi, nadace i státní instituce   27.09.2016   Petr D. Mráček   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVe čtvrtek 22. září 2016 proběhlo v pražském Impact Hubu tiskové setkání u příležitosti spuštění nového projektu Nadačník. Řeč zdaleka nebyla jen o samotné organizaci a jejím působení, ale i o tématech, která se Nadačník snaží popularizovat.

První koncert Edith Piaf v Praze?   25.09.2016   Petr D. Mráček   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPraha 20. září 2016 - nejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin v Praze vzdalo hold ikoně francouzského šansonu Edith Piaf. Její vosková socha se po ročním turné po rodné Francii vrací natrvalo do pražské expozice muzea v Celetné ulici 15. 

PILSNER FEST – V sobotu 1. října můžete zažít pravou pivovarskou atmosféru   23.09.2016   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyRok 1842 navždy změnil historii. Nejen plzeňskou, byť ten zázrak se odehrál právě zde. Německý sládek Josef Groll zde 5. října představil první várku zcela nového piva - poprvé brilantně spojil výjimečnou plzeňskou vodu z podzemních pramenů, hořký žatecký chmel nazývaný poloraný červeňák a světlý ječný slad, a dal vzniknout jedinečnému pivu se zlatavou zářivou barvou a sněhobílou pěnou s říznou a znamenitou chutí, jakou dosud svět nepoznal. Dnes je takto vařený ležák nejrozšířenějším na světě a značka Pilsner Urquel dominuje.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22  23  24 25 ... až 287

Celkový počet stran Rozhledny je 287. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2683 s