Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 7.6.2023, svátek má Iveta a Slavoj 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13455
Komentářů: 11382


MěřeníDivadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

Polské soirée Jana Szymika a Zbigniewa Kaliny v Divadle Rokoko   30.12.2014   Julie Kolocová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

V sobotu 17. ledna od 21 hodin v Divadle Rokoko pořádají herci Jan Szymik a Zbigniew Kalina své Polské soirée. „Těšit by se měli všichni ti, kteří mají k Polsku blízko, i ti, kteří mají kvůli posypové soli v potravinách k němu trochu dál. Po zhlédnutí Soirée se všichni stanou polskými patrioty,“ říká Zbigniew Kalina.

GUSTAV BUBNÍK, COBY ŘÍMSKÝ CÍSAŘ CALIGULA, ŠOKUJE   16.12.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadelní Agentura Globus má na svém kontě řadu výjimečných her a projektů, v současné době se však pyšní exkluzivním zpracováním dramatu Caligula. Milovníky tohoto žánru jistě nadchne zpracování příběhu o kontroverzním římském císaři, kterého mistrně ztvárnil v hlavní roli Gustav Bubník. Do dávných římských dob se můžete nechat vtáhnout v prostorách Divadla bez hranic, kde agentura s tímto představením hostuje. 

Ve zlínském divadle ožívá Tomáš Baťa   09.12.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloMěstské divadlo Zlín uzavře rok 2014 unikátní inscenací Baťa Tomáš, živý, jejíž přípravy jsou sledovány s velkým očekáváním. Touto další regionální stopou navazuje na projekty Palubní deník Hanzelky a Zikmunda či Žítkovské bohyně. Fenomén zakladatele obuvnického impéria Tomáše Bati zachytil Dodo Gombár, který napsal scénář a hru také režíruje. Inscenace vzniká ve spolupráci s Nadací Tomáše Bati a je první částí volné divadelní trilogie věnované rodině Baťů a jejich odkazu.

Kill them all! – The Prague DUB version   09.12.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloTohle není sebevražda!“ Řekl sedmasedmdesátiletý Dimitris Christoulas předtím, než pozvedl pistoli, aby se střelil do hlavy pod stromem přímo před řeckým parlamentem v roce 2002.

Divadlo DISK uvede 19. prosince 2014 třetí absolventskou inscenaci 4. ročníku oboru herectví alternativního a loutkového divadla DAMU. Pod vedením norského režiséra Tore Vagn Lida vznikla inscenace Kill them all! – The Prague DUB version.

Letní Letná láká od 2. prosince na Vánoční speciál   02.12.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Mezinárodní festival nového cirkusu Letní Letná připravil od 2. prosince 2014 do 12. ledna 2015 na výstavišti v pražských Holešovicích velkou novinku - Vánoční speciál nazvaný LeDní Letná. Ve vyhřátém šapitó nabídne velkou sérii úspěšného představení Loser(s) souboru DaeMen, dále představení divadla VOSTO5, Cirkusu Mlejn, Vandy Hybnerové a Lucie Kašiarové, show Na stojáka, koncerty a o adventních víkendech také celodenní program pro rodiče a děti s pohádkami, koledami a vánočními výtvarnými workshopy. LeDní Letnou s vyhřátým stanem a kavárnou najdete přímo před Průmyslovým palácem za vstupní branou na výstaviště. 

Jitka Molavcová je propojena s Bedřichem Smetanou!   26.11.2014   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Nedávno se v kostele sv. Kateřiny v Praze uskutečnilo představení "Oráč a smrt - hra o lásce a posledních věcech člověka". Rolí se ujali Jitka Molavcová coby Smrt a Alfred Strejček jako Oráč.

Každá svatba, která nekončí rozvodem, je dokonalá   25.11.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Režiséři Dokonalé svatby říkají: Každá svatba, která nekončí rozvodem, je dokonalá. Pro Městské divadlo Zlín už společně napsali inscenaci Hrabě Monte Carlo, kterou ušili přímo na tělo zlínským hercům. Tentokrát se ujali režie hry současného britského dramatika Robina Hawdona Dokonalá svatba, o které tvrdí, že je jednou z nejlepších situačních komedií vůbec. Mladá autorská dvojice Michaela Doleželová a Roman Vencl ji představí v premiéře v sobotu 29. listopadu ve Velkém sále. 

