Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníDivadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

VÁLKA SKONČILA, ZAZNÍVÁ Z DIVADLA NA CUCKY   17.03.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloJako druhou repertoárovou novinku v tomto roce připravilo Divadlo na cucky inscenaci Antigona. Jeden z nejvýznamnějších textů světové dramatiky napsal před dvěma a půl tisíci lety řecký básník Sofoklés. V překladu Václava Renče jej nyní nastudoval umělecký šéf souboru Jan Žůrek.

Arnošt Goldflam začal v Divadle Rokoko zkoušet českou premiéru Happy End   10.03.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloV Divadle Rokoko se připravuje česká premiéra současné izraelské tragikomedie Happy End, ve které se lehce a s nadhledem vypráví o velmi vážných věcech. Režie se ujal Arnošt Goldflam, který tak vůbec poprvé uvede na česká jeviště hru dramatičky Anat Gov. V inscenaci uvidíte Danu Batulkovou, Radku Fidlerovou, Jitku Smutnou, Evellyn Pacolákovou, Hanu Doulovou, Jiřího Hánu a další. Záštitu nad ní převzalo Velvyslanectví Státu Izrael v ČR. Premiéra proběhne 28. března.

Neděle v Divadle na Šantovce patří dětem   10.03.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNevíte co s dětmi podniknout o víkendu? Divadlo na &Santovce přichází s heslem: Neděle patří dětem! S dětmi můžete zajít na pohádkové představení jak olomouckého Divadla Tramtarie, tak také divadel hostujících, a to opravdu každou neděli. Aby se děti i aktivně zapojily, jsou pro ně navíc přichystány po výtvarné, hudební a kreativní dílničky.

Divadlo Tramtarie chystá Europeanu: Stručné dějiny dvacátého věku   03.03.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloČtvrtou premiérou olomouckého Divadla Tramtarie v sezóně 2014/2015 je divadelní adaptace provokativního textu Patrika Ouředníka Europeana, s podtitulem Stručné dějiny dvacátého věku. Patrik Ouředník je svérázný, česky a francouzsky píšící spisovatel a překladatel, žijící ve Francii, autor nekonvenčních slovníků, esejů, románů a literárních mystifikací, který v roce 2014 získal Státní cenu za literaturu. Jeho Europeana získala v roce 2001 Cenu lidových novin za nejlepší knihu roku a byla nominována na Cenu Magnesia litera. Zároveň je Europeana nejpřekládanější českou knihou vydanou po roce 1989, neboť byla přeložena do více než dvou desítek jazyků.

BAKKHEIA   17.02.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

PONEC – divadlo pro tanec uvede 19. února v české premiéře nové představení Petra &Savela (SK) s názvem BAKKHEIA. To obstálo v silné mezinárodní konkurenci a bylo zařazeno do prestižního výběru dvaceti nejlepších děl sítě Aerowaves pro rok 2015. V dubnu bude reprezentovat Slovensko na festivalu Spring Foward v Barceloně.

 

Zakuste kouzlo tradičního indického svátku   15.02.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloVišva Guru Díp Hindu Mandir Česká republika pořádá dne 17. února 2015 od 18.30 hodin v historických prostorách Velkého sálu a nádvoří Novoměstské radnice na Karlově náměstí 1/23 v Praze tradiční oslavu tradičního svátku Mahášivarátri.

Ritter, Dene, Voss - Na cucky   13.02.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloRakouský spisovatel a dramatik Thomas Bernhard napsal roku 1986 hru Ritter, Dene, Voss. V České republice ji proslavila inscenace Jana Antonína Pitínského s Emíliou Vašáryovou, Zdenou Hadrbolcovou a Jiřím Ornestem, která se úspěšně držela na repertoáru Divadla Na zábradlí pět let. Téměř po patnácti letech od její derniéry se nyní titul objeví na repertoáru olomouckého Divadla na cucky. Režie se ujal Petr Nerušil.

Caligula: Muži pláčí proto, že věci nejsou takové, jaké by měly být   05.02.2015   Monika Škubalová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadelní drama Caligula v pojetí Divadla bez hranic vás přenese v čase do Římské říše. Vládce Caligula se rozhodl, že bude vládnout světu způsobem pro obyčejného smrtelníka nestravitelným. Těšte se na skvělé herecké výkony v čele s Gustavem Bubníkem!

NightWork se vrací zpět?   04.02.2015   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloČeská chlapecká kapela, která dobývala dívčí srdce a naše bránice, před několika měsíci oznámila konec. Jenže teď o sobě kluci dávají vědět. Vrací se snad Dyk, Prachař, Maxián a spol.? 

TIP PRO FANOUŠKY MODERNÍHO TANCE - Analýza bolesti od 420PEOPLE divadlo ARCHA   03.02.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Začátkem února mají příznivci moderního tance možnost navštívit nejnovější představení z dílny souboru 420PEOPLE, které vzniklo ve spolupráci s belgickou choreografkou Ann Van den Broek a které zpracovává téma bolesti ze ztráty blízkého člověka. Jedná se o uvedení v rámci právě probíhající přehlídky Dance transit PRAHA.LEIPZIG.DRESDEN.  

Simona Stašová a Michal Dlouhý se představí v komedii Vím, že víš, že vím…   03.02.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Simona Stašová a Michal Dlouhý se představí v hlavních rolích italské komedie o lásce s hořkou příchutí Vím, že víš, že vím…, kterou právě zkoušejí v Divadle ABC. Režie se ujal Vladimír Strnisko a premiéra je naplánována na 7. března. Původně úspěšný film byl před nedávnem adaptován pro divadlo. Lehká komedie závažného obsahu si klade zajímavé otázky a stává se tak nejen výsostnou zábavou, ale i velmi užitečným zrcadlem našich dní. 

Zdeněk Zapletal: celou premiéru Devíti měsíců asi propláču   27.01.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloZa měsíc čeká Městské divadlo Zlín první premiéra v letošním roce - novinka Devět měsíců. Diváci se na tuto hořkou komedii můžou těšit v sobotu 14. února ve Studiu Z. Režisér Robert Sedláček zkouší s uměleckým souborem od 17. prosince, na plné obrátky se ale příprava inscenace rozjela v novém roce. Na jednu z prvních lednových zkoušek se přijel podívat i autor hry Zdeněk Zapletal.

Divadlo ABC uvádí: Půlrok s V+W aneb Od Wericha do Voskovce   27.01.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloV prvním pololetí roku 2015 uplyne 110 let od narození Jana Wericha a Jiřího Voskovce. Divadlo ABC, které sídlí v prostorách někdejšího Osvobozeného divadla, bude tato významná výročí připomínat celou řadou speciálních akcí. „Půlrok s V+W aneb Od Wericha do Voskovce“ odstartuje 6. února v den 110. výročí narození Jana Wericha, a to představením V+W Revue s netradičním překvapením pro diváky. Divadlo ABC dále chystá putovní výstavu historických fotografií nejen z divadla, ale i ze soukromého archivu Jana Wericha a Jiřího Voskovce, soutěže o vstupenky a 19. června pak další překvapení spojené se 110. výročím narození Jiřího Voskovce.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10  11  12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 74

Celkový počet stran Rozhledny je 74. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0352 s