Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 31.3.2020, svátek má Kvido 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 506
Publikovaných článků: 12838
Komentářů: 11067


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

FOTOPOSTŘEHY: Když lyže nahradí kola   27.08.2016   Radim Cejnar   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZimní biatlon zná asi každý, jeho letní varianty jsou již známé méně. Kromě možnosti vyměnit lyže klasické za ty na kolečkách je tu i možnost, že lyže zcela nahradí kola, většinou ta horská. Rozdílů je ale více, podstatný je i počet diváků. Protože v areálu, kde jsem v březnu dlouho před začátkem exhibice podupával na sněhu, snažil se nezmrznout a uhájit v davu ostatních diváků místo na fotografování, jsem měl najednou před začátkem dopoledních závodů možnost volného pohybu…

5 zásad, jak dítěti vybrat správný sportovní kroužek   21.08.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNabídka sportovních kroužků je v posledních letech doslova ohromující a rozhodování, kam zapsat svého potomka, čím dál složitější. Tady je pět tipů, které by vám mohly náročné přemítání trochu usnadnit.

FOTOPOSTŘEHY: Všude kvetou květy   20.08.2016   Radim Cejnar   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVšude kvetou květy pro toho, kdo je chce vidět," je citát od Henriho Matisse.

Někdy není ani třeba nechat město daleko za zády, někdy stačí se jen porozhlédnout podél cesty, kterou denně procházíme, podél chodníků lemovaných trávníky či pečlivě sestřiženými živými ploty, podél zahrad nebo vysokoškolských kolejí… Všude tam jsou místa, která nemusíme minout bez zájmu, všude tam kvetou květy pro toho, kdo je chce vidět, pro toho, kdo má v rukou fotoaparát…

Tip na víkend. Prague Food Battle!   19.08.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVíce než 40 gastronomických konceptů, svěží alkoholické i nealkoholické drinky, soutěže o vouchery do pražských restaurací, hudba a hlavně pohodová letní atmosféra, takový bude první ročník festivalu Prague Food Battle!

Jaký pes se k vám hodí?   13.08.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNe nadarmo se říká: "jaký pán, takový pes." Pán a pes, to je dvojka, která se vzájemně doplňuje. Povaha psa musí sednout vašim zvykům. Proto pokud toužíte po pejskovi, vybírejte srdcem, ale i rozumem. Jestliže se vám líbí husky, tak si ho nepořizujte, pokud nejste připraveni na každodenní několikakilometrové procházky, běhy či projížďky s funícím chlupatcem daleko před sebou, který se po vás stále netrpělivě ohlíží, kde se tak couráte

Slavnostní otevření výstavy věnované Tomáši Baťovi   07.08.2016   Petr D. Mráček   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV pražském Muzeu Grévin 2. srpna ožil fascinující svět velkého českého podnikatele Tomáše Bati. Nejzábavnější muzeum voskových figurín otevřelo ve spolupráci se zlínskou Nadací Tomáše Bati novou část expozice. Návštěvníkům zprostředkuje svět tohoto významného muže a jeho životní filozofii. Přijďte ho zažít i vy. Inspirovat a bavit bude od srpna až do konce října. 

O BAG dává sbohem pravým kožešinám   03.08.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZnačka O Bag ve spolupráci s Aliancí za módu bez kožešin (Fur Free Alliance) oznámila svůj závazek k úplnému upuštění od používání zvířecích kožešin ve svých produktech. Další módní značky se tak přidává k rozhodnutí, které odráží zvyšující se poptávku spotřebitelů po etické, odpovědné a udržitelné módě.

Hanka Kynychová se opět hejbe a zpívá s dětmi z dětských domovů   03.08.2016   Petr D. Mráček   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyCharitativní taneční projekt Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, který je určen dětem z dětských domovů, funguje letos již desátým rokem. Už tradičně se děti z celé České republiky sjíždějí během letních prázdnin do Hančina fitka v Praze, kde se pod vedením opravdových profesionálů učí nové choreografie a muzikálová čísla. 

Jazyková vybavenost Čechů je tristní. Pohoří každý třetí uchazeč o job...   31.07.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Jazykové znalosti Čechů stále za vyspělými západoevropskými státy zaostávají. Téměř třetina Čechů se jinak než mateřštinou nedomluví. Navíc zaměstnavatelé stále častěji hledají uchazeče, kteří jsou schopni se dorozumět více jazyky. Češi ale nejsou schopni poptávku uspokojit. Dvěma cizími jazyky hovoří necelých 23 procent obyvatel Česka ve věku od 18 do 59 let, více řečí ovládá jen šest procent lidí. Procento ale výrazně zvyšuje slovenský jazyk, kterým se domluví přes 70 procent Čechů.

Vlastimil Harapes oslavil jubileum velkolepě   27.07.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV pražské státní opeře proběhla velkolepá oslava 70. narozenin Vlastimila Harapese. Celý slavnostní Galavečer s názvem „A tančím dál“ byl zároveň večerem benefičním. Jelikož bylo panu Harapesovi 70 let,  tak se 70,- Kč z každé vstupenky předalo pro České hnutí speciálních olympiád a vybralo se něco přes 63.000,- Kč a jedna z Vlastových kamarádek Renata Sabongui doplatila částku do 70.000,- Kč.

Hit letošního léta? Lednické Oranžové!   25.07.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Vína jako pozvánka do výjimečného Lednicko-valtického areálu. I tak lze vnímat jednu z novinek Vinařství Lednice Annovino. Vinařský semafor, na němž dlouhá léta přeblikávala bílá, růžová a červená, letos obohatilo o čtvrtou, oranžovou barvu.

Šimek + Grosmann   25.07.2016   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy20. července byl Grosmann slavil 75. narozeniny. Při této příležitosti Rozhledna vzpomíná na jeho literární a kulturní odkaz...

První část textu Iva Fencla najdete zde:
http://www.webmagazin.cz/index.php?stype=all&id=15567

Největší letní rizika pro váš zrak   24.07.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyBěhem letních měsíců ohrožuje zrak slunce, vítr, sinice i lidská moč ve vodě. To vše činí oči náchylnějšími k zánětům. Navíc jsou v tomto období častější vážná poranění očí. Jedním z největších strašáků pro lidský zrak je nadměrné sluneční záření. Dlouhodobé vystavení intenzivním paprskům může způsobit šedý zákal a ve výjimečných případech i poškození sítnice.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  24  25 ... až 287

Celkový počet stran Rozhledny je 287. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2678 s