Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 1.3.2024, svátek má Bedřich 

Hledej na Rozhledně

Statistika Rozhledny

Počet autorů: 509
Registrovaní čtenáři: 524
Publikovaných článků: 13677
Komentářů: 11411


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

Co mě v únoru zaujalo na Netflixu   29.02.2024   Renata Šindelářová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV tomto měsíci jsem se opravdu hodně zamyslela nad mysteriózním thrillerem Čas, rozesmála mě italská komedie Už jsi byla na Měsíci? a tentokrát půjdu ven hned se dvěma dokumenty. První a velmi inspirativní je Jídlo dělá člověka (experiment s dvojčaty) a dalším je neméně působivý dokument ve stylu "reality show" Posmrtný život s Tylerem Henrym.

Marley sahá Mercurymu sotva po kolena   26.02.2024   Renata Šindelářová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNechci ovšem srovnávat dva velmi rozdílné umělce, míru jejich nadání či jejich vliv na cokoliv, jde tu pouze o můj dojem ze dvou životopisných filmů, z nichž jeden je show s totálním výbuchem emocí a druhý i přese všechna zmíněná hluboká témata zůstává prostě jen průměrně zpracovaným životopisným snímkem

FENTASY: Boj s Fentanylem ve filmu i realitě   22.02.2024   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Představte si temný svět drog, kde se skutečnost setkává s fikcí. Film FENTASY odhaluje strašidelnou realitu fentanylu inspirovanou skutečnými událostmi. Projděte se s námi do temných uliček drogového byznysu, kde se životní příběhy prolínají s bojem proti jedné z nejnebezpečnějších drog současnosti. Emotivní pohled do této problematiky vás zasáhne až do hloubi duše.

Tajemní spolubydlící: Elfinové v animovaném filmu   19.02.2024   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Vstupte do světa neviditelných společníků, kteří zanechávají ve vašem domově kouzlo klidu a harmonie. Domácí příšerky, nový rodinný animovaný film, vás zavede do tajemného života Elfinů, malých chlupatých bytostí, které se starají o váš domov a přinášejí do něj magii. Připravte se na dobrodružství plné humoru a emocí, které vám otevře oči pro nečekané příběhy skryté za zdmi každého domu.

Sucho: Mezigenerační vztahy a životní extrémy v Slámově novém filmu   17.02.2024   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Bohdan Sláma nás opět zasvěcuje do světa lidských vztahů a životních kontrastů ve svém nejnovějším filmu "Sucho". Ponořte se s námi do malebného, ale vyprahlého jihomoravského prostředí, kde se prolínají extrémní přístupy k životu a spletité mezigenerační vztahy dvou rodin. Sláma nám přináší příběh lásky, konfliktů a naděje, odehrávající se ve stínu sucha, které symbolizuje nejen krajinu, ale i mezilidské vztahy. Film vstupuje do kin 15. února, a my vám přinášíme pohled na jeho hlavní motivy a výjimečné postavy.

KILL BILL – TV tip – Byl to její svatební den. A oni se ji pokusili zabít…   04.02.2024   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmHektolitry krve (naštěstí jen umělé), bojové scény jako z hongkongských filmů,  pomsta po letech a útok na diváky – to je přes deset let starý snímek KILL BILL. Kdo jiný by tuto nadměrně drsnou směsici všech možných stylů a různorodých scén mohl natočit než „magor z videopůčovny“ – kultovní režisér Quentin Tarantino.

Co mě v lednu zaujalo na Netflixu   31.01.2024   Renata Šindelářová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV lednu mě z novějších filmů zaujal mysteriózní sci-fi thriller Nech svět světem a životopisné drama Nyad. Ze starších filmů pak romantická dramakomedie Láska a jiné závislosti a romantická komedie Dvě tváře lásky. Na konec přidávám - a je to moje třešnička na dortu - úžasný přírodovědný dokument Moje učitelka chobotnice.
 

VLK – TV tip – Jack Nicholson se mění ve vlkodlaka   26.01.2024   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Každý určitě slyšel vyprávět o tom, že existují vlkodlaci, tedy lidé, měnící se v noci na krvelačnou šelmu. Je to podklad pro mnoho hororů, kterými lze strašit děti i dospělé. Jedním takovým případem se zabývá film VLK režiséra Mika Nicholse. Nemusíte mu věřit, ale určitě vás pobaví a občas se budete i bát. Ale pozor – autorům nejde jen o primitivní pudy, ale míří mnohem dál. Své vyprávění pojímá režisér jako metaforu noční můry, pronásledující většinu lidí středního věku. Pocit, že se snižuje výkonnost jak v práci, tak v sexuálním životě a že je potřeba příliv nové energie – tak jak ji dostane hrdina tohoto filmu.
 

Vynálezce: Oživení Leonarda da Vinciho   20.01.2024   Monika Škubalová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Nenechte si ujít nový animovaný snímek o Leonardu da Vinci - dobrodružství, inspirace a umělecký duch!

NEZNÁMÁ- TV tip - Drsný příběh nezlomené ženy   13.01.2024   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPsychologické kriminální drama, které se zabývá důsledky obchodu s lidským masem a se zneužíváním žen z východní Evropy. Uznávaný italský tvůrce Giuseppe Tornatore (Legenda o 1900, Malena) v něm rozvíjí příběh záhadné mladé Ukrajinky Iriny, která uprchla z východní Evropy a dnes žije v italském městě.
 

Ivan Trojan namluvil a pokřtil audioknihu Gump - jsme dvojka   15.12.2023   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Jako u prvního dílu filmu Gump, tak i u druhého hlas psího kluka Gumpa namluvil herec Ivan Trojan. Svůj hlas tedy zákonitě propůjčil i audioknize Gump - jsme dvojka, kterou pokřtil společně se zpěvákem Pokáčem a herečkou Patricií Pagáčovou. Zatímco Pokáč složil a nazpíval jednu z titulních písní Život je pes, Patricie Pagáčová ztvárnila v prvním díle s názvem Gump - pes, který naučil lidi žít oblíbenou postavu Káťu Louku.


 

BITVA V ARDENÁCH – TV tip – Poslední pokus Německa zvrátit průběh války   15.12.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmProsinec 1944. Mezi spojeneckými jednotkami na západní hranici Německa vládne dobrá nálada. Vojáci se těší na brzký konec války až poslední jednotky wehrmachtu složí zbraně. Ale na německé straně dochází k rozhodnutí za každou cenu zlomit odpor Spojenců a připravuje se rozsáhlý protiútok v Ardenách, v místě, kde je málo amerických divizí. Navíc místní generálové chtějí využít zimního zamračeného počasí, kdy letecká posila Američanům nebude možná.

VÉVODKYNĚ – TV tip – Dojímavý historický osud   08.12.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Georgiana Cavendishová, Vévodkyně z Devonshiru (1757-1806), není u nás příliš známou historickou postavou. Přesto o této britské šlechtičně, která žila ve druhé polovině 18. století, vznikl v mezinárodní koprodukci pozoruhodný film VÉVODKYNĚ. A vzbuzuje oprávněný zájem těch, kdož si přečtou, že jde o praprapratetičku oblíbené princezny Diany a že jejich osudy byly v mnohém podobné. 

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 130

Celkový počet stran Rozhledny je 130. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2024 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0402 s