Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníDivadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

Listopadové premiéry V+W Revue a Veterán: velká výzva i krásná práce   11.11.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Velká výzva i krásná práce, takové je podle herců a tvůrců zkoušení listopadových premiér divadel ABC a Rokoko.
O čem se mluví? O inscenaci Divadla Rokoko Veterán, autor hry Marek Epstein, režisér Pavel Khek, dramaturgyně Věra Mašková a herci Tomáš Novotný, Máša Málková a Jan Vlasák. A o hudební V+W Revue, která se chystá v Divadle ABC, režisér Petr Svojtka, dramaturg Jiří Janků, hudebník Jiří Janouch a herci Lucie Pernetová a Roman Říčař. 

Zůstala jí jediná divadelní role   04.11.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloJanu Janěkovou můžete momentálně vidět v primáckém seriálu Cesty domů, ale na divadelních prknech se téměř neobjevuje.  Až na jednu jedinou výjimku -  představení Činoherního studia Bouře Cena za něžnost.

NAOSTRO!   04.11.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloVe dnech 4. – 8. listopadu 2014 se v Divadle Na zábradlí a Divadle Na Prádle uskuteční druhý ročník festivalu maďarského divadla Naostro. Přehlídka se zaměřuje na současnou dramatiku a letos představí dva oceňované maďarské divadelníky: Bélu Pintéra, jehož inscenace jsou pravidelně zvány na festival Divadlo v Plzni, a Andráse Vinnaiho, který se svou mimořádnou adaptací Kafkova Procesu hostoval v Plzni, Praze a Brně. Během festivalu proběhne křest výboru z dramatického díla Bély Pintéra, který vydává Institut umění – Divadelní ústav v rámci ediční řady Současná hra. Slavnostní prezentace publikace Tři hry Bély Pintéra se za účasti autora uskuteční v pátek 7. listopadu 2014 od 19.00 hod. v Divadle Na zábradlí.    

Noc divadel   21.10.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloBlíží se druhý ročník Noci divadel. Zapojená divadla se tento rok inspirovala loňským úspěchem a návštěvníci všech věkových kategorií se tak budou moci opět těšit nejen na představení pro děti i dospělé, ale také na soutěže, workshopy, přednášky či výstavy. Druhý ročník Noci divadel v České republice nabídne několik novinek. Od začátku listopadu poběží na různých rozhlasových stanicích speciální spoty, na kterých se podílely významné osobnosti české divadelní scény. Milovníky cyklistiky a čistého ovzduší jistě potěší divadelní cyklojízdy, které připravuje koordinátor Noci divadel Institut umění – Divadelní ústav ve spolupráci se sdružením Auto*Mat.    

Na Štvanici se otevírá nový kulturní prostor VILA Štvanice   21.10.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDva divadelní soubory Tygr v tísni a Geisslers Hofcomoedianten se spojili a společně otevírají nový kulturní prostor VILA &Stvanice. Místo pro divadelní představení, koncerty, výtvarné dílny, ale také pro setkávání v příjemném prostředí místního baru přímo na pražském ostrově &Stvanice.

Zajděte si na Mime Fest! – je poprvé v Praze   19.10.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloMezinárodní festival pantomimy Mime Fest, jehož třetí ročník se konal v září v Poličce, právě poprvé až od 22. října probíhá také v Praze. „Do hlavního města festival rozšiřujeme kvůli velké poptávce a také proto, že pro mnohé umělce je to pocta hrát v Praze,“ říká umělecký šéf a dramaturg Mime Festu Radim Vizváry. V Paláci Akropolis se do 22. října vůbec poprvé před českým publikem představí tři zahraniční hvězdy současné pantomimy a klaunerie: Michael Trautman s představením založeným na neuvěřitelném žonglování s ping pongovými míčky, německo-francouzská dvojice Bodecker & Neander, studenti a asistenti Marcela Marceaua, s vizuálním a vtipným představením Deja-vu?, a nakonec syrový a provokativní americký klaun Red Bastard

Psycho - R. Bloch, H. Mikolášková   14.10.2014   Julie Kolocová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

V pátek 10. října a v sobotu 11. října uvedlo Divadlo Tramtarie první a druhou premiéru nejnovější inscenace Psycho v režii hostující divadelní režisérky Hany Mikoláškové. Jedná se o divadelní adaptaci románu britského spisovatele Roberta Blocha, tedy látky, kterou proslavil svým legendárním filmovým zpracováním mistr filmového napětí Alfréd Hitchcock.   

