Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníDivadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

Dobrý člověk ze Sečuanu   15.03.2016   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo„Jsme lehkomyslní? Ne. Jsme málo brutální? Ne. Pak jed¬noho z nás postihne neštěstí, že se zami¬luje. To stačí, aby byl ztracen.“
Divadlo DISK uvede ve čtvrtek 24. března 2016 první absolventskou inscenaci studentů 3. ročníku herectví a 4. ročníku dramaturgie katedry činoherního divadla DAMU, Dobrého člověka ze Sečuanu od Bertolta Brechta.

Divadlo Rokoko uvede Noc bláznů   08.03.2016   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadlo Rokoko uvede 12. března premiéru australské komedie Noc bláznů, která diváky zavede do prostředí psychiatrické léčebny a zároveň jim nabídne možnost nahlédnout do divadelního zákulisí. Inscenace stírá hranici mezi tím, co je vlastně normální a co ne. A jak se herci v nadsázce shodli na tiskové konferenci, která se konala 2. března, prostředí léčebny a divadla je v mnoha případech velmi podobné. Režie inscenace, jež má zároveň ukázat, jak lidé na okraji, považovaní za poslední z posledních, mohou, aniž to sami tuší, proměnit a obohatit takzvaně „normální“ svět, se ujal Pavel Khek. Na jevišti se představí Pavel Juřica, Michael Vykus, Henrieta Hornáčková, Tomáš Novotný, Veronika Gajerová, Diana &Soltýsová, Nina Horáková, Aleš Bílík, Stanislava Jachnická, Oldřich Vízner a Radim Madeja v alternaci s Michalem Balcarem.

Černá komedie Smluvní vztahy v Divadle Viola: brilantní text, neotřelý humor   01.03.2016   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNakolik vás váš zaměstnavatel vlastní? Kam až smí zasáhnout jeho přirozený zájem o zaměstnance? Co všechno o vašem soukromí smí a může vědět? Nanejvýš aktuální otázky s nadsázkou a humorem rozebírá hra britského dramatika Mika Bartletta Smluvní vztahy, kterou uvádí Divadlo Viola v rámci svého cyklu Rozhlasová hra na jevišti. V hlavních rolích mladé zaměstnankyně Emmy a její bezejmenné nadřízené manažerky excelují Jana Stryková a Dana Černá. Nejbližší repríza je na programu Violy 8. března.

MŮJ DŮM MŮJ HRAD   23.02.2016   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDepresivní děti touží po penězích číhají, fízlují, bádají, fotí, manipulují, propadají voayerismu a vůbec strkají nos do cizích věcí. Zkrátka dělají to, co máte sami rádi, ale netroufnete si. Ale co když Depresivní děti vyčenichaly něco o vás? Performativní večer o tom, co jsme zjistili o jednom domě a i tom, co jsme zjistili o sobě samých a možná i o vás.

Příběh Ježíše Krista ve zlínském divadle   16.02.2016   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloINRI - Iesus Nazarenus Rex Iudaeorum – je nejen latinská zkratka pro označení Ježíš Nazaretský, král židovský. Zároveň se tak jmenuje nová inscenace Městského divadla Zlín a jeho umělecké šéfky Hany Mikoláškové, která je autorkou scénáře a zároveň hru také režíruje. INRI uvidí diváci na premiéře v sobotu 20. února ve Velkém sále.

Divadlo pod Palmovkou připravuje plno premiér. Praho, pozor!   09.02.2016   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadlo pod Palmovkou je od loňského podzimu opět otevřeno divákům. Po povodni v roce 2013 prošlo dvouletou rekonstrukcí a od října zásobuje diváky doslova programovou smrští.  Nejnovější premiéru Mlčení bobříků představí 12. února v komorním Studiu Palmoffka, na velké scéně pak 26. února uvede v české premiéře hru Laskavé bohyně.

Čeští loutkáři se z Koreje už vrátili, loutky ještě zůstanou   09.02.2016   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloVýstava České loutkové divadlo třikrát jinak se poprvé představila v rámci veletrhu scénických umění PAMS v Soulu (Performing Arts Market in Seoul) v říjnu roku 2015, kde byla součástí programu prezentace ČR. Nyní byla výstava přesunuta do galerie kulturního centra ABC Happy Training Town v korejském městě Sihŭng, jež se nachází v těsném sousedství hlavního města Soulu. Vernisáž výstavy České loutkové divadlo třikrát jinak proběhla ve středu 13. 1. 2016 a výstava potrvá do 16. 2. 2016. 

Herci ze Zlína zahrají Dokonalou svatbu na pardubickém Grand Festivalu smíchu   02.02.2016   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloKomedie Dokonalá svatba je na repertoáru Městského divadla Zlín od listopadu 2014 a stále vyprodává jeho Velký sál, který čítá téměř sedm stovek sedadel. V pondělí 25. ledna vyrazili zlínští herci právě s tímto kusem na Grand Festival smíchu, který pořádá Východočeské divadlo Pardubice již od roku 2001. Jedná se o soutěžní přehlídku komediální tvorby divadel České republiky.

Čechovovská klasika opět na prknech divadla DISK   26.01.2016   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadlo DISK uvede v pátek 29. ledna 2016 premiéru závěrečné inscenace absolventského ročníku herectví katedry činoherního divadla DAMU v režii Ivana Krejčího.

Světová premiéra a australská komedie v divadlech ABC a Rokoko   19.01.2016   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloV Městských divadlech pražských se začalo zkoušet, režisér Miroslav Hanuš chystá pro Divadlo ABC světovou premiéru hudební revue Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách a v Divadle Rokoko připravuje režisér Pavel Khek australskou komedii Noc bláznů. Premiéry se odehrají v březnu.

FOYER DIVADLA ZKRÁŠLUJÍ VYBRANÁ DÍLA MLADÝCH VÝTVARNÍKŮ   12.01.2016   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloJiž čtvrtý výstavní ročník zahajuje v tomto měsíci olomoucká Galerie W7, sídlící v prostorách Divadla na cucky na Wurmově ulici. Galerii se v minulých měsících nad očekávání dařilo a cestu sem postupně našla spousta milovníků výtvarného umění i odborné veřejnosti.

Právě vychází monografie kostýmní výtvarnice Heleny Anýžové   05.01.2016   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloV edici Osobnosti české scénografie, kterou vdává Institut umění – Divadelní ústav, právě vychází monografie přední české kostýmní výtvarnice Heleny Anýžové (1936 – 2015). Dvoujazyčná publikace mapuje její tvorbu pro divadlo od začátků v šedesátých letech až po rok 2015, kdy se navždy uzavřela. Autorkou knihy je Marie Zdeňková.

K smrti šťastní   15.12.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadlo DISK uvede v pátek 18. prosince 2015 premiéru autorské inscenace K smrti šťastní, ze světa, v němž šťastným koncem zdaleka nic nekončí. Na jejím vzniku se podílí studenti DAMU ze 4. ročníku katedry alternativního a loutkového divadla (KALD). Absolventská inscenace režisérky Kateřiny Jandáčkové přivede na jeviště postavy z pohádek bratří Grimmů.

Starší články - strany: 1 2 3 4  5  6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 74

Celkový počet stran Rozhledny je 74. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0312 s