Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 20.1.2020, svátek má Ilona 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 506
Publikovaných článků: 12801
Komentářů: 11050


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Slavnostní otevření výstavy věnované Tomáši Baťovi   07.08.2016   Petr D. Mráček   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV pražském Muzeu Grévin 2. srpna ožil fascinující svět velkého českého podnikatele Tomáše Bati. Nejzábavnější muzeum voskových figurín otevřelo ve spolupráci se zlínskou Nadací Tomáše Bati novou část expozice. Návštěvníkům zprostředkuje svět tohoto významného muže a jeho životní filozofii. Přijďte ho zažít i vy. Inspirovat a bavit bude od srpna až do konce října. 

O BAG dává sbohem pravým kožešinám   03.08.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZnačka O Bag ve spolupráci s Aliancí za módu bez kožešin (Fur Free Alliance) oznámila svůj závazek k úplnému upuštění od používání zvířecích kožešin ve svých produktech. Další módní značky se tak přidává k rozhodnutí, které odráží zvyšující se poptávku spotřebitelů po etické, odpovědné a udržitelné módě.

Hanka Kynychová se opět hejbe a zpívá s dětmi z dětských domovů   03.08.2016   Petr D. Mráček   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyCharitativní taneční projekt Hejbejte se a zpívejte s Hankou Kynychovou, který je určen dětem z dětských domovů, funguje letos již desátým rokem. Už tradičně se děti z celé České republiky sjíždějí během letních prázdnin do Hančina fitka v Praze, kde se pod vedením opravdových profesionálů učí nové choreografie a muzikálová čísla. 

Jazyková vybavenost Čechů je tristní. Pohoří každý třetí uchazeč o job...   31.07.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Jazykové znalosti Čechů stále za vyspělými západoevropskými státy zaostávají. Téměř třetina Čechů se jinak než mateřštinou nedomluví. Navíc zaměstnavatelé stále častěji hledají uchazeče, kteří jsou schopni se dorozumět více jazyky. Češi ale nejsou schopni poptávku uspokojit. Dvěma cizími jazyky hovoří necelých 23 procent obyvatel Česka ve věku od 18 do 59 let, více řečí ovládá jen šest procent lidí. Procento ale výrazně zvyšuje slovenský jazyk, kterým se domluví přes 70 procent Čechů.

Vlastimil Harapes oslavil jubileum velkolepě   27.07.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV pražské státní opeře proběhla velkolepá oslava 70. narozenin Vlastimila Harapese. Celý slavnostní Galavečer s názvem „A tančím dál“ byl zároveň večerem benefičním. Jelikož bylo panu Harapesovi 70 let,  tak se 70,- Kč z každé vstupenky předalo pro České hnutí speciálních olympiád a vybralo se něco přes 63.000,- Kč a jedna z Vlastových kamarádek Renata Sabongui doplatila částku do 70.000,- Kč.

Hit letošního léta? Lednické Oranžové!   25.07.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Vína jako pozvánka do výjimečného Lednicko-valtického areálu. I tak lze vnímat jednu z novinek Vinařství Lednice Annovino. Vinařský semafor, na němž dlouhá léta přeblikávala bílá, růžová a červená, letos obohatilo o čtvrtou, oranžovou barvu.

Šimek + Grosmann   25.07.2016   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy20. července byl Grosmann slavil 75. narozeniny. Při této příležitosti Rozhledna vzpomíná na jeho literární a kulturní odkaz...

První část textu Iva Fencla najdete zde:
http://www.webmagazin.cz/index.php?stype=all&id=15567

Největší letní rizika pro váš zrak   24.07.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyBěhem letních měsíců ohrožuje zrak slunce, vítr, sinice i lidská moč ve vodě. To vše činí oči náchylnějšími k zánětům. Navíc jsou v tomto období častější vážná poranění očí. Jedním z největších strašáků pro lidský zrak je nadměrné sluneční záření. Dlouhodobé vystavení intenzivním paprskům může způsobit šedý zákal a ve výjimečných případech i poškození sítnice.

Kam s dětmi?   23.07.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPokud chceme prázdninový čas s dětmi strávit co nejvíce aktivně, vymýšlíme neustále nové výlety a zábavné aktivity. Máme pro vás tip, který kombinuje obojí: podnikněte výlet a navštivte dětské hřiště. Váš volný čas s dětmi bude strávený aktivně a hravě. Výhodou dětských hřišť je, že nemají žádné provozní hodiny, lze je použít kdykoliv a téměř za každého počasí.

Jiří Grossmann by 20.7. slavil 75   18.07.2016   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyS Miloslavem Šimkem tvořili kdysi dávno populární píšící dvojici. A textař, zpěvák, muzikant, skladatel, dramatik a herec Jiří Grossmann (1941-1971) získal první profesionální angažmá v Plzni po úspěchu hry Hoj, Štěchovice!, poctěné cenou ve zdejší soutěži. Hned po představení mu člen poroty Josef Koenigsmark nabídl místo v Alfě, kde dělal uměleckého vedoucího (1960-1963), Grossmann přijal a tím vlastně zradil Šimka, jehož soubor se vzápětí rozpadl.

FOTOPOSTŘEHY: Pohled shora dolů   16.07.2016   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Závidím pilotům, že se mohou každý den dívat na tu krásu shora. Snad jim ten pohled nikdy nezevšední, i když už rozeznají každé pohoří a dokáží identifikovat každou řeku i všechna větší města. 
(na obrázku vlevo Gibraltar) 

Nejslavnější baletní dvojčata končí!   13.07.2016   Petr D. Mráček   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJiří a Otto Bubeníčkovi, sourozenci-dvojčata, patří k nejslavnějším baletním mistrům nejen u nás, v Evropě. Nyní oznámili poměrně šokující zprávu: „končíme“. Proto poslední šanci vidět je live mají v ČR a na Slovensku diváci letos na podzim v unikátním představení ORFEUS, v rámci slavné tour Les Ballets Bubeníček

Do Mníšku nejen na zámek, ale i za fotkami Lenky Živné   11.07.2016   Pavla Hložková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Do kouzelného městečka pod brdskými lesy se nyní vydejte nejen na tamější zámek, ale také do kavárny, umístěné v nejvyšším bodu náměstí, kde teď naleznete celou řadu působivých, především černobílých fotografií zdejší umělkyně.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23  24  25 ... až 286

Celkový počet stran Rozhledny je 286. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3158 s