Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 20.11.2019, svátek má Nikola 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 505
Publikovaných článků: 12762
Komentářů: 11041


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

STŘÍLEJTE NA PIANISTU – TV tip – francouzská pocta Alfredu Hitchcockovi   14.04.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVýznamný francouzský režisér François Truffaut (1932-1984) mnohokrát diváky překvapil. Po citlivém zobrazení chlapeckého dospívání v debutu NIKDO MNE NEMÁ RÁD přešel v následném díle do oblasti černého filmu (filmu noir). STŘÍLEJTE NA PIANISTU má vzor v americké kinematografii, ale tamní krimi filmy s množstvím krve a zločinci střílejícími všechny a za všech okolností, povýšil na vysokou uměleckou úroveň. Truffaut v něm vzdal poctu svému obdivovanému  režisérovi Alfredu Hitchcockovi, s nímž napsal knihu Rozhovory Hitchcock-Truffaut známou i z českého překladu. 

TAKOVÁ ZVLÁŠTNÍ RODINKA – TV tip – Návrat nehodného otce   07.04.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDvaadvacet let si užíval Royal Tenenbaum (v podání Gene Hackmana) světských radostí plnými doušky. Velký milovník žen a života opustil  manželku a tři děti a vydal se do světa. Jenže co teď, když je bez peněz a přátel, kteří by mu pomohli? Tak se pustí do riskantní hry – vymyslí si, že je smrtelně nemocný a apeluje na soucit svých blízkých. Ti už dávno mají své starosti a problémy, ale bývalého manžela a tatínka nemůžou nechat v bryndě, ne?

INTERVIEW S UPÍREM – TV tip – Brad Pitt a Tom Cruise v netypických rolích   31.03.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMnohý novinář by za to dal snad vše – potkat živého upíra, který má navíc chuť mu vyprávět svůj příběh. Jednomu z nich se to podařilo – novinář Malloy (Christian Slater) oslovil na ulici jistého Louise. Od něj se posléze dozví, že tento muž žije na tomto světě již dvě stě let a že se – ač nerad – musí živit lidskou krví. Jak to pro něho začalo? To už prozradí zajímavý snímek režiséra Neila Jordana INTERVIEW S UPÍREM.

Zookeeper´s Wife / Úkryt v ZOO (2017)   28.03.2017   Eve Edwards   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDne 31.3.2017 vejde na plátna našich kin příběh založený podle skutečné události.
Manželé Jan a Antonina Żabiński byli po německé invazi do Polska 1.9. 1939 postaveni před nelehké rozhodnutí ohrozit svou rodinu za cenu záchrany několika stovek Židů.

DOBRÝ DEN, BABYLÓNIE – TV tip – pohled do počátků filmového umění   24.03.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNahlédnout do zákulisí filmařům, pohlédnout do kuchyně, kde se rodí celuloidové sny – to zajímá snad každého diváka. Celou řadu filmů o filmu rozšířila v roce 1986 režisérská a bratrská dvojice Paolo a Vittorio Tavianiové. Spolu s nimi se podíváme daleko do historie – nikoli až do biblického Babylonu, ale do historie filmové, konkrétně do prvního dvacetiletí rodícího se umění. 

Expediční kamera 2017   20.03.2017   Renata Šindelářová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmOd konce února do 5. dubna probíhá celostátní filmový festival Expediční kamera, během kterého jsou ve 200 městech České republiky promítány amatérské filmy z různě laděných expedic. O co tu jde? Především o cestování, ve skutečnosti ale o jakékoliv outdoorové aktivity. Filmy od přispěvatelů z celého světa jsou doplněny titulky a jako každý rok je tradičně alespoň jeden příspěvek český. 

Chcete se pobavit? Nechoďte na komedii   18.03.2017   Renata Šindelářová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmČeská romantická komedie Všechno nebo nic nebo čínsko-americká výpravná fantasy Velká čínská zeď? Pokud se rozhodujete mezi těmito dvěma filmy a zamíříte na ČSFD, abyste si v tom udělali jasno, moc si nepomůžete. Procentuálně vychází hodnocení obou filmů stejně. Zážitky jsou však velmi rozdílné a pro mě na opačném konci spektra. A přestože když se chcete v kině hlavně pobavit, volíte komedii, v tomto případě vám větší zážitek spíše přinese Velká čínská zeď.

F JAKO FALZIFIKÁT – TV tip - Umění je lež, která nám ukáže pravdu   17.03.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNení snad diváka, jemuž by jméno Orson Welles bylo neznámé. Slavný americký režisér a velký filmový herec, jak svojí výraznou osobností tak svými díly, vždy vzbuzoval pozornost diváků – někdy kladnou, někdy i opačnou. Od svého pozoruhodného debutu OBČAN KANE, považovaným stále za jeden z nejlepších světových filmů všech dob, prošel křivolakou uměleckou cestou, na níž jako mezník leží shakespearovská trilogie ((MACBETH, OTHELLO, FALSTAFF), noir film DOTEK ZLA a přepis Kafkova románu PROCES. Ale vedle toho také mnoho nedokončených projektů či děl málo známých.

Co jste nám to provedli s King Kongem?   16.03.2017   Ivo Fencl   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmCo dílo stvořené k dívání nová verze King Konga obstojí. Problém je jinde. Není to žádná nová verze a vraťme se teď až na počátek let třicátých. Světoznámý spisovatel Edgar Wallace přijíždí do Hollywoodu, a ačkoli je mistrem kriminálního a detektivního románu, začíná sepisovat scénář o gigantické opici a krásce. Následně nečekaně umře na zápal plic a je slavně přepraven domů do Londýna, aniž by to jakkoli bránilo vzniku veledíla.

Letošní Febiofest ocení Jana Třísku   13.03.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPro Kristiána za přínos světové kinematografii přicestuje na Febiofest z USA, kde žije, herec Jan Tříska. Sošku Kristiána převezme 23. března na slavnostním ceremoniálu v pražském Obecním domě stejně jako americký režisér Abel Ferrara.

QUILLS – PEREM MARKÝZE DE SADE – TV tip   10.03.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film„Rozkoš pro něj byla vším.“ To byl slogan tohoto filmu, když byl uváděn v českých kinech v roce 2000.  Americký film o muži, podle kterého je pojmenován sadismus, vysílala již Česká televize a nyní jej najdete v programu stanice Prima Max. Nečekejte však žádný sexuální skandál ani pikantnosti ze života „božského markýze.“ Proslulého libertina zastihnete na sklonku života v ústavu pro choromyslné a jeho největší vášní je psát, psát a psát...

Febiofest ve znamení celebrit i nadupaného programu   09.03.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmXXIV.ročník filmového Febiofestu už doslova klepe na dveře. Soudě dle očekávaných hostů a zajímavého filmového i kulinářského menu, máme se opět na co těšit.

CO JSME KOMU UDĚLALI? - TV tip – Rodičovské problémy dneška   03.03.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilm, který vzbudil (a jistě vzbudí) velký ohlas. Zlé jazyky (a distributor filmu) tvrdí, že na životě je krásné to, že se v něm nedá nic předem naplánovat. Například rodina Verneuilových si byla jista tím, že se jejich čtyři nádherné a inteligentní dcery provdají za výjimečné muže. A dopadlo to jak?

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  17  18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 124

Celkový počet stran Rozhledny je 124. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2557 s