Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 1.3.2024, svátek má Bedřich 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníDivadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

Vítej na světě II.   23.02.2024   Johana Mravcová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloVítej na světě II je celovečerní rodinný titul tanečního divadla v interpretaci souboru Baby Balet Praha, mladších studentů konzervatoře Taneční centrum Praha. Poslední letošní uvedení úspěšné inscenace v Praze se uskuteční tento pátek 23. února 2024 od 19 hodin na Nové scéně Národního divadla. Rodinný titul na písně Jaroslava Uhlíře a Zdeňka Svěráka vznikl na námět Vlasty Schneiderové.
 

Švandovo divadlo představuje jiskřivou komedii Klec bláznů   21.02.2024   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Švandovo divadlo v Praze nás láká na nezapomenutelný zážitek plný lásky, humoru a extravagantních výstupů. Komedie Klec bláznů, režírovaná Daniel Hrbkem, otevře své dveře 24. února ve Velkém sále. Prožijte fascinující cestu plnou proměn genderových rolí, vášnivé lásky mezi partnery a osvobozující sílu autentického bytí.

Divadelní březen plný kontrastů: Od komedie po epos   18.02.2024   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Zveme vás na nezapomenutelnou březnovou kulturní pouť plnou smíchu, vášně a historických setkání. Divadlo Viola v Praze 1 ožije novými inscenacemi, které přináší do popředí téma smluvních vztahů, nevšední setkání Winstona Churchilla s Gretou Garbo a emotivní spojení Lenky Nové, Ivo Kahánka a Barbary Nesvadbové. Přečtěte si více a připravte se na večery plné uměleckých lahůdek.

LIMINIMIL: Prozkoumání časoprostoru skrz divadelní trans   13.02.2024   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Vstupte do světa liminálních okamžiků, kde se banální střetává s metafyzickým, a každodennost se stává existenciálním. Absolventi Katedry alternativního a loutkového divadla DAMU vás zvou na performativní pouť, kde divák nejen sleduje, ale stává se nedílnou součástí představení.

Peer Gynt: Cesta za Vlastní Identitou   09.02.2024   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Peer Gynt, mladý muž na cestě za svým já, nám představuje divadelní road-movie plnou nečekaných zvratů a existenciálních otázek. Představení, které nás provází od útěku před sebou samým až k poznání vlastní identity. Přijměte pozvání do světa, kde se snoubí iluze, lži a nevyhnutelná zodpovědnost.

Encyklopedie ničeho   07.02.2024   Monika Škubalová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Nic: nekonečná hlubina v našich myslech

V každodenním závratném tempu informací a užitečných znalostí si můžeme někdy položit otázku: Co je vlastně nic? Nic není pouze absencí něčeho, nebo může být klíčem k nekonečným možnostem a odhalení hlubších vrstev našeho vnímání a porozumění světu kolem nás.

BLÍŽÍ SE FESTIVAL MALÁ INVENTURA 2024   06.02.2024   Johana Mravcová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloJiž 22. ročník festivalu nového divadla Malá inventura se uskuteční od 20. do 28. února v Praze. Tým Nové sítě připravil pro diváky showcase třiceti divadelních událostí na osmnácti festivalových scénách. Letošní ročník zahájí udílení cen Česká divadelní DNA, které se po čtyřech letech vrací do Studia Hrdinů.

Perplex: hra o identitě a ztrátě v srdci evropy   04.02.2024   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Ve světě, kde se identita stává stížností a domov se mění na neuchopitelný koncept, vstupuje do hry "Čtyřikrát Elephant Nose Blow" od Mariuse von Mayenburga. Tato divadelní podívaná nás zavádí do prostoru, kde se střetávají nejen postavy, ale i otázky o naší totožnosti, sexualitě, a společenských rolích. Jenže co, když cítíme, že domov není takový, jaký si pamatujeme, a co když nám uniká i naše vlastní podstata?

Numbers: Mezinárodní divadelní premiéra v Olomouci   03.02.2024   Monika Škubalová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Divadlo na cucky přináší do světa umělecký zázrak s premiérou mezinárodně obsazené inscenace "Numbers". Režisér Lex Shcherbakov spojuje talenty umělců z různých zemí, aby vytvořil multižánrový projekt inspirovaný současným ukrajinským literárním dílem. Výsledek, který se dotkne nejen diváků v Olomouci, ale i za jejími hranicemi, bude poprvé představen v sobotu 10. února.

Baby Balet Praha v Domažlicích   31.01.2024   Johana Mravcová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloVe středu 31. ledna 2024 od 18 hodin vystoupí Baby Balet Praha s představením Vítej na světě IIMěstském kulturním středisku v Domažlicích. Milá a originální inscenace v podání souboru složeného z mladších studentů konzervatoře Taneční centrum Praha potěší všechny generace diváků. Autorkou scénáře je Vlasta Schneiderová, hudba a texty k představení jsou z pera autorského dua Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř.
 

Moz-Art   26.01.2024   Johana Mravcová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDokonalá kombinace hudby, baletu a jemného humoru, to je nové představení 𝐌𝐨𝐳-𝐀𝐫𝐭.  Nechte se unést do magického světa tance a prožijte nezapomenutelný večer složený z jednoaktových inscenací. Představí se dva významní maďarští choreografové Attila Egerházi a Loránd Zachár, vedle nich mladý úspěšný český choreograf Šimon Kubáň.

Baby Balet Praha tančí na písně Uhlíře a Svěráka v Ostrově   05.01.2024   Johana Mravcová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloVítej na světě II je celovečerní rodinný titul tanečního divadla v interpretaci souboru Baby Balet Praha, mladších studentů konzervatoře Taneční centrum Praha. Velká lednová repríza populárního představení se uskuteční v neděli 14. ledna 2023 od 18 hodin v Domě kultury Ostrov. Autorkou scénáře je Vlasta Schneiderová.

Elixír iluzí   02.01.2024   Johana Mravcová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloElixír iluzí, nově komponované představení současného tanečního divadla, které vzniklo na půdě Domu tanečního umění, propojuje profesionální tanečníky Pražského komorního baletu s těmi nejtalentovanějšími studenty konzervatoře Taneční centrum Praha – členy souboru Balet Praha Junior. Večer bude uveden v pátek 19. ledna 2024 od 19 hodin na Nové scéně Národního divadla.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 77

Celkový počet stran Rozhledny je 77. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0683 s