Tanec smrti   25.11.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Radka Fidlerová, Jiří Schwarz a Vladimír Marek začali zkoušet pod vedením Viktorie Čermákové vrcholné dílo dramatika Augusta Strindberga "Tanec smrti" o dlouholetém soužití manželského páru. Premiéra se odehraje 24. ledna na Malé scéně ABC a již první čtená zkouška naznačila, že diváky čeká opravdu hluboká sonda nejen do mezilidských vztahů, ale i do lidské duše. 

Čechov na Jaltě   18.11.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Divadlo DISK uvede 21. listopadu 2014 třetí absolventskou inscenaci 4. ročníku oboru herectví a 5. ročníku dramaturgie katedry činoherního divadla DAMU. Hostující režisér Ivo Kristián Kubák připravuje pražskou premiéru komedie pro divadelní laiky i fajnšmekry, která zachycuje největší osobnosti moderního ruského divadla, jak je (ne)znáte, a odhaluje, co všechno se stane, když nejvýznamnější divadelní instituce dvacátého století potřebuje z Antona Pavloviče Čechova vymámit text Tří sester, aby přežila alespoň jednu další sezónu. Stanislavskij, smělý, neohrožený člověk – experimentátor, ale především nafoukaný, zabedněný páv, Maxim Gorkij s Ivanem Buninem bezuzdně si dobírající všechny kolem sebe a Čechov nejen bez kravaty, ale občas i v korzetu. 

Listopadové premiéry V+W Revue a Veterán: velká výzva i krásná práce   11.11.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Velká výzva i krásná práce, takové je podle herců a tvůrců zkoušení listopadových premiér divadel ABC a Rokoko.
O čem se mluví? O inscenaci Divadla Rokoko Veterán, autor hry Marek Epstein, režisér Pavel Khek, dramaturgyně Věra Mašková a herci Tomáš Novotný, Máša Málková a Jan Vlasák. A o hudební V+W Revue, která se chystá v Divadle ABC, režisér Petr Svojtka, dramaturg Jiří Janků, hudebník Jiří Janouch a herci Lucie Pernetová a Roman Říčař. 

Zůstala jí jediná divadelní role   04.11.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloJanu Janěkovou můžete momentálně vidět v primáckém seriálu Cesty domů, ale na divadelních prknech se téměř neobjevuje.  Až na jednu jedinou výjimku -  představení Činoherního studia Bouře Cena za něžnost.

NAOSTRO!   04.11.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloVe dnech 4. – 8. listopadu 2014 se v Divadle Na zábradlí a Divadle Na Prádle uskuteční druhý ročník festivalu maďarského divadla Naostro. Přehlídka se zaměřuje na současnou dramatiku a letos představí dva oceňované maďarské divadelníky: Bélu Pintéra, jehož inscenace jsou pravidelně zvány na festival Divadlo v Plzni, a Andráse Vinnaiho, který se svou mimořádnou adaptací Kafkova Procesu hostoval v Plzni, Praze a Brně. Během festivalu proběhne křest výboru z dramatického díla Bély Pintéra, který vydává Institut umění – Divadelní ústav v rámci ediční řady Současná hra. Slavnostní prezentace publikace Tři hry Bély Pintéra se za účasti autora uskuteční v pátek 7. listopadu 2014 od 19.00 hod. v Divadle Na zábradlí.    

Noc divadel   21.10.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloBlíží se druhý ročník Noci divadel. Zapojená divadla se tento rok inspirovala loňským úspěchem a návštěvníci všech věkových kategorií se tak budou moci opět těšit nejen na představení pro děti i dospělé, ale také na soutěže, workshopy, přednášky či výstavy. Druhý ročník Noci divadel v České republice nabídne několik novinek. Od začátku listopadu poběží na různých rozhlasových stanicích speciální spoty, na kterých se podílely významné osobnosti české divadelní scény. Milovníky cyklistiky a čistého ovzduší jistě potěší divadelní cyklojízdy, které připravuje koordinátor Noci divadel Institut umění – Divadelní ústav ve spolupráci se sdružením Auto*Mat.    

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  13  14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 75

Celkový počet stran Rozhledny je 75. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0469 s