Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníRozhledy - Pohled z Rozhledny do všech světových stran

Vlčí máky v obrazech: 27 unikátních děl se draží pro válečné veterány a potřebné   13.11.2020   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyCelkem 25 umělců se zapojilo do unikátního projektu Vlčí máky v obrazech a v rekordně krátké době vytvořili 27 obrazů o rozměru 1x1 metr s jednotným tématem – symbolem Dne válečných veteránů - vlčím mákem. Každý z autorů si mohl zvolit svůj styl, techniku i pojetí. Kromě řady známých a uznávaných umělců, se na prosbu Nadace REGI Base I. zapojily i dvě zpěvačky a herečky – Saxána aneb Dívka na koštěti Petra Černocká a muzikálová Popelka Nikola Ďuricová. Od středečního data 11.11.2020 11 hodin a 11 minut, kdy se konala prezentace 27 unikátních obrazů, se díla draží prostřednictvím aukční síně www.aukceweinberg.cz. Zde každý zájemce najde přehled všech děl a může přihazovat svou částku.

Covid - zpráva z bojiště   11.11.2020   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyKdyž k nám v březnu dorazil čínský balíček s koronavirem, cítila jsem se strašně. Hrozba, která visela za humny a my mohli jen bezmocně čekat, kdy a jak udeří, kopírovala mou noční můru. Pocit blížící se apokalypsy, kterou nelze nijak zvrátit.

11. ročník Cinema Open zlomový, ale nezlomný    04.11.2020   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyHradec Králové – Ani 11. ročník filmového festivalu Cinema Open nebyl ušetřen 2. vlny pandemie Covid a po vzoru některých dalších kulturních akcí, se přesouvá do online prostoru. Od pátku 13. listopadu do půlnoci 14. listopadu se budou moci diváci alespoň připojit prostřednictvím svých monitorů a sledovat výběr filmů, které se jednak přihlásily, a jednak mohly být i přes opatření vlády dokončeny. 
 

Halloween nebo Dušičky?!   30.10.2020   Kateřina Sovová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky Rozhledy„A u nás máme místo Halloweenu Dušičky, že?“ Zmatky okolo svátků umístěných na přelomu října a listopadu nevznikají jenom ve školních lavicích. Víte kupříkladu, jaký svátek připadá na dnešní datum?

Bageterie Boulevard připravila bagetu Hladový umělec. Výtěžek věnuje na kulturu   29.10.2020   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledySlova prezidenta republiky o tom, že umělci tvoří nejlepší díla, pokud jsou hladoví, obletěla celou republiku. V reakci na toto prohlášení uvádí Bageterie Boulevard na své pulty bagetu Hladový umělec. Ta není určena jen pro "hladové umělce", ale pro všechny, kteří mají rádi kulturu a není jim lhostejná. 10 Kč z této bagety totiž Bageterie Boulevard věnuje divadlům, se kterými dlouhodobě spolupracuje.

Policista Tomáš Soukup: Pomáhat lidem a riskovat život? Obojí patří k mé práci.   27.10.2020   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNemusí mít na sobě uniformu a stejně odtušíte, že je to policista. Další splněný sen z klipu RICHMAN od Food Addictors jen ukazuje, jak se někdo pro svoji profesi doslova narodí. Podpraporčík Tomáš Soukup. Možná jste ho potkali na Václavském náměstí, protože už několik let pracuje na Oddělení hlídkové služby Prahy 1. Mnozí z vás díky jeho nekompromisnímu pohledu a hláškám pravidelně sledují seriál Policie v akci, který vysílá FTV Prima. Na první pohled může působit nepřístupně. Na ten druhý vás rozesměje. Do třetice pochopíte, proč je fakt dobrý policista, jak o něm ostatní říkají. Do všeho, co dělá, jde s otevřeným srdcem. Nechrání pouze, když je ve službě. A nikoli nepomáhá jen tím, že zachraňuje životy. Čím ještě? To poprvé prozradil právě pro tento rozhovor. V televizi toho možná moc nenamluví, k tomuto interview si klidně vemte popcorn, protože Tomáš se rozmluvil víc než u výslechu.   
 

Úroveň vzdělanosti na průměrné základní škole? Zoufalá!   22.10.2020   Renata Šindelářová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNa začátku října jsem strávila několik dní na základní škole, kde jsem dělala s dětmi projekt "Tvoříme noviny". Zkušenost k nezaplacení, v sedmých a osmých třídách je to docela mazec. Vůbec nic se jim nechce, jsou líní, nepozorní, drzí a po pravdě, jsem až vyděšená tím, jak těžce neovládají český jazyk. Kolik dělají pravopisných chyb. Jak vůbec se neumí vyjadřovat. Pravda, trochu je to zkresleno tím, že se v našem městě nachází víceleté gymnázium a většina dobrých žáků odešla na konci prvního stupně tam. Přesto! Posbírala jsem v posledních pár letech pedagogických zkušeností víc a trochu mě přístup dnešních dětí ke škole a úroveň jejich vzdělanosti znepokojuje.

Jak to vidí Kaliforňanka   21.10.2020   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyRozhled z okraje Spojených států...

Naživu, ale v izolaci   20.10.2020   Ivo Fencl   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyJak dnes žít?

Majáky české kultury se rozsvítily na více než 100 místech České republiky   14.10.2020   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNa více než 100 místech se v pondělí večer rozsvítily Majáky české kultury -světelné sloupy v místech, kde by v tu chvíli, nebýt koronavirové pandemie, normálně probíhaly divadel-ní představení, koncerty, projekce filmů, vernisáže výstav a další kulturní události. Za akcí stála iniciativa #kulturunezastavíš, která během jarního uzavření kulturních institucí připravila desítky venkovních akcí na pomezí cirkusu, divadla a koncertů.

Režisérka v korunách stromů   10.10.2020   redakce   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyNáročné focení má za sebou režisérka Eva Toulová, která nedávno uvedla do kin třetí hraný film Casting na lásku. Aby naplnila vizi fotografky, musela bosá v dlouhé sukni vylézt a bez držení rukou a nohou pózovat vysoko v koruně stromů. Fotky, kvůli kterým málem režisérka několikrát spadla ze stromu, nafotila zahraniční fotografka Elena Yermachenko.

Zájem Čechů o léčbu rázovou vlnou roste, žádají ji tři z pěti pacientů   08.10.2020   Aneta Šimonková   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyInformovanost českých lékařů o účincích fokusované rázové vlny je stále nízká. Stoupá ale povědomí laické veřejnosti – přibývá lidí, kteří ke své léčbě přistupují aktivně, chtějí maximální efektivitu a o aplikaci rázové vlny fyzioterapeuty sami žádají.

Tip na výlet: České Švýcarsko   05.10.2020   Michaela Wilhelmová   Rozhledy  

Přečíst tento článek z rubriky RozhledyPřekrásná příroda, vyhlídky, torza skalních hradů. Procházka touto krajinou uklidní duši a prospěje tělu. Není divu, že o letních prázdinách zde potkáváte zástupy českých rodinek. S podzimem má tahle krajina osobité kouzlo - a méně lidí v patách. 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5  6  7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 292

Celkový počet stran Rozhledny je 292. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0504 s