Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníDivadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

LIMONÁDOVÝ JOE - pozvánka na premiéru   14.02.2017   Jakub D. Kočí   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNenechte si ujít třeskutou kombinaci gagů, drsných rvaček a krásných kankánových tanečnic, která je ostřejší něž paprikovaný pitralon - oblíbený to nápoj padoucha Grimpa.

Manon je všecko   14.01.2017   Renata Šindelářová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloManon Lescaut uváděná od loňského roku v Národním divadle je něžně jemná i překvapivě šokující. Inscenace v pojetí uměleckého ředitele činohry Daniela &Spinara je zasazena do moderní doby a dost výrazně zkracuje a mírně i přepracovává Nezvalovo klasické dílo.

Mefisto: Konečně muzikál, který stojí za to!   16.11.2016   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNemáme sice Broadway, ovšem tvůrci chrlí muzikály, jako bychom meku hudebních divadelních představení také vlastnili. Ne vždy se jedná o povedená dílka. Naštěstí tu a tam ale vysvitne něco parádního. Jako Mefisto v Hybernii. Diváci se konečně dočkali uvedení velkolepého muzikálu, který představilo Divadlo Hybernia, u příležitosti desátého výročí otevření divadla.   Všichni, co se na muzikálu podíleli, si přesně museli ujasnit, co od projektu očekávají, naštěstí se shodli a výsledek je opravdu monumentální.

CELEBRITY S.R.O = skvěle obsazená komedie a dvě hodiny smíchu diváků!   14.11.2016   Petr D. Mráček   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloSkvěle obsazená divadelní komedie CELEBRITY S.R.O. pod režijním vedením Antonína Procházky, má za sebou první představení. Na premiéru, která se konala 8. 11., přišly do pražského Divadla Palace nejen stovky diváků, ale také řada známých osobností. 

Režisér Antonín Procházka chystá novou a skvěle obsazenou divadelní komedii   06.11.2016   Petr D. Mráček   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloRežisér Antonín Procházka a 17 herců a hereček jsou v pražském Divadle Palace v plném nasazení zkoušení nové divadelní komedie CELEBRITY S.R.O. Vypráví o natáčení nekonečného seriálu, kde úspěch určuje reklama a procento sledovanosti. Ostatně tak, jako v reálném světě šoubyznysu.

Přichází Ples upírů, nejvýpravnější upíří podívaná od dob Draculy   12.10.2016   Petr D. Mráček   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloProducent František Janeček uvede 12. února 2017 na scéně GoJa Music Hall nový muzikál Ples upírů. Mezinárodně proslulé dílo vzniklo na motivy stejnojmenného filmu Romana Polanského a slibuje nejvýpravnější upíří podívanou od dob Draculy.

V Praze se chystá světová premiéra muzikálu   09.08.2016   Petr D. Mráček   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloSvětová premiéra stylizovaného muzikálu »2116« pohybujícího se na pomezí hudebního, tanečního a fyzického divadla, je jedinečnou osobní výpovědí velikána sci-fi žánru Raye Bradburyho. Premiéra se uskuteční 18. srpna v divadle Semafor.

Divadla na Colours of Ostrava: oceněné inscenace Komorní scény Aréna a další   05.06.2016   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloKomorní scéna Aréna Ostrava s Inscenací roku 2013 Ruská zavařenina ruské spisovatelky Ludmily Ulické, novocirkusové představení Walls & Handbags souboru Losers Cirque Company, režijní dvojice SKUTR a choreografky Jany Burkiewiczové, které získalo Cenu Divadelních novin za rok 2014/2015, nové představení PROTON !!! improvizačního souboru Vosto5 navíc s hudebníkem Petrem Markem, Spitfire Company s mezinárodně oceňovaným představením Antiwords inspirovaném hrou Václava Havla Audience a představení naší přední performerky Halky Třešňákové Für die Macht... to je nabídka divadel na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 14. do 17. července v industriálním areálu ostravských Dolních Vítkovic.
 

Znovu prožít mládí? Proč ne? Domluvte se s ďáblem!   20.04.2016   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloOdnepaměti šlo mnohým podvodníkům pouze o zisk. Láká-li vás proto někdo na věčné mládí, dejte si pozor! Můžete se totiž svou duší upsat ďáblu! Po staletí známý příběh o Faustovi, který tuto situaci zažil na vlastní kůži, Vám může být výstrahou.

Znovu prožít mládí? Proč ne? Domluvte se s ďáblem!   06.04.2016   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Odnepaměti šlo mnohým podvodníkům pouze o zisk. Láká-li vás proto někdo na věčné mládí, dejte si pozor! Můžete se totiž svou duší upsat ďáblu! Po staletí známý příběh o Faustovi, který tuto situaci zažil na vlastní kůži, Vám může být výstrahou. Divadlo Hybernia, jedno z nejmodernějších muzikálových divadel, bude letos na podzim slavit 10. výročí od jeho slavnostního otevření. Producent divadla se proto k této příležitosti rozhodl přijít s novým zpracováním klasického námětu ďáblovy nabídky ve výpravném muzikálu na faustovské téma MEFISTO, který se poprvé  představí divákům 1. listopadu 2016.

Premiéra nových choreografií Nataši Novotné a Václava Kuneše v podání 420PEOPLE   29.03.2016   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNovinky na repertoáru špičkového tanečního souboru 420PEOPLE tradičně patří mezi výrazné počiny v oblasti tuzemského současného tance. Očekávání tentokrát ještě umocňuje fakt, že 420PEOPLE představí nová díla obou zakladatelů a hlavních protagonistů souboru. Choreografie Nataši Novotné Portrait Parlé a Paradiso Václava Kuneše budou poprvé uvedeny ve společném večeru 14. dubna v 19.30 na Jatkách78. První repríza je na programu 14. května.

Balet Národního divadla sklízí úspěchy na evropských scénách   29.03.2016   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloRespektu a uznání se Balet Národního divadla netěší jen na domácí scéně, ale také v zahraničí. Mimořádné kvality souboru a jeho sólistů během zahraničních hostování ve vzácné shodě oceňují diváci i kritika. A to určitě stojí za pozornost!

Vypravěčka ve znamení flamenka a kathaku v obnovené premiéře v Divadle Ponec   22.03.2016   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloJana Drdácká a Anežka Hessová, první dámy české taneční scény ve stylech flamenko (Jana) a kathak (Anežka) společně vytvořily jedinečný taneční projekt Ana&Sara / Vypravěčka. Obnovená premiéra se uskuteční 4. dubna v pražském Divadle Ponec.

Starší články - strany: 1 2 3  4  5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 74

Celkový počet stran Rozhledny je 74. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.038 s