Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 28.4.2017, svátek má Vlastislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 497
Registrovaní čtenáři: 1752
Publikovaných článků: 12081
Komentářů: 10708


MěřeníDivadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

Shakespeare tak, jak ho neznáme. Takže klasicky.   17.04.2017   Kateřina Sovová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNechtělo se mi tam. Když jsem nakonec kývla, že tedy půjdu, raději jsem si od Zkrocení zlé ženy, hry z aktuálního repertoáru pražského Divadla na Vinohradech, vůbec nic neslibovala. Jenže, zázraky se někdy dějí. A když už se stanou, je o nich potřeba napsat.

Kulturní tip: K-PAX – Svět podle Prota 12. března ve Hvězdárně   05.03.2017   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloMimořádné uvedení úspěšné inscenace K-PAX – Svět podle Prota, divadelní adaptace světového bestselleru a filmového hitu, bude 12. března k vidění ve Hvězdárně a planetáriu Brno.  V příběhu lidí, které dost možná navštívila bytost z vesmíru, hrají Radim Fiala, Markéta Plánková / Petra Špindlerová, Petr Halberstadt a další. 

Pražská oblastní přehlídka amatérského divadla 2017   01.03.2017   Eve Edwards   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloVe dnech 23. - 26. 2. 2017 se v Kulturním středisku U Koruny, pod záštitou starosty městské části Radotín, pana Karla Hanzlíka, konala tradiční pražská oblastní přehlídka amatérského divadla POPAD 2017. Tato přehlídka je pořádána Amatérskou divadelní asociací za podpory Ministerstva kultury a Hlavního města Prahy. Z ní je vybráno představení, které postupuje na národní přehlídku činoherního divadla pro dospělé – DIVADELNÍ PIKNIK VOLYNĚ 2017. 

LIMONÁDOVÝ JOE - pozvánka na premiéru   14.02.2017   Jakub D. Kočí   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNenechte si ujít třeskutou kombinaci gagů, drsných rvaček a krásných kankánových tanečnic, která je ostřejší něž paprikovaný pitralon - oblíbený to nápoj padoucha Grimpa.

Manon je všecko   14.01.2017   Renata Šindelářová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloManon Lescaut uváděná od loňského roku v Národním divadle je něžně jemná i překvapivě šokující. Inscenace v pojetí uměleckého ředitele činohry Daniela Špinara je zasazena do moderní doby a dost výrazně zkracuje a mírně i přepracovává Nezvalovo klasické dílo.

Mefisto: Konečně muzikál, který stojí za to!   16.11.2016   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNemáme sice Broadway, ovšem tvůrci chrlí muzikály, jako bychom meku hudebních divadelních představení také vlastnili. Ne vždy se jedná o povedená dílka. Naštěstí tu a tam ale vysvitne něco parádního. Jako Mefisto v Hybernii. Diváci se konečně dočkali uvedení velkolepého muzikálu, který představilo Divadlo Hybernia, u příležitosti desátého výročí otevření divadla.   Všichni, co se na muzikálu podíleli, si přesně museli ujasnit, co od projektu očekávají, naštěstí se shodli a výsledek je opravdu monumentální.

CELEBRITY S.R.O = skvěle obsazená komedie a dvě hodiny smíchu diváků!   14.11.2016   Petr D. Mráček   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloSkvěle obsazená divadelní komedie CELEBRITY S.R.O. pod režijním vedením Antonína Procházky, má za sebou první představení. Na premiéru, která se konala 8. 11., přišly do pražského Divadla Palace nejen stovky diváků, ale také řada známých osobností. 

Režisér Antonín Procházka chystá novou a skvěle obsazenou divadelní komedii   06.11.2016   Petr D. Mráček   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloRežisér Antonín Procházka a 17 herců a hereček jsou v pražském Divadle Palace v plném nasazení zkoušení nové divadelní komedie CELEBRITY S.R.O. Vypráví o natáčení nekonečného seriálu, kde úspěch určuje reklama a procento sledovanosti. Ostatně tak, jako v reálném světě šoubyznysu.

Přichází Ples upírů, nejvýpravnější upíří podívaná od dob Draculy   12.10.2016   Petr D. Mráček   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloProducent František Janeček uvede 12. února 2017 na scéně GoJa Music Hall nový muzikál Ples upírů. Mezinárodně proslulé dílo vzniklo na motivy stejnojmenného filmu Romana Polanského a slibuje nejvýpravnější upíří podívanou od dob Draculy.

V Praze se chystá světová premiéra muzikálu   09.08.2016   Petr D. Mráček   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloSvětová premiéra stylizovaného muzikálu »2116« pohybujícího se na pomezí hudebního, tanečního a fyzického divadla, je jedinečnou osobní výpovědí velikána sci-fi žánru Raye Bradburyho. Premiéra se uskuteční 18. srpna v divadle Semafor.

Divadla na Colours of Ostrava: oceněné inscenace Komorní scény Aréna a další   05.06.2016   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloKomorní scéna Aréna Ostrava s Inscenací roku 2013 Ruská zavařenina ruské spisovatelky Ludmily Ulické, novocirkusové představení Walls & Handbags souboru Losers Cirque Company, režijní dvojice SKUTR a choreografky Jany Burkiewiczové, které získalo Cenu Divadelních novin za rok 2014/2015, nové představení PROTON !!! improvizačního souboru Vosto5 navíc s hudebníkem Petrem Markem, Spitfire Company s mezinárodně oceňovaným představením Antiwords inspirovaném hrou Václava Havla Audience a představení naší přední performerky Halky Třešňákové Für die Macht... to je nabídka divadel na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 14. do 17. července v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic.
 

Znovu prožít mládí? Proč ne? Domluvte se s ďáblem!   20.04.2016   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloOdnepaměti šlo mnohým podvodníkům pouze o zisk. Láká-li vás proto někdo na věčné mládí, dejte si pozor! Můžete se totiž svou duší upsat ďáblu! Po staletí známý příběh o Faustovi, který tuto situaci zažil na vlastní kůži, Vám může být výstrahou.

Znovu prožít mládí? Proč ne? Domluvte se s ďáblem!   06.04.2016   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Odnepaměti šlo mnohým podvodníkům pouze o zisk. Láká-li vás proto někdo na věčné mládí, dejte si pozor! Můžete se totiž svou duší upsat ďáblu! Po staletí známý příběh o Faustovi, který tuto situaci zažil na vlastní kůži, Vám může být výstrahou. Divadlo Hybernia, jedno z nejmodernějších muzikálových divadel, bude letos na podzim slavit 10. výročí od jeho slavnostního otevření. Producent divadla se proto k této příležitosti rozhodl přijít s novým zpracováním klasického námětu ďáblovy nabídky ve výpravném muzikálu na faustovské téma MEFISTO, který se poprvé  představí divákům 1. listopadu 2016.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 72

Celkový počet stran Rozhledny je 72. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2017 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3195 s