Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 2.8.2021, svátek má Gustav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 516
Publikovaných článků: 13100
Komentářů: 11256


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Letní toulání po hradech českých VII.   14.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyDva hrady, na které dnes v našem putování zavítáme, můžete navštívit příjemným výletem nejlépe z hlavního města. Řeč bude o Konopišti a Okoři.

Starosta Roudnice nad Labem Ing. František Padělek: Násilí do života nepatří!   13.09.2020   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNa včerejší vinobraní do Roudnice nad Labem zavítali mladí herci z nově připravovaného filmu ´Když prší slzy´ scenáristky a režisérky Michaely Semely. Důvodem je nově vzniklá spolupráce mezi starostou města a produkcí filmu. Představitelka hlavní role Aneta Kernová a její herečtí kolegové Karolína Krézlová s Matyášem Hložkem si prohlédli historické centrum Roudnice nad Labem, vyzkoušeli pouťové atrakce, v zámeckém areálu, kde se vinobraní uskutečnilo, ochutnali různé druhy vína, až skončili u tradičního burčáku. Vinobraní ale nebylo tím hlavním důvodem, proč do Roudnice zavítali.

Letní toulání po hradech českých VI.   12.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJména dvou hradů, o kterých dnes bude řeč, můžete pro svou podobu snadno zaměnit. Zatímco prvý zmíněný, &Stramberk, má jen kulatou věž a moc toho z něj nezbylo, &Sternberk, patří mezi známé a zachovalé hradní komplexy.

Kdo se nechá opět zavřít do klece kvůli slepičkám?   10.09.2020   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyHerci Jakub Prachař, Hana Vagnerová a Bára Mottlová, stejně jako umělkyně Léna Brauner nebo influencerka Dewii. To jsou další celebrity, které se postavily na stranu slepic v již měsíce trvajícím boji za zákaz klecových chovů těchto zvířat v Česku. Hvězdy se nově objevily v klipu na sociálních sítích spolku OBRAZ – Obránci zvířat. Ve videu vyzývají veřejnost k apelu na poslance, jejichž hlas rozhodne o osudu milionů slepic.

Letní toulání po hradech českých V.   10.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV Klatovském okrese najdeme hned dva známé hrady. Prvým je &Svihov, druhým jedna z nejznámějších hradních zřícenin, při jejímž úspěšném dobývání přišel Jan Žižka o druhé oko…

Letní toulání po hradech českých IV.   08.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTentokrát se podíváme hned na dvě historické stavby - V letošním dalším tipu navštívíme Kunětickou horu nedaleko Pardubic a nad Sázavou vystavěnou Lipnici.

Letní toulání po hradech českých III.   06.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyV členitém krajinném terénu se tyčí až do dnešních dní věže hradu Hazmburk. Kdysi sídelní hrad šlechty, zmiňovaný již v Dalimilově kronice, však od 17.století chátrá…

Letní toulání po hradech českých II.   02.09.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyTočník a Žebrák, dvojka hradů, která patří neodmyslitelně k sobě. Druhý díl námětů na výlety po hradech a zříceninách vás provede ruinami Žebráku i zdmi kdysi velkolepého Točníku.

Fotopostřehy z výstavy hortenzií   31.08.2020   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyZastavily jsme se s kamarádkou v Zuschendorfu, zámečku ležícím kousek za Ústím nad Labem, jenom už na německé straně. Na zámecké zahradě tady každoročně probíhají květinové výstavy. Přes léto se můžete až do začátku října pokochat krásnými hortenziemi a stálou expozicí různých bonsají. Je to nádherná podívaná, i když letos kvůli covidu omezená na vnější prostory zahrad. V jiných letech bývá návštěvníkům k dispozici i nádherně nazdobený vnitřní prostor zámku.

Letní toulání po hradech českých I.   31.08.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVětšina českých hradů se vzpíná dominantou svých masivních hradeb na těžko dostupných kopcích a jejich věže můžete spatřit z mnoha kilometrů. Hrádek se proto velmi liší. Ač byl vystavěn ve vyvýšeném terénu, díky okolní krajině se můžete procházet kousek od něj, aniž jeho majestátní věž vůbec zaznamenáte.

Václav Židek: Dneska stromy, zítra zvířata a lidé   15.08.2020   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyAustrálii jenom australské!

S nemalým potěšením můžeme našim čtenářům oznámit, že se včera podařilo našim ochráncům přírody, a to i přes všechny nesmyslné protesty na celém světě, porazit v našem Národním parku v Modrých horách poslední sosnový strom. Slavnostního obřadu porážky posledního stromu se zúčastnili i někteří známí prominenti a přední činitelé naší vlády. V závěrečném projevu se předsednictvo Ochrany australské přírody zavázalo, že už nikdy nedopustí, aby na našem kontinentu vyrostl jediný sosnový strom.

Fotopozvánka do Hořic: Czech Road Racing   11.08.2020   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyHořická tradice motocyklových silničních závodů vyústila v kompozicii místního muzea. Expozice instalovalaná v hořickém zámku se nejvíce věnuje historii místního silničního závodu 300 zatáček Gustava Havla, ovšem najdete tu mnoho dalšího z motocyklového sportu obecně.

Jak na vosí pobodání? Zkuste to přírodně...   10.08.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyVýlet do přírody se může změnit v nepříjemnou chvilku, pokud omylem přimáčknete vosu, či včelu. Nemáte-li sebou žádný přípravek proti pobodání, braňte se otokům a pálení přírodní cestou.

Starší články - strany: 1 2 3 4  5  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 290

Celkový počet stran Rozhledny je 290. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0598 s