Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FB



Statistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


Měření



Divadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

Premiéru opery Olimpiade Josefa Myslivečka navštívil šéf milánské La Scaly   04.05.2013   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloMimořádnou událost mezinárodní operní scény – historicky první uvedení Olimpiade Josefa Myslivečka ve Stavovském divadle si ve čtvrtek 2. května nenechala ujít řada významných osobností.

Anton Pavlovič Čechov   01.05.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo„I ti muzikanti přišli nevhod, i ten bál jsme uspořádali nevhod… No, nevadí…“
První květnový den uvede Divadlo Na zábradlí premiéru poslední hry Antona Pavloviče Čechova Višňový sad. V režii Jana Friče se v roli statkářka Raňěvské na jevišti DNz představí Natália Drabiščáková.

Primabalerína moskevského Velkého divadla zatančí Giselle ve Státní opeře   27.04.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloSvetlana Zacharova, primabalerína Velkého divadla v Moskvě, jedna z největších baletních hvězd současnosti, se poprvé představí v Praze. Na jevišti Státní opery 15. a 17. května zatančí titulní roli romantického baletu Giselle.

Cirkus Cirkör, Cahin-Caha a Cirk La Putyka se vrací   21.04.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloKomu učaroval na loňské Letní Letné vyprodaný společný kabaret Lacrimae souborů Cirkus Cirkör ze &Svédska, Cahin-Caha z Francie a Cirk La Putyka z České republiky, měl by zbystřit. Letos se tyto tři přední evropské soubory nového cirkusu v srpnu na jubilejní 10. ročník Letní Letné vrátí – tentokrát ale každý se svým vlastním představením, které v rámci tohoto mezinárodního projektu vzniklo.

DIVADLO NA CUCKY PODNIKÁ VÝPRAVU K SEVERSKÝM BOHŮM   20.04.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloJiž na počátku příštího týdne se olomouckému publiku ve své premiéře představí nová inscenace Divadla na cucky Saga III, věnovaná příběhům severských bohů. Divadlo tak naváže na přechozí storytellingové projekty a sérii workshopů, věnovanou metodě storytellingu.

Divadelní Flora potrvá rekordních dvanáct dní   09.04.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNejvětší kulturní událost Olomouckého kraje, mezinárodní festival Divadelní Flora, se letos dočká svého sedmnáctého pokračování. Pořádající občanské sdružení Divadlo Konvikt stanovilo termín přehlídky na 9. - 20. května, kdy se na deseti olomouckých scénách uskuteční na sedm desítek produkcí. Kromě areálu Uměleckého centra UP, jeviště Moravského divadla, klubu S-Cube, kostela Panny Marie Sněžné či Jazz Tibet klubu zavítá Flora letos poprvé například také do prostor nedávno otevřené scény Divadla na cucky ve Wurmově ulici.

Herecká legenda Lubomír Lipský oslaví devadesáté narozeniny   08.04.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloHerecká legenda Lubomír Lipský oslaví 19. dubna významné životní jubileum, devadesáté narozeniny, a to aktivně na jevišti Divadla ABC, kde stále hraje v komedii Pan Kaplan má třídu rád. Městská divadla pražská, ve kterých Lubomír Lipský působí již 63 let, mu k devadesátinám přichystala nejen benefiční představení, ale také retrospektivní výstavu ve foyer Divadla ABC.

19. ročník festivalu Česká taneční platforma je tu   06.04.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloPřehlídka toho nejlepšího z českého současného tance a pohybového divadla, kterou uvede občanské sdružení Tanec Praha, proběhne od 11. do 14. dubna 2013 na pěti pražských nezávislých scénách (Ponec – divadlo pro tanec, Alfred ve dvoře, Divadlo Archa, Studio ALTA, Teatro NOD). Během čtyř festivalových dnů se představí zásadní české umělecké skupiny jako 420PEOPLE, DOT504 & Teatr Novogo Fronta, Lenka Vagnerová & Comp., ME–SA, NANOHACH, Spitfire Company, Tantehorse nebo VerTeDance. Svůj původní projekt také představí Andrea Miltnerová.

DERNIÉROVÝ VÍKEND DIVADLA NA CUCKY   05.04.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloHned dvě derniéry připravilo na první dubnový víkend olomoucké Divadlo na cucky. Storytellingová inscenace Jsem nebe i hvězdně obsazený Obraz přitom patří k dlouhodobě nejúspěšnějším titulům v repertoáru divadla - Obraz byl v Olomouci uveden poprvé již před šesti lety.

Divadlo Rokoko připravuje českou premiéru Molly Sweeney   04.04.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloV Divadle Rokoko začal režisér Ondřej Zajíc s herci Danou Batulkovou, Vasilem Fridrichem a Alešem Procházkou zkoušet hru Briena Friela Molly Sweeney. Česká premiéra psychologického dramatu vynikajícího irského dramatika o slepotě skutečné i domnělé, a opravdových zázracích života proběhne 13. června.

Mistři vzdušné akrobacie Les Colporteurs oslaví desáté výročí   01.04.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloMistrovská vzdušná akrobacie ve výšce na kovových lankách, na trapéze, svislé tyči (chinese pole) i na lanech, navíc také humor, poetika, riziko a pohnutý životní osud režiséra a zakladatele souboru Antoina Rigota – to jsou základní ingredience nového představení Le bal des intouchables, které francouzský soubor Les Colporteurs přiveze na letošní mezinárodní festival nového cirkusu a divadla Letní Letná. Jeho jubilejní desátý ročník proběhne od 18. srpna do 1. září na tradičním místě v pražských Letenských sadech.

Představení pro nezadané gaye a lesby v Divadle Rokoko   31.03.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloV sobotu 27. dubna pořádají Městská divadla pražská v Divadle Rokoko Představení pouze pro nezadané gaye a lesby. Program odstartuje v 17 hodin absurdní komedie Perplex, následovat bude bohatý doprovodný program v divadelní kavárně Rokoko moderovaný Veronikou Kubařovou a Jiřím Hánou. Chybět nebude tombola, prohlídka zákulisí, soutěže i DJ.

Novodobá světová premiéra barokní opery Siface – mimořádný zážitek   30.03.2013   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloPozoruhodnou exkurzi do hudebního života Prahy 1. poloviny 18. století zažijí návštěvníci novodobé světové premiéry barokní opery Siface od Nicoly Porpory, která se uskuteční 10. května od 18 hodin v sále Českého muzea hudby na pražském Újezdě.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21  22  23 24 25 ... až 74

Celkový počet stran Rozhledny je 74. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0274 s