Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníDivadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

DIVADLO TRAMTARIE VYDÁVÁ JUBILEJNÍ ALMANACH   05.05.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadlo Tramtarie oslavilo deset let své existence. Jedním ze stěžejních bodů oslav tohoto jubilea je vydání almanachu, mapující historii a uměleckou činnost této olomoucké nezávislé profesionální scény. Na jeho vzniku spolupracovala Tramtarie se studenty a pedagogy divadelní vědy Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Roli supervizora almanachu přijal pedagog divadelní vědy UP, divadelní historik doc. Jiří &Stefanides. Vydání publikace podpořilo také Statutární město Olomouc.

KVĚTNOVOU OLOMOUC OVLÁDNE DIVADELNÍ FLORA   05.05.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloOd 8. do 17. května bude v Olomouci na jedenácti městských scénách – za účasti divadelníků ze sedmi evropských zemí – probíhat již 19. ročník mezinárodního festivalu Divadelní Flora. Tisíce diváků tu každoročně navštěvují to nejlepší z činoherního divadla, současného tance, prostor dostávají i performativní umění nebo hudební produkce. Ani letos tomu nebude jinak, připraveno je více než padesát akcí.

Na Colours of Ostrava přijede i Dejvické divadlo   28.04.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadelní program letošního ročníku mezinárodního festivalu Colours of Ostrava nabídne několik představení z oblasti činohry, nového cirkusu, neverbálního divadla i volné improvizace. Na Colours of Ostrava vůbec poprvé přijede pražské Dejvické divadlo s oceňovanou inscenací Ucpanej systém v režii Michala Vajdičky. “Nejsprostší inscenace v historii Dejvického divadla” s hereckými osobnostmi jako Ivan Trojan, Miroslav Krobot, Martin Myšička, Martin Pechlát, Jaroslav Plesl či Hynek Čermák vznikla dle povídek z knihy a scénáře k filmu Irvina Welshe Acid House. Kombinaci akrobacie, tance i živého beatboxu předvede v představení Loser(s) dvojice DaeMen spolu s dalšími akrobaty a tanečníky. Herečky Anna Polívková a Martha Issová přivezou na Colours of Ostrava představení Krasavice Interkontinentální - Arte et Marte, které vzniklo v pražské La Fabrice. Spíše neverbální inscenace o přátelství a to nejen o jeho světlých, ale i stinných až temných stránkách nabízí kromě animací Michaely Pavlátové i přízemní akrobacii, tanec, postýlkovou scénku, pláč, řev, zpěv. A nebyly by to Colours of Ostrava, aby své umění improvizace nepředvedlo legendární divadlo VOSTO5 s představeními Snaha – kapela, na kterou se mělo zapomenout a Stand´artní kabaret. Divadelní nabídku doplní představení pro děti Otesánek Divadla Kvelb.

Malované na skle: Jánošík ožívá na prknech zlínského divadla   28.04.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo„Budeme hrát na všecko, co hraje, včetně hrabí a kosy,“ říká režisérka a zároveň umělecká šéfka Městského divadla Zlín Hana Mikolášková o zbojnickém muzikálu Ernesta Brylla a Katarzyny Gärtner Malované na skle, který měl zlínskou premiéru v sobotu 25. dubna v 19 hodin. V roli Janošíka se představil Tomáš David, v dalších rolích pak Petra Králová, Helena Čermáková, Gustav Řezníček, Rostislav Marek, Eva Daňková, Markéta Kalužíková a další.

V DIVADLE NA CUCKY PROBĚHLA KONFERENCE POHÁDKOLOGŮ   21.04.2015   Julie Kolocová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloOlomoucká nezávislá scéna se rozhodla zaujmout nejmenší diváky. Už od září probíhají v Divadle na cucky nedělní kreativní dílny, nyní probíhající „dětská“ sezóna vyvrcholila premiérou vůbec první pohádky v historii souboru - Pohádky na cucky.

