Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 20.9.2017, svátek má Oleg 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 498
Registrovaní čtenáři: 1757
Publikovaných článků: 12240
Komentářů: 10733


MěřeníDivadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

Premiéra TÖRLESS   07.09.2017   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Divadlo DISK otevře novou sezónu 22. září v 19.30 premiérou inscenace TÖRLESS, jež je původní dramatizací románové prvotiny Roberta Musila Zmatky chovance Törlesse z roku 1906. Režisér Ondřej Štefaňák a studenti čtvrtého ročníku herectví katedry činoherního divadla DAMU na jevišti rozehrávají příběh z prominentního internátu pro nejlepší a nejtalentovanější, kde se zdánlivě nevinná hra mezi dospívajícími mění v nelítostný boj o přežití. Inscenace vznikla pod záštitou Rakouského velvyslanectví v Praze.

Znáte mezinárodně uznávané The Umbilical Brothers? Zahrají 12. září   03.09.2017   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloPůvodem australské duo The Umbilical Brothers (David Collins a Shane Dundas) ohromuje už řadu let diváky po celém světě svými hlasovými i pohybovými dovednostmi. Ve svých neopakovatelných vystoupeních kombinují pantomimu s dialogem, loutkami, groteskami či stand-upy. V úterý 12. září zavítají do brněnského Divadla Bolka Polívky, kde od 19.00 představí svou show To nejlepší z nejhoršího z nejlepšího z The Umbilical Brothers. Představení proběhne v anglickém jazyce.
 

Český Krumlov? Konec prázdnin v klášteře a mnoho dalšího   27.08.2017   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloRádi byste se s letošními prázdninami rozloučili opravdu nevšedním zážitkem? Vypravte se v sobotu 2. září do areálu unikátního trojklášteří v historickém centru Českého Krumlova na akci Konec prázdnin v klášteře! Na klášterním dvoře se při této příležitosti od 10 do 18 hod. otevře mnoho řemeslných dílen, ve kterých se můžete od hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky či sklářky naučit dovednostem našich předků a vlastnoručně vytvořit tradiční řemeslný výrobek. 

Mimořádné představení s Janem Třískou se vrací na Hrad   23.07.2017   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloPocta Shakespearovi měla být jednorázovou oslavou loňského významného výročí legendárního dramatika. Unikátní představení Letních shakespearovských slavností se ovšem setkalo s tak mimořádným ohlasem diváků i kritiky, že se ho organizátoři rozhodli uvést i letos. Po šest večerů budou opět jeho hvězdami herec Jan Tříska a překladatel Shakespearova díla Martin Hilský.

Divadlo Na zábradlí v novém. To vám nesmí uniknout.   12.07.2017   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloPokud jste pravidelným návštěvníkem Divadla Na zábradlí jako my, jistě vám neuniklo, že v posledních měsících se prostory scény halily spíše do prachu stavebního než do hávu uměleckého. Tomu ale bude brzy konec a už se nemůžeme dočkat, v jakém kabátě nás toto legendární divadlo přivítá. 

Shakespeare tak, jak ho neznáme. Takže klasicky.   17.04.2017   Kateřina Sovová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNechtělo se mi tam. Když jsem nakonec kývla, že tedy půjdu, raději jsem si od Zkrocení zlé ženy, hry z aktuálního repertoáru pražského Divadla na Vinohradech, vůbec nic neslibovala. Jenže, zázraky se někdy dějí. A když už se stanou, je o nich potřeba napsat.

Kulturní tip: K-PAX – Svět podle Prota 12. března ve Hvězdárně   05.03.2017   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloMimořádné uvedení úspěšné inscenace K-PAX – Svět podle Prota, divadelní adaptace světového bestselleru a filmového hitu, bude 12. března k vidění ve Hvězdárně a planetáriu Brno.  V příběhu lidí, které dost možná navštívila bytost z vesmíru, hrají Radim Fiala, Markéta Plánková / Petra Špindlerová, Petr Halberstadt a další. 

Pražská oblastní přehlídka amatérského divadla 2017   01.03.2017   Eve Edwards   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloVe dnech 23. - 26. 2. 2017 se v Kulturním středisku U Koruny, pod záštitou starosty městské části Radotín, pana Karla Hanzlíka, konala tradiční pražská oblastní přehlídka amatérského divadla POPAD 2017. Tato přehlídka je pořádána Amatérskou divadelní asociací za podpory Ministerstva kultury a Hlavního města Prahy. Z ní je vybráno představení, které postupuje na národní přehlídku činoherního divadla pro dospělé – DIVADELNÍ PIKNIK VOLYNĚ 2017. 

LIMONÁDOVÝ JOE - pozvánka na premiéru   14.02.2017   Jakub D. Kočí   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNenechte si ujít třeskutou kombinaci gagů, drsných rvaček a krásných kankánových tanečnic, která je ostřejší něž paprikovaný pitralon - oblíbený to nápoj padoucha Grimpa.

Manon je všecko   14.01.2017   Renata Šindelářová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloManon Lescaut uváděná od loňského roku v Národním divadle je něžně jemná i překvapivě šokující. Inscenace v pojetí uměleckého ředitele činohry Daniela Špinara je zasazena do moderní doby a dost výrazně zkracuje a mírně i přepracovává Nezvalovo klasické dílo.

Mefisto: Konečně muzikál, který stojí za to!   16.11.2016   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNemáme sice Broadway, ovšem tvůrci chrlí muzikály, jako bychom meku hudebních divadelních představení také vlastnili. Ne vždy se jedná o povedená dílka. Naštěstí tu a tam ale vysvitne něco parádního. Jako Mefisto v Hybernii. Diváci se konečně dočkali uvedení velkolepého muzikálu, který představilo Divadlo Hybernia, u příležitosti desátého výročí otevření divadla.   Všichni, co se na muzikálu podíleli, si přesně museli ujasnit, co od projektu očekávají, naštěstí se shodli a výsledek je opravdu monumentální.

CELEBRITY S.R.O = skvěle obsazená komedie a dvě hodiny smíchu diváků!   14.11.2016   Petr D. Mráček   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloSkvěle obsazená divadelní komedie CELEBRITY S.R.O. pod režijním vedením Antonína Procházky, má za sebou první představení. Na premiéru, která se konala 8. 11., přišly do pražského Divadla Palace nejen stovky diváků, ale také řada známých osobností. 

Režisér Antonín Procházka chystá novou a skvěle obsazenou divadelní komedii   06.11.2016   Petr D. Mráček   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloRežisér Antonín Procházka a 17 herců a hereček jsou v pražském Divadle Palace v plném nasazení zkoušení nové divadelní komedie CELEBRITY S.R.O. Vypráví o natáčení nekonečného seriálu, kde úspěch určuje reklama a procento sledovanosti. Ostatně tak, jako v reálném světě šoubyznysu.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 72

Celkový počet stran Rozhledny je 72. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . Kulturní akce . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2017 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2772 s