Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 31.5.2020, svátek má Kamila 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 508
Publikovaných článků: 12870
Komentářů: 11076


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Jakobové z call center   10.10.2016   Dagmar Hermannová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV loňském létě jsem jedné červencové noci sledovala v televizi na programu Nova jakýsi film, netušíc, že je to naposled. Druhý den na tomtéž programu vyskočil doprostřed obrazovky obdélníček s informací, že vysílání této stanice je zakódováno. Po patnácti letech, kdy jako řádný odběratel konkretních služeb za zvolené programy platím, jsem nechápala důvod. Na můj telefonický dotaz mi sdělili, že něco takového je vyloučeno. Vysílání mého programu jakoby normálně běží, jen musím hledat jiné pásmo, kam byl v rámci změn jakoby přemístěn. Pásmo jsem nenašla a letos v létě - tedy po roce - jsem se rozhodla jednat.

Světový den zraku bojuje proti slepotě. Řada nevidomých mohla pořád vidět...   09.10.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySvětový den zraku, který pravidelně vyhlašuje Světová zdravotnická organizace každý druhý říjnový čtvrtek, letos připadá na 13. října. Hlavním tématem je apel na jednotlivé státy, aby více podporovaly prevenci slepoty. Podle organizace žije na světě kolem 150 milionů osob s těžkým zrakovým postižením, z toho je 38 milionů nevidomých.

Chcete zhubnout, a přitom si na jídle pochutnat? Zkuste Ježkovy krabičky!   28.09.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Ježkovy krabičky jsou zdravá strava, žádná nefunkční dieta. Jsou založeny na správném stravovacím návyku, pravidelnému přísunu potravy, kdy si tělo neukládá zbytečné zásoby na období hladu.

Nadačník dokáže propojovat lidi v nouzi, nadace i státní instituce   27.09.2016   Petr D. Mráček   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVe čtvrtek 22. září 2016 proběhlo v pražském Impact Hubu tiskové setkání u příležitosti spuštění nového projektu Nadačník. Řeč zdaleka nebyla jen o samotné organizaci a jejím působení, ale i o tématech, která se Nadačník snaží popularizovat.

První koncert Edith Piaf v Praze?   25.09.2016   Petr D. Mráček   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPraha 20. září 2016 - nejzábavnější muzeum voskových figurín Grévin v Praze vzdalo hold ikoně francouzského šansonu Edith Piaf. Její vosková socha se po ročním turné po rodné Francii vrací natrvalo do pražské expozice muzea v Celetné ulici 15. 

PILSNER FEST – V sobotu 1. října můžete zažít pravou pivovarskou atmosféru   23.09.2016   Stanislav Polauf   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyRok 1842 navždy změnil historii. Nejen plzeňskou, byť ten zázrak se odehrál právě zde. Německý sládek Josef Groll zde 5. října představil první várku zcela nového piva - poprvé brilantně spojil výjimečnou plzeňskou vodu z podzemních pramenů, hořký žatecký chmel nazývaný poloraný červeňák a světlý ječný slad, a dal vzniknout jedinečnému pivu se zlatavou zářivou barvou a sněhobílou pěnou s říznou a znamenitou chutí, jakou dosud svět nepoznal. Dnes je takto vařený ležák nejrozšířenějším na světě a značka Pilsner Urquel dominuje.

Vyhrajte na Kole Štěstí na veletrhu For Arch v Letňanech! Startuje už zítra!   19.09.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPokud máte rádi soutěže, informace o novinkách v bydlení, wellness, saunách nebo bazénech, zajímáte se o kutilství a chcete se příjemně pobavit, přijeďte ve dnech 20. až 24. září na veletrh For Arch. U vstupu A, z ulice Beranových pak navštivte stan Allianz. Každý den se zde bude něco dít, každý den vás čekají prezentace, ochutnávky a soutěže na Kole Štěstí o zajímavé ceny.

Druhé zaměstnání má každý šestý Čech. Jak danit přivýdělky?   18.09.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPro 58 procent Čechů a jejich domácností je obtížné vyjít se současným příjmem. Nástup do druhého zaměstnání, příležitostné brigády, dohody o provedení práce nebo zahájení vlastního podnikání jsou tak pro řadu lidí řešením, jak si vylepšit rodinný rozpočet. Druhé zaměstnání má kvůli své ekonomické situaci 24 procent lidí. I při krátkodobém přivýdělku je třeba dát pozor na daňové povinnosti.

FOTOREPORTÁŽ: Protržená přehrada   17.09.2016   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy
Zítra, 18.9.2016, uplyne sto let smutného výročí protržení vodní nádrže na Bílé Desné v Jizerských horách, která je dnes známá jako Protržená přehrada. Při katastrofě zemřelo 62 osob ve vesnici Desná ležící na toku pod přehradou. Na místě bývalé vodní nádrže postavené v letech 1913-15 dnes vidíme torzo stavby s dosud dobře zachovalou šoupátkovou věží. Místo je v současné době zpřístupněno turistům jako technická památka připomínající neštěstí. Popisné tabule přibližují bývalou stavbu a rozebírají příčiny havárie. 

Harfandění opět pomohlo dětem z Klokánků   16.09.2016   Petr D. Mráček   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyČtvrtek 8. září 2016 se v galerii Harfa nesl ve sportovním duchu. Uskutečnil se zde již 4. ročník benefičního běhu pro dobrou věc Harfandění, spolupořádaný městskou částí Praha 9. Celkem se zúčastnilo 1 079 běžců, kteří zdolali 5 757 kol. Díky jejich běžeckému odhodlání získal fond ohrožených dětí 575 700 korun pro Klokánky.

Helena Kroftová Leisztner převzala cenu za celoživotní dílo a filantropii   14.09.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyCenu Marian Adair za celoživotní uměleckou činnost a filantropii převzala na 30. výroční konferenci WCI (Welcome Clubs International) malířka, fotografka a oděvní designérka Ing. Helena Kroftová Leisztner. Na slavnostním galavečeru, který se uskutečnil 20. 5. v Tančícím domě v Praze, byla také představena nová prezidentka WCI z Brazílie, paní María Arduino de Obliglio.

Nenechte si ujít veřejnou přednášku o historii Platýzu   13.09.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Ve čtvrtek 15. září 2016 se na volném prostranství pasáže Platýz uskuteční veřejná přednáška na téma „Historie Platýzu a přilehlého okolí“. V překrásném prostředí nemovité kulturní památky budete mít možnost seznámit se s dlouhodobou historií objektu i celého okolí. Od 18:00h pro Vás bude připraven bohatý moderovaný program, který vyvrcholí samotnou přednáškou Ing. arch. Petra Kučery. Akce bude ukončena cca v 20:00h. To vše v samém centru Prahy, na adrese Národní 37, Praha 1. 

PŘIJĎTE SI HRÁT S VĚDOU A TECHNIKOU, zve Západočeská univerzita v Plzni   09.09.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTaké v roce, kdy si připomíná 25. výročí svého založení, pořádá Západočeská univerzita v Plzni Dny vědy a techniky. V pořadí 11. ročník proběhne v pátek a v sobotu 9. a 10. září již tradičně na plzeňském náměstí Republiky. Na své si zde přijdou nejen děti, ale také jejich rodiče.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22  23  24 25 ... až 287

Celkový počet stran Rozhledny je 287. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2677 s