Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníDivadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

Čínský národní cirkus míří za českými diváky s nejlepší show ve své historii   18.01.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNejlepší světová akrobatická show, Čínský národní cirkus slaví 25. výročí svého vzniku vskutku velkolepě – nejvýpravnější a nejpropracovanější show ve své historii! Mezi zeměmi, ve kterých mistři tradičního čínského akrobatického umění svůj nový program SHANGHAI NIGHTS představí, nechybí Česká republika.

Divadla ABC a Rokoko zkouší Bylo nás pět a Kdo se bojí Virginie Woolfové?   17.01.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadla ABC a Rokoko zahájila ve čtvrtek 9. ledna zkoušení nových inscenací. V Divadle Rokoko připravuje režisér Petr Svojtka inscenaci Kdo se bojí Virginie Woolfové?, hlubokou sondu do partnerských vztahů. V Divadle ABC se diváci mohou těšit na svéráznou adaptaci Poláčkovy knihy Bylo nás pět, kterou zrežíruje Arnošt Goldflam. Premiéry jsou plánovány na 15. a 22. března.

Jiří a Otto Bubeníčkovi po letech zatančí na scéně Národního divadla   12.01.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloSvětově proslulí tanečníci Jiří a Otto Bubeníčkovi ve spolupráci s Baletem Národního divadla uvedou 12. ledna v Národním divadle galapředstavení Les Ballets Bubeníček.

České scénické umění na významných zahraničních veletrzích   06.01.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

V nadcházejícím roce bude Institut umění – Divadelní ústav opět reprezentovat české divadlo, tanec a hudbu na několika zahraničních veletrzích zaměřených na scénická umění, propagaci českého divadla v zahraničí a vytváření nových partnerství či zlepšení kontaktů se zahraniční scénou. Stejně jako v loňském roce vyšle IDU zástupce české umělecké scény do New Yorku, dále pak do japonské Jokohamy a jihokorejského Soulu. 

SAMODIVA: divadelní blues pro sólo matky   06.01.2014   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloKdo hmotnou nouzi nepoznal, ten si žije blaze!

Belgický tanečníci Cie Mossoux-Bonté s Čechy na Festivalu Spectaculare   24.12.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloFestival Spectaculare nabídne při svém prvním ročníku v Praze na konci ledna nejen přední jména současné elektronické a experimentální hudby, ale i dva soubory fyzického a tanečního divadla – Cie Mossoux-Bonté a české Tantehorse.

Regulace intimity: Bojím se, stydím se, doufám a miluji   23.12.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo„Tvůj charakter je to, co děláš, když si myslíš, že se nikdo nedívá.“

Ženy a duo SKUTR spojí přední tvůrce, herce a tanečníky   17.12.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloAutorka a režisérka Adéla Laštovková Stodolová, spolupracující dvojice SKUTR, choreografka Jana Burkiewiczová, autor hudby Jan P. Muchow, kostýmní výtvarnice Hana Zárubová, scénograf Jakub Kopecký, herci Dana Batulková, Renáta Martinová, Zuzana Stavná, Jaro Ondruš, Jakub Gottwald a Ondřej Nosálek… ti všichni se sešli při přípravě nové tanečně-divadelní inscenace Ženy, která bude mít premiéru 19. prosince v pražském Divadle Komedie.

Divadlo Kámen: Agamemnón - premiéra   09.12.2013   Divadlo Kámen   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloPraha – V Divadle Kámen se 12. prosince 2013 odehraje premiéra hry Agamemnón s podtitulem „improvizovaná noční cesta domů s mykénskými starci a jejich vládci; sluncem sežehlé hory, olivové háje; váhavý doprovod, který nemůže vědět, kde se stala chyba; čtení / vyprávění / kamenně strukturovaná improvizace / váhavé housle, váhavý saxofon“.

Dechovka Divadla VOSTO5 o dobronínském masakru   03.12.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo8. a 9. prosince se do sálu pražské Baráčnické rychty na své první reprízy vrátí inscenace Dechovka Divadla VOSTO5. Na základě skutečných poválečných událostí ji v říjnu v rámci festivalu 4+4 dny v pohybu připravil režisér Jiří Havelka s více než dvaceti pěti herci, hudebníky a tanečníky.

ŠEDÁ SEDMDESÁTÁ aneb Husákovo ticho   02.12.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDruhý listopadový den uvede Divadlo Na zábradlí premiéru inscenace &Sedá sedmdesátá aneb Husákovo ticho. Režisér Jan Mikulášek společně s dramaturgyní Dorou Viceníkovou poprvé představí inscenaci připravenou přímo pro jeviště Divadla Na zábradlí.

První repríza celovečerního představení 420PEOPLE Mirage na Nové scéně už 26.11.   25.11.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloMirage, první celovečerní představení špičkového tanečního souboru 420PEOPLE, má za sebou mimořádně úspěšnou premiéru. Příležitost vidět inscenaci, která, soudě podle nadšených reakcí premiérového publika i odborné kritiky, aspiruje na událost taneční sezóny, se nabízí 26. listopadu od 20:00 na Nové scéně Národního divadla.

KUKU! Kulturní slevové kupony jsou tady!   23.11.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloOblíbený a hojně navštěvovaný portál kulturissimo.cz v listopadu rozjíždí unikátní projekt KUKU! – kulturní slevové kupony, se kterými je možné vyrazit do divadla za 49,90 Kč, pořídit knížky k Vánocům se slevou 30 % či si naplno užít některou z pozoruhodných kulturních událostí nadcházejícího roku za zvýhodněné vstupné.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  18  19 20 21 22 23 24 25 ... až 74

Celkový počet stran Rozhledny je 74. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0312 s