Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je čtvrtek 13.8.2020, svátek má Alena 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12927
Komentářů: 11145


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

OTELLO – TV tip - dokonalá a působivá adaptace slavné opery Giuseppa Verdiho   09.02.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž se v roce 1968 objevil ve světových kinech přepis Shakespearova dramatu ROMEO A JULIE, v němž titulní role hráli mladičtí herci, a když film měl mimořádný ohlas u diváků, vstoupilo do obecného povědomí jméno režiséra Franca Zefirelliho. Rodák z Florencie (*1923) už rok předtím upoutal jiným přepisem Shakespeara – dramatickým příběhem ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY s Elizaberh Taylorovou a Richardem Burtonem. I jeho další filmy měly punc výjimečnosti – životopisný příběh Františka z Assisi BRATR SLUNCE, SESTRA LUNA a dvě následná filmová ztvárnění oper – SEDLÁK KAVALÍR A TRAVIATA.

První letošní filmovou projekcí ve vile Tugendhat bude boxerská klasika   04.02.2018   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmOblíbený cyklus filmových projekcí ve vile Tugendhat pokračuje i v letošním roce. Jako první film se 21. února 2018 představí černobílá boxerská klasika s Paulem Newmanem „Někdo tam nahoře mě má rád“.

BOUŘLIVÉ SRDCE – TV tip – Val Kilmer a Sam Shepard v indiánské rezervaci   02.02.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNa první pohled se to dvěma policistům zdá jednoduché – najít vraha jednoho Indiána na jejich vlastním území. Když se ale dva agenti FBI Ray Levoi a jeho nadřízený Frank Coutelle dostanou na místo vraždy v rezervaci Bear Creek čeká je jeden problém za druhým. Nejen, že nejsou vítáni, protože zdejší Siouxové mají svou vlastní policii, která zatím řešila jen drobnosti jako šarvátky a dopravní nehody. Je tu však také parta novodobých zvlčilých kovbojů, samozvaných strážců pořádku, jakési místní domobrany, kterou vede dobrý Frankův známý.

SCANDI- Přehlídka současných severských filmů   29.01.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film1. února zahajuje již čtvrtý ročník přehlídky současných severských filmů SCANDI. Letos je program zaměřen na nejnovější premiéry z Dánska, filmy, které u nás zatím nebyly uvedeny. Patří mezi ně tragikomedie o nevšední rodině TAK PRAVIL BŮH, čistokrevný revenge thriller o pomstě kardiochirurga organizovanému zločinu DARKLAND a portrét dvou mladých lidí a jejich nerovného vztahu POTVORA.

EVŽEN MEZI NÁMI – TV tip – I filmy mají své osudy...   26.01.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film... často zajímavější než vlastní dílo. Film EVŽEN MEZI NÁMI vznikl jako mimořádné cvičení na FAMU a stal se později absolventským filmem na katedře kamery (absolvovali  jím režisér Petr Nýdrle, kameraman Martin Vadas a střihač Jan Petras). Již první neveřejné uvedení mělo mimořádný ohlas  – organizoval ho sám A.M.Brousil a to dokonce k výročí VŘSR (pro mladé – Velké říjnové socialistické revoluce, jejíž oslavy se konaly v listopadu). Tím to ale neskončilo...

Febiofest uvede 10 nejlepších filmů   25.01.2018   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmU příležitosti 25. výročí vzniku Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest se diváci mohou těšit na speciální sekci s názvem Best of. V rámci festivalu tak bude uvedeno deset divácky nejoblíbenějších snímků, které byly v minulosti českému publiku poprvé představeny právě na Febiofestu.

POSLEDNÍ VLAK – TV tip – Tragedie lidských osudů. Souboj života a smrti.   19.01.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKoprodukční snímek Spolkové republiky Německo a České republiky je jedním z dlouhé řady filmů, které se snaží divákům zprostředkovat hrůzy holokaustu. Nikoli pohledem do zvrácených poměrů koncentračních táborů, ale dramatem lidí, kteří musejí několik dní trávit v namačkaném vagonu při cestě do vyhlazovacího tábora – v tomto případě do Osvětimi.

JEREMIAH JOHNSON – TV tip – Jak přežít v drsné divočině s Robertem Redfordem   12.01.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDobrodružný příběh z Divokého Západu poloviny l9. století, doby, kdy ve Skalistých horách byla ještě nedotčená příroda, bohatství zvěře a pro drsné podmínky se sem odvážilo jen málo dobrodruhů. Byli to převážně trappeři, lovci kožešin, jejichž život nebyl zrovna idylický. Daleko od civilizace a jejích vymožeností, uprostřed drsné, byť překrásné přírody ve vlastnoručně vyrobeném srubu, mezi nebezpečnými zvířaty a také v soužití s ne vždy vlídnými indiány – nic pro slabé povahy.

25. ročník Febiofestu ve znamení filmových lahůdek   08.01.2018   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVýroční 25. ročník Mezinárodního filmového festivalu Praha - Febiofest se ponese v duchu oslav a velmi nabitého programu. Představí více než 160 celovečerních filmů v patnácti sekcích a v Praze tak nabídne přes 450 projekcí. V rámci regionálních ozvěn pak diváci uvidí filmy uváděné v naprosté většině v české premiéře v dalších 16 městech po celé České republice

NOC NEVĚSTY – TV tip – Jana Brejchová v baladickém příběhu z doby kolektivizace   05.01.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNávraty k filmům konce šedesátých let mohou být nejen vzpomínkou pro pamětníky, ale i inspirací a zdrojem poučení pro mladou generaci, která tamní dobu nepamatuje, Díla tzv. československé „nové vlny“ či „filmového zázraku“  jsou z televize dostatečně známa – připomeňme namátkou jen několik tehdy mladých tvůrců – Formana, Menzela, Jireše, Juráčka či Chytilovou. Často ale zapomínáme, že to nebyli jen mladí absolventi pražské FAMU, kteří se zapsali nezapomenutelně na filmovou mapu jak našeho státu tak i celého kulturního světa.

SEZNAMTE SE, JOE BLACK – I pro nás si jednou přijde   29.12.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSkoro se to nehodí mluvit pár dnů po oslavě narození Ježíše Krista o smrti, ale film SEZNAMTE SE, JOE BLACK patří k tomu nejlepšímu, co vám v tomto týdnu mohou televizní kanály nabídnout. Tak se tedy seznamte – a věřte, že sledování filmu nebude ani drastické, ani pochmurné. Spíše se připravte na fantastickou, romantickou podívanou, i když vážný až existenciální podtext nechybí. 

Na co do kina kolem Vánoc? Zkuste třeba Cukráře...   24.12.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmCelým příběhem se doslova line vůně křehkého pečiva. Křehký je však i samotný příběh o vztahu cukráře Thomase a obchodníka Orana.
Izraelsko - německý film CUKRÁŘ, který vstoupil do českých kin 21. prosince, měl světovou premiéru během letošního MFF v Karlových Varech, kde získal Cenu Ekumenické poroty.

LEGENDA O SOVÍCH STRÁŽCÍCH - TV tip - I v ptačí říši bojuje dobro se zlem   22.12.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVánoční svátky jsou vždycky dobou pohádek a příběhů pro děti. Kromě hraných filmů jsou oblíbené i příběhy animované. Jeden takový příběh tentokrát z ptačí říše si můžete vychutnat  i po svátcích – a vzhledem k drsnosti některých scén je určen spíše starším dětem a dospělým.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14  15  16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 127

Celkový počet stran Rozhledny je 127. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2548 s