Nejste li zaregistrováni, můžete tak učinit zde, nebo si můžete nechat zaslat zapomenuté heslo

Jméno:

Heslo:
 

 ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž ...  Dnes je sobota 21.5.2022, svátek má Monika 

Hledej na Rozhledně

Webmagazín na FBStatistika Rozhledny

Počet autorů: 507
Registrovaní čtenáři: 518
Publikovaných článků: 13212
Komentářů: 11302


MěřeníFilm - Chodíme za vás do kina aneb co musíte určitě vidět

PYRAMIDA HRŮZY – TV tip – Mladý Sherlock Holmes   10.08.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmI slavní byli kdysi mladí a učili se, dělali chyby a postupně se rodily jejich schopnosti. Týká se to nejen živých osobností ale i literárních postav. Když psal Conan Doyle příběhy svého geniálního detektiva Sherlocka Holmese, setkali jsme se s ním vždy v době jeho zralého věku. Jaký byl Sherlock Holmes v době svých studií?. Jak se potkal se svým věrným stínem Watsonem?
 

KAFE A CIGÁRA – minipříběhy spojené rituálem pití kávy a vychutnání cigaret   03.08.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilmy krále amerického nezávislého filmu Jima Jarmusche jsou v současné době prezentovány Českou televizí. Od filmů Trvalá dovolená a Podivnější než ráj přes Mimo zákon, Tajuplný vlak, Noc na zemi a film Mrtvý muž dospěl cyklus k dílu poměrně výlučnému – KAFE A CIGÁRA. Jde o jedenáct minipříběhů – povídek, spojených jediným tématem. Všechny se odehrávají v prostředí, kde se podává káva a kde je při ní s cigaretou v ruce možno vést duchaplné či méně duchaplné dialogy.

2001: VESMÍRNÁ ODYSEA– TV tip – Od prehistorie do jiných světů   27.07.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNové uvedení tohoto vpravdě kultovního snímku žánru sci-fi v televizi jistě opět vzbudí patřičný divácký ohlas, v němž se objeví názory od nekritického zbožňování až po úplné odsudky. Totéž může vzbudit i osobnost režiséra Stanleyho Kubricka (1928-1999), jehož všech jedenáct režírovaných titulů patří na přední místa v hollywoodském (a později britském) filmovém žebříčku.
 

TAH PĚŠCEM – TV tip – Souboj velmocí nejen na šachovnici   20.07.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky Film&Sachová hra může připadat mnohým jako nudná a bez napětí. Takže před filmem, který se zabývá bojem o titul šachového krále světa, byste mohli dát přednost jinému televiznímu programu. Stačí se však chvíli dívat na TAH PĚ&SCEM a zjistíte, že nejde o lekci šachů, ale o mnohem víc. Ve hře je nejen prestiž dvou velmocí v době studené války, ale i osobní problémy toho nejlepšího šachisty sedmdesátých let Bobbyho Fischera.

Jurský svět: Zánik říše   14.07.2018   Ivo Fencl   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmFilm Jurský svět: Zánik říše napsali Colin Treworrow a Derek Connolly. Jak tomu v podobných případech už bývá, máme pocit, že jim producenti předtím vykreslili sadu obrazů, a právě je měla (skoro nutně) sledovat dějová linka. Pokud by ty optické iluze v novém veledíle série ze světa dinosaurů nebyly, možná by se Steven Spielberg nerozplakal, ale třeba by se i rozzlobil a připsal je sám; kdo ví.

ABSURDISTÁN – TV tip – Když se ženy vzbouří a muži musí opustit hospodu   13.07.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmMálokdy v poslední době jsem šel z kina tak příjemně naladěn a s pocitem hezkého zážitku. Proto film ABSURDISTÁN jednoznačně patří mezi doporučené snímky uváděné tento týden v televizi. Podnětem pro tento film byla novinová zpráva o turecké vsi, kde se ženy vzbouřily proti mužům, kteří nebyli schopni opravit místní vodovod. Německého režiséra Veita Helmera napadlo do takové stávky zasadit milostný příběh.

