Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je úterý 31.3.2020, svátek má Kvido 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 506
Publikovaných článků: 12838
Komentářů: 11067


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

Denisa Nesvačilová má nového parťáka. Jmenuje se Čestmír a zná ho celý Žižkov.   20.09.2017   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDenisa Nesvačilová má napilno. Aktuálně dokončuje diplomku na DAMU, zkouší absolventské představení s pracovním názvem Kouř, současně nyní také vychází dva videoklipy, kde má hlavní roli, herectví kloubí s dabingem, budeme ji vídat v televizní reklamě a ve filmu Miluji tě modře, které si můžete pustit už i na DVD, anebo shlédnout jako jeden ze soutěžních snímků na 39. festivalu filmových a televizních komedií v Novém Městě nad Metují.

MISERY NECHCE ZEMŘÍT – TV TIP – I být spisovatelem je životu nebezpečné   15.09.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMisery nechce zemřít. Nedivte se jí. Komu by se chtělo jít smrti vstříc. Naštěstí Misery není z masa a krve. Je to literární postava, výplod spisovatele Paula Sheldona.

Blíží se festival filmové a televizní komedie Nové Město nad Metují   13.09.2017   Aneta Šimonková   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

V pražském kině MAT proběhla tisková konference k 39. festivalu české filmové a televizní komedie, který je tradičně pořádán v Novém Městě nad Metují. Festival se uskuteční ve dnech 17. – 23. září 2017 v Novém Městě nad Metují. Zahájení se bude konat za účasti patrona festivalu Jana Hrušínského, který ve svém postu setrvává již druhý rok. „Stát frontu na banány, chleba, nebo iPhony, to už jsme u nás poznali. Já přeji české komedii, aby tohle zažívala, aby na ni lidé stály fronty a s nadšením tiskli v ruce vstupenky i opakovaně.“

13. REVÍR – TV tip – Jaroslav Marvan a Dana Medřická v noir detektivce   08.09.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNávraty ke starším dílům kinematografie nemusí být jen z nostalgie nad starými dobrými časy. I když ti starší si rádi zavzpomínají, slavná díla minulosti mohou být i zdrojem poučení a inspirace pro ty později narozené. V naší předválečné kinematografii je jistě přemíra balastu a kýče (dnes se na ně díváme shovívavě a s pousmáním). Jsou tu však také díla, která stojí za pozornost. Jedním z nich je i detektivní příběh 13. REVÍR točený na konci války a dokončený těsně po jejím skončení.

Vážený občan - geniální film, o kterém nevíte   04.09.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZhruba tak bychom mohli charakterizovat argentinsko-španělskou komedii s prvky dramatu, snímek Vážený občan, momentálně nasazený do českých kin, a to bez jakékoliv výraznější propagace. Tento nedostatek se proto nyní pokusím napravit. Takže, pokud patříte mezi příznivce nevšedních filmových událostí, následující řádky patří právě vám.

HARTOVA VÁLKA – TV tip – I v zajetí zůstat člověkem   01.09.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmHvězda akčních filmů Bruce Willis v roli amerického plukovníka za druhé světové války. Německý zajatecký tábor s americkými válečnými zajatci v Belgii. Soudní proces s černošským pilotem obviněným z vraždy bílého vězně.

Na co do kina?   28.08.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNadcházející týdny budou plné zajímavých filmů. Za všechny jmenujme alespoň tři následující!

SOUKROMÁ VICHŘICE – TV tip – Bouře pod peřinou   25.08.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNávraty k úspěšným dílům minulosti nejsou jen vzpomínkou pro pamětníky na dobu jejich mládí, kdy vše bylo „lepší“ včetně filmů. Jsou také zdrojem poučení pro ty, kteří dobu reálného socialismu nezažili a mohou jim dát představu, jakým marasmem žití museli ti starší často projít. Vrcholná díla české tvorby konce šedesátých let jsou stále živá a oblíbená. A nemusíme mluvit jen o tvůrcích „nové vlny“ Menzelovi, Formanovi či Chytilové a v literatuře o Hrabalovi.

TENKÁ ČERVENÁ LINIE – TV tip – Každý bojuje svoji vlastní válku   18.08.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmŽe se v době dovolených nevyskytne v programu televize žádný kvalitní film, kromě přemíry obvyklých  kýčů a banalit? Jedno z mimořádných filmových děl uvede program Prima Cool. Hned v úvodu však řekněme, že nejde o film pro každého a že ne každý s ním bude souznít. O tom, jestli podobné tříhodinové drastické, ale i myšlenkově bohaté dílo, patří na televizní obrazovku můžete diskutovat po jeho zhlédnutí.

Pohled na strniště nebolí   17.08.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmAlespoň tedy na to filmové pánů Jana a Zdeňka Svěráka. Netrpělivě očekávaná „předehra“ k Obecné škole, film Po strništi bos, vstupuje s dneškem na plátna kin. Co od něj můžeme očekávat?

PŘED SOUMRAKEM – TV tip – Láska jediné noci přetrvala devět let   11.08.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPřed devíti lety se potkala francouzská studentka Céline ( Julie Delphyová) s americkým mladíkem Jessem (Ethan Hawke). Bylo to ve vlaku z Budapešti do Vídně a tato dvojice společně strávila ve Vídni dvanáct hodin včetně jedné noci. Pak Jesse odjel zpět do USA, Célíne pokračovala vlakem do Paříže. Dohodli se však, že se opět sejdou ve stejném městě za šest měsíců. Tuto love story jste mohli vidět v předchozím filmu režiséra Richarda Linklatera s názvem PŘED ÚSVITEM (Before Sunrise) natočeném v roce 1995.

IQ – TV tip – Albert Einstein jako pletichář   04.08.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmGeniální vědec Albert Einstein se již objevil v mnoha filmech a byl dokonce i zabit (viz český film ZABIL JSEM EINSTEINA, PÁNOVÉ Oldřicha Lipského, kde si ho zahrál Petr Čepek). Nyní ho můžete poznat jako rozverně senilního starce na penzi v idylickém prostředí univerzitního Princetownu, kdy v kruhu stejně geniálních mozků v třesoucích se postavách zasvěceně hovoří o tajemství vesmíru.

Nová hollywoodská hvězda v českých kinech   31.07.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmSága Divergence proslavila hned několik mladých herců. Asi byste ovšem stěží uhodli, který z nich nyní může hovořit o skutečně hvězdné, hollywoodské...

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15  16  17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 126

Celkový počet stran Rozhledny je 126. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3253 s