Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je středa 5.8.2020, svátek má Kristian 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FB



Statistika Rozhledny

Počet autorů: 502
Registrovaní čtenáři: 509
Publikovaných článků: 12919
Komentářů: 11146


Měření



Film - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

Václav Marhoul dokončil druhou fázi natáčení filmu Nabarvené ptáče   13.07.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Skončila druhá z celkového počtu sedmi etap natáčení adaptace světového bestselleru Jerzy Kosińského Nabarvené ptáče v režii Václava Marhoula. V první polovině června štáb pracoval nejdříve na Slovensku, konkrétně pak na lokacích u řeky Váh, poté v bratislavských ateliérech v Mlýnské dolině a na závěr na lokaci Malý Dunajec, kde dodnes funguje starý vodní mlýn. Slovenského natáčení se zúčastnil slavný německý herec Udo Kier.

 

PŮLNOČNÍ POLIBEK – TV tip – romantická komedie o hledání toho pravého   07.07.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmU nás se líbá 1. máje pod rozkvetlým stromem. V Americe má polibkem začínat nový rok. Jak to má ale udělat hrdina dnešního filmu, filmový scénárista, jemuž se vůbec ale vůbec nedaří? Žije v Los Angeles mezi 12 miliony lidí (polovina z nich jsou ženy), ale on je sám. A nechce být sám., kdo by také chtěl být když je právě Silvestra a den se chýlí ke konci.

Všechno, úplně všechno   03.07.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film"Young adults,"neboli knihy pro "mladé dospělé", se těší v posledních letech nemalé oblibě. Filmová adaptace jedné takové je právě v kinech. Vypráví o dívce, která má alergii na svět.

HLÍDAČ Č. 47 – TV tip – Karel Roden v milostném příběhu o lásce, vášni a smrti   30.06.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNa konec světa do zapadlé horské vsi, kam ani povoz v plískanici nedojede, se stěhuje do vechtru nový železniční hlídač Josef Douša. Píše se rok 1920, Douša se právě vrátil z první světové války, kde si prožil takové peklo že se mu nepříjemné vzpomínky stále derou do paměti. Veze s sebou i ženu Annu s jejíž setrou, která spáchala sebevraždu, byl kdysi zasnouben. Jaký bude život dvojice stranou od lidí, kam z civilizace proniká jen houkání projíždějících vlaků a pozdrav projíždějícího strojvůdce?

Lucie Vondráčková, tichá voda břehy mele?!   28.06.2017   Petr D. Mráček   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmLucie žije bez skandálů a ve spokojeném manželství s Tomášem Plekancem v kanadském Montrealu, kde  vychovávají své syny Matyáše a Adama a pracují.

ZUŘÍCÍ BÝK – TV tip – Robert De Niro v roli slavného boxera   23.06.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilm ZUŘÍCÍ BÝK, který se už po několikáté dostává na naše obrazovky, je považován za jeden nejlepších snímků osmdesátých let.. Paradoxní je, že v době svého vzniku v roce 1980 nepatřil mezi příliš úspěšné – získal jen dva Oscary – za herecký výkon v titulní roli pro Roberta De Nira a za střih. Nejlepším filmem roku byli tehdy dnes téměř zapomenutí OBYČEJNÍ LIDÉ Roberta Redforda. 

BITVA O BRITÁNII – TV tip – Letecká bitva znamenající první porážku Hitlera   16.06.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmPočátkem srpna 1940 se hitlerovské Německo, když už obsadilo téměř celou Západní Evropu, pokusilo dobýt ostrovní Británii. 2500 německých messerschmidtů vyrazilo proti anglickým stíhačkám v počtu 850. Následovalo šestnáct týdnů vzdušných bojů, šestnáct týdnů bombardování. Londýn oplakával 40 tisíc mrtvých. Vítězství si však Luftwafe vedená maršálem Göringem neodnesla. Právě tuto proslulou kapitolu dějin II. světové války, v níž Británie dokázala Hitlerovi odolat s velkou přesností mapuje film režiséra Guye Hamiltona (proslulého hlavně Bondovskou sérií).

Zlo jménem Heydrich.   12.06.2017   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmBlížící se výročí hrdinské smrti hlavních aktérů atentátu na Heydricha letos připomíná, mimo jiné, další filmové zpracování tohoto nesmrtelného příběhu, nesoucí jméno Smrtihlav. Se svými dojmy z natáčení se tisku svěřil jeden z hlavních aktérů, představitel říšského zastupujícího protektora, herec Jason Clark.

DĚTI MOJE – TV tip – Na Havaji nemusí být vždy havaj   09.06.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmŽe život přináší nečekané komplikace poznává v tomto filmu George Clooney v roli otce dvou dcer. Žije sice na Havaji, kde je údajný ráj na zemi, je finančně zabezpečený, úspěšný, poměrně šťastně ženatý ale...

ČERNÝ JESTŘÁB SESTŘELEN – TV tip – válečné drama podle skutečné události   02.06.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmKdyž se v roce 1992 vydalo dvacet tisíc vojáků americké námořní pěchoty do Somálska ve Výchovní Africe, aby tam potlačili občanskou válku, v niž vůdce vítězného klanu zadržoval zásilky humanitární pomoci a na tři sta tisíc lidí zemřelo hlady, svět se o tom dozvěděl. O rok později však dojde k dalšímu incidentu, když diktátorští vojáci zmasakrují čtyřiadvacet Pákistánců z mírových jednotek OSN. Do Somálska opět zamířili americké oddíly Rangers, ale o akci už se příliš nemluvilo.

OBĚTI VÁLKY – TV tip – Americké válečné drama z vietnamské džungle   26.05.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmTrochu pozapomenutý film o válce ve Vietnamu založený na skutečné události, která stála život jedné mladé dívky a jen těžce se rodila spravedlnost a odsudek viníků.

Svěráci poodhalují oponu svého nového filmu   22.05.2017   redakce   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmDlouho očekávaný nový film tandemu Svěrák a Svěrák uvádí první oficiální trailer. Lyrická vzpomínka na rané dětství tatínka Zdeňka v režii syna Jana dostala pojmenování Po strništi bos.

NA DOTEK- TV tip – S city si neradno hrát   19.05.2017   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film

Když je ve filmu v čele pozornosti mladý pár vsaďte si na romantickou lásku. Přibude-li k páru třetí začnou problémy. A když je tu z ničeho nic milostný čtverec je jasné, že problémy se tím jen završí. 

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  19  20 21 22 23 24 25 ... až 127

Celkový počet stran Rozhledny je 127. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2020 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.2637 s