Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 1.12.2022, svátek má Iva 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13318
Komentářů: 11329


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

JULIE A JULIA – jak si provařit cestu k úspěchu   25.11.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž se sejdou dvě umění – filmové a kulinářské a když jsou u toho taková jména jako Meryl Streepová, Amy Adamsová  a režisérka Nora Ephronová, pak je jasné, že výsledek musí potěšit emoce i polaskat chuťové buňky. Tím spíše, že jde životopisné, lehce romantické drama o dvou Juliích, které skutečně žily a zcela propadly kouzlu vaření.

TV tip - NÁŠ VŮDCE (lákavá totalita?)   18.11.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmBěhem jedné vyučovací hodiny v americké škole, kde se probíralo téma nacionálního socialismu položil jeden z jeho studentů otázku, kterou nebyl učitel schopen zodpovědět. „Jak mohli Němci tvrdit, že nic nevěděli o zkáze Židů, ani o koncentračních táborech? A jak to, že tak slepě podporovali Hitlera?" Učitel se rozhodl učinit pokus a jeho výsledek šokoval...

Gump má svůj kalendář. Jeho koupí pomůžete kamarádům psího hrdiny   15.11.2022   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJeden z nejúspěšnějších filmů posledních let. Hlavním hrdinou je pes Gump, po němž byl snímek pojmenován. A jako správná hvězda má i Gump svůj kalendář, který pokřtila například Marta Kubišová. Nejen ona pózovala F.A. Brabcovi, který charitativní kousek nafotil. 

SEDMÁ PEČEŤ - TV tip – Šachová partie se Smrtí   11.11.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film
Když měli v jednom průzkumu studenti jmenovat deset nejvýznamnějších světových spisovatelů nebyl to pro ně problém. Trochu horší to bylo u světových malířů a velmi špatné u světových filmařů. Literatura i výtvarné umění se ve školách učí a v knihovnách je možno najít vše potřebné. K filmovým dílům, hlavně z historie, je mnohdy nemožné se dostat, protože kina hrají jen novinky a na DVD není zdaleka vše. Jedno je pozoruhodné – téměř ve všech odpovědích mezi nejlepšími režiséry se objevovalo jméno Ingmara Bergmana.

SEDM LET V TIBETU – TV tip - Brad Pitt na cestě na osmitisícovku   04.11.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilm podle skutečných událostí z konce třicátých a začátku čtyřicátých let minulého století. Cesta rakouského horolezce přes zajatecký tábor až do Lhasy a hlavně k vlastnímu poznání a probuzení.

Kultovní sci-fi pocházejí z éry socialismu   31.10.2022   Michaela Wilhelmová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVládne-li špatná doba, neznamená to ještě, že se dějí špatné věci na všech frontách. Či se na věc musíme dívat minimálně tak, že mezi tím vším brakem lze nalézti i opravdové skvosty. Přesně tak to platí i v branži filmové…

TRI DCÉRY – TV tip –zapomenutý film, polozapomenutý režisér   28.10.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKomu z mladých dnes něco řekne jméno slovenského režiséra Štefana Uhra (1930-1993)? I ti starší často zapomínají. Horem dolem skloňujeme „česká nová vlna“, ale jaksi jsme už zapomněli, že filmům Chytilové, Formana, Jireše a dalších cosi v československé kinematografii předcházelo. Odborníci mluví hlavně o dvou filmech, jejichž poetika a nový způsob vyjadřování ukázaly filmu novou cestu – Vláčilově HOLUBICI  a Uhrově SLNKU V SIETI. 

Mezinárodní Festival Animánie chystá filmovou laboratoř   24.10.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmOd 16. do 19. listopadu otevře Festival Animánie už po sedmnácté své brány všem, kteří si oblíbili kouzlo animovaných filmů. Hlavní osou festivalu je mezinárodní soutěž dětí a mladých tvůrců do 26 let, návštěvníky čekají projekce celovečerních animovaných novinek i skvosty z archivů, besedy a setkání s filmaři či workshopy. Centrem festivalu bude tradičně plzeňské Moving Station.
 

GARDEROBIÉR - TV tip - divadlo vytváří (a mění) charaktery   21.10.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZnavený herec na konci svého života a sil a jeho oddaný sluha garderobiér - tahle dvojka může pro nezasvěcené působit nepříliš přitažlivě. Leč pravý opak je pravdou - jde o jedno z nejzajímavějších lidských dramat, jaké můžete v současnosti na televizní obrazovce spatřit.

VOLNÝ PÁD – TV TIP – nezadržitelný pád na dno šílenství   14.10.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZnáme to všichni. Najednou máme pocit, že jsme na konci sil, že problémy, které se nahromadily, jsou nad naše síly. Tisíce maličkostí najednou narůstá do bludného monstra a přinutí nás vybouchnout. Nezadržitelně, nekriticky, neplánovaně a hlavně rozumem nekontrolovatelně. Klidný, vyrovnaný člověk se rázem stane zuřivcem, který kolem sebe šíří nenávist a zlobu. 

ILUZIONISTA – TV TIP – stará láska nerezaví   07.10.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVídeň začátek 20. století. Slavný iluzionista Eisenheim (Edward Norton), jehož vystoupením tleská celá Vídeň, má být na rozkaz korunního prince Leopolda na jevišti zatčen. Policejní inspektor Uhl, fascinovaný představením, však musí jen bezmocně přihlížet, jak se muž na jevišti doslova rozplyne...
 

TOKIO! - TV tip - o městě, které předznamenává obraz budoucnosti   30.09.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNeužitečnost, zlo, nevšímavost, osamocení a láska. Jak nejlépe pochopit tyto civilizační choroby? Podívejte se na film TOKIO!

STRACH NAD MĚSTEM - TV tip - klasická krimi s J-P. Belmondem   23.09.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmOblíbený hrdina tak, jak ho pamatujeme. Jean-Paul Belmondo zvaný Bébel v akci plné napětí a kaskadérských kousků. To je klasická francouzská kriminálka z roku 1975 RUCE NAD MĚSTEM.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 129

Celkový počet stran Rozhledny je 129. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0444 s