Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 30.9.2023, svátek má Jeroným 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 510
Registrovaní čtenáři: 521
Publikovaných článků: 13526
Komentářů: 11387


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

ÚHEL POHLEDU – TV tip - 8 lidí, 8 úhlů pohledu, 1 pravda   29.09.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmAmerický akční thriller představuje prezidenta Spojených států, jak přijíždí na významný protiteroristický summit do španělského města Salamanca. K připravenému projevu se však nedostane. Je zasažen dvěma výstřely, nastává chaos a později dojde k explozi na samotném náměstí. V nastalém honu na atentátníka se prolnou osudy několika lidí, z nichž každý z jiného místa a z jiného „úhlu pohledu“ viděl situaci poměrně odlišně.

SPÁČI – TV tip - jedna chyba, tvrdý trest, zasloužená pomsta   22.09.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNerozlučná čtveřice kamarádů, kteří prožívají relativně hezké dětství. Bohužel je osud vrhl do neslavně proslulé newyorské čtvrti Hell´s Kitchen (Pekelná Kuchyně), což je místo lichvářů, hráčů a pouličních gangů. Není to místo pro padavky, ale tihle kluci na prahu dospělosti se tu cítí jako ryby ve vodě. Až do chvíle, kdy z mladické nerozvážnosti ukradnou párek řeckému párkaři a jeho nehlídaný vozík způsobí smrt jednoho muže.
 

STRACH NAD MĚSTEM - TV tip - klasická krimi s J-P. Belmondem   08.09.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmOblíbený hrdina tak, jak ho pamatujeme. Jean-Paul Belmondo zvaný Bébel v akci plné napětí a kaskadérských kousků. To je klasická francouzská kriminálka z roku 1975 RUCE NAD MĚSTEM.

SERPICO - TV tip - bílá vrána mezi policajty   25.08.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmAl Pacino - ač se tomu skoro nechce věřit - je poctivý policajt. Nebere úplatky, řídí se svým svědomím a je rozhodnut potírat zločin se vší rozhodností, jaké je schopen. Schválně můžete hádat jak je mezi kolegy oblíben a jaký osud ho čeká. Máte-li pochybnosti - pak se dívejte v televizi na film SERPICO.

LET FÉNIXE - trosečníci v písku   20.08.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmŽhavé slunce, trosky letadla v písku pouště a trosečníci, kteří se pokusili o nemožné - to je nejstručnější charakteristika filmu LET FÉNIXE Roberta Aldricha z roku 1965, který můžete nyní zhlédnout v programu televize. 

MILÝ JOHNE – TV tip - Romantika, která stále táhne.   11.08.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTvůrce nezapomenutelných poetických hitů Pravidla moštárny a Čokoláda režisér Lasse Hallström natočil v roce 2010 další romantický příběh lásky.
 Film MILÝ JOHNE se stal jedním z překvapení tohoto roku, když při své premiéře v amerických kinech sesadil po dlouhých týdnech megahit Avatar z prvního místa žebříčku návštěvnosti. I když se Hallström později posunul k jiným žánrům, platí stále otázka: Že by romantika stále táhla?
 

BOD ZLOMU – TV tip – Surf má své zákony   28.07.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmThriller o setkání mužů, které vzrušuje nebezpečí. Patrick Swayze a Keenu Reeves v hlavních rolích amerického kriminálního dramatu z prostředí surfařů.

DOSTIH – TV tip – Byl jednou jeden dobrý filmař   21.07.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJeště předtím, než Jaroslav Soukup oslňoval „svoji“ Plzeň Diskopříběhem či Láskou z pasáže a než se zhlédl v amerických akčních filmech a začal točit Kamarády do deště či Byl jednou jeden polda patřil tento režisér k vyloženým talentům českého filmu.

PROROCTVÍ Z TEMNOT – TV tip – Richard Gere po stopách tajemného tvora   14.07.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmJe to legenda, výmysl, zjitřená fantazie? Nejen v Americe, odkud pochází tento film, ale i v celém světě se čas od času vyskytují zmínky o neznámé bytosti z temnoty, motýlím muži. Každé jeho zjevení věští někomu blízkou budoucnost, převážně pak předvídá tragédie a smrt. Než vybuchl Černobyl prý ho spatřily stovky lidí. Každý ho vidí v trochu jiné podobě, každému se představí pod jiným jménem. Rozhodující je informace, že nejde o lidskou bytost.
 

Pražský IMAX uvede jako jediný v EU film Oppenheimer v 70mm formátu   12.07.2023   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmO málo kterém filmu se momentálně ve filmovém průmyslu mluví tak moc, jako o blížícím se Oppenheimerovi od režiséra Christophera Nolana. Oppenheimer bude totiž promítán v 70mm IMAX ve 30 kinech po celém světě. 25 z nich se nachází v Severní Americe, 3 ve Velké Británii, 1 v Austrálii a poslední v právě Praze. Pražské kino Cinema City IMAX Flora se tak stává jediným kinem v kontinuální Evropě, kde bude možné film v tomto formátu zhlédnout. Očekává se nával filmových nadšenců a fanoušků z celé střední Evropy.
 

OKAMŽIK ZLOMU – TV tip – hra kočky s myší v kriminálním thrilleru   07.07.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDokonalý zločin – kolik filmů bylo na toto téma již natočeno. A zřejmě ještě bude, protože fantazie scénáristů je bezbřehá a fantazie zločinců ji ještě převyšuje. Nyní se vás o tom bude snažit přesvědčit populární „Hannibal Lecter“ - herec Anthony Hopkins ve filmu režiséra Gregoryho Hoblita.

Rozhovor s Aňou Geislerovou: O róbě, která nemá obdoby i obyčejně o pivu   03.07.2023   Michaela Wilhelmová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNejlepší bublinky ve Varech se tento rok fyzicky prošly i na jeho nejprestižnějším a nejžádanějším místě – na ikonickém červeném koberci. Haute couture je nejen inspirovaná plzeňskými bublinkami piva, ale je rovnou z plzeňského ležáku ušitá. První róba na světě z piva Pilsner Urquell je unikát a nemá obdoby. Její příběh započal v srdci Plzně, poté jsme se přesunuli do Austrálie a výsledek jste mohli vidět při zahájení festivalu po velkolepém odhalení na červeném koberci. Šaty oblékla jedna z nejobsazovanějších českých hereček a milovnice Pilsner Urquell – Aňa Geislerová, na kterou byla róba na míru šitá.
 

TENKÁ ČERVENÁ LINIE – TV tip – Každý bojuje svoji vlastní válku   30.06.2023   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTěžko hledáte v programech televizí n+ějaký skutečhně kvalitní film? Jedno z mimořádných filmových děl nyní uvede program AMC. Hned v úvodu však řekněme, že nejde o film pro každého a že ne každý s ním bude souznít. O tom, jestli podobné tříhodinové drastické, ale i myšlenkově bohaté dílo, patří na televizní obrazovku můžete diskutovat po jeho zhlédnutí.

Starší články - strany: 1  2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 130

Celkový počet stran Rozhledny je 130. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2023 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0534 s