Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 31.3.2020, svátek má Kvido 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 506
Publikovaných článků: 12838
Komentářů: 11067


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Kam s dětmi?   23.07.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPokud chceme prázdninový čas s dětmi strávit co nejvíce aktivně, vymýšlíme neustále nové výlety a zábavné aktivity. Máme pro vás tip, který kombinuje obojí: podnikněte výlet a navštivte dětské hřiště. Váš volný čas s dětmi bude strávený aktivně a hravě. Výhodou dětských hřišť je, že nemají žádné provozní hodiny, lze je použít kdykoliv a téměř za každého počasí.

Jiří Grossmann by 20.7. slavil 75   18.07.2016   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyS Miloslavem Šimkem tvořili kdysi dávno populární píšící dvojici. A textař, zpěvák, muzikant, skladatel, dramatik a herec Jiří Grossmann (1941-1971) získal první profesionální angažmá v Plzni po úspěchu hry Hoj, Štěchovice!, poctěné cenou ve zdejší soutěži. Hned po představení mu člen poroty Josef Koenigsmark nabídl místo v Alfě, kde dělal uměleckého vedoucího (1960-1963), Grossmann přijal a tím vlastně zradil Šimka, jehož soubor se vzápětí rozpadl.

FOTOPOSTŘEHY: Pohled shora dolů   16.07.2016   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Závidím pilotům, že se mohou každý den dívat na tu krásu shora. Snad jim ten pohled nikdy nezevšední, i když už rozeznají každé pohoří a dokáží identifikovat každou řeku i všechna větší města. 
(na obrázku vlevo Gibraltar) 

Nejslavnější baletní dvojčata končí!   13.07.2016   Petr D. Mráček   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJiří a Otto Bubeníčkovi, sourozenci-dvojčata, patří k nejslavnějším baletním mistrům nejen u nás, v Evropě. Nyní oznámili poměrně šokující zprávu: „končíme“. Proto poslední šanci vidět je live mají v ČR a na Slovensku diváci letos na podzim v unikátním představení ORFEUS, v rámci slavné tour Les Ballets Bubeníček

Do Mníšku nejen na zámek, ale i za fotkami Lenky Živné   11.07.2016   Pavla Hložková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy

Do kouzelného městečka pod brdskými lesy se nyní vydejte nejen na tamější zámek, ale také do kavárny, umístěné v nejvyšším bodu náměstí, kde teď naleznete celou řadu působivých, především černobílých fotografií zdejší umělkyně.

Chodci a koše   11.07.2016   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyČistě teoreticky by se ulice nemusely v ideálním případě takřka uklízet. Lze si přece představit spořádané občany. Podobně to bohužel nechodí a máme základní čtyři typy chodců.

Nejznámější český tanečník   10.07.2016   Petr D. Mráček   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyAgentura Martin Production Vás srdečně zve na benefičně-narozeninový Galavečer tanečního mistra a herce Vlastimila Harapese, k jeho 70. narozeninám „A TANČÍM DÁL“. Slavnostní galavečer se bude konat již v úterý 12. července  2016 od 19.00 hodin ve Státní opeře Praha.

Otevřený rozhovor s Michalem Jančaříkem   06.07.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyS pohledným moderátorem Michalem Jančaříkem se můžeme setkávat prostřednictvím televizní obrazovky v pořadu TV Nova Počasí. Osobně pak při rozličných společenských akcích, které moderuje. Není tomu tak dlouho, co před vyprodaným Španělským sálem Pražského hradu uváděl Audienci Grand Cru Classé Bordeaux, moderoval zahájení ME ve fotbale i křest knihy Jana Šmída Francie – Co v průvodci nenajdete. Krátce na to uspořádal křest jedné ze svých vlastních publikací o cykloturistice. Již deset let jej každoročně mohou vídat návštěvníci festivalu filmových a televizních komedií Novoměstský hrnec smíchu v Novém Městě nad Metují, kam se rád vrací. Šťastný otec dvou dcer si udržuje nadhled a pozitivní přístup k životu, který mu pomáhá překonávat i složitá období spojená se závažnými zdravotními problémy, polycystózou ledvin. Je poměrně známo, že je jediným synem moderátora Petra Jančaříka, málokdo však ví, že je také nevlastním vnukem herce Jaroslava Marvana

Cvičící miminka jsou zdravější a šikovnější   03.07.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPatříte k rodičům, kteří sami sportují a k pohybu vedou i své děti? Tak to jsou vaši potomci ve velké výhodě oproti svým nesportujícím vrstevníkům. Podle odborníků jim nehrozí tolik úrazů a celkově budou zdravější a „šikovnější“.

Za zážitky do Trail Parku   02.07.2016   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySkiareál Klínovec v Krušných horách nabízí nové letní využití lanovek: na horském kole se svezete dolů po speciálně upravených cyklistickách cestách a nahoru vyjedete lanovkou. Cesty mají tři stupně obtížnosti a areál se pořád rozšiřuje.

20 rad pro klidné cestování s dětmi   26.06.2016   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJak asi potvrdí každá maminka, cestovat s dětmi je mnohem náročnější, než když se přesunuje z místa A do místa B dospělý. Poradíme vám, jak na to. 

Kdo si odnesl ceny na Novoměstském hrnci smíchu?   22.06.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyOčekávané výsledky soutěžních kategorií byly vyhlášeny ve večerních hodinách v Kině 70, centru festivalového dění v Novém Městě nad Metují. Festival se konal pod patronací Jana Hrušínského, který s úsměvem vítal hosty festivalu již při zahájení na Husově náměstí a se srdečnou zdravicí dorazil i na vyhlášení, kterému předcházel koncert skupiny Pozdní sběr.

Novoměstký hrnec smíchu: Festivalové pondělí přineslo workshop Ondřeje Kepky   15.06.2016   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV Kině 70 se už v brzkých ranních hodinách sešlo více než sto zájemců z řad dětí, které shlédly Pata a Mata ve filmu v režii Marka Beneše. Jednalo se o celovečerní film pro celou rodinu. Zájemcům o filmové zákulisí byl v odpoledních hodinách k dispozici workshop Ondřeje Kepky, který se uskutečnil v prostorách místní knihovny. Jak probíhal?

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24  25 ... až 287

Celkový počet stran Rozhledny je 287. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2752 s