Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 20.11.2019, svátek má Nikola 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 501
Registrovaní čtenáři: 505
Publikovaných článků: 12762
Komentářů: 11041


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

ÚDOLÍ VČEL – TV tip – Tragédie o věrnosti a citu   24.02.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmV roce 2000 uvedl karlovarský festival cyklus filmů nazvaný „Dvacet století po Kristu.“  20 pečlivě vybraných filmů přineslo rekapitulaci dějin civilizace založené na křesťanství. Vedle naprosto výjimečných snímků jako Andrej Rublev Andreje Tarkovského, Pasoliniho Evangelium sv. Matouše či Bergmanova Sedmá pečeť sem byl zařazen také možná skromnější, ale svým významem ne nepodstatný film režiséra Františka Vláčila ÚDOLÍ VČEL z roku 1967.

Vyhrajte s letošními Oskary!   20.02.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPatříte mezi filmové fanoušky? Baví vás hodnotit herecké výkony jednotlivých herců či rádi kritizujete režisérské umění? Díky Cinema City se i vy můžete vžít do role porotců, kteří rozhodují o udílení prestižních cen Americké filmové akademie. V nové soutěži s názvem „TIPNI SI VÍTĚZE“ můžete nominovat kandidáty na letošní ceny Oskar v jednotlivých kategoriích. Tak neváhejte, tipujte a soutěžte o zajímavé ceny. Oskaři jsou za dveřmi!

POKÁNÍ – TV tip – Spojila je láska. Rozdělil je strach. Zbyla jim naděje.   17.02.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilm POKÁNÍ byl v roce 2007 považován za největší filmový milostný příběh roku. Silné romantické, ale místy i dosti drsné drama, připomene mimořádně úspěšný film Pýcha a předsudek. Však je také pod oběma díly podepsán stejný tvůrčí štáb - režisér John Weight, skladatel Dario Marianelli, střihač či návrhářka kostýmů) a částečně i herci (Keira Knightley či Brenda Blethyn). Jen poklidnou atmosféru viktoriánské Anglie vystřídala pochmurnější éra téže země na prahu a uprostřed druhé světové války.

ROZUM A CIT – TV tip – romantická komedie ze staré Anglie   10.02.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZpůsob života a morálka přelomu 18. a 19. století se těžko dá srovnat s dneškem. Zdánlivě – podle literatury té doby - vládla v anglické krajině idyla  a ve venkovských sídlech žili jen šťastní a spokojení lidé. Tahle věta však se netýká postavení mladých žen a dívek – pokud se ovšem podle etikety nespokojily s údělem věrných manželek a rodiček dětí. Našly se však některé mladé, na svou dobu emancipované, vzdělané, nebojácné a vtipné jako byla spisovatelka Jane Austenová. A tak právě ona patřila k těm nemnoha ženám, které dokázaly na problémy své doby věrohodně poukázat – stačí se podívat na nyní v televizi uváděný film ROZUM A CIT.

Sympatický Omar Sy z Nedotknutelných opět na scéně!   06.02.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmI dva jsou rodina. Po Nedotknutelných přichází do českých kin další komedieOmarem Sy, která má potenciál získat si srdce diváků. Příběh netradičního, ale okouzlujícího tatínka, který se musí postarat sám o výchovu své dcery, bude k vidění v kinech od 23. února.

GLORIA – TV tip – Sharon Stoneová jako ochránkyně malého chlapce   03.02.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNení to poprvé, co hollywoodským scénáristům dochází dech a režiséři se vrhají na staré látky a již dříve zfilmované náměty. Téma ženy, která ochraňuje malého chlapce před postihem gangsterů tu už bylo vícekrát a celý příběh filmu GLORIA už pamětníci mohli vidět v kinech. Pod nepatrně jiným návem GLORIE s Genou Rowlandsovou ho natočil v roce 1980 režisér John Cassavetes. Pod novou verzí je nyní podepsán renomovaný tvůrce John Huston a titulní role se ujala Sharon Stoneová.

Filmová ocenění po česku   30.01.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMinulý týden přinesl zajímavou informaci ohledně udělení Ceny české filmové kritiky Rodinnému filmu OPRAVDU?!

ŠESTÝ SMYSL – TV tip – inteligentní mrazivá hrůza a strach   27.01.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMít jeden smysl navíc nemusí být pro člověka příliš dobré. Naopak – děsy, které vidí mladý chlapec Cole Sear mu silně ztrpčují život. Stává se samotářem, učitelé ho nemají v lásce, maminka mu nevěří, on vede divné řeči, maluje podivné obrázky vraždy a na těle se mu objevují zvláštní zranění. Pomoc by mohl poskytnou dětský psycholog...

Neopakovatelný filmový zážitek? Rammstein.   23.01.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdo si počká, ten se dočká. Německá partička Rammstein, která nás letos v Praze potěší hned dvěma koncerty, se ještě před tím připomene v přítmí kinosálů. Toliko očekávaný film Rammstein: Paris, natočený během dnes již legendárních koncertů v pařížské Bercy, bude k vidění i v České republice.

VICKI CRISTINA BARCELONA – Woody Allen opět perlí   20.01.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

To je pořád řečí, že se Woody Allen opakuje, že jeho filmy jsou si přespříliš podobné, že se v nich moc mluví a vůbec, že sedmasedmdesátiletému tvůrci docházejí síly i energie. Jenže to se říká už nejmíň desítku let a přesto „stařík“ Woody nelení každý rok natočit alespoň jeden film a žádný z nich není ani zdaleka propadák. Když se tenhle milovník Manhattanu vydal také do světa, jeho dílo dostalo i jiné pozadí, což mu určitě prospělo. 

Pohádek není nikdy dost   15.01.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNejchladnější a nejtemnější část roku vládne našim zeměpisným souřadnicím a dlouhé zimní večery se zdají být nekonečné. Ukrátit je sobě i svým ratolestem můžete pohádkami internetové televize Stream.cz. K těm generacemi prověřeným a nestárnoucím jako jsou Krteček, Pat a Mat nebo Jen počkej! přibyly dvě nové, původní. 

HLUBOKÝ SPÁNEK – TV tip – černá chandlerovská série pokračuje   13.01.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdo z čtenářů detektivek by neznal soukromého detektiva (nebo jak si sám říká „očka“) Philipa Marlowa? Kdo by neznal alespoň nějaký ze sedmi stěžejních románů amerického spisovatele Raymonda Chandlera (1888-1959)? Všechny vyšly česky a stále patří k tomu nejlepšímu, co v tomto žánru vzniklo. Prvním – a možná nejlepším románem s postavou očka Marlowa byl HLUBOKÝ SPÁNEK, poprvé vydaný v roce 1939. Ze znamenitého překladu Františka Jungwirtha jsme se i u nás mohli přesvědčit, že i detektivka, pokud je napsaná skutečným mistrem, patří do „velké“ literatury. 

Scorsese na audienci u papeže   09.01.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDlouho očekávaný film oscarového režiséra Martina Scorseseho Mlčení (Silence) vstoupí do českých kin 16. února 2017. Historický velkofilm vypráví o pronásledování křesťanů v Japonsku v 17. století.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17  18  19 20 21 22 23 24 25 ... až 124

Celkový počet stran Rozhledny je 124. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2019 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.252 s