Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníDivadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

Divadlo Rokoko slaví 100 let   20.01.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

V roce 2015 oslaví Divadlo Rokoko 100. výročí svého založení. Městská divadla pražská připravují celou řadu akcí, kterými toto jedinečné jubileum budou připomínat. Chystají publikaci, jež bude mapovat umělecké aktivity Divadla Rokoko od počátků až po současnost, výstavu a různé kvízy. Oslavy vyvrcholí v prosinci speciálním představením k 100 letům Divadla Rokoko. Od února začne velká soutěž pro diváky, ve které budou moci vyhrát dvě VIP vstupenky na tento slavnostní večer. 

Bouře v DISKu (také) jako příprava studentů DAMU na velké divadelní scény   20.01.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Divadlo DISK, studiová scéna pražské DAMU, slouží už od svého vzniku v roce 1945 jako první krok studentů divadelní fakulty k jejich budoucí kariéře. Ta pak může směřovat kamkoliv – od velkých kamenných divadel až po komorní inscenace v netradičních, původně nedivadelních prostorech. Divadlo DISK tak nabízí svým divákům širokou paletu nejrůznějších titulů. 

Zkoušení komedie Večer tříkrálový zahájil shakespearolog Martin Hilský   13.01.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNa poslední únorový večer 28. 2. připravuje Městské divadlo Zlín premiéru komedie z těch nejslavnějších: Shakespearův Večer tříkrálový aneb Cokoli chcete. S uměleckým souborem ji v pondělí 5. ledna začal zkoušet režisér Jakub Nvota, který je ve zlínském divadle podepsán pod diváckými hity Splašené nůžky, Souborné dílo Williama Shakespeara ve 120 minutách či Sluha dvou pánů. První čtenou zkoušku uvedl známý shakespearolog Martin Hilský.

České scénické umění na významných zahraničních veletrzích   06.01.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloV nadcházejícím roce bude Institut umění – Divadelní ústav opět reprezentovat české divadlo, tanec a hudbu na několika zahraničních veletrzích zaměřených na scénická umění, propagaci českého divadla v zahraničí a vytváření nových partnerství či zlepšení kontaktů se zahraniční scénou. Stejně jako v loňském roce vyšle IDU zástupce české umělecké scény do New Yorku, dále pak do japonské Jokohamy a jihokorejského Soulu. 

Polské soirée Jana Szymika a Zbigniewa Kaliny v Divadle Rokoko   30.12.2014   Julie Kolocová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

V sobotu 17. ledna od 21 hodin v Divadle Rokoko pořádají herci Jan Szymik a Zbigniew Kalina své Polské soirée. „Těšit by se měli všichni ti, kteří mají k Polsku blízko, i ti, kteří mají kvůli posypové soli v potravinách k němu trochu dál. Po zhlédnutí Soirée se všichni stanou polskými patrioty,“ říká Zbigniew Kalina.

GUSTAV BUBNÍK, COBY ŘÍMSKÝ CÍSAŘ CALIGULA, ŠOKUJE   16.12.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadelní Agentura Globus má na svém kontě řadu výjimečných her a projektů, v současné době se však pyšní exkluzivním zpracováním dramatu Caligula. Milovníky tohoto žánru jistě nadchne zpracování příběhu o kontroverzním římském císaři, kterého mistrně ztvárnil v hlavní roli Gustav Bubník. Do dávných římských dob se můžete nechat vtáhnout v prostorách Divadla bez hranic, kde agentura s tímto představením hostuje. 

Ve zlínském divadle ožívá Tomáš Baťa   09.12.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloMěstské divadlo Zlín uzavře rok 2014 unikátní inscenací Baťa Tomáš, živý, jejíž přípravy jsou sledovány s velkým očekáváním. Touto další regionální stopou navazuje na projekty Palubní deník Hanzelky a Zikmunda či Žítkovské bohyně. Fenomén zakladatele obuvnického impéria Tomáše Bati zachytil Dodo Gombár, který napsal scénář a hru také režíruje. Inscenace vzniká ve spolupráci s Nadací Tomáše Bati a je první částí volné divadelní trilogie věnované rodině Baťů a jejich odkazu.