HADÍ VEJCE – TV tip – Nástup fašismu v Německu pohledem Ingmara Bergmana   06.07.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmVšem, kdož sledují současný cyklus filmů velikána světového filmu Ingmara Bergmana v České televizi, by neměl uniknout snímek HADÍ VEJCE  z roku 1977. Už proto, že je v Bergmanově díle zcela netypický a také proto, že se nikdy nedostal na plátna českých kin. 

FRANKENSTEIN – TV tip – Robert de Niro jako monstrum   29.06.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNenajde se snad čtenář či filmový divák, který by se nesetkal se jménem vědce Victora Frankensteina. Od prvotního počinu spisovatelky Mary Shelleyové, jejíž kniha v roce 1818 celou sérii „Frankensteinů“ zahájila, by šlo jmenovat desítky filmových titulů, které se (někdy dosti volně) nechávají inspirovat příběhem vědce, jenž stvoří umělou bytost, která zatouží stát se plnohodnotným člověkem, ale je odsouzena k věčné samotě a poté i k pomstě na svém stvořiteli i lidech všeobecně.

SOUBOJ TITÁNŮ – TV tip – dobrodružný příběh z řecké mytologie   22.06.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNevím jak dnešní škola seznamuje žáky s řeckou mytologii, ale jména nevyzpytatelných a mocných bohů jsou i pro dnešní filmové diváky lákavá. Vrtošiví, někdy krutí, jindy žárliví, mstiví, malicherní a chtiví bohové z Olympu mají všechny možné lidské vlastnosti a slabosti, které my obyčejní smrtelníci dobře známe a proto jsou nám tak blízcí. 

Příšerky z vesmíru   18.06.2018   Kateřina Sovová   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmNová animovaná pohádka pro děti odstartovala minulý čtvrtek svojí premiérou v českých kinech. Je z německé produkce a čítá příjemných 90 minut.

BITVA V ARDENÁCH – TV tip – Poslední pokus Německa zvrátit průběh války   15.06.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmProsinec 1944. Mezi spojeneckými jednotkami na západní hranici Německa vládne dobrá nálada. Vojáci se těší na brzký konec války až poslední jednotky wehrmachtu složí zbraně. Ale na německé straně dochází k rozhodnutí za každou cenu zlomit odpor Spojenců a připravuje se rozsáhlý protiútok v Ardenách, v místě, kde je málo amerických divizí. Navíc místní generálové chtějí využít zimního zamračeného počasí, kdy letecká posila Američanům nebude možná.

MODRÁ NOTA – TV tip – Umění a lásky Fryderyka Chopina   08.06.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmOdjakživa přitahují diváky slavná jména jak z politického tak kulturního prostředí a jejich životy. Této zálibě se podřizují jak spisovatelé tak filmaři a shánějí informace nejen o jejich práci, ale také o jejich zálibách, zvyklostech, láskách a podivnostech, nevyjímaje ani klepy z jejich intimního soukromí. Snaha předhodit veřejnosti velkého člověka zajímavým a přijatelným způsobem však často končí buď v kýčovitě sentimentálním pojetí nebo v divácky těžce dešifrovatelné extravaganci. 

IRMF – International Road Movie Festival   03.06.2018   Stanislav Polauf   Film  

Přečíst tento článek z rubriky FilmZážitky,
neskutečná dobrodružství,
nezapomenutelné chvíle,

které ani foťák nezachytí….

To vše na
Mezinárodním filmovém festivalu road movies 2018

již v červnu v Plzeňském DEPO2015.

Starší články - strany: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18  19  20 21 22 23 24 25 ... až 129

Celkový počet stran Rozhledny je 129. Jít na stránku:

ISSN 1802-2863 . RSS . Tiráž

Copyright © 2001 - 2022 Rozhledna.webmagazin.cz Všechna práva vyhrazena - All rights reserved.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí článků je bez souhlasu redakce Webmagazin.cz zakázáno.
Redakce nezodpovídá za obsah příspěvků.

Redakce, Reklama - Podmínky a právní omezení - Registrace

Vygenerováno za 0.0953 s