Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 29.3.2023, svátek má Taťána 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 508
Registrovaní čtenáři: 520
Publikovaných článků: 13390
Komentářů: 11360


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

Talentovaná kráska   28.03.2023   Michaela Wilhelmová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmS herectvím začala již ve třinácti letech. Tehdy zřejmě nikdo netušil, že dnes nepříliš známým filmem Olověný chléb odstartuje Jana Brejchová ohromnou kariéru, která přesáhne nejen její představy, ale i hranice našeho státu.

VALKÝRA – TV tip – Hitlera se odstranit nepodařilo   24.03.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Ač film svým názvem může odkazovat na mytologické válečnice či na operu Richarda Wagnera jde v něm o historii ne tak dávnou - historicky i filmařsky poctivou rekonstrukci skutečného příběhu plukovníka Clause von Stauffenberga, který se spolu s nespokojenými důstojníky Wehrmachtu pokusil v roce 1944 o atentát na Adolfa Hitlera.

FAUNŮV LABYRINT (hrůzy i poezie) - TV tip   17.03.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSpojení válečných hrůz a fantastického poetického světa malé dívenky? Drsné reality s magickým podzemním světem, v němž ožívají pohádkové bytosti? Lze to vůbec? Třemi Oscary oceněný film režiséra Guillerma del Tora FAUNŮV LABYRINT vás o tom přesvědčí.

60 SEKUND – TV tip – magie čtyř kol a řvoucích motorů   10.03.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPokud máte rádi exkluzivní auta, jste ctiteli adrenalinových jízd a od filmu požadujete příjemné vzrušení, akci, tvrdé muže a krásné ženy – pak tento film bude pro vás to pravé pohodové.  Kdo by odolal mužnosti a zlodějské šikovnosti Nicolase Cageho a kouzlu přeštíhlé Angeliny Jolieové? Akční thriller režiséra Dominica Seny vás určitě strhne.

ČEST A SLÁVA – TV tip – do boje za ztracenou věc   03.03.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJaká je česká povaha? Jsme opravdu národem váhavců, kteří vydrží příkoří, sehnou hlavu a hřbet před cizí nadvládou, ale v pravou chvíli vyrukují proti teroristům? Tohle otázku si můžete položit při sledování trezorového filmu ČEST A SLÁVA.

DALEKÁ CESTA – TV tip – Svět, odkud není návratu   24.02.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMnoho svébytných umělců pocítilo na své kůži nesvobodu minulého režimu. Asi prvním byl Alfréd Radok (1914-1976), umělec, jehož práce spočívala především v divadle (několikrát byl ředitelem Národního divadla, poté proslul v Městských divadlech pražských a jako režisér a spolutvůrce Laterny magiky). Zarputilý hledač pravdy, nesmlouvavý kritik podlostí, lží a lidského ponížení a zároveň umělec, neváhající jít novými cestami a využívající netradičních metodto byl Alfréd Radok. Po dvacetiletém donkichotském boji s mocnými nevydržel a roku 1968 s rodinou emigroval. 

PO ČEM ŽENY TOUŽÍ – TV tip – Mel Gibson v komedii z prostředí reklamního byznysu   17.02.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPo titulu PO ČEM ŽENY TOUŽÍ by mohl každý muž napsat stovku otazníků. Nechť promluví žena - sama režisérka Nancy Meyersová. Otazníkem je, zda to sama ví, nebo bude vycházet jen z osobní zkušenosti.
 

CESTA Z MĚSTA – TV tip - Vorlův útěk do přírody   10.02.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVe svém čtvrtém celovečerním filmu jakoby si režisér Tomáš Vorel chtěl odpočinout po namáhavém vyjádření tvůrčí i životní krize mladého umělce v předchozím filmu Kamenný most. Rozpomenul se na své „sklepácké“ začátky a s typickým humorem se pustil do tématu útěku z nervy ničící civilizace do po-klidné venkovské prostoty.

SÍLA LÁSKY - TV tip - Jak se řeší nevěra ve Virginii   03.02.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž původně švédský režisér Lasse Hallström přišel v roce 1991 do Hollywoodu byl proslulý jako úspěšný tvůrce videoklipů, filmu o skupině ABBA a hlavně celovečerním dramatem MŮJ ŽIVOT JAKO PES, s nímž sahal po Oscaru za neanglicky mluvený snímek.

NÁVRAT DO COLD MOUNTAIN – TV tip – Něžná vášeň v drsné době   27.01.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmRomantický film s  dramatickými akčními scénami je určitě oblíbenou podívanou řady diváků. Když k tomu přidáte historickou dobu americké občanské války, mimořádnou předlohu – román Charlese Fraziera (česky jako Chladná hora, Knižní klub 2000), vyznamenaný mj. americkou Národní knižní cenou a hvězdné obsazení s Nicole Kidmanovou, Jude Lawem, Renée Zelwegerovou a dalšími známými jmény plus zručnou režii Anthonyho Minghelly (tvůrce Anglického pacienta) pak jde na první pohled o film mimořádný.
 

MORTEM – TV tip - Metafyzický průnik do hlubin duše   20.01.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPřipravte se před tímto filmem tak trochu na cestu do neznáma. Proniknout do hlubin ženské duše je i pro psychology těžký oříšek, což potom pro filmaře.
 

ZNAMENÍ RAKA – TV TIP – Kdo vraždil v nemocnici?   13.01.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZase jednou sáhneme do české klasiky šedesátých let. Proto, že jde o vynikající film a také proto, že je to první, mimořádně úspěšný film Juraje Hertze (1934-2018), který odstartoval jeho dlouhou a mimořádnou kariéru. 

MUŽ VE STÍNU – TV tip - Není radno si zahrávat s mocnými   06.01.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPolitický psychothriller slavného oscarového režiséra Romana Polanského, který za tento snímek získal Stříbrného medvěda na MFF v Berlíně. Pohled do světa mocných, kteří podle médií ovládají tento svět, ale – jak se ukáže – oni sami jsou řízeni…

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 129

Celkový počet stran Rozhledny je 129. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0354 s