Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je pondělí 23.5.2022, svátek má Vladimír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13214
Komentářů: 11302


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

Beautiful Boy (2018)   01.01.2019   Eve Edwards   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVyužila jsem možnosti shlédnout v české předpremiéře film Beautiful Boy, který vstoupí do českých kin 3.1.2019. Hlavních rolí se zhostili Timothée Chalamet a Steve Carell jako ústřední dvojice otce a syna, pod režijní taktovkou Felixe Van Groeningena. 

EXCALIBUR – TV tip – meč z kamene vytažený   28.12.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDávná legenda o králi Artušovi, rytířích kulatého stolu, čaroději Merlinovi a bájném meči Excaliburu se stala mnohokrát látkou pro filmaře. Nelze nevzpomenout na americký muzikál CAMELOT /u nás promítaný pod názvem KRÁL ARTU&S A JEHOP DRUŽINA/ či na Bressonova LANCELOTA OD JEZERA, známého z televizního uvedení.
 

DON GIOVANNI – opera W.A.Mozarta ve filmu Josepha Loseyho   21.12.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZfilmovat operu je vždy pro filmaře velkým oříškem. Jevištní prostota a statičnost jsou v přímém rozporu s dynamikou filmového děje. Většinou dochází jen k převedení jevištního díla na filmový pás, k záznamu. Jen výjimečně se podaří vytvořit filmovou operu v podobě, kdy neztratí nic ze svého hudebního a inscenačního mistrovství a přitom je bytostným filmovým dílem.
 

VRAŽDA NA VEČEŘI – TV tip – napínavá parodie se slavnými detektivy   14.12.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVražda v předvánoční době, kdy v televizi kralují pohádky, donekonečna se táhnoucí přihlouplé seriály a citové vydíračky? Proč ne – když jde o humor v němž vystupují slavná herecká jména a navíc představuje pro milovníky záhad rébus, v němž mají určit kdo koho paroduje a odkud jsou scény převzaty.
 

FRANCOUZSKÁ SPOJKA . TV TIP – pátrání po obchodnících s drogami   07.12.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDnes a denně se setkáváme ve zprávách s tím, že byli zadrženi překupníci či převažeči drog (nyní nově důchodci, chtějící si přivydělat). Není to problém nový – už v šedesátých letech fungoval jeden kanál mířící z Turecka přes Francii do USA. Řada policistů se pokoušela tuto „francouzskou spojku“ přetnout. Jejich snahu zdokumentoval americký spisovatel Robin Moore v knize FRANCOUZSKÁ SPOJKA (nebo též ANGELVINOVA AFÉRA podle francouzského televizního hlasatele, který byl do případu zapleten).

AMERICKÉ PSYCHO – TV tip – zevnějškem úspěšný finančník, duší však netvor   30.11.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmUž vás někdo naštval tak, že jste ve vzteku vyřkli:“ Já tě zabiju?“ Určitě jste to nemysleli doslova, ale to neplatí pro hlavní postavu filmu AMERICKÉ PSYCHO. Ten to bere doslova a ani nemusí být naštvaný. Přestože je Patrick Bateman mladý ambiciózní finančník, takový typický „yuppie“ konce osmdesátých let, sžírá ho vnitřní neklid. Luxusní byt na Manhattanu, snobské večírky, plně nabité karty, pečlivý výběr snobského oblečení i voňavek ani mladá snoubenka Evelyn nebo milenka Courtney ho neuspokojují a nepřinášejí mu radost. Tu najde až ve svém druhém „já,“ jímž je vražedné šílenství, jemuž začíná postupně propadat.
 

Festival BOOK THE FILM 2018   26.11.2018   Eve Edwards   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDne 3.11. 2018 proběhl již druhý ročník festivalu Book the Film. Přístřešek letos získal v útulné a příjemné kavárně Liberál na Praze 7. Dramaturgii měla na starosti opět zakladatelka festivalu – Jaroslava Dvorská a záštitu převzala opět Městská knihovna hlavního města Prahy. Myšlenkou traileru druhého ročníku bylo odkrýt logo festivalu.

 

NÁVRAT DO COLD MOUNTAIN – TV tip – Něžná vášeň v drsné době   16.11.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmRomantický film s  dramatickými akčními scénami je určitě oblíbenou podívanou řady diváků. Když k tomu přidáte historickou dobu americké občanské války, mimořádnou předlohu – román Charlese Fraziera (česky jako Chladná hora, Knižní klub 2000), vyznamenaný mj. americkou Národní knižní cenou a hvězdné obsazení s Nicole Kidmanovou, Jude Lawem, Renée Zelwegerovou a dalšími známými jmény plus zručnou režii Anthonyho Minghelly (tvůrce Anglického pacienta) pak jde na první pohled o film mimořádný.
 

DÁMA VE ZLATÉM – TV tip – rakouská MONA LISA do správných rukou   09.11.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDáma ve zlatém vypráví pozoruhodný skutečný příběh ženy, která se rozhodla dosáhnout spravedlnosti a za každou cenu bojovat o dědictví, které její rodině právem náleželo. &Sedesát let poté, co byla za druhé světové války nucena utéct z milované Vídně, se Maria Altmannová (Helen Mirren) rozhodne získat zpět rodinný majetek, který jí byl zabaven nacisty.

Útok z hlubin   05.11.2018   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdo ovládá oceány, ovládá celý svět
 

... A JITRA JSOU ZDE TICHÁ – TV tip   02.11.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmByly mladé, hezké, žádoucí života i lásky. Chtěly žít a prožít krásu života. Narodily se a vyrostly však do špatné doby. Válka, do níž byly zataženy, jim vzala vše... Jejich příběh zaujal diváky mezinárodního filmového festivalu v Cannes a film ... A JITRA JSOU ZDE TICHÁ byl nominována na Oscara za cizojazyčný film. A v roce 1972 si získal i srdce diváků, dokonce i u nás, kde jsme v té době sovětskými (často průměrnými) filmy značně opovrhovali. Režisér filmu Stanislav Rostockij byl mimořádně chválen za civilní pojetí válečných událostí a zařadil se ke klasikům světové kinematografie.
 

ZPĚTNÝ RÁZ- další případ Enzo MacLeoda v románu Petera Maye.   30.10.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPeter May je oblíbený autor detektivních románů. Díky nakladatelství HOST nacházejí i u nás velké množství čtenářů. O románech trilogie z ostrova Lewis (SKÁLA, MUŽ Z OSTROVA LEWIS A &SACHOVÉ FIGURKY) jsme ve webmagazinu.cz psali, stejně tak jako o románech OSTROV ENTRY a UMRLČÍ CESTA. Všechny se odehrávají v nehostinném severu Skotska a May dokáže s nebývalým mistrovstvím nastínit drsnost těchto krajů tak, že čtenáři naskakuje mráz po celém těle (a to nejen z popisovaných dramatických situací). Oblíbená je i šestidílná série čínských thrillerů s mladým komisařem Li Jenem a americkou soudní lékařkou Margaret Campbellovou.
 

POŠŤÁK VŽDYCKY ZVONÍ DVAKRÁT – TV tip   26.10.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZneklidňujícím skandálem opředený a vášněmi protkaný je příběh ústřední dvojice amerického filmu režiséra Boba Rafelsona natočeného v roce 1981 podle kriminálního románu autora „drsné školy“ Jamese M. Caina. Jde již o čtvrté zfilmování stejného námětu, zřejmě nejlepší a předloze nejvěrnější.
 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16  17  18 19 20 21 22 23 24 25 ... až 129

Celkový počet stran Rozhledny je 129. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0426 s