Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 30.9.2023, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 510
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13526
Komentářů: 11387


MěřeníDivadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

Výročí: 22. srpna 1922 se narodil velikán světa herectví...   22.08.2023   Michaela Wilhelmová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloMiloš Kopecký, šarmantní herec a komik, s životem plným ideálů, nevázanosti i tragédií. Miloval bahno velkoměsta, stejně jako svůj odlehlý romantický mlýn. Maniodepresivní psychóza jím smýkala od nekončícího smíchu k dlouhým depresím. Přesto dokázal sehrát nesčetně rolí, jak ve Vinohradském divadle, tak na plátně.

Pražský komorní balet uvádí v závěru sezóny novou premiéru s názvem On/a   27.06.2023   Johana Mravcová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloPoslední novinkou Pražského komorního baletu bude v této sezóně večer s názvem On/a. Představí se v něm tři zahraniční choreografové a jejich příběhy beze slov na vlně současného tance. Původní choreografie pro nové představení vytvořili Ji-Eun Lee (Jižní Korea), Lidia Wos (Švédsko/Polsko) a Lóránd Zachár (Maďarsko). Premiéra se uskuteční ve čtvrtek 29. června 2023 od 19:30 v KD Mlejn.

Vítej na světě II. Nové taneční divadlo na písně Uhlíře a Svěráka   15.06.2023   Johana Mravcová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloCelovečerní rodinný titul Vítej na světě II je nová taneční inscenace souboru Baby Balet Praha, složeného ze studentů konzervatoře Taneční centrum Praha, konkrétně žáků třetího až pátého ročníku. V pondělí 19. června od 18 hodin v Divadle na Vinohradech uvede Baby Balet Praha představení naposledy v této sezóně.

Jak oslaví Hurvínek dětský den?   24.05.2023   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

V květnu a červnu se fanoušci loutkového divadla budou moci potěšit zcela novým představením nazvaným Hurvínek a král Blecha. Hurvínek s kamarády se také podívá po vlastech českých. První červnový den bude samozřejmě věnován dětem. Kromě vystoupení ve Snídani s Novou, také v Národním divadle v Brně, v Jindřichově Hradci a Mánička s bábinkou a Žerykem děti přivítá i u divadla v Dejvicích.

 

Festival pohybového umění KoresponDance se vydá po stopách architektů   21.05.2023   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloMezinárodní festival současného tance, pohybového divadla a nového cirkusu KoresponDance vstupuje do svého 11. ročníku. Největší site-specific přehlídka současného pohybové umění v České republice uvádí každoročně v letním období prestižní české i zahraniční umělce v tematickém prostoru v Praze a o několik dnů později na své hlavní základně ve Žďáru nad Sázavou. Tamní zámek, ulice města a další veřejná prostranství s jedinečným geniem loci se stávají jevištěm tanečního a cirkusového umění a ožívají i za přispění veřejnosti. Program festivalu opět láká na rozmanitá performance, komunitní projekt, filmové projekce, hudební show, workshopy či diskuse a především na spoustu zábavy a letního povyražení. Bavit se budou také rodiny s dětmi.
 

Mysteriózní trip z vězení mapující Dvořákovu kauzu   18.05.2023   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloV Divadle na cucky vznikla nová autorská inscenace, vycházející z příběhu uznávaného olomouckého adiktologa Dušana Dvořáka. Ten byl odsouzen za pěstování léčebného konopí k šesti letům vězení. Novinka s názvem Tanec dervišů, která se zabývá tématem vězení vnějšího i vnitřního, má premiéru v rámci programu festivalu Divadelní Flora právě dnes. Režie se ujala Barbara Herz.
 

Festival Ženy ženám v Divadle Bolka Polívky: Květnová oslava ženství i krásy   05.05.2023   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Květen, měsíc vyhrazený lásce i Dnu matek, je v brněnském Divadle Bolka Polívky tradičně ve znamení festivalu Ženy ženám. Téma letošního ročníku Žena inspirující a žena inspirovaná se prolíná celým programem, ve kterém nechybí divadlo, hudba, podnětné přednášky ani swap.

