Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníDivadlo - Pohledy na divadelní hry a inscenace

Režijní duo SKUTR se vrací k novému cirkusu pro Letní Letnou   23.06.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloRežijní dvojice SKUTR, kterou tvoří Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský, připravila pro 12. ročník Mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná premiéru svého nového představení nazvaného Handbag / Kabelka. Inscenace propojila divadelní podívanou s tanečně-akrobatickými prvky a vznikla ve spolupráci s Petrem Horníčkem a Zdeňkem Moravcem z dua DaeMen.

Ožily dva skvosty barokního divadla   21.06.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDvě unikátní hudebně dramatická díla 18. století byla uvedena v novodobé světové premiéře na zámku Český Krumlov. Diváci viděli melodram Pygmalion, jehož libretistou byl slavný francouzský filosof a spisovatel J. J. Rousseau, a unikátní barokní balet Opuštěná Didó / Didone abbandonata v mezinárodním uměleckém obsazení. Díla budou k vidění i v Praze!

LETNÍ SCÉNA NA HARFĚ ZAHAJUJE ČTVRTOU SEZÓNU   16.06.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloLéto se blíží a GALERIE HARFA otevírá již počtvrté svou letní scénu. I během letošních prázdnin můžete na střeše obchodního centra zažít bohatý kulturní program plný divadla, letního kina a vystoupení známých osobností.

Básnická scéna na Colours of Ostrava přivítá držitelky literárních cen a další!   16.06.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo“Colours jedna báseň” - to si již podruhé budou moci říci návštěvníci mezinárodního hudebního festivalu Colours of Ostrava, který proběhne od 16. do 19. července v úchvatném industriálním areálu Dolních Vítkovic. Po úspěšném debutu v minulém roce i letos festival obohatí básnická scéna MF DNES Poetry stage s řadou básnických a hudebně-poetických projektů. 

Mistrovství ČR ve stepu - Plzeň městem stepu?   11.06.2015   Stanislav Polauf   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDne 6. června 2015 se v Plzeňské hale Lokomotivy uskutečnilo Mistrovství České Republiky Tap Dance, jedna z nejprestižnějších stepových akcí roku 2015. Poprvé se toto mistrovství konalo v Evropském městě kultury Plzni a bylo velice úspěšné. 

Barokní skvosty Plzeňského kraje ožijí   09.06.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloBarokní noci s dobovými ohňostroji, ochutnávky barokních jídel i vůní, koncerty našich předních souborů a interpretů dobové hudby v kostelech, představení barokního divadla včetně obnovené světové premiéry korunovační opery J. J. Fuxe Costanza e Fortezza, současné i dobové poutě, komunitní akce v krajině, oživené prohlídky barokních zámků, komentované prohlídky měst...

Premiéra představení Taneční pocta ping-pongu v podání 420PEOPLE   02.06.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky Divadlo&Spičkový český taneční soubor 420PEOPLE nastudoval pod vedením Jo Str?mgrena, uměleckého šéfa úspěšné norské Jo Str?mgren Kompani, jeho známou choreografii Taneční pocta ping-pongu. Premiéra této choreografie v podání 420PEOPLE bude patřit k vrcholům 8. ročníku Mezinárodního festivalu soudobé taneční tvorby TANECVALMEZ, který se koná od 5. do 7. června ve Valašském Meziříčí.

Boris Pasternak a DOKTOR ŽIVAGO v DIVADLE NA ZÁBRADLÍ   26.05.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloV pátek 22. května uvedlo Divadlo Na zábradlí dramatizaci románu Borise Pasternaka Doktor Živago. V režii Jana Mikuláška se v titulní roli ruského lékaře představil Stanislav Majer.

Nejkrásnější strašnický festival StrašNICE   26.05.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloVe dnech 16. – 24. 5. pořádalo strašnické Divadlo X10 v pořadí již třetí ročník divadelního festivalu StrašNICE. I v tomto roce čekal na návštěvníky nabitý divadelní program, zajímaví hosté, ale především atmosféra sousedské slavnosti, která je specifikem aktivit strašnického souboru. Divadlo se otevřelo i do přilehlého okolí, a tak bylo v parku před divadlem postaveno šapitó, v němž a kolem nějž se odehrála velká část programu.

Divadlo ABC je plné slepic   19.05.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadlo ABC je plné slepic, najdete je všude. Chovat je tam začal hrdina poslední premiéry letošní sezony Romulus Veliký v podání Aleše Procházky. Komedii antických rozměrů švýcarského dramatika Friedricha Dürrenmatta zrežíruje Ondřej Zajíc a premiéra je naplánována na 23. května.

Hašler podle pana Bošky   19.05.2015   Ivo Fencl   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloZ divadla jednoho herce.
Za dva roky tomu bude již dvacet let, co vznikla divadelní společnost Kostým (www.divadlo-kostym.cz). Her, které nastudovala, už je třicet. Tu nejnovější „Hašler! Hašler! Hašler!“ s podtitulem „Písničky psané životem Karla Hašlera“ napsala Květa Drahokoupilová pro jediného herce a zpěváka Michala Bošku.

Divadlo na Šantovce nabízí v květnu pestrý program   12.05.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloDivadlo na &Santovce se pomalu blíží do cílové rovinky své druhé divadelní sezóny. Za tu dobu si už řada diváků našla cestu, jak vidět své oblíbené herce a herečky. A i v květnu tu možnost mají. Do Olomouce přijede například Simona Stašová, Petr Kostka či František Němec.

Velkolepé svatojánské slavnosti NAVALIS navazují na starobylou tradici   12.05.2015   redakce   Divadlo  

Přečíst tento článek z rubriky DivadloJiž 287. ročník Svatojánských slavností se uskuteční v Praze v pátek 15. května, v novodobém čase po svém obnovení se konají po sedmé. Svatojánské slavnosti NAVALIS tak vstupují do povědomí Pražanů jako pravidelná událost roku, jejíž nedílnou součástí jsou alegoricky ozdobené lodě.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8  9  10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 74

Celkový počet stran Rozhledny je 74. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0271 s