Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je neděle 17.1.2021, svátek má Drahoslav 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 503
Registrovaní čtenáři: 512
Publikovaných článků: 13005
Komentářů: 11180


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

TENKRÁT V MEXIKU - TV tip – mstitel s kytarovým pouzdrem znovu na scéně   15.01.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmCtitelé akčního filmu určitě znají filmy EL MARIACHI  a DESPERADO z roku 1992 (resp.1995) s potulným kytaristou, zpěvákem a také pistolníkem El Mariachim v podání Antonio Banderase. K těmto filmům a k této postavě se režisér Robert Rodriguez v roce 2003 znovu vrátil. Nový scénář sám napsal na popud svého velkého kamaráda v branži Quentina Tarantina. Jiný jeho velký vzor režisér spaghetti westernů Sergio Leone, ho zase inspiroval svojí trilogií s Clintem Eastwoodem (PRO HRST DOLARŮ, PRO NĚKOLIK DOLARŮ NAVÍC A HODNÝ, ZLÝ OŠKLIVÝ) a on tak trochu parafrázoval jiný jeho film TENKRÁT NA ZÁPADĚ.

VRAH VE MNĚ – TV tip - Drsný film o násilí v nás   08.01.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmModerní film si často libuje v násilných scénách. Nejinak je tomu ve filmu Vrah ve mně. Chce-li však umělec zmapovat zákoutí násilí, jakého jsou schopni pouze lidé, musí sáhnout k výjimečným prostředkům.
 

ZNAMENÍ RAKA – TV TIP – Kdo vraždil v nemocnici?   01.01.2021   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMísto popisu článku -  Dlouho jsme zvažovali,jaký film v televizi vám doporučit pokud upoutávka vyjde právě v pátek 1. ledna. Nakonec saháme do české klasiky šedesátých let, proto, že jde o vynikající film a také proto, že je to první, mimořádně úspěšný film Juraje Hertze, který odstartoval jeho dlouhou a mimořádnou kariéru. My bychom si přáli, aby stejně úspěšně odstartoval i Nový rok 2021 a vyřešily se všechny problémy, jež nás trápily v roce právě skončivším. Věřme...

BRUTÁLNÍ NIKITA - TV tip - Zabila a musela zaplatit...   25.12.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmČlenka pankáčské bandy zabije při loupeži policistu. Když ještě při výslechu zraní policistu následuje soud a verdikt zní - na doživotí. Místo ve vězení se však probouzí úplně v jiném prostředí a dostává nabídku začít nový život. Ale...

LEPŠÍ UŽ TO NEBUDE – TV tip – napravený Jack Nicholson   18.12.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMáte už dostr rozteskněných a rozněžnělých vánočních pohádek. Už vás nebaví jen zářící svíčky, dětičky i babičky? Je čas změnit pohled - co takhlese v televizi podívat na jednoho nesneitelného, protivného chlapa v podání Jacka Nicholsona?  I když titul filmy by se mohl vztahovat třeba i na české poměry, coronavirovou krizi či na ekonomiku, v tomto filmu půjde jen a jen o lidské vztahy. A také mu příliš nevěřte – vezměte jed na to, že to lepší bude…

Lucie Zedníčková s Jaromírem Noskem tvoří pár v novém filmu!   16.12.2020   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPřestože současná situace kultuře nepřeje, natáčení filmů pozastaveno nebylo. Tvůrčí práce na filmu Když prší slzy tedy pokračují a objevují se v něm další známé tváře. Režisérka snímku, který poukazuje na problematiku domácího násilí, do jedné z rolí submisivní ženy obsadila Lucii Zedníčkovou, jejího despotického muže hraje Jaromír Nosek.

Omylem fenomenálním hercem   15.12.2020   Michaela Wilhelmová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdo? Vlastimil Brodský, který se narodil právě 15. prosince roku 1920. V životě měl celkem jasno - chtěl studovat tanec. Dokonce žil i v domnění, že se k jeho studiu přihlásil. Překvapené zjištění, že se stal tento introvert adeptem studia hereckého, přehlušil propuknuvší talent, dřímající kdesi pod slupkou nenápadného chlapce.

Michaela Nosková s partnerem učí herečky sebeobraně!   14.12.2020   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTréninky sebeobrany jsou mezi lidmi čím dál více oblíbenější. Motivace těch, kteří se do kurzů přihlásili, se přitom různí. Herečky filmu Když prší slzy Aneta Kernová a Hana Drozdová si tréninky poprvé vyzkoušely právě v rámci natáčení tohoto filmu. A obě se rozhodly, že budou ve výuce pokračovat. Zásadní podíl na jejich zájmu měl trénink s Jindřichem Čandou, partnerem zpěvačky Michaely Noskové.

Festival BOOK THE FILM 2020   14.12.2020   Eve Edwards   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVe dnech 11.- 13.12. 2020 proběhl již čtvrtý ročník festivalu Book the Film. Letos ze zištných důvodů musel festival vyletět na virtuálních křídlech online streamování. Organizátorka, Jaroslava Dvorská, se postarala také o dramaturgii a záštitu opět převzala Městská knihovna hlavního města Prahy. Letošní upoutávka se inspirovala příběhem Krásky a zvířete, interně nazváno Kráska a Zombie… uznejte sami (viz odkaz na konci článku).

JEDEN MUSÍ Z KOLA VEN – TV tip - V britské tajné službě je špion - jenže kdo?   11.12.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSe třemi nominacemi šel před devíti lety do soutěže o Oscara film JEDEN MUSÍ Z KOLA VEN. Přestože sošku nezískal ani znamenitý Gary Oldman za herecký výkon, nebyla udělena za adaptovaný scénář a s nepořízenou odešel i zkušený Alberto Iglesias se svým hudebním doprovodem, neznamená to vůbec, že film se nepovedl. Ve svém žánru špionážního dramatu je stále na předním místě a setkal se jak s přízní kritiky, tak i s diváckým ohlasem.
 

HELIMADOE – TV tip – Co skrývá podivný název?   04.12.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdo četl román Jaroslava Havlíčka, poprvé vydaný v roce 1940, si na otázku v titulku odpoví snadno. Kdo viděl stejnojmenný film Jaromila Jireše z roku 1993 také ví své. Těm ostatním, kteří se nechají zlákat nynější televizní reprízou filmu HELIMADOE to prozradíme v závěru tohoto článku.

ANNA A KRÁL – TV tip – romantická historická podívaná   27.11.2020   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNení pochyb o tom, že film, pokud je velkolepou podívanou, snáze přitáhne diváky. Tuto podmínku splňuje film režiséra Andy Tennanta ANNA A KRÁL, který se právě v předvánočním čase opakovaně dostává na televizní obrazovku. Jde již o třetí zpracování autentických deníků Anny Leonowensové a dotýká se skutečných událostí ze siamského království v druhé polovině devatenáctého století.

Film Když prší slzy odkrývá zákulisí domácího týrání   25.11.2020   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmAčkoli lidé raději sledují komedie, v životě lidském je mnoho témat, na která je třeba poukazovat. Jedním z nich je násilí ve vztahu. A je celkem jedno, jestli jde o násilí na ženě nebo muži. I když... Ženu ani květinou neuhodíš! Protože smutných případů domácího násilí má kolem sebe i režisérka Michaela Semela docela dost, rozhodla se /na jejich základě/ napsat scénář a posléze natočit na toto téma film.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 128

Celkový počet stran Rozhledny je 128. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2021 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2528 s