Festival TANEC PRAHA zavítá do 25 měst a obcí po celé republice   26.04.2023   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloJubilejní 35. ročník Mezinárodního festivalu současného tance a pohybového divadla TANEC PRAHA od 3. do 28.  června zve diváky všech generací, profesionály i laické nadšence, na to nejlepší z aktuálního dění na domácí i zahraniční taneční scéně. Festivalový program nabídne mimořádně intenzivní zážitky v podání stávajících i vycházejících hvězd světového formátu. „To se nedá popsat, to musíte zažít!“ vzkazují organizátoři festivalu TANEC PRAHA 2023. 
 

Nezlamni/Deník z Ukrajiny - cesta tam a zase zpátky   27.09.2022   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloRepertoár Městských divadel pražských obohacují v této sezoně ukrajinští umělci svými inscenacemi v rámci programu IMAGINE UA. Tentokrát se jedná o studenty režie a herectví z Ukrajiny i Česka, kteří mnohobarevným způsobem skládají mapu vnitřní národní identity ve fiktivním deníku. Premiéra se koná 9. října 2022 v Divadle X10. Na další reprízy se inscenace přesune do divadla Komedie.
 

Den otevřených dveří ve Švandově divadle   31.08.2022   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloUž 17. září 2022 se u Švandů uskuteční tradiční Den otevřených dveří. Ten se letos poprvé propojí s akcí Zažít město jinak. Dění v divadle tak doplní sousedské slavnosti odehrávající se zejména na blízkém Arbesově náměstí. „Od 11 do 17 hodin se v divadle uskuteční celkem sedm prohlídek s našimi herci a herečkami začínajících v každou celou hodinu, připravena bude i krátká scénka na jevišti věnovaná divadelním profesím,“ zve do Švandova divadla jeho ředitel Daniel Hrbek.

Do Plzně na festival DIVADLO   30.08.2022   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloMezinárodní festival DIVADLO, který proběhne v Plzni od 14. do 21. září 2022, oslaví letos 30. výročí. Celkově se diváci mohou těšit na 38 představení 26 souborů z Finska, Francie, Kanady, Litvy, Maďarska, Slovenska, Španělska, Švýcarska a České republiky. K hlavním lákadlům patří zahraniční inscenace slavných režisérských osobností Roberta Lepage, Christopha Marthalera nebo Viktora Bodó. Dále návštěvníci uvidí například vtipné zamyšlení nad fenoménem kapely Rolling Stones s předními slovenskými herci, výběr toho nejlepšího, co se urodilo na domácích jevištích za poslední sezonu, řadu neobvyklých alternativních divadelních projektů, představení zdarma pod širým nebem i venkovní výstavu ke kulatému festivalovému výročí.
 

Nový festival, nové programové linky, nový Vzlet   24.08.2022   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloVršovická kulturní křižovatka startuje druhou sezónu, která přinese spolupráci s podcastem 5:59, inscenaci o Petru Léblovi či koncertní řadu pro děti. Nový kulturní prostor Prahy se otevřel v roce 2021 v prostoru bývalého vršovického kina. Od té doby zrealizoval 332 kulturních akcí, které navštívilo 15 000 diváků. Druhou sezónu slavnostně zahájí čtyřdenním programem.
Návštěvníci se mohou těšit na první ročník festivalu improvizačního divadla, vernisáž dvou nových výstav, inscenaci mladých tvůrců a jazzový koncert.

Švandovo divadlo slaví 140 let   01.10.2021   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloUž 140. narozeniny oslaví 1. října 2021 pražské Švandovo divadlo. Nejstarší divadelní scéna na levém břehu Vltavy je – po Stavovském a Národním – třetím nejstarším divadlem v Praze. Přes svůj úctyhodný věk patří dnes Švandovo divadlo k nejprogresivnějším scénám v metropoli. Do své už 141. sezóny tak vstupuje jako živé centrum kultury a umění. Diváky v ní chce oslovit tématy, která rezonují s dnešní dobou.
 

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 75

Celkový počet stran Rozhledny je 75. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0319 s