Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníDivadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

Zapište si do diáře: 21. 11. proběhne již 3. ročník Noci divadel   20.10.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadelní ústav připravuje již třetí ročník Noci divadel, která si letos opět klade za cíl přilákat do divadel návštěvníky všech věkových kategorií i zájmů. Noc divadel je nocí nevšedních zážitků, a proto budou mít návštěvníci možnost v divadlech vidět a zažít věci, které jim obvykle během sezóny divadla nenabízejí. V loňských ročnících tak mohli navštívit workshopy, přednášky, autogramiády, prohlídky zákulisí, nebo se zúčastnit bourání scény, besed s režiséry či prohlídek zákulisí malých i velkých divadel. Letošní ročník proběhne opět třetí listopadovou sobotu, tedy 21. listopadu v divadlech po celé České republice. 

Marta Kubišová pokřtí publikaci 100 let Divadla Rokoko   13.10.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadlo Rokoko u příležitosti 100. výročí vydává unikátní publikaci s názvem 100 let Divadla Rokoko. Slavnostní křest proběhne 20. října od 17 hodin v Paláci knih Luxor na Václavském náměstí. Patronkou knihy se stane Marta Kubišová.

ŘÍJEN V DIVADLE TRAMTARIE JE NABITÝ   13.10.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadlo Tramtarie zahájilo svou 12. sezonu více než úspěšně. Premiéra Kabaretu nahatý Shakespeare zaznamenala obrovský ohlas a všeobecné přijetí této nové inscenace dokazují i vyprodané reprízy, které proběhly v září, ale i ty, které jsou naplánované na říjen. Během října ovšem Tramtarie nabízí i další divácké hity jako je Druhý život Veroniky, Psycho nebo Jedlíci čokolády.

Petr Štěpánek a Jan Vlasák v hlavních rolích premiér   06.10.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloMěstská divadla pražská chystají na listopad dvě premiéry, ve kterých se představí nejen známé tváře souboru, ale také dva nováčci. V Divadle ABC se zkouší drama Na miskách vah s Janem Vlasákem v hlavní roli, Divadlo Rokoko uvede v české premiéře inscenaci Hodina před svatbou s Petrem &Stěpánkem. Premiéry se odehrají 7. a 14. listopadu.

Francouzský akrobatický soubor Cirque Aïtal zahájil podzimní část sezóny   29.09.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloSezona nového cirkusu v rámci projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury uvádí předposlední zahraniční představení. Ve svém cirkusovém šapitó, které tentokrát najdou návštěvníci v Borském parku, zahraje francouzský soubor Cirque A?tal do 1. října celkem sedmkrát představení nazvané „Pour le meilleur et pour le pire“ (česky „V dobrém i ve zlém“). Přestože hlavními protagonisty jsou pouze dva akrobaté, herci a také zakladatelé souboru Francouz Victor Cathala a Finka Kati Pikkarainen, z představení odejdou diváci s unikátními a zároveň velmi intimními pocity. “Skvělá vzdušná akrobacie, humor, jemná poetika představují největší přednosti tohoto mezinárodního páru, který tentokrát hraje na podlaze pokryté zemí,” uvádí umělecký šéf Plzně 2015 Petr Forman. Představení je jazykově bezbariérové a užijí si ho i rodiny s dětmi od 6 let.

Pražský komorní balet připravuje premiéru představení Metafory tance   29.09.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloPražský komorní balet uvede 18. října 2015 ve Stavovském divadle první premiéru této sezóny s názvem Metafory tance. V komponovaném večeru se představí tři díla současných choreografů – Aleksandry Dziurosz (PL), Hany Litterové (ČR), Žiga Jereba (SLO) a Anny &Stěrbové (ČR). Autory večera spojuje nejen slovanský původ, ale především snaha o divácky srozumitelné dílo. Tanec v jejich podání může mít rozličný pohybový slovník, pokaždé je ale nositelem myšlenky díla a vzniká v souladu s hudebním doprovodem.

Shirley Valentine oslavila 500. reprízu, Simona Stašová dostala speciální dort   23.09.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloOne woman show Simony Stašové Shirley Valentine oslavila v úterý 15. září v Divadle ABC 500. reprízu. Bravurní komedie Willyho Russella o hledání sebe sama měla premiéru v roce 2008, od té doby se stala jednou z nejoblíbenějších inscenací Městských divadel pražských a navštívilo ji přibližně 250.000 diváků. 

Pestrá sezóna v Divadle na cucky právě začíná   22.09.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloVedení olomouckého Divadla na cucky připravilo na novou sezónu několik překvapení. Novinky uvede domácí soubor, chystá se doslova invaze hostů ze zahraničí. Divadlo nabídne téměř každodenní program, který startuje právě v těchto dnech.

Lužickosrbská legenda ožívá ve VILE Štvanice   15.09.2015   Julie Kolocová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloGeisslers Hofcomoedianten, jeden z domácích souborů divadelního prostoru VILA &Stvanice, uvede premiéru inscenace Já jsem Krabat. Hra vychází ze staré lužickosrbské legendy o mlýně s dvanácti učedníky a jedním mistrem černé magie. Premiéra se uskuteční 19. 9. 2015 ve VILE &Stvanice.

Zlínské divadlo chystá oslavy jubilejní 70. sezony   15.09.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo&Sansonový galavečer, novou pohádku pro děti, ale i znovuotevření nyní již nekuřáckého divadelního klubu Dílna – to vše připravila zlínská scéna na úvod své nové, jubilejní 70. sezony. Jedinečným šperkem, který začátek významného divadelního roku ozdobí, bude premiéra Prodané nevěsty v režii Jana Antonína Pitínského na začátku října. Zazpívá v ní živě na jevišti obrovský sbor - všichni zaměstnanci divadla, jejichž počet přesahuje sto lidí.

Skupovu Plzeň si letos užívalo nejvíc diváků v historii   11.09.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloMimořádný 31. ročník Skupovy Plzeň – mezinárodní přehlídky loutkového a alternativního divadla - se stal nejúspěšnějším v historii. Festivalové dění v Evropském hlavním městě kultury přilákalo více než 120 000 diváků. Návštěvníci viděli 80 představení od 25 špičkových souborů z 13 zemí a čtyř kontinentů

Festival barokních umění Český Krumlov   08.09.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloLetošní VIII. ročník Festivalu barokních umění Český Krumlov se uskuteční od 18. do 20. září. K nejočekávanějším událostem patří novodobá světová premiéra plně scénické verze komické barokní opery L‘Amore in Musica Antonia Boroniho v autentických prostorách barokního divadla na českokrumlovském zámku.

Lásce a smrti člověk neujde   08.09.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNa repertoár divadla DISK 18. září 2015 přibude druhá absolventská inscenace 4. ročníku oboru herectví činoherního divadla DAMU - Povídky z vídeňského lesa rakouského meziválečného autora Ödöna von Horvátha. Pod režijním vedením Josefa Kačmarčíka budou diváci svědky nekompromisní studie mezilidských vztahů a krutosti v nich obsažené. To vše je však skryto pod komediální slupkou. Život postav působí na první pohled idylicky, jako by se snad ani nemohlo stát nic zlého, ale bezstarostnost postupně mizí a dochází k těm nejhorším možným proviněním a selháním.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6  7  8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 74

Celkový počet stran Rozhledny je 74. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0358 s