Finále Plzeň uvede mimo jiné i premiéru loutkové pohádky Malý Pán   14.04.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloPremiéra nové české loutkové pohádky Malý Pán, projekce v unikátních zrekonstruovaných Loosových interiérech, soutěže o Zlaté ledňáčky, první uvedení zdigitalizované klasiky Jiřího Trnky Staré pověsti české, pocty Pavlu Juráčkovi, Jiřímu Svobodovi a &Stefanovi Uherovi, televizní předpremiéry, sekce ZOOM se zaměřením na současnou Francii, česko-japonská sekce s animovanými snímky Kihačiró Kawamota, žáka Jiřího Trnky, a Jana &Svankmajera, Fenomén underground, Dlouhá česko-francouzská noc krátkých filmů, kompletní domácí hraná produkce za poslední rok i široká nabídka nových českých dokumentů, současné slovenské snímky, talkshow, akce pro filmové profesionály, workshopy ... to je pouze malý výčet z programu 28. ročníku filmového festivalu Finále Plzeň, který letos proběhne od 26. dubna do 2. května v Měšťanské besedě jako součást projektu Evropské hlavní město kultury.

Vypravěčka ve znamení flamenka a kathaku   14.04.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloJana Drdácká a Anežka Hessová, první dámy české taneční scény ve stylech flamenko (Jana) a kathak (Anežka) společně vytvořily jedinečný taneční projekt Ana&Sara / Vypravěčka. Premiéra se uskuteční 28. dubna v pražském Divadle Ponec.

Proč být hezká: hra amerického dramatika Neila LaButeho ve zlínském divadle   07.04.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDesátou hru v Městském divadle Zlín režíruje Petr &Stindl, který se čtyřmi herci připravuje komedii všedního života Proč být hezká od současného profilového amerického dramatika Neila LaButeho. Její podtitul zní „diktát krásy a čtyři obyčejní lidé“ a odehraje se v české premiéře 11. dubna v 19 hodin ve Studiu Z. Diváci se mohou těšit na herce Pavla Vacka, Marii Vančurovou, Martu Bačíkovou a Radovana Krále. Poklevetit si s nimi a režisérem budou moci už 8. dubna v 17 hodin na tradiční předpremiérové besedě Klevetivá středa v Dílně.

Divadlo Tramtarie Olomouc slaví desáté narozeniny   31.03.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNezávislá olomoucká divadelní scéna slaví deset let své existence. Divadlo Tramtarie prošlo trnitou cestou od amatérského studentského divadla k divadlu profesionálnímu, což lze v divadelním kontextu po roce 1990 označit za jedinečný fenomén. V současné době uvádí 5 premiér do sezóny, odehraje 320 představení a má téměř 100 % návštěvnost. Za rok 2013 získalo Cenu Olomouckého kraje za přínos v oblasti divadla.

Rituální vražda na prknech DISKu. Ale kdo je tu vlastně oběť?   31.03.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadlo DISK uvede v pátek 3. dubna 2015 první absolventskou inscenaci Rituální vražda Gorge Mastromase v provedení studentů 3. ročníku herectví a 4. ročníku režie-dramaturgie katedry činoherního divadla.

Daniel Nekonečný a jeho polonahé černošky málem zapálili divadlo   25.03.2015   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloPřední kouzelníci z devíti zemí světa se sjeli do Divadla kouzel Pavla Kožíška v Líbeznicích u Prahy. Konal se zde již 12. ročník mezinárodního festivalu moderní magie Velká cena Divadla kouzel 2015. Kouzelnické umění poměřili ve čtyřech veřejnosti přístupných představeních přední čeští a zahraniční mágové.

XXXIX. Wintrův Rakovník 2015   24.03.2015   Julie Kolocová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloJaro sotva zaklepalo na dveře a s tím je v Rakovníku spojen divadelní ráj. Pravidelně se tu totiž v tuto dobu koná postupová přehlídka amatérských divadelních souborů s výběrem do celostátní přehlídky amatérského činoherního a hudebního divadla Divadelní Piknik Volyně.

OLOMOUČTÍ FURIANTI PŘEKVAPILI ODBORNÍKY I VEŘEJNOST   17.03.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloSlovanský tyátr, studentské divadlo působící již dvanáct let při Slovanském gymnáziu v Olomouci, strhuje pozornost svou novou inscenací. Klasickou českou komedii Naši furianti uvedli gymnazisté ve své úpravě poprvé v červnu loňského roku, na počátku března za ni sesbírali celou řadu ocenění. Zdařilého kusu si všiml i pražský Činoherní klub.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9  10  11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 74

Celkový počet stran Rozhledny je 74. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0356 s