Kill them all! – The Prague DUB version   09.12.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloTohle není sebevražda!“ Řekl sedmasedmdesátiletý Dimitris Christoulas předtím, než pozvedl pistoli, aby se střelil do hlavy pod stromem přímo před řeckým parlamentem v roce 2002.

Divadlo DISK uvede 19. prosince 2014 třetí absolventskou inscenaci 4. ročníku oboru herectví alternativního a loutkového divadla DAMU. Pod vedením norského režiséra Tore Vagn Lida vznikla inscenace Kill them all! – The Prague DUB version.

Letní Letná láká od 2. prosince na Vánoční speciál   02.12.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Mezinárodní festival nového cirkusu Letní Letná připravil od 2. prosince 2014 do 12. ledna 2015 na výstavišti v pražských Holešovicích velkou novinku - Vánoční speciál nazvaný LeDní Letná. Ve vyhřátém šapitó nabídne velkou sérii úspěšného představení Loser(s) souboru DaeMen, dále představení divadla VOSTO5, Cirkusu Mlejn, Vandy Hybnerové a Lucie Kašiarové, show Na stojáka, koncerty a o adventních víkendech také celodenní program pro rodiče a děti s pohádkami, koledami a vánočními výtvarnými workshopy. LeDní Letnou s vyhřátým stanem a kavárnou najdete přímo před Průmyslovým palácem za vstupní branou na výstaviště. 

Jitka Molavcová je propojena s Bedřichem Smetanou!   26.11.2014   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Nedávno se v kostele sv. Kateřiny v Praze uskutečnilo představení "Oráč a smrt - hra o lásce a posledních věcech člověka". Rolí se ujali Jitka Molavcová coby Smrt a Alfred Strejček jako Oráč.

Každá svatba, která nekončí rozvodem, je dokonalá   25.11.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Režiséři Dokonalé svatby říkají: Každá svatba, která nekončí rozvodem, je dokonalá. Pro Městské divadlo Zlín už společně napsali inscenaci Hrabě Monte Carlo, kterou ušili přímo na tělo zlínským hercům. Tentokrát se ujali režie hry současného britského dramatika Robina Hawdona Dokonalá svatba, o které tvrdí, že je jednou z nejlepších situačních komedií vůbec. Mladá autorská dvojice Michaela Doleželová a Roman Vencl ji představí v premiéře v sobotu 29. listopadu ve Velkém sále. 

Tanec smrti   25.11.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Radka Fidlerová, Jiří Schwarz a Vladimír Marek začali zkoušet pod vedením Viktorie Čermákové vrcholné dílo dramatika Augusta Strindberga "Tanec smrti" o dlouholetém soužití manželského páru. Premiéra se odehraje 24. ledna na Malé scéně ABC a již první čtená zkouška naznačila, že diváky čeká opravdu hluboká sonda nejen do mezilidských vztahů, ale i do lidské duše. 

Čechov na Jaltě   18.11.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Divadlo DISK uvede 21. listopadu 2014 třetí absolventskou inscenaci 4. ročníku oboru herectví a 5. ročníku dramaturgie katedry činoherního divadla DAMU. Hostující režisér Ivo Kristián Kubák připravuje pražskou premiéru komedie pro divadelní laiky i fajnšmekry, která zachycuje největší osobnosti moderního ruského divadla, jak je (ne)znáte, a odhaluje, co všechno se stane, když nejvýznamnější divadelní instituce dvacátého století potřebuje z Antona Pavloviče Čechova vymámit text Tří sester, aby přežila alespoň jednu další sezónu. Stanislavskij, smělý, neohrožený člověk – experimentátor, ale především nafoukaný, zabedněný páv, Maxim Gorkij s Ivanem Buninem bezuzdně si dobírající všechny kolem sebe a Čechov nejen bez kravaty, ale občas i v korzetu. 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11  12  13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 74

Celkový počet stran Rozhledny je 74. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0355 s