Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníDivadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

CABARET CALEMBOUR: KVIDOULE 3+KK   08.12.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloTři sympatičtí kucí – jeden sympatičtější než druhý, druhý sympatičtější než třetí – podávají inzerát (či chcete-li tiskovou zprávu), v němž zvou na kolaudaci svého nového půdního „působytiště“. Poprvé na naše dveře zaklepejte 9. a 10. prosince 2015 v 19.30 ve Studiu PALMOFFKA Divadla pod Palmovkou.

Novocirkusová LeDní Letná, Vánoční speciál festivalu Letní Letné začíná   01.12.2015   Julie Kolocová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNovocirkusová LeDní Letná začíná na Výstavišti v pražských Holešovicích již ve čtvrtek 3. prosince. Hlavní hvězdou druhého ročníku tohoto Vánočního speciálu Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná je francouzský akrobatický soubor Akoreacro. Ve svém vytápěném šapitó uvede celkem patnáctkrát představení Klaxon, které spojuje vrcholnou - v mnoha ohledech překvapivou a vtipnou - akrobacii s živou hudbou. Na jevišti se střídá šest akrobatů a pět hudebníků, aby s obrovskou energií, v neustávajícím frenetickém rytmu vytvářeli zábavné, lehce surreálné, od počátku do konce působivé představení.

Divadlo Spektákl zve do Švandova divadla na Chaplinovy grotesky i Shakespeara   01.12.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadlo Spektákl, které tvoří studenti a čerství absolventi pražské DAMU, uvádí od září letošního roku vlastní inscenace v pražském &Svandově divadle. Od svého vzniku loni v červnu mají na repertoáru pět představení, šesté připravují na jaro. Zatím poslední premiéru měla v říjnu komediální improvizace s názvem Chaplinovy děti v režii Jana Holce.

Olomoucké divadlo stojí u zrodu česko-norské spolupráce   24.11.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloJedinečný program připravilo olomouckému publiku Divadlo na cucky ve spolupráci s dalšími městskými kulturními institucemi a norským centrem Dansarena nord se sídlem v Hammerfestu. Již na konci listopadu přivítá Olomouc první inscenaci z šestidílného cyklu, kterým se budou v Česku prezentovat nejlepší norští umělci z oblasti současného tance a performativního umění. Projekt NORDSPIRACE vyvrcholí v rámci programu 20. ročníku mezinárodní přehlídky Divadelní Flora v květnu příštího roku.

Charleyova teta: viktoriánská retrokomedie na jevišti zlínského divadla   17.11.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloV dobových kostýmech ušitých podle viktoriánské módy a ve scénických dekoracích inspirovaných bizarností tehdejší éry podle návrhů Zuzany Přidalové budou hrát zlínští herci oblíbenou Charleyovu tetu na prknech jeviště Velkého sálu Městského divadla Zlín od 21. listopadu, kdy se uskuteční premiéra již třetího zlínského zpracování komedie Brandona Thomase. Tentokrát bude Charleyovka, jak je hra divadelníky přezdívaná, uvedena v novém svěžím překladu Jiřího Záviše a v režii umělecké šéfky divadla Hany Mikoláškové.

Kam na Mikuláše? Vánoční festival v divadlech ABC a Rokoko   17.11.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloČtyři vánoční představení, Mikulášská besídka, pošta pro Ježíška, výtvarné dílničky a vánoční trhy neziskových organizací i něco dobrého na zub vás čeká v sobotu 5. prosince v divadlech ABC a Rokoko, kde se bude konat již 5. ročník Vánočního festivalu. Přijďte se naladit na tu správnou vánoční atmosféru.

Na miskách vah a Hodina před svatbou   10.11.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadla ABC a Rokoko uvádí 7. a 14. listopadu dvě premiéry. První z nich, strhující drama Ronalda Harwooda Na miskách vah, se odehraje v Divadle ABC. Současné španělské drama Hodina před svatbou s podtitulem Každá rodina je nemocná po svém… bude mít premiéru v Divadle Rokoko. 

Francouzský akrobatický soubor Akoreacro uzavře program cirkusu Plzeň 2015   10.11.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloSezóna nového cirkusu v rámci projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 se pomalu blíží ke svému konci. Jako poslední zahraniční soubor přijede do západočeské metropole francouzský akrobatický soubor Akoreacro. Ve svém vytápěném šapitó uvede na sídlišti Košutka u nákupního centra Globus pětkrát od 10. do 15. listopadu představení Klaxon, které spojuje vrcholnou - v mnoha ohledech překvapivou - akrobacii s živou hudbou. Na jevišti se střídá desítka akrobatů a hudebníků, aby s obrovskou energií, v neustávajícím frenetickém rytmu vytvářeli zábavné, lehce surreálné, od počátku do konce působivé představení. “Jde o podívanou, kterou ocení i lidé, kteří třeba s novým cirkusem ještě zkušenost nemají - velmi působivá, plná akrobacie, hudby i humoru,” zdůrazňuje umělecký šéf Plzně 2015 Petr Forman.

NICK – je nový divadelní projekt Petry Tejnorové. Premiera bude na Jatkách!   07.11.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo

Nový divadelní projekt režisérky Petry Tejnorové s názvem NICK se zabývá příběhy, které jsou natolik pravda, že jim nechceme věřit – a také příběhy, které jsou natolik fikce, že jim nedokážeme nevěřit.
 
True or false? To je, oč tu běží. Jevištní kaleidoskop podle skutečné události.

Divadlo na cucky má další tahák na teenagery   03.11.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloExistuje přátelství mezi klukem a holkou? Režisérka Silvia Vollmannová klade spolu s hereckým duem Petra Dosoudilová - Jan Machalka zásadní otázky. Premiéra novinky Divadla na cucky nese název Můj BF, první představení je za námi, a tak vás všichni aktéři zvou na první reprízu 12. listopadu.

V tom Hamletovi něco je!   03.11.2015   Ivo Fencl   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloSir Laurence Olivier: „Spal Hamlet s Ofélií?“
Manažer: „V mé divadelní společnosti vždycky.“ Z Olivierovy autobiografie

Irské drama Kráska z Leenane: herecký koncert pro čtyři herce zlínského divadla   27.10.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloMilena Marcilisová, Tamara Kotrbová, Gustav Řezníček a Pavel Vacek – tito čtyři herci Městského divadla Zlín se objeví na jevišti Velkého sálu v nové inscenaci Kráska z Leenane v režii Konráda Popela. Sehrají společně irské rodinné drama s podtitulem tragikomedie drsná jako šmirglpapír, které bude mít premiéru v sobotu 31. října v 19 hodin. Dva dny před ní, ve čtvrtek 29. října se s nimi diváci mohou potkat v divadelním klubu Dílna na Klevetivce a diskutovat o tom, jak probíhají přípravy na premiéru.

Nový balet Louskáček a Myšák Plyšák spěje ke světové premiéře   20.10.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloBalet Národního divadla připravuje úvodní premiéru sezony 2015/2016 – Louskáček a Myšák Plyšák. Zkoušky nové inscenace choreografa a uměleckého šéfa Baletu Národního divadla Petra Zusky běží naplno, světová premiéra se uskuteční 3. 12. 2015 v Národním divadle.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5  6  7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 74

Celkový počet stran Rozhledny je 74. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0267 s