Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 19.9.2019, svátek má Zita 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 504
Publikovaných článků: 12721
Komentářů: 10895


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

Bratr Sherlocka Mark Gatiss na letošním Febiofestu   26.02.2018   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmHerec a komik Mark Gatiss, představitel bratra Sherlocka Holmese Mycrofta ze seriálu Sherlock, přijede do Prahy na první dny festivalu. V pátek 16. března představí na Febiofestu svůj osmidílný seriál Queers.

STROM ŽIVOTA – TV tip - filmová esej na téma boží a lidské existence   23.02.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTaké patříte k těm nespokojeným televizním divákům, kteří kritizují dramaturgii za to, že dává málo uměleckých filmů a přednost dostávají podřadné především americké kriminálky a krváky či německé kýčovité romantické selanky? Pak právě pro vás je tu výzva v podobě filmu Terrence Malicka STROM ŽIVOTA. Vítězný film z festivalu v Cannes vzbudil v roce 2010 mimořádnou pozornost, ale rozdělil diváckou (i kritickou) obec na dva nesmiřitelné tábory – nadšence a absolutní odpůrce. Jaký bude váš názor, až film – doufáme - zhlédnete?

Mene Tekel uvede Úkryt v ZOO   22.02.2018   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmLetošní 12. ročník mezinárodního festivalu proti totalitě Mene Tekel se zaměří na Polsko, které bude hlavním hostem. Ve středu 28. února od 19:00 se v kině Ponrepo uskuteční jedna z hlavních akcí, projekce amerického snímku Úkryt v ZOO.

PRINCEZNA A BOJOVNÍK – TV tip – Dvojice mladých lidí pod vlivem náhody a osudu   16.02.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTitul zní pohádkově, ale jde o zcela současné téma. Tou „princeznou“ je Sissi – samotářská, duchem poněkud nepřítomná zdravotní sestra z psychiatrické léčebny, neurvalým „bojovníkem“ pak mladý zatrpklý kriminálník Bodo. Náhoda je svede dohromady – Sissi jednoho dne skončí pod koly nákladního auta a tam ji život náročným zákrokem zachrání právě Bodo.

Docela dobré vyvrcholení   12.02.2018   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSamozřejmě, že v čase okolo Valentýna, vezmeme-li tedy v potaz poslední tři roky, se nemůže poněkud provokativní nadpis vztahovat k ničemu jinému, než k filmovému a knižnímu hitu Padesát odstínů, jehož závěrečná kapitola právě útočí na peněženky mnohdy jistě nadržených fanynek. Po opravdu děsivém druhém filmu, který si zcela právem vysloužil nominace na Maliny - oskarové anticeny, je tu nečekaně koukatelná podívaná, kterou se nestydím také těm nenadrženým směle doporučit

OTELLO – TV tip - dokonalá a působivá adaptace slavné opery Giuseppa Verdiho   09.02.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž se v roce 1968 objevil ve světových kinech přepis Shakespearova dramatu ROMEO A JULIE, v němž titulní role hráli mladičtí herci, a když film měl mimořádný ohlas u diváků, vstoupilo do obecného povědomí jméno režiséra Franca Zefirelliho. Rodák z Florencie (*1923) už rok předtím upoutal jiným přepisem Shakespeara – dramatickým příběhem ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY s Elizaberh Taylorovou a Richardem Burtonem. I jeho další filmy měly punc výjimečnosti – životopisný příběh Františka z Assisi BRATR SLUNCE, SESTRA LUNA a dvě následná filmová ztvárnění oper – SEDLÁK KAVALÍR A TRAVIATA.

První letošní filmovou projekcí ve vile Tugendhat bude boxerská klasika   04.02.2018   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmOblíbený cyklus filmových projekcí ve vile Tugendhat pokračuje i v letošním roce. Jako první film se 21. února 2018 představí černobílá boxerská klasika s Paulem Newmanem „Někdo tam nahoře mě má rád“.

BOUŘLIVÉ SRDCE – TV tip – Val Kilmer a Sam Shepard v indiánské rezervaci   02.02.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNa první pohled se to dvěma policistům zdá jednoduché – najít vraha jednoho Indiána na jejich vlastním území. Když se ale dva agenti FBI Ray Levoi a jeho nadřízený Frank Coutelle dostanou na místo vraždy v rezervaci Bear Creek čeká je jeden problém za druhým. Nejen, že nejsou vítáni, protože zdejší Siouxové mají svou vlastní policii, která zatím řešila jen drobnosti jako šarvátky a dopravní nehody. Je tu však také parta novodobých zvlčilých kovbojů, samozvaných strážců pořádku, jakési místní domobrany, kterou vede dobrý Frankův známý.

SCANDI- Přehlídka současných severských filmů   29.01.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film1. února zahajuje již čtvrtý ročník přehlídky současných severských filmů SCANDI. Letos je program zaměřen na nejnovější premiéry z Dánska, filmy, které u nás zatím nebyly uvedeny. Patří mezi ně tragikomedie o nevšední rodině TAK PRAVIL BŮH, čistokrevný revenge thriller o pomstě kardiochirurga organizovanému zločinu DARKLAND a portrét dvou mladých lidí a jejich nerovného vztahu POTVORA.

EVŽEN MEZI NÁMI – TV tip – I filmy mají své osudy...   26.01.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film... často zajímavější než vlastní dílo. Film EVŽEN MEZI NÁMI vznikl jako mimořádné cvičení na FAMU a stal se později absolventským filmem na katedře kamery (absolvovali  jím režisér Petr Nýdrle, kameraman Martin Vadas a střihač Jan Petras). Již první neveřejné uvedení mělo mimořádný ohlas  – organizoval ho sám A.M.Brousil a to dokonce k výročí VŘSR (pro mladé – Velké říjnové socialistické revoluce, jejíž oslavy se konaly v listopadu). Tím to ale neskončilo...

Febiofest uvede 10 nejlepších filmů   25.01.2018   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmU příležitosti 25. výročí vzniku Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest se diváci mohou těšit na speciální sekci s názvem Best of. V rámci festivalu tak bude uvedeno deset divácky nejoblíbenějších snímků, které byly v minulosti českému publiku poprvé představeny právě na Febiofestu.

POSLEDNÍ VLAK – TV tip – Tragedie lidských osudů. Souboj života a smrti.   19.01.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKoprodukční snímek Spolkové republiky Německo a České republiky je jedním z dlouhé řady filmů, které se snaží divákům zprostředkovat hrůzy holokaustu. Nikoli pohledem do zvrácených poměrů koncentračních táborů, ale dramatem lidí, kteří musejí několik dní trávit v namačkaném vagonu při cestě do vyhlazovacího tábora – v tomto případě do Osvětimi.

JEREMIAH JOHNSON – TV tip – Jak přežít v drsné divočině s Robertem Redfordem   12.01.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDobrodružný příběh z Divokého Západu poloviny l9. století, doby, kdy ve Skalistých horách byla ještě nedotčená příroda, bohatství zvěře a pro drsné podmínky se sem odvážilo jen málo dobrodruhů. Byli to převážně trappeři, lovci kožešin, jejichž život nebyl zrovna idylický. Daleko od civilizace a jejích vymožeností, uprostřed drsné, byť překrásné přírody ve vlastnoručně vyrobeném srubu, mezi nebezpečnými zvířaty a také v soužití s ne vždy vlídnými indiány – nic pro slabé povahy.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9  10  11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 124

Celkový počet stran Rozhledny je 124. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2512 s