Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pátek 15.11.2019, svátek má Leopold 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 504
Publikovaných článků: 12758
Komentářů: 11041


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

DĚTI MOJE – TV tip – Na Havaji nemusí být vždy havaj   09.06.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmŽe život přináší nečekané komplikace poznává v tomto filmu George Clooney v roli otce dvou dcer. Žije sice na Havaji, kde je údajný ráj na zemi, je finančně zabezpečený, úspěšný, poměrně šťastně ženatý ale...

ČERNÝ JESTŘÁB SESTŘELEN – TV tip – válečné drama podle skutečné události   02.06.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž se v roce 1992 vydalo dvacet tisíc vojáků americké námořní pěchoty do Somálska ve Výchovní Africe, aby tam potlačili občanskou válku, v niž vůdce vítězného klanu zadržoval zásilky humanitární pomoci a na tři sta tisíc lidí zemřelo hlady, svět se o tom dozvěděl. O rok později však dojde k dalšímu incidentu, když diktátorští vojáci zmasakrují čtyřiadvacet Pákistánců z mírových jednotek OSN. Do Somálska opět zamířili americké oddíly Rangers, ale o akci už se příliš nemluvilo.

OBĚTI VÁLKY – TV tip – Americké válečné drama z vietnamské džungle   26.05.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTrochu pozapomenutý film o válce ve Vietnamu založený na skutečné události, která stála život jedné mladé dívky a jen těžce se rodila spravedlnost a odsudek viníků.

Svěráci poodhalují oponu svého nového filmu   22.05.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDlouho očekávaný nový film tandemu Svěrák a Svěrák uvádí první oficiální trailer. Lyrická vzpomínka na rané dětství tatínka Zdeňka v režii syna Jana dostala pojmenování Po strništi bos.

NA DOTEK- TV tip – S city si neradno hrát   19.05.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Když je ve filmu v čele pozornosti mladý pár vsaďte si na romantickou lásku. Přibude-li k páru třetí začnou problémy. A když je tu z ničeho nic milostný čtverec je jasné, že problémy se tím jen završí. 

Ztracené město Zet ještě jednou. Fikce a skutečnost   18.05.2017   Ivo Fencl   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmReálného pozadí osudu známého britského plukovníka Percy Harrisona Fawcetta (1925) jsme už osvětlili. Ale stačí to? A jaké jakosti je vlastně Grayův film (2016), uváděný v ČSR teprve od dubnového čtvrtka 2017?
Podle mě je odtažitý, táhlý a temný, ale nikoli nezajímavý a v mnohém rafinovaný.

Rozhovor (nejen) o očkování   16.05.2017   Pavla Hložková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmO tom, proč natočila dokument Epidemie svobody, jaké jsou na něj ohlasy a jestli má ještě spory s matkou kvůli výchově své dcerky Žofky, jsem si povídala s jeho autorkou Terezou Reichovou.

JÁ, TRUCHLIVÝ BŮH – TV tip – Neradno s láskou zahrávat si   12.05.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMiloš Kopecký proslul jako vyhlášený svůdník  (alespoň v těch filmových postavách mu to můžeme věřit), ale role Adolfa ve filmu  JÁ, TRUCHLIVÝ BŮH ho postaví do situace, kdy na vyvolenou dívku „nemá“. Mladičká studentka operního zpěvu Jana je sice naivní dívka, ale útokům mírně omšelého donchána se úspěšně vyhýbá. Což suverénní svůdce Adolf nedokáže přenést přes srdce (pokud nějaké má). A tak nastraží lest...

ÚHEL POHLEDU – TV tip - 8 lidí, 8 úhlů pohledu, 1 pravda   05.05.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmAmerický akční thriller představuje prezidenta Spojených států, jak přijíždí na významný protiteroristický summit do španělského města Salamanca. K připravenému projevu se však nedostane. Je zasažen dvěma výstřely, nastává chaos a později dojde k explozi na samotném náměstí. V nastalém honu na atentátníka se prolnou osudy několika lidí, z nichž každý z jiného místa a z jiného „úhlu pohledu“ viděl situaci poměrně odlišně.

Nadčasová filmová romantika z minulého tisíciletí   01.05.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmProtože polibek pod rozkvetlou třešní není jedinou klasikou, kterou si můžete zpříjemnit prvomájové pondělí, připomínáme několik filmových evergreenů, které jsou jako stvořené pro dnešní sváteční večer.

CESTA DO ZATRACENÍ - TV tip – pomsta mafiánům znamená rozsudek smrti   28.04.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmGangsterský film – to je široká škála titulů, často béčkových. Ale najdou se mezi nimi veledíla – od ZJIZVENÉ TVÁŘE v třicátých létech až po takové absolutní špičky jako byl KMOTR, TENKRÁT V AMERICE, CARLITOVA CESTA, MAFIÁNI či PULP FICTION a mnohé další. Do nejvyšších pater gangsterského filmu zjevně patří i CESTA DO ZATRACENÍ, uváděná před patnácti lety v našich kinech pod originálním názvem  ROAD TO PERDITION.

23. dubna: Nepropásněte levnou neděli v kině   23.04.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmK nedělní pohodě patří neodmyslitelně i sledování filmů. Již tuto neděli, tedy 23. dubna 2017, si pro vás multiplexy Cinema City přichystaly LEVNOU NEDĚLI! Můžete tak za zlomek standardní ceny stihnout i více filmů v jeden den! Pro členy Cinema City Clubu seženete vstupenky na 2D promítání za 60 Kč, v případě 3D zaplatíte pouze 100 Kč. Užít si film na maximum za minimum, pak můžete v kině IMAX, a to pouze za 70 Kč.

48 HODIN V PAŘÍŽI – TV tip – Paříž jako děsivý a nebezpečný moloch.   21.04.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmO tom jak se jeden zpočátku docela obyčejná služební cesta může změnit v den plný děsu a obav vypráví kultivovaným způsobem film 48 HODIN V PAŘÍŽI, kterým se divákům hodlá zavděčit Nova Cinema v úterý 25. dubna. Režisér Roman Polanski snad jinak než v temných tónech točit neumí (vzpomeňte třeba DEVÁTOU BRÁNU, ROSEMARY MÁ DĚŤÁTKO či PIANISTU) a ani v tomto filmu z roku 1988, známým spíše pod originálním názvem FRANTIC, tomu není jinak.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  16  17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 124

Celkový počet stran Rozhledny je 124. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2522 s