Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníDivadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

Jaké novinky chystá Divadlo Na zábradlí?   02.09.2015   Aneta Šimonková   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloTři původní inscenace a jedna románová dramatizace. To čeká diváky Divadla Na zábradlí v nadcházející sezoně, která nese pojmenování DRŽTE SE! Poodkryjte s námi, o co jde.

Mezinárodní festival DIVADLO   01.09.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloMezinárodnímu festivalu DIVADLO, který je letos součástí projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015, se podařilo pro letošní 23. ročník získat ze zahraničí jak inscenace předních evropských režisérských hvězd - Thomase Ostermeiera, Krzysztofa Warlikowského a Kornéla Mundruczóa, tak další mimořádná díla z Islandu (ceny Zlatá maska a Cena Nové divadelní reality), a Slovenska (cena Dosky).

SKUPOVA PLZEŇ 2015 – mimořádná a výjimečná po všech stránkách   18.08.2015   Stanislav Polauf   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNa konci srpna potkáte v ulicích evropského hlavního města kultury roku 2015 v Plzni nečekanou podívanou. Ulicemi projdou a odehrají zde několik představení obří loutky – třeba dvanáctimetrové marionety, jednadvacetimetrový drak či létající orlice Přemysla s rozpětím křídel 9,5 m a vážící 750 kg (viz obrázek vlevo). 

Divadlo Radost - Letní scéna žije   11.08.2015   Julie Kolocová   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloV Divadle Radost to pulsuje i během žhavých letních dnů. 5. a 6. srpna tady ožila Letní scéna například zbrusu novým představením HADRIÁN Z ŘÍMSŮ.

Pět her a jeden koncert. To je letní nabídka shakespearovských slavností   05.08.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadelní festival Letní shakespearovské slavnosti vstupuje do své druhé poloviny. Během měsíce srpna je na programu obou pražských scén připraveno ještě pět her z pera Williama Shakespeara a speciální večer filmové hudby Patrick Doyle – Shakespeare in Concert.

Kaplického knihovna konečně na Letné! Letní Letná zahajuje!   04.08.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloLetošní ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná zahájí 16. srpna jednorázový videomapping, díky kterému se na pražském &Spejcharu konečně “objeví” unikátní knihovna architekta Jana Kaplického. Během ozvučených projekcí na cirkusové šapitó hlavní hvězdy festivalu, britského souboru NoFit State Circus, ožije v projektu souboru Cirque Garuda příběh poznání i propojení s přírodou. Videomapping proběhne od 22 do 23 hodin několikrát za sebou, vstup je zdarma. Akce vzniká ve spolupráci s Kaplicky Centre a za podpory společnosti C.S.CARGO.

COSTANZA E FORTEZZA / 9 TÝDNŮ BAROKA   28.07.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloSoubor Musica Florea uvede poprvé po 292 letech barokní operu J. J. Fuxe Costanza e Fortezza ve věrné replice tehdejšího divadla Florea Theatrum!

Bratři Bubeníčkové přivezli do Plzně choreografii inspirovanou filmem Piano   21.07.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloNa pozvání Evropského hlavního města kultury 2015 přijel do Plzně slavný baletní soubor Les Ballets Bubeníček Jiřího a Otta Bubeníčkových. 18., 19. a 20. července uvedli oba bratři v Novém divadle DJKT svůj letošní nový program, ve kterém vystoupili jako hosté sólisté ze Semperoper Ballet, Dortmund Ballet, Hamburg Ballet, Royal Swedish Ballet a Royal Danish Ballet.

GEISSLERS HOFCOMOEDIANTEN BUDOU UŽ POPÁTÉ V LÉTĚ KOČOVAT   21.07.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloLetos Geisslers Hofcomoedianten pořádají už pátý ročník Festivalu zámeckých a klášterních divadel. Toto léto je můžete vidět v Jihomoravském, Královéhradeckém, Olomouckém a Zlínském kraji.

Pražský komorní balet úspěšně absolvoval turné po Jižní Koreji   07.07.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloPražský komorní balet má za sebou úspěšné turné po Jižní Koreji. Během května a června se soubor v této asijské zemi představil na dvou prestižních tanečních festivalech. Zavítal na pódia nejen do hlavní metropole Soulu, ale i do Busanu, druhého největšího jihokorejského města. Jako jediný zástupce zde reprezentoval Českou republiku v oblasti současného tance.

Slavný japonský audio-vizuální umělec Ryoji Ikeda v Plzni   07.07.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloV Londýně jeho 15km vysoká světelná věž připomněla oběti 1. světové války, jeho pulzující instalace rozsvítily newyorský Time Square, nadchly návštěvníky Museum of Modern Art v New Yorku, Museum of Contemporary Art v Tokiu, Ars Electronica Center v Linzi, Barbican Center v Londýně, festivaly Sonar, Elektra či Festival d’Automne v Paříži... a nyní jedna z nejvýznamnějších osobností současného vizuálního japonského umění, multimedialista, performer a skladatel elektronické hudby Ryoji Ikeda přijíždí na pozvání Japan Festu 2015 v rámci projektu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015 do západočeské metropole.

DIVADLO NA ŠATOVCE SPOUŠTÍ PŘEDPLATNÉ NA NOVOU SEZÓNU   30.06.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloPředevším na herecké osobnosti a kvalitní režii hodlá v následující sezoně sázet olomoucké Divadlo na &Santovce. To má za sebou druhou sezónu svého fungování. Pro novou divadelní sezónu, která odstartuje v září, připravilo předplatné, které je nabité výjimečnými tituly a renomovanými hereckými osobnostmi.

Divadlo na cucky uzavírá sezónu   23.06.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadelní sezóna 2014/2015 byla pro olomoucké Divadlo na cucky přelomová. Celkem přes dvě stovky akcí, čtyři premiéry, program pro děti, workshopy, pravidelné výstavy, tuzemští i zahraniční hosté, umělecké rezidence a zázemí pro další soubory - produkční tým si ještě neodpočinul a už chystá plány na sezónu příští. A nejsou skromné.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7  8  9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 74

Celkový počet stran Rozhledny je 74. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0301 s