Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 18.1.2022, svátek má Vladislav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13164
Komentářů: 11280


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

TV tip - MANŽELÉ Z ROKU II.   14.01.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJean-Paul Belmondo a Marléne Jobertová v hlavních rolích francouzské historické komedie - už to by mohlo postačit k zapnutí vašeho televizoru. Přidáme-li k tomu ještě vtipnost, eleganci, duchaplnost, lyriku, romantiku, pár soubojů a přehršel dobrých gagů, jimiž film MANŽELÉ Z ROKU II doslova hýří, pak o zapnutí vašeho přijímače nepochybuji.

OBŘAD – TV tip - Ve Vatikánu učí, jak vymítat ďábla   07.01.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Pod názvem Obřad opakuje televize Nova Cinema americký horor s Anthony Hopkinsem v hlavní roli. Hopkinse zná český divák v mnoha polohách - jako krále Claudia, malíře Picassa, ale především jako nezapomenutelného kanibala Hannibala. nyní ho můžete poznat jako vatikánského kněze specializovaného na exorcismus - vymítání ďábla.

EL DORADO - TV tip - western jako z učebnice   02.01.2022   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKlasický americký western patřící mezi špičková díla svého žánru s přesvědčivými hereckými výkony Johna Wayna, Roberta Mitchuma a Jamese Caana.

ZELENÁ MÍLE – TV tip – barevná cesta vede na popraviště   25.12.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPod titulem ZELENÁ MÍLE se skrývá pozoruhodné vězeňské drama z poloviny třicátých let. Po tři hodiny projekce prakticky neopustíme nehostinné vězeňské prostory a seznámíme se podrobně s těmi, kdo je nuceně obývají. Ve věznici v Louisianě jsou to ti nejtěžší zločinci, kteří zde čekají na konečný ortel: popravu.

HRANICE OVLÁDÁNÍ - TV tip - magický svět Jima Jarmusche   17.12.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKultovní tvůrce slavných filmů jako GHOST DOG – CESTA SAMURAJE, ZLOMENÉ KVĚTINY nebo KAFE A CIGÁRA opět vtáhne diváky do svého tajemně magického světa. Tentokrát na televizní obrazovce.

FARINELLI – TV tip – neopakovatelný zpěv barokního kastráta   10.12.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPřed časem jsme  v televizi v televizi dostali možnost ponořit se do doby baroka a jeho umění ve filmu KRÁL TANČÍ. Stejný režisér, fascinovaný touto dobou, Gérard Corbiau nás znovu zavede do 18. století v nevšedním životopisném příběhu nejobdivovanějšího zpěváka té doby Carlo Brosciho zvaného Farinelli.

AMERIČAN – TV tip – George Clooney zabíjející bez skrupulí   03.12.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZnáte to z filmů. Typický Američan je buď obtloustlý nekňuba, hollywoodský krasavec nebo zabiják s puškou v ruce. Nakolik vám připadá Georges Clooney jako krasavec nevím, ale jako Američan ve film AMERIČAN splňuje  pověst zabijáka na sto procent. Rád by už svého „řemesla“ nechal, ale svět zločinu si ho vždy najde.
 

SIROTČINEC - TV tip - horor jak se patří   26.11.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPokud se chcete bát, opravdu bát, navic uprostřed temné noci, kde každý šelest či stín mají tajemnou sílu, pak je to film pro vás. Začíná nevinně - Laura (Belén Rueda) koupila sirotčinec, který chce přestavět na sirotčinec pro invalidní děti. Kdyby věděla, co starý dům poblíž moře skrývá za záhady, asi by od koupě rychle ustoupila. Ale vy byste neměli opravdu zdařilý hororový film.

DEVÁTÁ BRÁNA - TV tip - Johnny Depp a satanismus   19.11.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDlouho očekávaný a novináři bedlivě sledovaný návrat režiséra Romana Polanského k tématu satanismu našel naplnění v roce 1999, kdy do kin přišel film DEVÁTÁ BRÁNA. I v tomto snímku mistr umně stupňuje hororové ladění a míchá jej s prvky tajemna a magična. Můžete se o tom nyní přesvědčit na televizní obrazovce.

Upír z Feratu – TV tip – film představující automobil na „lidský“ pohon   12.11.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSlibný a rafinovaný název slibuje milovníkům mysteriózních příběhů českou upírskou variantu slavného expresionistického hororu UPÍR NOSFERATU. Také svým názvem jakoby evokoval příznivcům automobilového sportu jednu slavnou světovou značku. Tímhle nalákal v roce 1981 režisér Juraj Herz celou řadu diváků a dal tehdejší nevalné a nezajímavé české produkci silný impuls. 

SÍLA LÁSKY - TV tip - Jak se řeší nevěra ve Virginii   05.11.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž původně švédský režisér Lasse Hallström přišel v roce 1991 do Hollywoodu byl proslulý jako úspěšný tvůrce videoklipů, filmu o skupině ABBA a hlavně celovečerním dramatem MŮJ ŽIVOT JAKO PES, s nímž sahal po Oscaru za neanglicky mluvený snímek.

SMRT DAREBÁKA – TV tip – Jedinec v boji proti korupci   29.10.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPoliticky laděný thriller francouzské produkce podráždí nervy diváků nejméně třikrát. Jednak dokonalým hereckým výkonem idolu mnohých paní a dívek Alainem Delonem, napínavou kriminální zápletkou ale v neposlední řadě i přesahem do zákulisí mocenské politiky plné korupce, násilí a nesmlouvavého udržování moci i za cenu vražd. Přestože vznikl už v roce 1977 právě tato poslední linie je (a zřejmě stále bude) nanejvýš aktuální

TAHLE ZEMĚ NENÍ PRO STARÝ - TV tip – krvavý kriminální thriller bratří Coenů   22.10.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVeterán z Vietnamu Llewelin Moss (alias Josh Brolin) je zkušeným lovcem. Když pronásleduje zraněnou antilopu narazí v pustině na pozůstatky masakru, k němuž došlo zřejmě při předávání drog. Na místě najde rozstřílená auta, zkrvavená těla, balíky heroinu, ale také dva miliony dolarů. Udělá však dvě fatální chyby – heroin i peníze si sebere a představuje si, jak si je s manželkou užijí. A pak druhou, že se na místo tragédie vrátí (pomoci zraněnému Mexičanovi nebo se zbavit svědka?)

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 129

Celkový počet stran Rozhledny je 129. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0403 s