Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníDivadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

Nenechte si ujít Baryshnikova!   29.01.2018   Kateřina Sovová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloTanečník Mikhail Baryshnikov a režisér Jonas Akerlund mají minimálně jedno společné. Oba jsou mnohokrát ocenění géniové ve svém oboru, a tak nepřekvapí, že z jejich spolupráce muselo vzejít něco skvělého. Přestože to něco - konkrétně záznam tanečního představení Prostor - má jenom necelých 30 minut, je to natolik dobré, že má kvůli tomu smysl navštívit kino. Neváhejte, počet projekcí je omezený.

V DISKu bude dunět hrom a magiče   29.11.2017   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloRe-kompozice temné Shakespearovy tragédie, v níž je scénická poznámka důležitější než přímá řeč. Premiéra proběhne již 16. prosince 2017 v 19:30 v divadle DISK.

Divadlo Bolka Polívky a Divadlo Sklep již tento pátek v derniéře   01.11.2017   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloJiž tento pátek 3. listopadu v 19.30h se na scéně Divadla Dobeška koná derniéra představení Luboše Baláka Tvrz – komedie husitská, které vzniklo ve spolupráci Divadla Bolka Polívky a Divadla Sklep. V rolích našich husitských předků, kteří stojí před nelehkou volbou, se představí Milan &Steindler, Petr Halberstadt, Jiří Pecha a další herci z obou divadelních scén.

Rekonstrukce Divadla Na zábradlí dokončena   18.10.2017   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Po roční pauze se soubor Divadla Na zábradlí opět vrací do nově zrekonstruované budovy na Anenském náměstí. Největší přestavba v dějinách legendární pražské scény vyvrcholí slavnostním otevřením v pátek 27. října 2017. My nebudeme chybět. A vy?

Divadlo Na zábradlí v New Yorku excelovalo s Korespondencí V+W   08.10.2017   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloV New Yorku se slavil Den Václava Havla a pražské Divadlo Na zábradlí bylo při tom!  Před zcela zaplněným hledištěm v České národní budově, přímo v srdci Manhattanu, uvedlo oceňovanou inscenaci Korespondence V+W v hlavních rolích s Václavem Vašákem a Jiřím Vyorálkem. Představení bylo součástí festivalu Rehearsal for Truth (27. 9. – 1. 10.), pilotní showcase středoevropského divadla na počest Václava Havla, který pořádá Václav Havel Library Foundation a Bohemian Benevolent and Literary Association.

Premiéra TÖRLESS   07.09.2017   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Divadlo DISK otevře novou sezónu 22. září v 19.30 premiérou inscenace TÖRLESS, jež je původní dramatizací románové prvotiny Roberta Musila Zmatky chovance Törlesse z roku 1906. Režisér Ondřej &Stefaňák a studenti čtvrtého ročníku herectví katedry činoherního divadla DAMU na jevišti rozehrávají příběh z prominentního internátu pro nejlepší a nejtalentovanější, kde se zdánlivě nevinná hra mezi dospívajícími mění v nelítostný boj o přežití. Inscenace vznikla pod záštitou Rakouského velvyslanectví v Praze.

Znáte mezinárodně uznávané The Umbilical Brothers? Zahrají 12. září   03.09.2017   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloPůvodem australské duo The Umbilical Brothers (David Collins a Shane Dundas) ohromuje už řadu let diváky po celém světě svými hlasovými i pohybovými dovednostmi. Ve svých neopakovatelných vystoupeních kombinují pantomimu s dialogem, loutkami, groteskami či stand-upy. V úterý 12. září zavítají do brněnského Divadla Bolka Polívky, kde od 19.00 představí svou show To nejlepší z nejhoršího z nejlepšího z The Umbilical Brothers. Představení proběhne v anglickém jazyce.
 

Český Krumlov? Konec prázdnin v klášteře a mnoho dalšího   27.08.2017   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloRádi byste se s letošními prázdninami rozloučili opravdu nevšedním zážitkem? Vypravte se v sobotu 2. září do areálu unikátního trojklášteří v historickém centru Českého Krumlova na akci Konec prázdnin v klášteře! Na klášterním dvoře se při této příležitosti od 10 do 18 hod. otevře mnoho řemeslných dílen, ve kterých se můžete od hrnčíře, brašnáře, sedláře, knihaře, kováře, pekařky, valchářky či sklářky naučit dovednostem našich předků a vlastnoručně vytvořit tradiční řemeslný výrobek. 

Mimořádné představení s Janem Třískou se vrací na Hrad   23.07.2017   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloPocta Shakespearovi měla být jednorázovou oslavou loňského významného výročí legendárního dramatika. Unikátní představení Letních shakespearovských slavností se ovšem setkalo s tak mimořádným ohlasem diváků i kritiky, že se ho organizátoři rozhodli uvést i letos. Po šest večerů budou opět jeho hvězdami herec Jan Tříska a překladatel Shakespearova díla Martin Hilský.

Divadlo Na zábradlí v novém. To vám nesmí uniknout.   12.07.2017   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloPokud jste pravidelným návštěvníkem Divadla Na zábradlí jako my, jistě vám neuniklo, že v posledních měsících se prostory scény halily spíše do prachu stavebního než do hávu uměleckého. Tomu ale bude brzy konec a už se nemůžeme dočkat, v jakém kabátě nás toto legendární divadlo přivítá. 

Shakespeare tak, jak ho neznáme. Takže klasicky.   17.04.2017   Kateřina Sovová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNechtělo se mi tam. Když jsem nakonec kývla, že tedy půjdu, raději jsem si od Zkrocení zlé ženy, hry z aktuálního repertoáru pražského Divadla na Vinohradech, vůbec nic neslibovala. Jenže, zázraky se někdy dějí. A když už se stanou, je o nich potřeba napsat.

Kulturní tip: K-PAX – Svět podle Prota 12. března ve Hvězdárně   05.03.2017   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloMimořádné uvedení úspěšné inscenace K-PAX – Svět podle Prota, divadelní adaptace světového bestselleru a filmového hitu, bude 12. března k vidění ve Hvězdárně a planetáriu Brno.  V příběhu lidí, které dost možná navštívila bytost z vesmíru, hrají Radim Fiala, Markéta Plánková / Petra &Spindlerová, Petr Halberstadt a další. 

Pražská oblastní přehlídka amatérského divadla 2017   01.03.2017   Eve Edwards   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloVe dnech 23. - 26. 2. 2017 se v Kulturním středisku U Koruny, pod záštitou starosty městské části Radotín, pana Karla Hanzlíka, konala tradiční pražská oblastní přehlídka amatérského divadla POPAD 2017. Tato přehlídka je pořádána Amatérskou divadelní asociací za podpory Ministerstva kultury a Hlavního města Prahy. Z ní je vybráno představení, které postupuje na národní přehlídku činoherního divadla pro dospělé – DIVADELNÍ PIKNIK VOLYNĚ 2017. 

Starší články - strany: 1 2  3  4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 74

Celkový počet stran Rozhledny je 74. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0281 s