Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 22.1.2020, svátek má Slavomír 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 500
Registrovaní čtenáři: 506
Publikovaných článků: 12801
Komentářů: 11051


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

ROZUM A CIT – TV tip – romantická komedie ze staré Anglie   10.02.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZpůsob života a morálka přelomu 18. a 19. století se těžko dá srovnat s dneškem. Zdánlivě – podle literatury té doby - vládla v anglické krajině idyla  a ve venkovských sídlech žili jen šťastní a spokojení lidé. Tahle věta však se netýká postavení mladých žen a dívek – pokud se ovšem podle etikety nespokojily s údělem věrných manželek a rodiček dětí. Našly se však některé mladé, na svou dobu emancipované, vzdělané, nebojácné a vtipné jako byla spisovatelka Jane Austenová. A tak právě ona patřila k těm nemnoha ženám, které dokázaly na problémy své doby věrohodně poukázat – stačí se podívat na nyní v televizi uváděný film ROZUM A CIT.

Sympatický Omar Sy z Nedotknutelných opět na scéně!   06.02.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmI dva jsou rodina. Po Nedotknutelných přichází do českých kin další komedieOmarem Sy, která má potenciál získat si srdce diváků. Příběh netradičního, ale okouzlujícího tatínka, který se musí postarat sám o výchovu své dcery, bude k vidění v kinech od 23. února.

GLORIA – TV tip – Sharon Stoneová jako ochránkyně malého chlapce   03.02.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNení to poprvé, co hollywoodským scénáristům dochází dech a režiséři se vrhají na staré látky a již dříve zfilmované náměty. Téma ženy, která ochraňuje malého chlapce před postihem gangsterů tu už bylo vícekrát a celý příběh filmu GLORIA už pamětníci mohli vidět v kinech. Pod nepatrně jiným návem GLORIE s Genou Rowlandsovou ho natočil v roce 1980 režisér John Cassavetes. Pod novou verzí je nyní podepsán renomovaný tvůrce John Huston a titulní role se ujala Sharon Stoneová.

Filmová ocenění po česku   30.01.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMinulý týden přinesl zajímavou informaci ohledně udělení Ceny české filmové kritiky Rodinnému filmu OPRAVDU?!

ŠESTÝ SMYSL – TV tip – inteligentní mrazivá hrůza a strach   27.01.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMít jeden smysl navíc nemusí být pro člověka příliš dobré. Naopak – děsy, které vidí mladý chlapec Cole Sear mu silně ztrpčují život. Stává se samotářem, učitelé ho nemají v lásce, maminka mu nevěří, on vede divné řeči, maluje podivné obrázky vraždy a na těle se mu objevují zvláštní zranění. Pomoc by mohl poskytnou dětský psycholog...

Neopakovatelný filmový zážitek? Rammstein.   23.01.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdo si počká, ten se dočká. Německá partička Rammstein, která nás letos v Praze potěší hned dvěma koncerty, se ještě před tím připomene v přítmí kinosálů. Toliko očekávaný film Rammstein: Paris, natočený během dnes již legendárních koncertů v pařížské Bercy, bude k vidění i v České republice.

VICKI CRISTINA BARCELONA – Woody Allen opět perlí   20.01.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

To je pořád řečí, že se Woody Allen opakuje, že jeho filmy jsou si přespříliš podobné, že se v nich moc mluví a vůbec, že sedmasedmdesátiletému tvůrci docházejí síly i energie. Jenže to se říká už nejmíň desítku let a přesto „stařík“ Woody nelení každý rok natočit alespoň jeden film a žádný z nich není ani zdaleka propadák. Když se tenhle milovník Manhattanu vydal také do světa, jeho dílo dostalo i jiné pozadí, což mu určitě prospělo. 

Pohádek není nikdy dost   15.01.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNejchladnější a nejtemnější část roku vládne našim zeměpisným souřadnicím a dlouhé zimní večery se zdají být nekonečné. Ukrátit je sobě i svým ratolestem můžete pohádkami internetové televize Stream.cz. K těm generacemi prověřeným a nestárnoucím jako jsou Krteček, Pat a Mat nebo Jen počkej! přibyly dvě nové, původní. 

HLUBOKÝ SPÁNEK – TV tip – černá chandlerovská série pokračuje   13.01.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdo z čtenářů detektivek by neznal soukromého detektiva (nebo jak si sám říká „očka“) Philipa Marlowa? Kdo by neznal alespoň nějaký ze sedmi stěžejních románů amerického spisovatele Raymonda Chandlera (1888-1959)? Všechny vyšly česky a stále patří k tomu nejlepšímu, co v tomto žánru vzniklo. Prvním – a možná nejlepším románem s postavou očka Marlowa byl HLUBOKÝ SPÁNEK, poprvé vydaný v roce 1939. Ze znamenitého překladu Františka Jungwirtha jsme se i u nás mohli přesvědčit, že i detektivka, pokud je napsaná skutečným mistrem, patří do „velké“ literatury. 

Scorsese na audienci u papeže   09.01.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDlouho očekávaný film oscarového režiséra Martina Scorseseho Mlčení (Silence) vstoupí do českých kin 16. února 2017. Historický velkofilm vypráví o pronásledování křesťanů v Japonsku v 17. století.

MALTÉZSKÝ SOKOL – TV tip – klasika detektivního žánru   06.01.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film Klasika detektivního žánru, která dodnes neokorala a neztratila na působnosti. Dokonce bychom mohli říci, že pro ctitele klasické černé série americké detektivky je její zhlédnutí povinné.  Humprey Bogart po rolích gangsterů našel v postavě soukromého detektiva Samuela Spadeho úspěšnou polohu pátrače, který i s mnoha lidskými chybami, jde tvrdě za svěřeným úkolem a předznamenal tak další svoji významnou roli detektiva Philipa Marlowa v HLUBOKÉM SPÁNKU podle Raymonda Chandlera (1946, režie Howard Hawks).

VÝSTŘELY NA BRODWAYI – Woody Allen si střílí z Broadwaye   30.12.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Milovaný i zatracovaný je u diváků americký spisovatel, herec, režisér a jazzový klarinetista Woody Allen. První považují jeho rozsáhlé dílo z geniální autorské komedie nabité originálním humorem a satirickými šlehy. Ti druzí v nich vidí jen slovní exhibici obrýleného intelektuála, léčícího si uměním své komplexy.

ANDĚLSKÝ PODÍL – TV tip – whisky, to je naše gusto   23.12.2016   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmÚstřední čtveřice tohoto filmu rozhodně nejsou žádní „andílci“. A film také nerozšiřuje vánočně přemrštěnou pohádkovou sérii všech česky vysílajících televizí, ale míří na dospělé diváky. Hlavně pánové, kterým není sklenka dobrého alkoholu cizí, se nejen pobaví, ale i leccos se dozvědí o výrobě i tradici skotské whisky. 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  19  20 21 22 23 24 25 ... až 125

Celkový počet stran Rozhledny je 125. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.3086 s