RODIN   07.10.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloRodin – jediná dvě baletní představení v České republice věhlasného St. Petěrburského baletního souboru Efiman Ballet již téměř zaplnila hlediště Státní opery!

Evžena Oněgina ztvární nováček souboru Vojtěch Johaník   07.10.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDruhá premiéra 69. sezony v Městském divadle Zlín patří opět slovenskému režisérovi. Po Patriku Lančaričovi, který režíroval inscenaci Agent František ve službách Sherlocka Holmese, se představí nadaný čerstvý absolvent JAMU Juraj Augustín na premiéře 11. října v inscenaci Evžen Oněgin. V titulní roli jednoho z nejzásadnějších děl o nedosažitelné lásce a promarněném životě uvidíme nováčka uměleckého souboru Vojtěcha Johaníka.

DIVADLO NA ZÁBRADLÍ ZA NÁS!   30.09.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

ZA NÁS! je název nové sezóny Divadla Na zábradlí, které pro své diváky letos připravilo dramatizaci legendárního Doktora Živaga, povídek uhrančivého básníka Daniila Charmse a současnou maďarskou hru Victora Bódo Anamnéza. První premiérou však budou Požitkáři v režii Jana Mikuláška, kde se mimo jiné poprvé představí noví členové hereckého souboru DNz Jana Plodková, Dita Kaplanová a Jakub Žáček.

HUGO Z HOR - TRAMTARIE UVÁDÍ NOVOU POHÁDKU   30.09.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadlo Tramtarie Olomouc uvádí zbrusu novou pohádku z oblíbené autorské dílny Vladislava Kracíka. Jmenuje se Hugo z hor a je volně inspirovaná úspěšným televizním večerníčkem Rudolfa Čechury Sněžný muž Hugo. Pohádka je vhodná pro děti od tří let, slavnostní dvojpremiéra proběhla v neděli 28. 9. 2014 v Divadle Tramtarie.

V+W Revue a Veterán: Divadla ABC a Rokoko zkoušejí dvě české premiéry   23.09.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloV divadlech ABC a Rokoko se od konce srpna připravovaly nové inscenace, obě budou uvedeny v české premiéře. Tvůrčí týmy zahájily zkoušení netradičně. První premiérou sezony Městských divadel pražských bude hra Marka Epsteina Veterán v režii Pavla Kheka, a to 8. listopadu v Divadle Rokoko. Divadlo ABC uvede 15. listopadu autorský projekt Petra Svojtky a Jiřího Janků V+W Revue.

Site-specific projekt Kytice – Mezigenerační dialog   16.09.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNa Malostranském hřbitově zazní hudba Bohuslava Martinů a texty Karla Jaromíra Erbena
Společnost pro taneční a múzickou výchovu, Institut umění – Divadelní ústav a Nadace Bohuslava Martinů zvou na site specific projekt Kytice - Mezigenerační dialog. Projekt Kytice na hudbu Bohuslava Martinů a texty Františka Sušila a Karla Jaromíra Erbena v režii Evy Blažičkové představuje sugestivní výpověď dotýkající se věčně platných hodnot v životě člověka. Představení, které vzniklo v rámci Roku české hudby, bude k vidění ve dnech 14.–16. 9. 2014 od 21:00 na Malostranském hřbitově.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12  13  14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 74

Celkový počet stran Rozhledny je 74. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0308 s